ekranizacja...

mam opinię i nie zawaham się jej użyć
Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

No właśnie. Ostatnio namnożyło się tych W11, Detektywów, Oficerów.... Ja rozumiem, że ludzie to lubią. Ja rozumiem, że większa oglądalność tego jest. Ale jakby Nocarz miał być takim czymś... Nie ubliżając aktorom- w większości są jak drewniane kukiełki, a dialogi są żenujące nie raz. Tylko trochę wyżej niż plebania...
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Operator
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 312
Rejestracja: 23 lut 2007, o 13:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: HQ Renegatów na Śląsku
Kontakt:

Post autor: Operator »

TVN'owi nie wyszedł pseudo-policyjny reality show ala Cops. Ale za to Fala Zbrodni na Półsacie tez leci na łeb na szyję...
Show some respect, DOG!!!

Awatar użytkownika
aqulka
Amatorka
Amatorka
Posty: 18
Rejestracja: 26 lut 2007, o 12:41

Post autor: aqulka »

Jeśli chodzi o ekranizację to moje zdanie jest takie: "holyłód rece precz od Nocarza". Już oni nakręcili Solaris i Nocny Patrol - nic tylko ręce załamać. Zaraz by się okazało, że tak narawdę Nocarze nie walczą o zaprzestanie picia naturalnej krwi, ale o "obronę amerykańskiego stylu zycia"* i tego typu pierdoły. A to że zrobiliby dobrze efekty specjalne? To w niczym by nie zrekompensowałoby tego co by schrzanili.
Polacy tez mogliby dobrze nakręcić film, ale musiałby to zrobic niezły reżyser i scenarzysta (tak mi chodzi po głowie reżyser Łukasz Zardzyński - ten od Bilboardu), a efekty specjalne - ja myslę, że w tym wymiarze to też poradziliby sobie, np. taki Mąderek.







*kto wie z jakiego filmu to cytat?;))
Mama, we all go to hell.
Mama, we all go to hell.
I'm writing this letter and wishing you well,
Mama, we all go to hell.

Karola
Referent
Referent
Posty: 22
Rejestracja: 28 lut 2006, o 23:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z powrotem
Kontakt:

Post autor: Karola »

aqulka pisze:Jeśli chodzi o ekranizację to moje zdanie jest takie: "holyłód rece precz od Nocarza". Już oni nakręcili Solaris i Nocny Patrol
A Nocny patrol to nie rosyjski czasem jest?
W poszukiwaniu straconej normalności

Awatar użytkownika
aqulka
Amatorka
Amatorka
Posty: 18
Rejestracja: 26 lut 2007, o 12:41

Post autor: aqulka »

Faktycznie nie jest - rozpędziłam się bo w porównaniu z ksiązką to wyglądała na holiłódzką;)
Mama, we all go to hell.
Mama, we all go to hell.
I'm writing this letter and wishing you well,
Mama, we all go to hell.

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Heos »

A ja jestem ciekaw co na to sama autorka, czy chciała by aby zekranizowali Nocarza.
Według mnie, jest to znakomity materiał ma film czy na serial nawet, byle był także dobrze zrobiony. No i warunek, musi być Polska obsada bo nie wyobrażam sobie zagranicznych aktorów w polskich rolach, to dla mnie jest sprzeczne :>

No i kolejny warunek, aby nie powstał z tego kolejny wiedźmin, bo boję się myśleć co by było gdyby ktoś tak dalece interpretował książkę, bez przesady.

Zresztą Nocarz nie wymaga tak wielu efektów specjalnych, lewitacja to coś co byli w stanie zrobić filmiści już x lat temu, chyba, że Ultor dostanie gumowe wampirze zęby z Kaczora Donalda.
Czarna chmura

Awatar użytkownika
Silmeth
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 496
Rejestracja: 10 cze 2008, o 19:58
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Silmeth »

No i kolejny warunek, aby nie powstał z tego kolejny wiedźmin
Właśnie to samo autorka na Polconie mówiła ;). Według mojej interpretacji tego, co mówiła, jest jak najbardziej za ekranizacją - póki ma wpływ na scenariusz i w miarę na ogólny wygląd filmu.

A tak w ogóle, to wychodzi, że dostała kilka propozycji typu "jak poprosisz - to my od biedy tego Nocarza zekranizujemy".
Jam po prostu jest librofil - antychómanista.

Давай за жизнь, давай брат до конца,
Давай за тех, кто с нами был тогда.
Давай за жизнь, будь проклята война,
Помянем тех, кто с нами был тогда.

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Heos »

A tak w ogóle, to wychodzi, że dostała kilka propozycji typu "jak poprosisz - to my od biedy tego Nocarza zekranizujemy".
Więc trzeba poczekać az zmienią nastawienia na: "Jak łaskawie pozwolisz to chętnie zekranizujemy.".
Czarna chmura

Awatar użytkownika
Inkwizytor
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 55
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ze Świętego Officjum w Hez-Hezronie

Post autor: Inkwizytor »

Podejrzewam że trochę czekać będziemy na "Jak łaskawie pozwolisz to chętnie zekranizujemy". Moge się mylić ale takie jest moje zdanie.
-No to deraz do karczmy
-Ale mistrzu....
-No nie powiesz mi chyba że wiedźmy porwały karczmarza a skrzaty naszczały do piwa??
-Nie, ale...
-To dobrze. Zakładając że mówisz o piwie, bo na karczmarzu mi tak bardzo nie zależy

Awatar użytkownika
__Raven__
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 662
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 20:23
Płeć: Mężczyzna

Post autor: __Raven__ »

Inkwizytor pisze:Podejrzewam że trochę czekać będziemy na "Jak łaskawie pozwolisz to chętnie zekranizujemy". Moge się mylić ale takie jest moje zdanie.
Masz sporo racji chyba..
Typowe podejście polskiego środowiska filmowego - "poczekamy aż ktoś uklęknie, potem łaskawie się zastanowimy.." Jakbym widział Lorda którego imienia nie wspomnę.

A materiał na scenariusz jest genialny - fabułą i uniwersalnością przebija filmy jak "Blade" wystarczy dobre wykonanie, a może stać się hitem.

A co do filmu.. Myślę że bardziej odpowiedni byłby serial, lub chociażby 3 filmy - podział w stylu Władcy P.
God grant me the serenity to accept the things I can not shoot,

The courage to shoot the things I can,

and the wisdom to hide the bodies.


Bądź erotomanem i bądź z tego dumny. / By Acry

Awatar użytkownika
Inkwizytor
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 55
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ze Świętego Officjum w Hez-Hezronie

Post autor: Inkwizytor »

Co do Lorda to zgadzam sie :twisted: a co do filmu to chyba zwykle tak jest. Sądzę że zbyt szybko tego nie zrobią :( .
-No to deraz do karczmy
-Ale mistrzu....
-No nie powiesz mi chyba że wiedźmy porwały karczmarza a skrzaty naszczały do piwa??
-Nie, ale...
-To dobrze. Zakładając że mówisz o piwie, bo na karczmarzu mi tak bardzo nie zależy

Awatar użytkownika
Snow
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 42
Rejestracja: 18 lis 2008, o 09:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Festung Breslau, Miasto-Twierdza

Re: ekranizacja...

Post autor: Snow »

Nie muszą tego robić zbyt szybko, chcemy chyba, żeby to była dojrzała, przemyślana decyzja. A póki co, z kolegami taką amatorkę sobie odstawiamy na fabule Vespa opartą :)
- Jam jest Herakles, syn Gromowładnego Zeusa - powiedział z dumą. - I przybyłem, by odzyskać swoje dziedzictwo.
Nieznajomy uśmiechnął się i wypluł wykałaczkę. [...]
- A ja jestem Loki i gówno mnie obchodzi twoje dziedzictwo.
----------------------------------
Pyrkon '09

Awatar użytkownika
Mysz258
Nimfa
Nimfa
Posty: 809
Rejestracja: 5 sie 2007, o 14:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Okolice Torunia
Kontakt:

Re: ekranizacja...

Post autor: Mysz258 »

Coś mi się przypomniało ^^.

Mój znajomy, którego próbowałem tutaj ściągnąć po przeczytaniu tego tematu stwierdził, cytuje:

" - I tak to wszystko co tam napisaliście o kant dupy potłuc można. Pamiętasz jak widzieli noc wampiry? Pamiętasz reszte, efekciarskich bajerów? Myślisz, że Polske stać byłoby na coś takiego? Ni chuja. Możesz im to napisać jak chcesz."

I coś w tym jest ^^...
Manewry IV - Wodny Świat

Ludzie byli dawniej bliżsi sobie.
Musieli.
Broń nie niosła daleko.

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: ekranizacja...

Post autor: Qadesh »

zawsze mozna film nakręcić w korei 8)
maja zajebiaszcze zaplecze, kase na efekty no i cała resztę :D

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ekranizacja...

Post autor: Heos »

" - I tak to wszystko co tam napisaliście o kant dupy potłuc można. Pamiętasz jak widzieli noc wampiry? Pamiętasz reszte, efekciarskich bajerów? Myślisz, że Polske stać byłoby na coś takiego? Ni chuja. Możesz im to napisać jak chcesz."
Fakt, że Polski pewnie nie stać ma jakieś wspaniałe efekty wizualne, ale z drugiej strony nie są one aż tak ważne a w Nocarzu ograniczałyby się tylko do kilku, nie ma tu Transformersów ani Minas Tirith :D

Może trzeba więc poczekać aż ktoś z innych krajów się zaciekawi się Nocarzem i będzie chciał w niego inwestować?
Czarna chmura

ODPOWIEDZ