Szyfrowanie dla zółtodziobów część 2

komputery różne, kwadratowe i podłużne, podłączone do sieci, z tym, że niekoniecznie
Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Szyfrowanie dla zółtodziobów część 2

Post autor: X-76 »

Każdy z nas zna pojęcie skrzynki kontaktowej. To takie miejsce, w którym zazwyczaj czeka na nas jakas poufna wiadomosć. Można na przykład dać ogłoszenie do gazety zaczynajace sie od "Sprzedam pralkę Polfa" :wink: ale w dobie internetu warto zainteresować sie bardziej zaawasowana formą takiego kontaktu.

Załóżmy, że dostajemy sms`a o treści:

Cześć ! Mam prośbę. Kup mi pluszowego nietoperka. Mój szkrab ma urodziny a ja nie zdąże już do sklepu po prezent. Z góry dziekuję. Pozdrawiam pumpernikiel.

Dla kogos kto nie wie o co chodzi taka wiadomośc jest zwykła prosba o zakupienie maskotki dla dzieciaka kolegi.

Jednak zorientowany Nocarz idzie do kafejki internetowej, wchodzi na stronę swiat-zabawek , wchodzi w kategorie maskotki i kopiuje zdjecie pluszowego nietoperka na swojego pendriva. Nastepnie w swoim komputerze uruchamia program Leonardo da Vinci 0.9 do zassania na przykład STĄD wskazuje skopiowany obrazek, wpisuje hasło pumpernikiel i odczytuje wiadomosć.

OBRAZEK: http://wloka.pl/FF/vampire.bmp
hasło oczywiście pumpernikiel ;)

Okazuje sie, że w widmie kolorowych fotek mozna kodować tekst. I ten program własnie to robi.

Leonardo to aplikacja super prosta i niestety ma pewne ograniczenia.

1. Obrazek nie może byc ciemny
2. Koduje tylko BMP

Zakodowana informacja może byc zabezpieczona hasłem, ale nie musi.

Oczywiscie ja tylko "naświetlam" temat. Bardziej zaawansowany soft koduje tekst i w JPG i w BMP i w innych formatach. Jednak ja tu przedstawiam rozwiązania najprostsze i oparte na darmowych programach.

Ktoś zdekodował ? :wink:
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Victus
Licencjat
Licencjat
Posty: 273
Rejestracja: 23 gru 2006, o 13:26

Post autor: Victus »

X-76 pisze:Ktoś zdekodował ?
Renegatów, Nocarzy i co najmniej jeden zombiak :lol:
Quidquid latine dictum sit altum videtur

Awatar użytkownika
Zelgadis
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 256
Rejestracja: 26 sie 2006, o 16:40
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z nienacka :P
Kontakt:

Post autor: Zelgadis »

Ktoś zdekodował ?
A i owszem ;)
Przydatna rzecz, całkiem przydatna.
Mary mała pierdolca miała.
Pierdolca białego niczym śnieg.
Gdziekolwiek Mary mała biegała, pierdolec rozsadzał jej łeb.
(oklaski)

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Bomba! Kolejna fajna zabawka :).

Iksie, masz u mnie piwo :).
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

Crypto wciąga nie ? :D będzie i część trzecia oparta na algorytmie AES czyli oficjalnym algorytmie szyfrowania zwanym tez od połaczenia nazwisk twórców Joana Daemena i Vincenta Rijmena - Rijndael`em

W części trzeciej bedziemy robić to, co zazwyczaj robia super tajni agenci na filmach...... kodować tekst :D
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Acerola
Na misji...
Posty: 980
Rejestracja: 23 sie 2006, o 22:58
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: NEMO scit
Kontakt:

Post autor: Acerola »

Ale cudo! Już się boję co to będzie kiedy w każdym poście będziemy szukali jakichś zaszyfrowanych wiadomości. :lol:
Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Blue skies!

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Szyfrowanie dla zółtodziobów część 2

Post autor: Falk »

Nie znalazłem innego tematu, więc pisze tutaj. Mianowicie, chcę sobie zaszyfrować, na dobry początek, pendrive. Ściągnąłem TrueCrypta, ale zaczęły się schody. Zaszyfrowałem sobie partycję, pod jaką pojawił się pendrive, ale - o ile dobrze rozuimem - aby się do niego później dostać, muszę mieć zainstalowanego TrueCrypta. Stąd też moje pytania"
1. Czy może źle zrozumiałem i jest możliwe dostanie się do zasobów na pendrive'ie na komputerze, na którym nie jest zainstalowany TrueCrypt.
2. Jeśli nie, jaki program nadawałby się do zaszyfrowania pendrive'a tak, abym mógł z niego korzystać także na maszynach, na których nie ma TrueCrypta.

Z góry dzięki za odpowiedź.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

ODPOWIEDZ