Strona 1 z 1

Anglojęzyczny dział forum

: 11 paź 2017, o 22:55
autor: MrocznyPopiskiwacz
Mamy czeski dział forum. Do tej pory nie widzę jednak działu anglojęzycznego. Czy z okazji Nightera nie warto by o tym pomyśleć? Nie wiem, czy w tym wydaniu była jakas informacja o forum, ale jakby jakiś zamorski fan szukał...

Re: Anglojęzyczny dział forum

: 13 paź 2017, o 22:35
autor: Magnus
Się planuje i tworzy..

Re: Anglojęzyczny dział forum

: 14 paź 2017, o 13:46
autor: fiu
A czy nie jest tak, że forum zachowuje swoją żywotność przez aktywność użytkowników i póki nie ma żadnej sprecyzowanej anglojęzycznej społeczności, to taki dział i tak się nie utrzyma?
Czy w angielskiej części forum maja znaleźć się pewne przetłumaczone wątki, 1:1:, czy jakieś podstawowe informacje? To nie tak, że sieję defetyzm, nie jestem na żadnym innym forum, więc nie wiem jakie są praktyki;)
A co z angielską wersją strony?

Re: Anglojęzyczny dział forum

: 14 paź 2017, o 20:34
autor: Domel
fiu pisze:
14 paź 2017, o 13:46
A co z angielską wersją strony?
Z braku czasu i prywatnych obowiązków jeszcze nie powstała :(
Jeśli czas pozwoli, to może przed listopadowym CC uda się ogarnąć i uruchomić.

Re: Anglojęzyczny dział forum

: 16 paź 2017, o 09:51
autor: Mcbet
Szczerze mówiąc myślę ze od strony należny zacząć. Forum potem można zrobić coś na kształ działu Czeskiego jak coś tam zacznie się dziać to zacząć działać w tym kierunku. Szkoda czasu na pracę na wersją forum w Lengłiczu jak całkiem możliwe, że będzie tak jak Fiu-Bzdziu pisze ;)
Btw Angielska wersja przydał by się na Twarzo-Książce ( o ile już takiej nie ma nie wiem nie sprawdzałem ).

Re: Anglojęzyczny dział forum

: 18 paź 2017, o 20:55
autor: AndyOftenhide
Szczerze mówiąc to jeszcze nigdy nie widziałam, żeby na jakimś forum były działy w kilku językach i żeby to faktycznie aktywnie funkcjonowało (tu zresztą ten dział czeski też jest martwy). Więcej sensu miałoby osobne forum w j. angielskim, ale nie wiem jak z popularnością angielskiej wersji książek (żeby miał kto na tym forum pisać)?

Re: Anglojęzyczny dział forum

: 19 paź 2017, o 07:49
autor: Falka Valiarde
Ja znowu miałam do czynienia z forami w wielu językach tylko zwykle większość było na dziale anglo, a reszta na poszczególnych językach.
U nas jeśli faktycznie ma być promocja anglo to moim zdaniem dobrze byłoby stworzyć dział z regulaminem, z jakimś takim postem zaczynającym pt.: "witamy, jesteśmy fajni". Ogólnie dobrze byłoby zrobić takiego posta ciut wyjaśniającego, że zapraszamy do naszego działu anglojęzycznego, że większość się dzieje na dziale polskojęzycznym ale zapraszamy do udziału i do pisania, że z chęcią także będziemy odpowiadać i rozmawiać także w tamtym dziale (coś tego typu, żeby zachęcić do pisania).
Bo jeśli nie zrobimy jakiegoś kącika to nigdy nic się tam nie zacznie.