Serwis

komputery różne, kwadratowe i podłużne, podłączone do sieci, z tym, że niekoniecznie
Awatar użytkownika
Puchaty
Rekrut
Rekrut
Posty: 33
Rejestracja: 29 maja 2009, o 22:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Re: Serwis

Post autor: Puchaty »

Wine spokojnie pozwala uruchamiać gry dedykowane na windowsa :) ja pomykam na Viście i na Kubuntu. Faktycznie nie każdemu pasuje bo nie każdy ma ochotę bawić się z konsolą itd. :) ja tam jestem użyszkodnikiem popierającym linuxy pod każdą postacią:)
Przyjdzie tata, przyjdzie tata i rozdupczy renegata :D

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Serwis

Post autor: X-76 »

Zaaraz, nie generalizujmy. Nie wszystkie.
Ja do grania mam PS3, więc jakoś nie płaczę jak jakaś gra nie pójdzie mi na laptopie.

Tu lektura : http://www.winehq.org/

A tu baza danych aplikacji wraz z wyszukiwarką:
http://appdb.winehq.org/ - strona główna

http://appdb.winehq.org/objectManager.p ... nding=true - wyszukiwarka

Wszystkie programy w tej bazie mogą mieć statusy :
Platynowy: czyli wszystkie funkcje programu działają, nie ma problemu z instalacją.
Złoty: Generalnie działa, ale czasem jakaś funkcja wypada
Silver: Działa, ale trza się pomęczyć z instalacją, pogrzebać w skryptach i plikach konfiguracyjnych.

Więc interesują nas te trzy statusy... z naciskiem na platynowy oczywiście ;)
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Puchaty
Rekrut
Rekrut
Posty: 33
Rejestracja: 29 maja 2009, o 22:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Re: Serwis

Post autor: Puchaty »

Iksie dzięki, że mnie zatrzymałeś bo się rozpędziłem. Faktycznie nie wszystkie programy/gry no ale wszystko idzie w dobrym kierunku bo WINE obsługuje coraz więcej aplikacji. Ja w gry gram żadko więc Civilization III/IV, Warhammer40'000, BF1942 i BF2 mi na cienkim sprzętowo laptopie chodzą i to mi wystarczy.
Przyjdzie tata, przyjdzie tata i rozdupczy renegata :D

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Serwis

Post autor: Falk »

Dexter pisze:Falku, widzę wolisz jeździć windą i mielić ozorem, a nie pomęczyć się i uruchomić wiatrak ;)
Tak. Szczerze mówiąc - nie chce mi się. Tak samo, jak wolę zawieźć wóz do serwisu, zamiast samemu w nim dłubać i zanieść ubranie do krawca, zamiast samemu przerabiać :)
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Dreamy

Re: Serwis

Post autor: Dreamy »

Ech. Problemów z komputerem ciąg dalszy. Internet w domu śmiga(ł) mi przez router. Ostatniego czasu na drugim komputerze (nie macierzystym) zaczęło się zrywanie połączeń. Po prostu po którymś tam uruchomieniu wyrzuca mi komunikat, że połączenie z siecią jest ograniczone lub go brak. Co najśmieszniejsze - matka z routerem działa świetnie, a drugi komputer bez problemu łączy się do sieci sąsiadów. Pytanie - czy to może być wina routera, warto go oddać na gwarancję czy jak? Wkurzam się, bo wcześniej pomagało wyłącznie formatowanie systemu, ale litości - nie będę tego robiła pięć razy w miesiącu. Z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie.
Model routera, który posiadam - NetGear WGR614v7

Awatar użytkownika
Puchaty
Rekrut
Rekrut
Posty: 33
Rejestracja: 29 maja 2009, o 22:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Re: Serwis

Post autor: Puchaty »

Może wina jest po stronie kabla? Możliwe, że jest gdzieś przełamany więc warto było by go sprawdzić.

I gniazdo w karcie sieciowej w komputerze na którym połączenia są zrywane. I jeszcze przełożenie kabli w routerze jeżeli tam jest RJ-45 walnięte to problem pojawi się na drugim komputerze. Czyli kilka fizycznych cczynności jeżeli to nie pomoże to warto sprawdzić jakie są relacje komputer z problemem->serwer...

chyba najprostszym sposobem, żeby to sprawdzić jest sprawdzić PING

start->akcesoria->wiersz polecenia(w windowsach >98)

Wpisujesz ping w adres sieciowy routera, zazwyczaj jest to 192.168.0.1 lub 192.168.1.0 lub 192.168.1.1.

polecenie to pokaże Ci czy router odpowiada na pakiety wysyłane z 'uszkodzonego' komputera.
Przyjdzie tata, przyjdzie tata i rozdupczy renegata :D

Awatar użytkownika
Dante
Top secret
Top secret
Posty: 1337
Rejestracja: 24 paź 2006, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Serwis

Post autor: Dante »

Mozesz troche doprecyzowac ?

masz dwa komputery;
notebooki czy stacje
lacza sie z routerem kablowo czy bezprzewodowo
jaki system jest na komputerze ktory ma problemy
czy upgradeowalas firmware routera ? ( jest to podstawowa czynnosc, nalezaca do uzytkownika. Zn jak zglosisz sie do serwisu, powiedza zebys od tego zaczela)

ponadto proponowalbym zmienic sterownik karty sieciowej. Przyczym nie musi to byc najnowszy sterownik. Warto sprawdzic pobrac sterownik ze strony producenta komputera i rownolegle ze strony producenta chipsetu karty.
Jesli jest to polaczenie kablowe, warto zmienic ustawienia karty:
wylaczyc oszczedzanie energi, ustawic na sztywno fullduplex ( pewnie 100).Jesli jest ustawiony na sztywno, zmienic na autonegocjacje ( nowe karty intela maja wlasnie taki objaw).

dante
"młodzieńcze ! ciesz sie w młodości swojej " -platoon /Eklezjastes

747170

Dreamy

Re: Serwis

Post autor: Dreamy »

Już mówię co i jak. Z kablami od routera jest wszystko ok :( Mam 2 stacjonarne, a łączą się bezprzewodowo - drugi komputer odbiera sygnał przez hmm ... To się chyba nazywa adapter? Takie coś a'la pendrive tyle, że trochę większy, podłączony przez USB. Sterowniki są ściągnięte z internetu, ze strony producenta, ponieważ zapodziałam gdzieś płytkę. Komp na którym pojawia się problem jest wyposażony w Windowsa XP Home Ed.

Awatar użytkownika
Nath
Licencjat
Licencjat
Posty: 226
Rejestracja: 7 maja 2009, o 23:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Serwis

Post autor: Nath »

I to w tym kompie z adapterem masz problem? Nie jest przypadkiem z UPC (i net i adapter)?
Death metal - bo jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy :D.

Dreamy

Re: Serwis

Post autor: Dreamy »

Tak, dokładnie. Problem pojawia się przy kompie z adapterem, który jednak sieć od innych sąsiadów łapie. Mam UPC.

Awatar użytkownika
Nath
Licencjat
Licencjat
Posty: 226
Rejestracja: 7 maja 2009, o 23:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Serwis

Post autor: Nath »

Diana (moja narzeczona) ma czasem identyczny problem. Sprawdzałaś metodę "odłączyć-podłączyć ponownie"?
Death metal - bo jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy :D.

Awatar użytkownika
Dante
Top secret
Top secret
Posty: 1337
Rejestracja: 24 paź 2006, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Serwis

Post autor: Dante »

Już mówię co i jak. Z kablami od routera jest wszystko ok :( Mam 2 stacjonarne, a łączą się bezprzewodowo - drugi komputer odbiera sygnał przez hmm ... To się chyba nazywa adapter? Takie coś a'la pendrive tyle, że trochę większy, podłączony przez USB. Sterowniki są ściągnięte z internetu, ze strony producenta, ponieważ zapodziałam gdzieś płytkę. Komp na którym pojawia się problem jest wyposażony w Windowsa XP Home Ed.
Podsumowanie:
dwa komputery stacjonarne.
dwie karty bezprzewodowe. Z czego jedna USB ( ten adpater to chyba zwykla karta Wi-Fi)
SO- WXPPL HOME

komputer gubi sygnal UPC, nie ma problemu z sieciami sasiadow
drugi komputer nie ma w ogole problemow.

Moim zdaniem:
1. sprobowalbym zamienic na kilka dni komputery kartami ( lub po zyczyl od kogos karte i sprawdzil na ferelnym ) -to moze odpowiedziec na pytanie czy problem " wedruje " z karta.

2. Sprobowalbym zrobic upgrade firmware'o na routerze. Mialem podobny problem ( zrywanie polaczenia) na routerze Dlink i na Cisco w obu przypadkach pomogl mi upgrade firmware ( czasami na polskich stronach producentow nie ma najnowszego firmware, i warto zajrzec na strony anglo jezyczne)

karte UBS/WiFi chyba mialbym do pozyczenia( musze spytac sasiada ).
Dante
"młodzieńcze ! ciesz sie w młodości swojej " -platoon /Eklezjastes

747170

Dreamy

Re: Serwis

Post autor: Dreamy »

Nie, nie. Przepraszam, widać nie jasno wytłumaczyłam. Karty sieciowe mam zintegrowane z płytą główną. Macierzysta podłączona jest pod modem z UPC i router. Komputer "zepsuty" również ma integrę, jednakże sygnał odbiera przez adapter podłączony do karty. Czyli:

2 komputery stacjonarne
2 karty zintegrowane ze swoimi płytami
router (matka)
adapter (komp zepsuty)

W ten sposób. Upgradea oprogramowania routera już robiłam, ale to mi podsunęło teraz myśl, że może warto ściągnąć najnowsze sterowniki do obu kart?
A odłączanie adaptera nic nie daje :(

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Serwis

Post autor: X-76 »

Dreamy :D Ale mieszasz :D

Masz modem z UPC. Do niego jest podłączony router bezprzewodowy tak ?

Teraz, w dwomu są dwa komputery. Jeden ma zintegrowana KARTĘ BEZPRZEWODOWĄ WIFI i działa poprawnie, a drugi ma coś co sie zowie Wirelles USB DONGLE lub WIFI USB DONGLE i przestał działać. Tak ?
Skoro jeden się łączy OK to router zostaw w spokoju.
Z tymi adapterami USB od zawsze były problemy.

Ale zanim Ci coś powiem to powiedz kto jest producentem tego dongla (adaptera USB). I czy Twoja sieć bezprzewodowa jest zabezpieczona czy nie ? Jeśli tak to jak ? WEP ? WPA ? WPA2 ? Czy wprowadzone jest w routerze filtrowanie po adresie MAC ?
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Dreamy

Re: Serwis

Post autor: Dreamy »

Tak, router jest bezprzewodowy :D Ten adapter wygląda dokładnie o tak:

http://www.wirelessgameadapter.net/imag ... ar_usb.jpg

Producentem jest ... ehhh. Muszę? NetGear. Kupiłam trochę w pośpiechu, bo nic innego nie było dostępnego, a potem dowiedziałam się o średnich opiniach. Sieć jest zabezpieczona poprzez WPA. Filtorwanie po adresie MAC to znaczy dodanie po tym adresie i dopuszczanie do sieci w oprogramowaniu routera? Jeżeli o to chodzi to tak.

ODPOWIEDZ