problem ze strona na dzien dobry :)

a miało być tak pięknie... i kto śmie twierdzić, że nie jest?
dudek242
--------
--------
Posty: 16
Rejestracja: 5 lut 2007, o 10:20

problem ze strona na dzien dobry :)

Post autor: dudek242 »

witam wszystkich,
zarwalem wlasnie ostatnia nocke czytajac zawziecie 'renegata' - z kazda strona ksiazka wciagala mnie coraz bardziej,
wiec pierwsza rzecza jaka zrobilem w pracy (no - kawa byla wczesniej) to odpalenie google i poszukiwanie informacji o ewnetualnej kontynuacji powiesci...
no dobra - wracajac do tematu - w przegladarka jaka uzywam najczesciej ma problem z obsluzeniem kodu javascript odpowiedzialnego za wyswietlenie menu - rozwiniecie ktorejs z pozycji i powrot poza menu owocuje padem calego menu - po otworzeniu nowej podstrony zwykle tez nie bywa lepiej bo z reguly musze stronke taka odswiezyc

moja przegladarka to maxthon (dosc przyjemna i funkcjonalna nakladka na internet explorera) na kompie mam zainstalowane tez ie7 i ff ale z nimi na szczescie problemu nie ma (chociaz teoretycznie maxthon korzysta z internet explorera zainstalowanego na komputerze)

pozdrawiam
d.

Awatar użytkownika
mawete
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 679
Rejestracja: 23 lut 2006, o 14:04

Post autor: mawete »

dudek242: prawdopodobnie nie masz javy która to obsługuje (javy jest z "pińcet" popatrz w tym kierunku), albo Operę zainstalować możesz, ona nie robi wiekszych problemów - po cholerę IE uzywasz? :D
Weneryczny i pijański,
To trzynasty pułk ułański.

Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

Post autor: psychotique »

Opera dobra, ale Firefox jeszcze lepszy. Tylko póki co versje poniżej 2.0, bo tę dopracować jeszcze muszą.
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Awatar użytkownika
A.Mason
Wrażencjusz R.P.M.
Wrażencjusz R.P.M.
Posty: 156
Rejestracja: 20 lip 2006, o 00:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z MONu
Kontakt:

Post autor: A.Mason »

psychotique pisze:Opera dobra, ale Firefox jeszcze lepszy.
Kwestia gustu i wersji, ktora sie porownuje.

Natomiast co do problemu dudka242:
1. Java i Java Script to dwie rozne rzeczy, watpie, zeby instalacja Sun Javy cos poprawila.
2. Podejrzewam, ze problem lezy gdzies po stronie uzytkownika i jego komputera. Jezeli problemy z Java Scriptem objawiaja sie w wiekszej ilosci stron, a nie chcesz/nie mozesz zrezygnowac z Internet Explorera, to proponuje wylaczyc jej obsluge. W ciagu tygodnia stronke powinienem uzupelnic i dostosowac do mozliwosci ogladania bez JS.

dudek242
--------
--------
Posty: 16
Rejestracja: 5 lut 2007, o 10:20

Post autor: dudek242 »

nigdzie nie napisalem ze uzywam IE :)
maxthon to nakladka, znacznie wygodniejsza, bardziej dopracowana i mi pracuje sie z nia o niebo wygodniej niz z jakakolwiek inna przegladarka wlaczajac to IE, opery, firefox'y i inne dziwne projekty

mason -> problemow z javascriptem poza nocarz.pl nie mam i nie sadze ze to problem po mojej stronie, tak jak pisalem ponizej pod golym IE strona dziala ok - problemy pojawiaja sie tylko z maxthonem - dodam ze tylko z wersja 1.x - zainstalowalem w miedzyczasie bete 2.0 i pod nia nocarz.pl dziala bezproblemowo

d.

Awatar użytkownika
A.Mason
Wrażencjusz R.P.M.
Wrażencjusz R.P.M.
Posty: 156
Rejestracja: 20 lip 2006, o 00:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z MONu
Kontakt:

Post autor: A.Mason »

dudek242 pisze:nigdzie nie napisalem ze uzywam IE :)
maxthon to nakladka, znacznie wygodniejsza, bardziej dopracowana i mi pracuje sie z nia o niebo wygodniej niz z jakakolwiek inna przegladarka wlaczajac to IE, opery, firefox'y i inne dziwne projekty
Eeech, sam piszesz, ze Maxthon to nakladka. Nakladka to nie jest przegladarka, nawet jesli udostepnia multum nowych funkcjonalnosci. A doradzam inne przegladarki, poniewaz IE ma ogromna liczbe niezalatanych dziur i bledow, Maxthon wykorzystujacy silnik IE takze. W dodatku Maxthon mial kiedys (nie wiem jak to jest teraz) dziury dodatkowe...
dudek242 pisze:mason -> problemow z javascriptem poza nocarz.pl nie mam i nie sadze ze to problem po mojej stronie, tak jak pisalem ponizej pod golym IE strona dziala ok - problemy pojawiaja sie tylko z maxthonem - dodam ze tylko z wersja 1.x - zainstalowalem w miedzyczasie bete 2.0 i pod nia nocarz.pl dziala bezproblemowo
Skoro ja nic nie zmienilem w kodzie, ktory dziala nawet pod linuksowymi przegladarkami (o ile obsluguja JS) i pomogla zmiana wersji nakladki, to znaczy, ze blad lezal po stronie uzytkownika (a dokladniej blednego programu, ktory uzywal), a nie programisty ;-P

dudek242
--------
--------
Posty: 16
Rejestracja: 5 lut 2007, o 10:20

Post autor: dudek242 »

ech... no i powoli wchodzimy w klimaty dywagacji o wyzszosci swiat bozego narodzenia nad wielkanoca :)

maxthona mi nie obrzydzisz - mam takie widzimisie i wole pracowac z takim oprogramowaniem jakie mi najbardziej pasuje i nie wymieniac go tylko dlatego ze z zalozenia jest be bo wykorzystuje silnik IE.
zdaje sobie sprawe z dziurawosci IE i jak znam zycie maxthon pewnie tez ma swoje mankamenty, ale kazdy program je ma, zauwaz ze IE jest ciagle najpopularniejszym programem wiec sila rzeczy jest najlepiej poznany

a czy problem lezy po stronie uzytkownika (czyli mnie bo wybralem ta przegladarke) czy programisty (hmm.... - dynamicdrive.com ?) ????

szczerze mowiac nie wiem :)

ale jesli chodzi o mnie to uznaje zasade ze jesli site jest publiczny to korzystaja z niego najrozniejsze osoby wiec uzywaja roznych przegladarek i bezproblemowe dzialanie niezaleznie od platformy w takim przypadku jest dobra wizytowka witryny

co innego jesli masz site przeznaczony do pracy w intranecie jakiejsc firmy gdzie masz zestandaryzowane oprogramowanie - tu mozna pokusic sie o wykorzystanie specyficznym mechanizmow przegladarek uzywanych przez 100% pracownikow.

ale chyba za bardzo sie czepiam ? jesli tak to przepraszam - takie skrzywienie zawodowe :)
d.

Awatar użytkownika
A.Mason
Wrażencjusz R.P.M.
Wrażencjusz R.P.M.
Posty: 156
Rejestracja: 20 lip 2006, o 00:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z MONu
Kontakt:

Post autor: A.Mason »

dudek242 pisze:maxthona mi nie obrzydzisz
Nie mialem takiego zamiaru. Staralem sie uswiadomic Ci jedynie wady Maxthona, jesli jego zalety (uzytkowanie) sa dla Ciebie wazniejsze niz wady (bezpieczenstwo), to juz Twoja swiadoma decyzja.
dudek242 pisze:zauwaz ze IE jest ciagle najpopularniejszym programem wiec sila rzeczy jest najlepiej poznany
To akurat jest demagogia.
dudek242 pisze:a czy problem lezy po stronie uzytkownika (czyli mnie bo wybralem ta przegladarke) czy programisty (hmm.... - dynamicdrive.com ?) ????
Nie do konca to mialem na mysli. Tzn. nie, ze bledem jest wybor programu, tylko ze program ma bledy.
dudek242 pisze:ale jesli chodzi o mnie to uznaje zasade ze jesli site jest publiczny to korzystaja z niego najrozniejsze osoby wiec uzywaja roznych przegladarek i bezproblemowe dzialanie niezaleznie od platformy w takim przypadku jest dobra wizytowka witryny
Strona bezproblemowo dziala na kazdej platformie i pod kazda przegladarka internetowa, ktora poprawnie obsluguje standardy.
Teoretycznie powinienem sie zadowolic tym, ze strona napisana jest poprawnie i wyswietla sie dobrze pod Firefoksem i Opera. To, ze dostosowuje ja takze pod IE to jedynie akt checi, aby strona byla czytelna dla jak najwiekszej liczby osob.
Natomiast webmaster nie moze odpowiadac za bledy w wyswietlaniu wynikajace zwyczajnie z bledow w przegladarce. To jest rownoznaczne z tym, jakby obwiniac webmastera za to, ze uzytkownik usunie jakies biblioteki dll przegladarki, przez co nie wszystkie strony beda mu sie wyswietlac poprawnie...

Uzywam Opery bodajze od wersji 3 albo 4 (tzn. pierwszej tej, ktora byla darmowa ale wyswietlala reklamy). Poczatkowo miala ona ogromne problemy z interpretacja nawet poprawnego kodu. Jednak nigdy nie przyszlo mi do glowy mowic o zlej wizytowce witryny, jesli jej kod byl zgodny ze standardem, a strona sie zle wyswietlala. Wtedy albo zglaszalem pretensje do tworcow Opery i/albo czekalem az bledy przegladarki zostana poprawione.
dudek242 pisze:ale chyba za bardzo sie czepiam ?
Tak ;-P
dudek242 pisze:jesli tak to przepraszam - takie skrzywienie zawodowe :)
Spoko, jesli moge poprawic jakies bledy strony, to je bede poprawial lub podawal sposoby rozwiazania problemu, w ostatecznosci postaram sie uzasadnic dlaczego nie jestem w stanie poprawic.

dudek242
--------
--------
Posty: 16
Rejestracja: 5 lut 2007, o 10:20

Post autor: dudek242 »

dudek242 pisze:maxthona mi nie obrzydzisz
Nie mialem takiego zamiaru. Staralem sie uswiadomic Ci jedynie wady Maxthona, jesli jego zalety (uzytkowanie) sa dla Ciebie wazniejsze niz wady (bezpieczenstwo), to juz Twoja swiadoma decyzja.
no ale tu troche demagogii sam wprowadzasz :)
bezpieczenstwo to nie tylko kwestia samej przegladarki -> zdolny uzyszkodnik to i nawet z firefoxem nalapie syfu - z netu trzeba korzystac swiadomie albo odlaczyc komputer od zasilania i uzywac jako stolika na kwiatki :)
dudek242 pisze:zauwaz ze IE jest ciagle najpopularniejszym programem wiec sila rzeczy jest najlepiej poznany
To akurat jest demagogia.
no nie do konca -> obilo mi sie o uszy ze jakas wieksza grupka ekspertow wziela pod lupe bodajze FF i dziur troche mial - oczywiscie innych niz IE ale troche ich bylo ... ale wczuwajac sie w klimat forum - > zabij mnie jeszcze raz ale nie pamietam w tej chwili zrodla tej informacji
dudek242 pisze:a czy problem lezy po stronie uzytkownika (czyli mnie bo wybralem ta przegladarke) czy programisty (hmm.... - dynamicdrive.com ?) ????
Nie do konca to mialem na mysli. Tzn. nie, ze bledem jest wybor programu, tylko ze program ma bledy.
kwestia gustu, jedni wola rybki drudzy akwarium :)
dudek242 pisze:ale jesli chodzi o mnie to uznaje zasade ze jesli site jest publiczny to korzystaja z niego najrozniejsze osoby wiec uzywaja roznych przegladarek i bezproblemowe dzialanie niezaleznie od platformy w takim przypadku jest dobra wizytowka witryny
Strona bezproblemowo dziala na kazdej platformie i pod kazda przegladarka internetowa, ktora poprawnie obsluguje standardy.
Teoretycznie powinienem sie zadowolic tym, ze strona napisana jest poprawnie i wyswietla sie dobrze pod Firefoksem i Opera. To, ze dostosowuje ja takze pod IE to jedynie akt checi, aby strona byla czytelna dla jak najwiekszej liczby osob.
standardy standardami a ich implementacja to niestety wolna amerykanka - sam zreszta chyba o tym sie nie raz juz przekonales ?
Natomiast webmaster nie moze odpowiadac za bledy w wyswietlaniu wynikajace zwyczajnie z bledow w przegladarce. To jest rownoznaczne z tym, jakby obwiniac webmastera za to, ze uzytkownik usunie jakies biblioteki dll przegladarki, przez co nie wszystkie strony beda mu sie wyswietlac poprawnie...
oczywiscie ze nie musi, nie to mialem na mysli
Uzywam Opery bodajze od wersji 3 albo 4 (tzn. pierwszej tej, ktora byla darmowa ale wyswietlala reklamy). Poczatkowo miala ona ogromne problemy z interpretacja nawet poprawnego kodu. Jednak nigdy nie przyszlo mi do glowy mowic o zlej wizytowce witryny, jesli jej kod byl zgodny ze standardem, a strona sie zle wyswietlala. Wtedy albo zglaszalem pretensje do tworcow Opery i/albo czekalem az bledy przegladarki zostana poprawione.
hehe - pamietam sytuacje gdzie swiadomie musialem wykorzystywac bledy w interpretacji html'a roznych przegladarek dla uzyskania jednakowego efektu :)
dudek242 pisze:ale chyba za bardzo sie czepiam ?
Tak ;-P
dobra - juz nie bede - obiecuje :)
dudek242 pisze:jesli tak to przepraszam - takie skrzywienie zawodowe :)
Spoko, jesli moge poprawic jakies bledy strony, to je bede poprawial lub podawal sposoby rozwiazania problemu, w ostatecznosci postaram sie uzasadnic dlaczego nie jestem w stanie poprawic.
nie no, nie kaze Ci niczego naprawiac - cale to zmieszanie mialo byc tylko czysta informacja o potencjalnym problemie

d.

Awatar użytkownika
A.Mason
Wrażencjusz R.P.M.
Wrażencjusz R.P.M.
Posty: 156
Rejestracja: 20 lip 2006, o 00:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z MONu
Kontakt:

Post autor: A.Mason »

dudek242 pisze:
jesli jego zalety (uzytkowanie) sa dla Ciebie wazniejsze niz wady (bezpieczenstwo), to juz Twoja swiadoma decyzja.
no ale tu troche demagogii sam wprowadzasz :)
bezpieczenstwo to nie tylko kwestia samej przegladarki -> zdolny uzyszkodnik to i nawet z firefoxem nalapie syfu - z netu trzeba korzystac swiadomie albo odlaczyc komputer od zasilania i uzywac jako stolika na kwiatki :)
Nie wprowadzam demagogii. Poziom swiadomosci zwyklego uzytkownika nt. bezpieczenstwa (o ile nie interesowal sie dziurami IE) jest niezalezny od tego, czy bedzie uzywal IE czy FF.
Brak pewnych dziur w przegladarce ustrzeze go przynajmniej przed czescia problemow. Tzn. wchodzac na strone "x" IE zlapie syfa, a FF nie...
dudek242 pisze:obilo mi sie o uszy ze jakas wieksza grupka ekspertow wziela pod lupe bodajze FF i dziur troche mial - oczywiscie innych niz IE ale troche ich bylo
  1. Kazda z przegladarek ma dziury.
  2. Oprocz ilosci dziur wazne jest, jakie te dziury sa (liczba dziur krytycznych)
  3. Pod wzgledem ilosci wykrytych sytuacja jest taka, ze IE nie ma ogolnodostepnego kodu, natomiast w przypadku FF wykrywane i upubliczniane sa nawet najmniejsze luki.
    W przypadku Opery jest to nieco problematyczne - kraza sluchy, ze jej tworcy ukrywaja informacje o istnieniu dziur w Operze. Wydaje sie to mozliwe, ale takze uzasadnione. Tzn. do czasu, kiedy dziury nie zostana naprawione ich nieujawnianie ma na celu zabezpieczenie przed probami wykorzystania ich.
    I tu objawia sie przewaga Opery i FF nad IE. W momencie wykrycia powaznych dziur niemal natychmiast pojawiaja sie nowe wersje przegladarek. W przypadku IE na zalatanie niektorych dziur trzeba bylo czekac nawet miesiace po ich wykryciu. Wedlug ekspertow niektore dziury w IE nie zostaly nigdy zalatane (mowie o IE5 i IE6, bo podejrzewam, ze poprawione zostaly w wersji 7)
dudek242 pisze:standardy standardami a ich implementacja to niestety wolna amerykanka - sam zreszta chyba o tym sie nie raz juz przekonales ?
IE, Opera i Firefox to 3 niezalezne przegladarki, w momencie kiedy tworze strone poprawna pod wzgledem kodu istnieje spore prawdopodobienstwo, ze strona bedzie identyczna pod FF i O, a nie bedzie pod IE...
W momencie, kiedy stworze strone, ktora jest roznie wyswietlana pod FF i Opera, to jestem niemal pewien, ze to ja popelnilem gdzies blad w kodzie :-)
dudek242 pisze:hehe - pamietam sytuacje gdzie swiadomie musialem wykorzystywac bledy w interpretacji html'a roznych przegladarek dla uzyskania jednakowego efektu :)
To jest standard w przypadku IE.
dudek242 pisze:nie no, nie kaze Ci niczego naprawiac - cale to zmieszanie mialo byc tylko czysta informacja o potencjalnym problemie
Problemy sa po to, zeby je rozwiazywac ;-)

--
_________

Bo kto chce pisac ksiazke, a nie zna sie
wcale, musi zapytac takich, ktorzy wiedza.
I to sie nazywa: robic studia do powiesci.
J.Korczak - "Bankructwo malego Dzeka"

dudek242
--------
--------
Posty: 16
Rejestracja: 5 lut 2007, o 10:20

Post autor: dudek242 »

Brak pewnych dziur w przegladarce ustrzeze go przynajmniej przed czescia problemow. Tzn. wchodzac na strone "x" IE zlapie syfa, a FF nie...
dokladnie tak, dodajac do kompletu antywirusa, sensowy firewall i jako takie pojecie o bezpieczenstwie mysle ze mozna czuc sie w miare bezpiecznie
dudek242 pisze:hehe - pamietam sytuacje gdzie swiadomie musialem wykorzystywac bledy w interpretacji html'a roznych przegladarek dla uzyskania jednakowego efektu :)
To jest standard w przypadku IE.
oj nie tylko :) pare lat temu kazda kolejna wersja widacych przegladarek wprowadzala wlasne rozszerzenia do 'standardow' ale faktycznie teraz sie troche uspokoilo
dudek242 pisze:nie no, nie kaze Ci niczego naprawiac - cale to zmieszanie mialo byc tylko czysta informacja o potencjalnym problemie
Problemy sa po to, zeby je rozwiazywac ;-)
no i o to chodzi :)

d.

Awatar użytkownika
A.Mason
Wrażencjusz R.P.M.
Wrażencjusz R.P.M.
Posty: 156
Rejestracja: 20 lip 2006, o 00:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z MONu
Kontakt:

Post autor: A.Mason »

Tu mozna poczytac o IE:
http://www.webdevout.net/ie-is-dangerous
A na stronie glownej sa odnosniki do mitow nt. przegladarek

Awatar użytkownika
mawete
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 679
Rejestracja: 23 lut 2006, o 14:04

Post autor: mawete »

A.Mason: zaczyna mi to przeszkadzać... pisałem wcześniej i myślałem, że oleję, ale wkurza mnie to... Podam przykład. Piszę posta w "Varia" a reszte oznaczam jako przeczytane, wtchodzę do strony głównej. Oznacza jako przeczytane wszystkie post z wyjątkiem mojego - mój (mimo ze sam go napisałem) jest traktowany jako nieprzeczytany. Korzystam z 2 róznych kompów (dom, praca) i 2 różnych przegladarek (opera, firefox) i jest tak samo. Możesz coś z tym zrobić?
Weneryczny i pijański,
To trzynasty pułk ułański.

Awatar użytkownika
A.Mason
Wrażencjusz R.P.M.
Wrażencjusz R.P.M.
Posty: 156
Rejestracja: 20 lip 2006, o 00:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z MONu
Kontakt:

Post autor: A.Mason »

mawete, sprawdzalem kilkukrotnie przy roznych kombinacjach i ten problem wystepuje u mnie tylko w momencie, kiedy nie odczekam na zaladowanie sie strony po napisaniu posta. Jedyne, co mi jeszcze przychodzi do glowy, to wina proxy, albo cache przegladarki. Sprawdz, czy w opcjach masz wpisany serwer proxy, jesli nie, to zerknij co z ustawieniami cache. Moze masz wlaczone cache na strony www i obrazki. Jesli tak, to sprobuj dac ustawienie, zeby sprawdzal za kazdym razem, czy jest nowa strona/obrazki. Jesli to nie to, to juz nie mam pojecia co to moze byc? Firewall, antywirus?
Wszystko lezy w granicach mozliwosci! Z nas bowiem
bierze poczatek wszelka rzeczywistosc! [...] Jestesmy
marzeniem Boga, swiat zas jest naszym marzeniem.
W.S.Reymont - "Wampir"

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

Dobra, nie bede zakładał nowego wątku, wiec dopiszę się z tym tutu :wink:

RSS`y nie działają :evil: (tylko mi nie mów, że nie działają, bo nie zasłużyłem :lol: ).

Na początku działały a teraz lipa FF mówi, ze pobieranie dynamicznej zakładki nie powiodło się, a inne czytniki tez widzą tylko ciemność.
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

ODPOWIEDZ