Serwis

komputery różne, kwadratowe i podłużne, podłączone do sieci, z tym, że niekoniecznie
Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Serwis

Post autor: X-76 »

Tiaaaa.....

Bezedura jakich mało.

Poradniki.....

Poczytaj to (link w cytacie)
System 32-bit obsługuje i w 100% wykorzystuje 4GB RAM!!!!

Zarówno system 32-bit jak i 64-bit rezerwuje pewną ilość pamięci m. in. na różne sterownik itd. Stąd do "efektywnego" wykorzystania pozostaje przeważnie 500-800MB mniej. Mit o obsłudze większej ilości RAM wziął się stąd, że Windows 64-bit wyświetla całą dostępną pamięć, a wersja 32-bit pomniejszoną a zarezerwowane obszary (dlatego masz 3,25GB). Wersja 64-bit NIE sprawi, że zarezerwowane obszary zwolnią się "automagicznie". Problem będziesz miał gdy kiedyś zechcesz dołożyć RAM, bo 4GB, to już górna granica mozliwości systemu 32-bit.*

Więcej detali znajdziesz w tym wątku: http://forum.pclab.pl/index.php?showtop ... try7061958

*serwerowe 32-bit obsługują technologię PAE, która pozwala im adresować do 32GB.
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Smilodon
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 2400
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Serwis

Post autor: Smilodon »

32 nie obsługują tylko Turbo Memory.
Psi c%#j i Last True Rebellious
"Smilodon Straszny jestes i czasem sie Ciebie boje ...
D."

| Prywata / Ratuj się kto może czyli... kursik pierwszej pomocy / Manewry IV - Waterworld / Nocarz - Premiera / Młody - Premiera - "Tor taktyczny" / Polcon 2017 / WTF II / CC II / Moto / WTF III / CC III |

Dreamy

Re: Serwis

Post autor: Dreamy »

Ale problem w tym, że Vista "widzi" po prostu 4gb, po zainstalowaniu SP1 (chociaż u mnie nawet to nie pomogło i dalej było 3.1 GB), ale programy już nie. Wystarczy sprawdzić chociażby w Evereście. Ktoś mi kiedyś mówił, że to wynika z architektury 32bitowych systemów. Kaszana no :/
No i co do tej rezerwacji - może mi to rozjaśnicie, no bo na co niby jest rezerwowane te 800 mb, skoro potem Vista zużywa jeszcze kolejne dodatkowe 1gb na swoje działanie? Myślałam, że to w zasadzie jedno i to samo.

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Serwis

Post autor: X-76 »

Smil, a to ciekawe. To czemu sa stery do turbo memory pod 32 bity i czemu u mnie na 32 bitach całkiem sprawnie działa turbo memory ?

Dreamy Vista widzi 4GB a róznica jest w pokazywaniu. System 64bitowy ciut oszukuje pokazujac nawet pamięć, która jest zarezerwowana. Everest :D Takie programy opieraja sie na tym co "powie" im system :D więc skoro mówi, że jest 3,25 to everest też powie, że jest 3,25
Architektura..... eeech..... to co, projektujesz te statki kosmiczne ?

Dobra.

Ta dyskusja nie ma sensu. Ty już dawno zdecydowałas opierając sie na mitach powtarzanych przez różnych ekspertów.

Ja moge powiedziec tylko jedno. Mam od zawsze system 32bitowy, mam 4gb ramu i nie zdarzyły mi sie z tym problemy. A niektórych aplikacji uzywam naprawde wypasionych.

Zrobisz jak chcesz ;)
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Dreamy

Re: Serwis

Post autor: Dreamy »

Ale spokojnie ;)
Przecież pytam się właśnie po to, bo nie wiem sama co o tym myśleć i nie wiem co jest lepsze. Po prostu powtarzam to co usłyszałam i staram się to skontrastować. Czy jest w tym coś złego? Dzięki Waszym wypowiedziom i tłumaczeniom myślę czy by jednak nie warto wrócić do 32bitów, bo nie miała bym przynajmniej problemów z niektórymi aplikacjami ... Nie dziw mi się, że z początku tak się zaprałam na 64bity, skoro wszyscy w koło powtarzali mi, że poprzednia wersja nie używa tyle i tyle, a do tego sam Microsoft nigdzie tak na prawdę tego JASNO nie wyjaśnił.
To jeszcze tylko na koniec pytanie. Uważacie, że warto przesiąść się z Visty na 7?

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Serwis

Post autor: X-76 »

Nie wiem. Ostatnio moja kolezanka kupowała laptopa. I..... nie potrafiłem jej pomóc. To znaczy sprzętowo to i owszem, ale nie wiedziałem czy doradzić Viste czy Siódemke wiec sam wykonałem pare telefonów w tym do Dantego :D
Podobno warto ;)
Ale ja nie wiem, bo nie uzywam Siódemki.... (jeszcze ;) )
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Smilodon
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 2400
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Serwis

Post autor: Smilodon »

Co do 7 to Lupus może się wypowiedzieć, ja się tylko na wirtualnej maszynie bawię tym systemem, ale naprawdę jest o wiele stabilniejszy niż Vista.
Psi c%#j i Last True Rebellious
"Smilodon Straszny jestes i czasem sie Ciebie boje ...
D."

| Prywata / Ratuj się kto może czyli... kursik pierwszej pomocy / Manewry IV - Waterworld / Nocarz - Premiera / Młody - Premiera - "Tor taktyczny" / Polcon 2017 / WTF II / CC II / Moto / WTF III / CC III |

Dreamy

Re: Serwis

Post autor: Dreamy »

Ok. Dzięki za rozjaśnienie i pomoc :)

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Serwis

Post autor: X-76 »

A jeszcze mi tak przyszło do głowy.
Jak kupisz 32bitowy system i bedziesz niezadowolona to zawsze mozesz pozyczyc od kogos 64 i zainstalowac na tym samym swoim kluczu. Bo klucz do 32 i 64 bitów jest ten sam.
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Nahya
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 886
Rejestracja: 30 mar 2009, o 23:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdynia

Re: Serwis

Post autor: Nahya »

Ja mam 7kę 32bitową i 4GB ramu i jakoś wszystko mi i widzi i śmiga i z niczym nie mam problemów... Miałam vistę przez jakieś dwa miesiące i przeszłam z powrotem na xp. Ale teraz chyba zostanę na stałe przy 7ce - mi odpowiada :)
Tak btw. 7ka jest już dostępna na uczelniach za free ;p

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Re: Serwis

Post autor: Mcbet »

co do 7 to mialem XP przez dlugo bylo fajnie potem mialem Viste przez krotko nie fajnie teraz mam 7 i zaczynam odzyskiwac wiare w MS. Bardziej user frendly stabilniejszy i szybszy to tak na poczatek.
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Dreamy

Re: Serwis

Post autor: Dreamy »

Nahya - jak to na uczelniach za free? :D To jakaś ogólna akcja?

edit; ok już mniej więcej doczytałam jak to wygląda, chociaż UW chyba się nie poszczyciło udziałem w tej akcji. Dla pewności jednak jutro się dowiem.

Lupus

Re: Serwis

Post autor: Lupus »

co do mnie to mogę z całego serca poradzić Siódemkę... wszystko chodzi szybko i tip top! tak dobrego windowsa od czasów XP nie miałem! cudo:P

Awatar użytkownika
Nath
Licencjat
Licencjat
Posty: 226
Rejestracja: 7 maja 2009, o 23:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Serwis

Post autor: Nath »

dreamy pisze:Nahya - jak to na uczelniach za free? :D To jakaś ogólna akcja?

edit; ok już mniej więcej doczytałam jak to wygląda, chociaż UW chyba się nie poszczyciło udziałem w tej akcji. Dla pewności jednak jutro się dowiem.
Wydział fizyki UW na pewno w tym programie uczestniczy. A przynajmniej dwa-trzy lata temu jeszcze uczestniczył.
Death metal - bo jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy :D.

Awatar użytkownika
Nahya
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 886
Rejestracja: 30 mar 2009, o 23:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdynia

Re: Serwis

Post autor: Nahya »

Ach.. no fakt bo ten program jest tylko dla kierunków technicznych, inżynieryjnych i przyrodniczych... Oceanografia jak nic się łapie ;p

ODPOWIEDZ