Problemy techniczne WWW

a miało być tak pięknie... i kto śmie twierdzić, że nie jest?
Awatar użytkownika
Kangur
--------
--------
Posty: 18
Rejestracja: 21 lut 2006, o 14:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sydney / Gdynia
Kontakt:

Problemy techniczne WWW

Post autor: Kangur »

Kilka spraw technicznych:


Co zrobic zeby bylo "lepiej"

1. sciagnac najnowsza wersje flash player:

http://fpdownload.macromedia.com/get/fl ... player.exe

2. Otworzyc IE i w narzedziach odpalic opcje "Windows update"

(Wasze Windows powinny miec (service pack 2)

3. Firefox - opcja Help/pomoc - "check updates"

4. Sprawdzic ustawienia Firewall w Windows (

jak to nie pomorze - popasc w panike.

Strona Vesper byla opracowana w ten sposob zeby dzialac na niewielkich monitorach - nie potrzeba 21'' ekranu. Jezeli strona Wam sie "rozjezdza" jest to bład przegladarki/ekranu.

Prwdopodobnie Wasza przegladarka nie pozwala na instalacje pluginow. Jezeli wyskoczy Wam okienko autoryzacji certyfikatu bezpieczenstwa Macromedia (Flash) kliknac trzeba na TAK.

Problemy moga wystepowac jezeli ogladacie strone z pracy - mozecie miec nadrzedne firewalle firmowe. Najlepszym rozwiazaniem jest pogadanie z lokalnymi informatykami (jezeli jest taka opcja ;-) )

Generlanie jak zaczynami pisac COKOLWIEK oprocz statycznego HTML (nudny text) - a tutaj stosowany jest FLASH do intro oraz dynamiczy HTML - to zaczynamy narazac sie na potencjalne prolemy z przegladaniem WWW.

niestety kazdy komputer jest inny i ciezko dogodzic wszystkim, ale bedziemy nad tym pracowac, wiec prosze zglaszac bledy. :-)

Pozdrawiam,
k.
SPECOPS
FIRST TO FIGHT
WWW.SPECOPS.COM.PL

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

Na Fahrenheicie doszlismy do tego co jest przyczyna tego, że strona jest u niektórych wyswietlana niepoprawnie.

Przyczyna jest to, że strona jest zoptymalizowana do rozdzielczości ekranu 1024 x 768.

Duza grupa ludzi uzywa rozdzielczości 800 x 600. Strona działa wtedy niepoprawnie. Webmaster powinien przynajmniej na wejściówce podać info , ze przy nizszych rozdzielczościach niz 1024 x 768 strona nie bedzie wyswietlana prawidłowo.

Po zmianie częstotliwości na 1024 x 768 strona zaczeła działac u osób, które spełniły warunki z poprzedniego postu autorstwa Kangura

Jak zmienic częstotliwość ?

Na pulpicie kliknij prawum klawiszem myszy i wybierz "właściwości: -> otworzy się okno Właściwości "EKRAN". teraz w tym oknie wybierasz zakładke "ustawienia" i w tej zakładce w sekcji "Rozdzielczosc ekranu" przesun suwaczkiem w kierunku "wiecej" az na dole pojawi się 1024 na 786 pikseli. Klikasz w zastosuj. Akceptujesz wszystkie głupie zapytania systemu i... wszystko robi Ci sie na ekranie mniejsze, ale i wiecej się mieści. Teraz smiało mozesz oglądac strone WWW.NOCARZ.PL.

Niestety tryb 1024 X 768 jest Ok pod warunkiem, że ma się monitor minimum 17 cali. Przy mniejszych monitorach 14, 15 cali przy tym trybie wszystko jest malutkie i przez to trudniej sie czyta strony WWW itp.

Moim zdaniem wyjsciem z sytuacji jest dorobienie wersji strony dla trybu 800 x 600. Wybór moze sie odbywac automatycznie poprzez uzycie skryptu wykrywającego rozdzielczość ekranu osoby odwiedzającej.
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
MarrrGott
--------
--------
Posty: 72
Rejestracja: 24 lut 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Festung Breslau
Kontakt:

Post autor: MarrrGott »

X-76 odkrył, w czym problem => dzięki pokazaniu na FF, jak naprawdę ma wyglądać strona :D:D:D
Tu wcale nie chodzi o wersje flasha (mam najnowszą) czy SP2 (też mam), czy updates, etc. Strona mi od początku chodziła normalnie, ino do monitorka nie pasowała.

Rzecz jest prosta: chodzi o rozdzielczość. Strona jest przystosowana wyłącznie do rozdzielczości 1024x786 (jak mi powiedział X-76, ale mogłam pomylić liczby), a ja używam 800x600, bo mam malutki monitorek. I wszystko jasne.

Znaczy: sugerowałabym wprowadzenie możliwości oglądania strony także w mniejszej rozdzielczości => bo nie każdy ma monitor 19", ani też potrzebę, by taki wielki monitor posiadać. A na małym monitorku (jak u mnie) wyższa rozdzielczość sprawia, że muszę do czytania używać lupy => co, jak myślę, nie jest rozwiązaniem pożądanym. W końcu, to nie ja jestem dla strony, lecz strona dla mnie, jak zauważyła mądrze na innym forum, taka jedna Blondyna :D
Grawitacja jest dla mięczaków

Awatar użytkownika
Kangur
--------
--------
Posty: 18
Rejestracja: 21 lut 2006, o 14:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sydney / Gdynia
Kontakt:

Post autor: Kangur »

Witam,

Dzieki X-76 za rozwiazanie problemu! Prawde mowiac sam bym na to nie wpadl.

Podczas projektowania WWW zaklada sie pewne minimalne wymagania sprzetowe - sa one globalnie przyjete pod haslem "jaki jest przecietny najgorszy komputer" (czy jakos tak).

Wiec NIE zaklada sie na przyklad ze ktos ma Atari z emulatorem Windows95 na karcie graficznej klasy Herkules. :-) (jak wiecie co to jest karta graficzna herkules to pewnie pamietacie ze nie zawsze byly telefony komorkowe ;-) )

Wiec, na chwile obecna podczas projektowania WWW / Software za MINIMUM przyjmuje sie:

17'' monitor
1024 X 768
Pentium II 700 Mhz
Windows 98+

Rozdzielczosc nie ma nic wspolnego z rozmiarem ekranu, defacto nie wyobrazam sobie 15'' na 600X to juz moze 256X 100?

Wiec innej wersji niz na 1024 nie bedzie. Mamy XXI wiek. Ludzie lataja w kosmos.

jezeli nadal macie problemy - prosze zglaszac je tutaj.

k.

PS: zalecane minimum "ekranowe" :


Obrazek
SPECOPS
FIRST TO FIGHT
WWW.SPECOPS.COM.PL

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

Jednak w dobrym tonie byłoby umieszczenie informacji na wejściówce o takim stanie rzeczy. Np tak:

Obrazek

Taka notka oszczedziłaby zamieszania.

Ja herculesa pamiętam :D i piekny czarno-bursztynowy monitor :D
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Nivak
--------
--------
Posty: 42
Rejestracja: 27 lut 2006, o 14:24
Płeć: Mężczyzna
Kontakt:

Post autor: Nivak »

Kangur pisze:PS: zalecane minimum "ekranowe" :
Znaczy się jestem ponad minimum :D Chociaż raz~~
X-76 pisze:Ja herculesa pamiętam :D i piekny czarno-bursztynowy monitor :D
Ja też! Ja też! :D Ale nie wiem czy powinnam się tych chwalić :?

Awatar użytkownika
MarrrGott
--------
--------
Posty: 72
Rejestracja: 24 lut 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Festung Breslau
Kontakt:

Post autor: MarrrGott »

No, tak. Mam pentium II, Windows nowszy niż 98, GeForce najnowsze, cholera wie, co jeszcze => do gier się nadaje. A monitorek mam standardowy Philipsa. Podejrzewam, że on ma 17", ale bynajmniej minimum ekranowe nie jest 1024x786. Zresztą, po ustawieniu wyższej rozdzielczości i przerobieniu widoku na malutkie wszystko, po prostu mi to nie odpowiadało (wzrok już niemłody i nie sokoli).

Znaczy: nie rozumiem stanowiska usztywnienia, ale też i nie zamierzam się tym martwić => po prostu na stronę już nie wejdę, bo i po co? Leniwa jestem, ślepić w monitorek mi się nie chce. Mamy XXI wiek i wolność rynkowego wyboru :twisted:
Grawitacja jest dla mięczaków

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

Hmmmm... Jeśli masz monitor 17" to w trybie 1024 x 768 rozmiary lyterków są całkiem OK. U mnie to standard.
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
MarrrGott
--------
--------
Posty: 72
Rejestracja: 24 lut 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Festung Breslau
Kontakt:

Post autor: MarrrGott »

To jest MÓJ monitor i MOJE stanowisko pracy. Przystosowane do MOICH potrzeb i komfortu (co oznacza leżenie przy kompie z klawiaturą na kolanach, mniej więcej w odległości metra od monitora) => dla mnie nie jest OK wyższa rozdzielczość, dla mnie jest wtedy wszystko za małe. Poza tym, w ustawieniach standardowych mam sugerowaną rozdzielczość 800x700 (czy jakoś tak, ale na pewno nie 1024x786) - monitor mam starszy niż reszta sprzętu i na razie nie mam ani potrzeby, ani możliwości wymiany na lepszy (tym bardziej, że spełnia wszystkie moje wymagania).

Jak dotąd taka rozdzielczość, jaką mam, nie przeszkadzała mi w oglądaniu stron - www.nocarz.pl jest pierwszym tego rodzaju przypadkiem. I, jak na razie, ostatnim. Nadal podtrzymuję zatem swoje stanowisko: to nie ja dla strony, lecz strona dla mnie powinna być. Jeżeli nie jest - nie będę jej odwiedzać, naturalnie. Co nie znaczy, że domagam się, aby twórcy strony uwzględnili moje preferencje => nie domagam się w najmniejszym stopniu, bo ich prawo tworzyć takie strony, jakie uważają za najlepsze. A moje prawo - mieć na ten temat własne zdanie :twisted:
Grawitacja jest dla mięczaków

Awatar użytkownika
mawete
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 679
Rejestracja: 23 lut 2006, o 14:04

Post autor: mawete »

O! Jaka asertywna bandytka..... :D

//edit: i czy ja mógłbym prosoć o to o czym posiłem (wykasujcie tamten temat)?
1. oznaczenie nieczytanych postów jako nieprzeczytane...
2. Na pierwszym poscie na stronie, mozliwość przewinięcia do końca strony
itd...
Weneryczny i pijański,
To trzynasty pułk ułański.

Awatar użytkownika
MarrrGott
--------
--------
Posty: 72
Rejestracja: 24 lut 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Festung Breslau
Kontakt:

Post autor: MarrrGott »

To skutki pracy z rynkiem i grzebania w rynku. Dojrzały target jestem. Jak się usługodawca/producent/twórca usztywnia, to robię dokładnie to samo :twisted:
Grawitacja jest dla mięczaków

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

Sztywna MarrrGott :D :D :D
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
MarrrGott
--------
--------
Posty: 72
Rejestracja: 24 lut 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Festung Breslau
Kontakt:

Post autor: MarrrGott »

X-76 pisze:Sztywna MarrrGott :D :D :D
Przyznaję, że kobiecie miło jest słyszeć coś takiego od mężczyzny... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Grawitacja jest dla mięczaków

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink:
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Kangur
--------
--------
Posty: 18
Rejestracja: 21 lut 2006, o 14:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sydney / Gdynia
Kontakt:

Post autor: Kangur »

zanim zmienimy profil www i przejdziemy to działu poswieconego dziłalności Winorosli...

MarrGott - rozmial ikon nie ma nic wspolnego z rozdzielczoscia - ustaw sobie (w ramach eksperymentu) 1024 i DUZE ikony - bedziesz miec takie ikonki jak w 762 ale ladniejsze i fajniejsze.... :-)

co do notatki na stronei glownej - jak najbardziej - dodamy - tylko informatyk wroci z zeslania.

k.
SPECOPS
FIRST TO FIGHT
WWW.SPECOPS.COM.PL

ODPOWIEDZ