ekranizacja...

mam opinię i nie zawaham się jej użyć
Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Muzyk, a looknij sobie na temat Filmowa obsada, co? Nie twórzmy bytów nad potrzebę...[/i]
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Zed
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 66
Rejestracja: 23 lis 2006, o 23:44

Post autor: Zed »

Pewnie jako nidor grałby linda i mówił „co ty kurwa wiesz o wampierzeniu.. „ Ogólnie bezesnu (moim zdaniem) dać taką wspaniałą książkę do zekranizowania w Polsce... Lepiej by było przetłumaczyć książkę na angielski i wysłać do Hollywood jako pomysł na super produkcję...
Lepiej grzeszyć i potem żałować...
Niż potem żałować że się nie grzeszyło

Lepiej by czterech Cię sądziło
Niż sześciu niosło..

Awatar użytkownika
Myrmidon
Licencjat
Licencjat
Posty: 231
Rejestracja: 24 sty 2007, o 18:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Myrmidon »

Moim zdaniem nie ma potrzeby wydawać majątku na efekty specjalne. Bo szczerze mówiąc w książce nie ma wielu momentów z fajerwerkami. Troszkę lewitacji, komunikacja telepatyczna (działa jak miniradio, które jest na wyposażeniu AT), trochę telekinezy (to można uzyskać za pomocą sznurków).

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że opowieść sama się broni. Czytamy "Nocarza" i zachwycamy się "sztuczkami"? Raczej podoba nam się fabuła, prawda?

Ekranizacja jak najbardziej, ale reżyser powinien oddać smak krwi i zapach prochu, zamiast wygłupów z FX.
Green to green,
red to red,
perfect safety,
go ahead!

Awatar użytkownika
Bebe
Na misji...
Posty: 285
Rejestracja: 16 sie 2006, o 20:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: GEdynia
Kontakt:

Post autor: Bebe »

<ironia mode on>Zaiste, super produkcja z Holyłód to świetny pomysł <ironia mode off>
Zaraz by się okazało, że cykl nocarski jest naszpikowany bezsensowną łomotaniną, że wszystko dzieje się szybko i bezrefleksyjnie, krew sika, Vesper fika z Winoroślami co drugą scenę i że jeden z Nocarzy jest Azjatą a jeden Murzynem . :P
Musi byłby to świetny film. Że niby Madzik pisze bez FX?? Błąd, tam są same efekty specjalne!! :D

Awatar użytkownika
Myrmidon
Licencjat
Licencjat
Posty: 231
Rejestracja: 24 sty 2007, o 18:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Myrmidon »

Bebe pisze:Że niby Madzik pisze bez FX?? Błąd, tam są same efekty specjalne!! Very Happy
Ja nie mówię, że Madzik pisze bez FX. Śmiem twierdzić jedynie, że są one wysublimowane i nienachalne. Nie ma przerostu formy nad treścią.

Ta książka jest jednym wielkim efektem specjalnym.

Co do opini o holyłut to zgadzam się w 100%. Nie zrozumieją Vespera.
Green to green,
red to red,
perfect safety,
go ahead!

Awatar użytkownika
Bebe
Na misji...
Posty: 285
Rejestracja: 16 sie 2006, o 20:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: GEdynia
Kontakt:

Post autor: Bebe »

Według mnie efekty specjalne są u Madzik na drugim planie jeśli nie na trzecim. Wszystko rozgrywa się w głowach bohaterów. Dramaturgia też. Strach się bac, co by z tego zrobili filmowcy: kino moralnego niepokoju? Wiedźmina, który dłubie kijkiem w ognisku? :D

Awatar użytkownika
Falka Valiarde
Major Renegatów
Major Renegatów
Posty: 1001
Rejestracja: 1 kwie 2006, o 20:34
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Falka Valiarde »

Jak myśle o polskiej ekranizacji dobrej książki myśle o wiedźminie i wiem, że film będzie miał nei tylko wewnętrzne ale i zewnętrzne fuj...
"Jeśli zamierzasz czytać dalej, pamiętaj proszę, że słowa mogą krwawić."

Awatar użytkownika
Deliaard
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 534
Rejestracja: 11 lut 2007, o 01:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zgorzelec/Wrocław/Szczecin
Kontakt:

Post autor: Deliaard »

Falka ( apropos,to z wiedzmina imie,prawda?) ma racje. jesli zrobic polska ekranizacje tej ksiazki to wyjdzie wielkie dzielo o ujemnym zysku i zostanie najzupelniej odrzucone przez publike. trzeba popracowac nad przekladami i rozpowszechnic 'nocarza' i 'renegata' poza granicami naszego kraju. moze hollywood sie zainteresuje ;)

jesli juz robic film to lepiej sie postarac, zeby nie wyszlo jak z wiedzminem.
cykl wiedzminski napisany przez sapkowskiego to wilkie dzielo. film zatem tez musial byc dziele wielkim, czemu tylko tak odrzuconym przez fanow geralta...

ale obejrzalbym i tak 'nocarz: the movie' xD

When you're gone
I never land
in neverland

Awatar użytkownika
Falka Valiarde
Major Renegatów
Major Renegatów
Posty: 1001
Rejestracja: 1 kwie 2006, o 20:34
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Falka Valiarde »

Deliaard pisze:Falka ( apropos,to z wiedzmina imie,prawda?) ma racje. jesli zrobic polska ekranizacje tej ksiazki to wyjdzie wielkie dzielo o ujemnym zysku i zostanie najzupelniej odrzucone przez publike. trzeba popracowac nad przekladami i rozpowszechnic 'nocarza' i 'renegata' poza granicami naszego kraju. moze hollywood sie zainteresuje ;)

jesli juz robic film to lepiej sie postarac, zeby nie wyszlo jak z wiedzminem.
cykl wiedzminski napisany przez sapkowskiego to wilkie dzielo. film zatem tez musial byc dziele wielkim, czemu tylko tak odrzuconym przez fanow geralta...

ale obejrzalbym i tak 'nocarz: the movie' xD
Imię owszem zaporzyczyłam z Sapkmowskiego.

Lecz wracając do konkretów:
Film na pewno bym obejrzała, ale tak jak już wspomniałam boje się, że później ludzie patrzyli by na książkę przez pryzmat filmu i mówili (tak jak to było z wiedźminem), że książka jest beznadziejna, a tak na prawdę mieli by na myśli film. Lecz co im za różnica? Film był beznadziejny, zniechęcił ich i teraz przezcytanie takiej książki spadło na liste najgorszych życzeń dla wrogów na nowy rok...
Właśnie takiego podejścia po "wspaniałej" polskiej ekranizacji się obawiam.
"Jeśli zamierzasz czytać dalej, pamiętaj proszę, że słowa mogą krwawić."

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Powiem tak- jak nakręcą nie pójdę do kina. Mogę się założyć że wszystko schrzanią, jak zwykle. Wolę sobie nakręcić film we własnej głowie...

Awatar użytkownika
Deliaard
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 534
Rejestracja: 11 lut 2007, o 01:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zgorzelec/Wrocław/Szczecin
Kontakt:

Post autor: Deliaard »

blad. mozesz przeciez obejrzec i wniesc mnowstwo poprawek, postarac sie, zeby 'renegat:the movie' ( :P ) juz nie schranili.

heh, wiem, ze to niemozliwe...

tez sie boje, ze nie beda w stanie wykorzystac tej ksiazki do stworzenia czegos wspanialego. trudno.

When you're gone
I never land
in neverland

Muzyk
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 5
Rejestracja: 2 lut 2007, o 15:00
Płeć: Mężczyzna

niech szwaby

Post autor: Muzyk »

może niemiachy by to dobrze nakręciły tak jak seriale Kobra czy Medikopter.
tylko nie jak CSI!
tu musi być refleksja, a nie anderłorld ( jak byłem na tym w kinie to jak murzyn się transformował na samym początku to jedna para poszła bo lalunia się bała:))))))))))))
Dog Soldiewrs był dobrym filmem.
Może Vesper miałbybyć mulatem? żydowskiego pochodzenia i walić teksty o tolerancji dla gejów (co wręcz przeciwne było w renegacie). albo vespera by grał criss tucker i jacki chan (na zmianę:))))))
nikt nie zna się na muzyce lepiej niż ja

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: niech szwaby

Post autor: X-76 »

Muzyk pisze:może niemiachy by to dobrze nakręciły tak jak seriale Kobra czy Medikopter.
Yhm czy ja dobrze rozumiem ? Medikopter i Kobra to sa dobrze nakrecone seriale ? :shock: Ja Medikoptera oglądac nie moge (moze dlatego ze jestem z branzy i widze co za pierdoły tam pokazują). No a Kobra ? ot taka bajeczka dla grzecznych dzieci.... jedyne co trzeba przyznac kobrze to sceny kaskaderskie. Bo w zasadzie kobra to 5% tresci i 95% poscigów i widowiskowych stłuków.
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Deliaard
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 534
Rejestracja: 11 lut 2007, o 01:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zgorzelec/Wrocław/Szczecin
Kontakt:

Re: niech szwaby

Post autor: Deliaard »

Muzyk pisze: Może Vesper miałbybyć mulatem? żydowskiego pochodzenia i walić teksty o tolerancji dla gejów (co wręcz przeciwne było w renegacie). albo vespera by grał criss tucker i jacki chan (na zmianę:))))))
a niech bedzie i mongolem, byle by tylko dobrze film zrobili. ;)

When you're gone
I never land
in neverland

Awatar użytkownika
Operator
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 312
Rejestracja: 23 lut 2007, o 13:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: HQ Renegatów na Śląsku
Kontakt:

Post autor: Operator »

Cóz... Zakościelny niech Nexa zagra. Przeciez to zwykły grajek jest!
Rekruta to Maciej Stuhr.
:twisted:

Co do ekranizacji. Zapewne powstałoby z takowej coś na kształt miksu Ekstradycji, Sfory i Fali Zbrodni. Osobiście lubie takie klimaty, ale ostatnio jest ich przesyt.
Żeby nie zrobili z tego takiego szmatławca jak Świadek Koronny. Wampiryzm silniejszy niż mafia... :shock:
Show some respect, DOG!!!

ODPOWIEDZ