Cytaty z Młodego - SPOILER ALERT

Czwarta część Tajnych Akt Vespera
Awatar użytkownika
Annikki
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 1372
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 13:38
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Cytaty z Młodego - SPOILER ALERT

Post autor: Annikki »

Cześć! :) To może tutaj będziemy wpisywać i komentować cytaty z Młodego? :) Gwoli ścisłości: chodzi mi nie tylko o najlepsze, ale także o takie, co nam się nie spodobały, albo zdenerwowały, albo poruszyły w jakikolwiek inny sposób...
Zapraszam, jestem ciekawa, jakie fragmenty zwróciły Waszą uwagę! :)

Na dobry początek, jako fanka i przyszła założycielka fanclubu Tiro, zacznę od jednej z wielu sytuacji z nim w roli głównej :ninja: :

"-Ja chcę być Winoroślą! - poderwał się Tiro. - Nie wiecie, bo nic nie mówiłem, ale piszę całkiem dobre wiersze.
- Winorośle są z natury dosyć rozpasane - skrzywiła się Aranea.
- No i komu by to przeszkadzało? - roześmiał się Offa. - Skoro tak, to mogę i ja!
- A to ja też poproszę! - rozchmurzył się Fulgur.
-...i biseksualne - dokończyła gładko pani generał, patrząc z satysfakcją, jak rzedną im miny."
"Nocarze i pretorianie drzemali (...). Vesper przyjrzał im się z zaciśniętym gardłem. Poszli między rannych, krwawiących ludzi. Udzielili pierwszej pomocy, uratowali im życie. I wrócili jak gdyby nigdy nic (...). Kiedyś też tak umiałeś, stwierdził z porażającym smutkiem wewnętrzny głos (...). Ale wybrałeś inaczej, renegacie. Ugiąłeś się przed Wężem, to teraz mu służ."
M.Kozak - Nikt

Nikki

Re: Cytaty z Młodego - SPOILER ALERT

Post autor: Nikki »

To mi przypomina o mojej ciągłej batalii: Celer jest w końcu bi, czy nie?????

Awatar użytkownika
Domel
Pretorianin
Pretorianin
Posty: 305
Rejestracja: 2 kwie 2017, o 23:32
Płeć: Mężczyzna

Re: Cytaty z Młodego - SPOILER ALERT

Post autor: Domel »

BIć i napier... :P
"- Są tylko trzy takie zespoły jak wy - orzekł ze zgrozą. - Mazowsze, Gawęda ... i zespół Downa. Trudno powiedzieć, który lepiej strzela."

Magdalena Kozak - Renegat

- Jestem Nocarzem - powiedział Nex - i nie obchodzą mnie wasze drożdże!

Awatar użytkownika
Annikki
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 1372
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 13:38
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Re: Cytaty z Młodego - SPOILER ALERT

Post autor: Annikki »

Nikki, a...skąd takie wnioski, że Celer mógłby takowym być? ;>
"Nocarze i pretorianie drzemali (...). Vesper przyjrzał im się z zaciśniętym gardłem. Poszli między rannych, krwawiących ludzi. Udzielili pierwszej pomocy, uratowali im życie. I wrócili jak gdyby nigdy nic (...). Kiedyś też tak umiałeś, stwierdził z porażającym smutkiem wewnętrzny głos (...). Ale wybrałeś inaczej, renegacie. Ugiąłeś się przed Wężem, to teraz mu służ."
M.Kozak - Nikt

AndyOftenhide
Doktorant
Doktorant
Posty: 114
Rejestracja: 29 maja 2013, o 18:52
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: podWawa

Re: Cytaty z Młodego - SPOILER ALERT

Post autor: AndyOftenhide »

Może chodzi o mizianie się po policzkach z Ignisem?

Awatar użytkownika
Annikki
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 1372
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 13:38
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Re: Cytaty z Młodego - SPOILER ALERT

Post autor: Annikki »

AndyOftenhide pisze:
10 lip 2017, o 20:18
Może chodzi o mizianie się po policzkach z Ignisem?
Good point!
"Nocarze i pretorianie drzemali (...). Vesper przyjrzał im się z zaciśniętym gardłem. Poszli między rannych, krwawiących ludzi. Udzielili pierwszej pomocy, uratowali im życie. I wrócili jak gdyby nigdy nic (...). Kiedyś też tak umiałeś, stwierdził z porażającym smutkiem wewnętrzny głos (...). Ale wybrałeś inaczej, renegacie. Ugiąłeś się przed Wężem, to teraz mu służ."
M.Kozak - Nikt

Awatar użytkownika
Falka Valiarde
Major Renegatów
Major Renegatów
Posty: 1001
Rejestracja: 1 kwie 2006, o 20:34
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cytaty z Młodego - SPOILER ALERT

Post autor: Falka Valiarde »

Jak dla mnie najlepszy fragment to:
- Podoba mi się ten gość - orzekł Vesper z uznaniem. - Bardzo naturalny. Siła spokoju.
- Jego nie dostaniesz! - zastrzegł Ultor. - Za dobry jest. Nie oddam!
- Nawet mi przez myśl nie przeszło - odpowiedział Nikt obłudnym tonem. - Zresztą i tak wolę renegatów. Mają więcej wyobraźni, są znakomici w improwizacji! A twoi, bez obrazy, ale jacyś tacy poważni, wręcz posępni, non stop na baczność, duchowo stłamszeni...
- Jesteś moją największą porażką wychowawczą - westchnął Ultor z teatralnym żalem. - Renegaci lepsi od nocarzy? Nie tak dawno temu ściąłbym cię za samą taką myśl. Ba, jeszcze sam byś nadstawił szyję i poprosił!
- Jakże ten świat się zmienia - rzucił Nikt filozoficznie.
Mało nie popłakałam się ze śmiechu xD
"Jeśli zamierzasz czytać dalej, pamiętaj proszę, że słowa mogą krwawić."

AndyOftenhide
Doktorant
Doktorant
Posty: 114
Rejestracja: 29 maja 2013, o 18:52
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: podWawa

Re: Cytaty z Młodego - SPOILER ALERT

Post autor: AndyOftenhide »

Ja nie wiem co tu się zadziało w tej książce. Ale mi strasznie szkoda Nexa w tej scenie :< Taki biedny i samotny i zazdrosny o Ignisa...
Musi być cholernie samotny, pomyślał Nikt z drżeniem. Powinienem odwiedzać go częściej.
- A jak tam ten twój piękny Winorośl? - rzucił renegat, wciąż patrząc w bok. - Sprawuje się? Jesteście szczęśliwi?
- Nex, co ty pierdolisz! [...] Nic mnie z nim nie łączy oprócz stosunków czysto służbowych!
- Plotki głoszą... - wtrącił od razu Strix.
- [...] Te same, które twierdzą, że żyliśmy tu z Nexem i Araneą w radosnym trójkącie!
- Poniekąd tak było! - Nex odwrócił się wreszcie. Mrugnął okiem, siląc się na wesołość. - No nie mów mi, że nie!
- Nie pamiętam cię w łóżku! - odpalił Nikt zdecydowanie. - A jestem dziwnie pewien, że zauważyłbym!

Awatar użytkownika
Tidius
Rekrut
Rekrut
Posty: 28
Rejestracja: 9 lip 2017, o 13:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Cytaty z Młodego - SPOILER ALERT

Post autor: Tidius »

Dobrze że jesteś nietoperku - powiedział. - Nex zaraz będzie. Siadaj. Pięciogwiazdkówki? - zaproponował, grzebiąc w jakimś kartonie[...]
-Pięciogwiazdkówki, Lordzie? - Strix znów pochylił się nad kartonem.[...]

Albo mi się wydaje albo ktoś tutaj niema ochoty za bardzo pić do lustra, a istnieje nieliczna grupa osób która dotrzyma mu kroku w piciu i nie odpadnie za szybko.

Awatar użytkownika
Czoki
Szef Sekcji
Szef Sekcji
Posty: 35
Rejestracja: 2 sie 2017, o 18:24
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska Wschodnia

Re: Cytaty z Młodego - SPOILER ALERT

Post autor: Czoki »

Zdecydowanie najlepszy był Celer i jego "A kopnął Cię ktoś kiedyś w dupę?" *:]]]*
I Res, który próbował polizać nabój
Do no harm but take no shit.

ODPOWIEDZ