Ród Winorośli: Ciemność, Purpura i inne "cuda"

Czwarta część Tajnych Akt Vespera
AndyOftenhide
Doktorant
Doktorant
Posty: 114
Rejestracja: 29 maja 2013, o 18:52
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: podWawa

Ród Winorośli: Ciemność, Purpura i inne "cuda"

Post autor: AndyOftenhide »

Dzięki "Młodemu" sporo dowiedzieliśmy się o funkcjonowaniu Rodu Winorośli. Nowa wiedza wywołała u mnie raczej mieszane odczucia. Z jednej strony fajnie było zapoznać się z tym jak kolejny Ród wygląda "od środka", z drugiej strony było to trochę przerażające doświadczenie. Co sądzicie o tej nowo poznanej stronie Rodu Winorośli? I jak myślicie, czego możemy spodziewać się po innych Rodach?

Awatar użytkownika
Valkanskerlinzig
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 144
Rejestracja: 4 cze 2017, o 22:32
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Sz-n

Re: Ród Winorośli: Ciemność, Purpura i inne "cuda"

Post autor: Valkanskerlinzig »

Jeżeli chodzi o mnie to ród winorośli mnie nie zawiódł w Młodym. Jest z wierzchu niczym lukrowane ciastko, a wewnątrz skrywa wiele mrocznych tajemnic. Myślę, że inne rody również mają wiele ukrytych tajemnic, które nie widują światła dziennego. Może o tym świadczyć już samo przejmowanie transportu części laboratorium. Jednym słowem są sfery, w których rody współpracują, a są i takie, które pozwalają im na niezależność od innych. Są też tajemnice tak mroczne jak Purpura.

Awatar użytkownika
Alienor
Aurora Borealis
Aurora Borealis
Posty: 880
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ród Winorośli: Ciemność, Purpura i inne "cuda"

Post autor: Alienor »

Z punktu widzenia forumowej głowy rodu to po prostu masakra. Teraz to już literalnie nikt się do nas nie zgłosi, możemy z Fiu dwoić się i troić, ale raczej pozostaje upić się doprawianą sztuczną. Cała nadzieja w tych, co się zgłosili przedtem :)

Właściwie wyszło, że ród Winorośli to jakieś ponure miejsce zadowalania zwyrodniałych instynktów. Z wyzyskiem w stylu reportaży o porywaniu do burdeli w Niemczech.
Z ciekawszych odcieni to bardzo podoba mi się założenie, że jako elegancki ród Winorośle klną po łacinie. Może jakiś wątek o tym założę :)
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure
Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę
Po dawnemu: wojować, kochać się i pić.
(Wieniawa)

Awatar użytkownika
Dante
Top secret
Top secret
Posty: 1337
Rejestracja: 24 paź 2006, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Ród Winorośli: Ciemność, Purpura i inne "cuda"

Post autor: Dante »

Alienor, demonizujesz :-)

Ród Winorośli to wysoce wyspecjalizowana jednostka. Mi się trochę teraz przypominają sceny z filmu "Akwarium" - morderczy trening mający na celu stworzenie "maszyny" ,bez względu na środki potrzebne do tego. Burdele, poezja, kultura czy łacina, to tylko przykrywka. Każda wasza "panienka" na jeden znak w trakcie gorącego orgazmu w sekundę uśmierci każdego. Bez emocji, skrupułów, bez żadnego zbędnego uczucia.
Każdy "fircyk" i "pedałek ulizany" bezproblemowo zinfiltruje każde środowisko.
Jestem przekonany że żaden ród nie poradziłby sobie bez pomocy rodu Winorośli. I żaden nie czułby się bezpieczny wiedząc że jest ich celem.
Osobiście ja się was boję :-)
"młodzieńcze ! ciesz sie w młodości swojej " -platoon /Eklezjastes

747170

Awatar użytkownika
Annikki
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 1372
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 13:38
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Re: Ród Winorośli: Ciemność, Purpura i inne "cuda"

Post autor: Annikki »

Dante, w pełni się z Tobą zgadzam!

Dla mnie Winorośle to taki Ród, którego przedstawiciele w jednej dłoni trzymają kieliszek z doprawianą neutralną, a w drugiej ukryty nóż... fascynujące!
"Nocarze i pretorianie drzemali (...). Vesper przyjrzał im się z zaciśniętym gardłem. Poszli między rannych, krwawiących ludzi. Udzielili pierwszej pomocy, uratowali im życie. I wrócili jak gdyby nigdy nic (...). Kiedyś też tak umiałeś, stwierdził z porażającym smutkiem wewnętrzny głos (...). Ale wybrałeś inaczej, renegacie. Ugiąłeś się przed Wężem, to teraz mu służ."
M.Kozak - Nikt

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Re: Ród Winorośli: Ciemność, Purpura i inne "cuda"

Post autor: Mcbet »

A szczerze mówiąc ja się boję "wgłębienia w ród bankierów albo Naukowców" z ich z zwyrodniałymi eksperymentami. ;). Co do Winorosli cóż.... podzielam trochę opinię Alienor co nawet kiedyś tu i ówdzie szeptałem. Może chociaż jakieś opowiadanie koncertujące się na wątkach szpiegowskich ?
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
fiu
Amazonka
Amazonka
Posty: 302
Rejestracja: 12 gru 2008, o 20:42
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ród Winorośli: Ciemność, Purpura i inne "cuda"

Post autor: fiu »

Annikki pisze:
10 wrz 2017, o 09:05
Dante, w pełni się z Tobą zgadzam!

Dla mnie Winorośle to taki Ród, którego przedstawiciele w jednej dłoni trzymają kieliszek z doprawianą neutralną, a w drugiej ukryty nóż... fascynujące!
Chyba zmienię sobie podpis na profilu!:)
We can be Heroes
Just for one day

Awatar użytkownika
Alienor
Aurora Borealis
Aurora Borealis
Posty: 880
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ród Winorośli: Ciemność, Purpura i inne "cuda"

Post autor: Alienor »

Tak, teraz wszyscy będą się w naszym towarzystwie czuć absolutnie na luzie i świetnie bawić :)

Nawiązując do tego, co piszą Dante i Annikki: trochę przeszkadza sprowadzenie Winorośli do roli tylko rozpasanych seksualnie (z natury lub na rozkaz) imprezowiczów. Ich zamiłowanie do sztuki, piękna, rozrywki ma wiele odcieni i można przedstawić je w bardziej złożony sposób. Tego chyba zresztą nie zajarzyła sama Viticula, bo z lektury sądząc, rewolucja wśród Winorośli zatoczyła szerokie kręgi.
Winorośle na pewno nadają się na szpiegów (jak myślicie, może Krystyna Skarbek była Winoroślą ? Tym bardziej, że jest pierwowzorem postaci o imieniu Vesper, to nie może być przypadek :) Widzę też wśród nich pole do popisu dla miłośników starych tekstów, języków, historii - kogoś, kto potrafi to wszystko ze sobą powiązać i być świetnym analitykiem i doradcą dla rządzących rodami. W tym zakresie Winorośle mogą zbliżyć się do Naukowców.
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure
Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę
Po dawnemu: wojować, kochać się i pić.
(Wieniawa)

Awatar użytkownika
Valkanskerlinzig
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 144
Rejestracja: 4 cze 2017, o 22:32
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Sz-n

Re: Ród Winorośli: Ciemność, Purpura i inne "cuda"

Post autor: Valkanskerlinzig »

Alienor pisze:
12 wrz 2017, o 11:21
Widzę też wśród nich pole do popisu dla miłośników starych tekstów, języków, historii - kogoś, kto potrafi to wszystko ze sobą powiązać i być świetnym analitykiem i doradcą dla rządzących rodami. W tym zakresie Winorośle mogą zbliżyć się do Naukowców.
Naukowcy bardziej mi się kojarzą z naukami ścisłymi. Eksperymenty, doświadczenia. Wszystko musi być "wyjaśnialne" w jakiś fizyczny sposób.
Nauki humanistyczne, to raczej właśnie winoroślom bardziej pasują. Wielcy kustosze, historycy, jednostki odznaczające się nad przeciętną kreatywnością i otwartością umysłu. Postrzegające świat zupełnie inaczej niż wszyscy pozostali. Niestety Viticula chyba ma zbyt dużą chęć kontrolowania wszystkiego i wszystkich, i dążąc do własnych celów często podcina skrzydła, tym którzy mogliby osiągnąć wyżyny swojej twórczości, wykorzystując ich talenty do rzeczy zupełnie nie w ich stylu.

Lysy23
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 76
Rejestracja: 28 maja 2010, o 18:15
Płeć: Mężczyzna

Re: Ród Winorośli: Ciemność, Purpura i inne "cuda"

Post autor: Lysy23 »

Książka wiele uściśla i wygina...Jest dobrą zakąską na kolejne tomy. Pokazuje zakamarki skrytek innych rodów:)

Lysy23
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 76
Rejestracja: 28 maja 2010, o 18:15
Płeć: Mężczyzna

Re: Ród Winorośli: Ciemność, Purpura i inne "cuda"

Post autor: Lysy23 »

"Młody" otwiera pole do popisu... Wiele książek mam nadzieję że powstanie

Lysy23
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 76
Rejestracja: 28 maja 2010, o 18:15
Płeć: Mężczyzna

Re: Ród Winorośli: Ciemność, Purpura i inne "cuda"

Post autor: Lysy23 »

Winorośle mogą zagiąć politykę Nocy i równowagę sił...

Lysy23
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 76
Rejestracja: 28 maja 2010, o 18:15
Płeć: Mężczyzna

Re: Ród Winorośli: Ciemność, Purpura i inne "cuda"

Post autor: Lysy23 »

Ten ród kojarzy mi się z rzymianami... Tajemnice, intrygi, skrytobójstwa, a na twarzach fałszywy uśmiech i udawana naiwność, bezradność... Genialne w prostocie:)

Awatar użytkownika
Alienor
Aurora Borealis
Aurora Borealis
Posty: 880
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ród Winorośli: Ciemność, Purpura i inne "cuda"

Post autor: Alienor »

Nie potwierdzamy, nie zaprzeczamy.
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure
Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę
Po dawnemu: wojować, kochać się i pić.
(Wieniawa)

Vermilion
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 3
Rejestracja: 12 gru 2018, o 22:58
Płeć: Mężczyzna

Re: Ród Winorośli: Ciemność, Purpura i inne "cuda"

Post autor: Vermilion »

Ignis jest fajnym fachowcem a ja dzięki niemu zwątpiłem w moją orientację

ODPOWIEDZ