ekranizacja...

mam opinię i nie zawaham się jej użyć
Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Re: ekranizacja...

Post autor: Magnus »

Myślę, że pan Stanisław Mąderek mógłby sobie poradzić z efektami specjalnymi :)
TKM!

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ekranizacja...

Post autor: Heos »

Magnus pisze:Myślę, że pan Stanisław Mąderek mógłby sobie poradzić z efektami specjalnymi :)
Nawet jeśli ktoś by sobie poradził i byłoby na niego Telewizję stać, to ktośmusi książkę opracować.
A jak drugiego wiedźmina nie chcemy :P

Innymi słowy trzeba by się za ekranizację Nocarza profesjonalnie zabrać, a z tym problem.
Czarna chmura

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: ekranizacja...

Post autor: Qadesh »

eee, "zróbmy to sami"....
gdzie ekipa z B24... :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=OJG8GiVabJU

no, kurcze, za każdym razem jak to ogladam, mam radochę :D
ja chce filmy wspomnieniowe ZE WSZYSTKIEGO!!
:>

Pablo

Re: ekranizacja...

Post autor: Pablo »

Heos pisze: Nawet jeśli ktoś by sobie poradził i byłoby na niego Telewizję stać, to ktośmusi książkę opracować.
A jak drugiego wiedźmina nie chcemy :P
Święte słowa, wiedźmin mimo kilku scen był kaszaną jakich mało. Śmiem wątpić czy w ogóle w polskiej kinematografii by ktoś był w stanie zrobić odpowiednią ekranizację Nocarza, nasi kinowcy widać nie złapali jeszcze wiatru w żagle aby tego typu filmy i efekty mogli realizować. Chyba jeszcze trochę na to poczekamy.

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ekranizacja...

Post autor: Heos »

Święte słowa, wiedźmin mimo kilku scen był kaszaną jakich mało. Śmiem wątpić czy w ogóle w polskiej kinematografii by ktoś był w stanie zrobić odpowiednią ekranizację Nocarza, nasi kinowcy widać nie złapali jeszcze wiatru w żagle aby tego typu filmy i efekty mogli realizować. Chyba jeszcze trochę na to poczekamy.
Z tym się nie zgodzę, ale to dla tego, że mamy dobrych fachowców, którzy na prawdę mogliby coś dobrego z tym zrobić, ale jak idzie o robienie czegoś większego to do pracy biorą się "wielkie sławy" i "artyści", artyści którzy robią "tak dalekiej interpretacji książki, jeszcze nie widziałem", jak to mówił Sapkowski o wiedźminie, filmie.

Nie pozwolą się dostać komuś, kto istotnie by coś tutaj zrobił... ale to nie tylko w tym przemyśle, w muzyce chociażby jest podobnie, w radiu puszczana jest kaszana... Bez urazy dla tych. którym hity z Eski się podobają :D Choć to tylko taka dygresja.
Czarna chmura

Pablo

Re: ekranizacja...

Post autor: Pablo »

Heos pisze:
Święte słowa, wiedźmin mimo kilku scen był kaszaną jakich mało. Śmiem wątpić czy w ogóle w polskiej kinematografii by ktoś był w stanie zrobić odpowiednią ekranizację Nocarza, nasi kinowcy widać nie złapali jeszcze wiatru w żagle aby tego typu filmy i efekty mogli realizować. Chyba jeszcze trochę na to poczekamy.
Z tym się nie zgodzę, ale to dla tego, że mamy dobrych fachowców, którzy na prawdę mogliby coś dobrego z tym zrobić, ale jak idzie o robienie czegoś większego to do pracy biorą się "wielkie sławy" i "artyści", artyści którzy robią "tak dalekiej interpretacji książki, jeszcze nie widziałem", jak to mówił Sapkowski o wiedźminie, filmie.

Nie pozwolą się dostać komuś, kto istotnie by coś tutaj zrobił... ale to nie tylko w tym przemyśle, w muzyce chociażby jest podobnie, w radiu puszczana jest kaszana... Bez urazy dla tych. którym hity z Eski się podobają :D Choć to tylko taka dygresja.
Fakt, zgadzam się z Tobą :) ciekawe czy w ogóle możemy oczekiwać jakiejś zmiany w tym temacie,ech. Poczekamy zobaczymy co wyjdzie :)

Awatar użytkownika
Kirs
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 155
Rejestracja: 23 lis 2008, o 00:03
Płeć: Mężczyzna

Re: ekranizacja...

Post autor: Kirs »

JA myślę że nic nie wyjdzie.Nocarz jeszcze nie jest bardzo popularną książką więc wątpię żeby ktoś się "bardziej" zainteresował. Nocarz dopiero się rozsławia ,że tak powiem więc myślę że jeszcze trochę poczekamy aż , chociażby zaczną myślec o filmie.Mysłe że szybko sie rozsławi bo bardzo fajna książka!!!
Spoważniałem...
Nie jestem już dzieciuchem nabijającym bezsensu posty.....

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ekranizacja...

Post autor: Heos »

Fakt, zgadzam się z Tobą ciekawe czy w ogóle możemy oczekiwać jakiejś zmiany w tym temacie,ech.
Chyba na razie nie, bo musiałby się zmienić mentalność ludzka o jakieś 180 stopni a do tego jeszcze sobie poczekamy, chyba, że zdarzy się coś nieprzewidzianego i zaskakującego w co powinniśmy wierzyć, bo jak mniemam tylko wiara nam pozostałą już.
JA myślę że nic nie wyjdzie.Nocarz jeszcze nie jest bardzo popularną książką więc wątpię żeby ktoś się "bardziej" zainteresował. Nocarz dopiero się rozsławia ,że tak powiem więc myślę że jeszcze trochę poczekamy aż , chociażby zaczną myślec o filmie.Mysłe że szybko sie rozsławi bo bardzo fajna książka!!!
Tu nie chodzi też o popularność samą w sobie, ale o to jak w razie wzrośnięcia popularności +/- innych czynników zostanie to zrobione, jak na razie zresztą nie ma prognoz aby wyszło z tego coś dobrego... niestety.
Czarna chmura

Awatar użytkownika
Kirs
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 155
Rejestracja: 23 lis 2008, o 00:03
Płeć: Mężczyzna

Re: ekranizacja...

Post autor: Kirs »

Niestety.....
Ale może coś wyjdzie...
Cuda się zdarzają
Spoważniałem...
Nie jestem już dzieciuchem nabijającym bezsensu posty.....

Awatar użytkownika
Miro
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 137
Rejestracja: 19 maja 2008, o 20:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam gdzie cię nie ma.
Kontakt:

Re: ekranizacja...

Post autor: Miro »

Film Nocarz był by poza tym drogą produkcją. Coś jak Matrix ,ponieważ latanie, dmuchanie ,strzelanie, rąbanie, wybuchanie i wogóle to by była budżetowa produkacja i pwenie jedna z lepszych polskich fantasy.
Psy to najlepsi przyjaciele człowieka.
Więc dlaczego Watykańscy nie lubią Nocarzy?

Awatar użytkownika
Inkwizytor
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 55
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ze Świętego Officjum w Hez-Hezronie

Re: ekranizacja...

Post autor: Inkwizytor »

Nie porównój matrixa i tej ekranizacji. Jeśli znajdą się pieniądze to film powinien powstać jako że byłby to chyba najlepszy film....hmm....ostatnich kilku lat.
-No to deraz do karczmy
-Ale mistrzu....
-No nie powiesz mi chyba że wiedźmy porwały karczmarza a skrzaty naszczały do piwa??
-Nie, ale...
-To dobrze. Zakładając że mówisz o piwie, bo na karczmarzu mi tak bardzo nie zależy

Awatar użytkownika
Nattfiarill
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 67
Rejestracja: 26 lut 2006, o 11:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Z Warszawy pod
Kontakt:

Re: ekranizacja...

Post autor: Nattfiarill »

Inkwizytor pisze:Nie porównój matrixa...
Grrr :?
To forum literackie, tak?
"Człowiek budzi się rano i wie, że ma w sobie owcę. To bardzo naturalne uczucie"

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: ekranizacja...

Post autor: Qadesh »

life is pain...
w tym topicu to widać jak na dłoni :kaput:

żeby się nie wyróżniać - zakończę trzykropkiem...

Awatar użytkownika
Kirs
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 155
Rejestracja: 23 lis 2008, o 00:03
Płeć: Mężczyzna

Re: ekranizacja...

Post autor: Kirs »

Inkwizytor pisze: Jeśli znajdą się pieniądze to film powinien powstać jako że byłby to chyba najlepszy film....hmm....ostatnich kilku lat.

Chyba raczej kilkunastu...
w kilku ostatnich latach nie powstał żaden jakiś suuuuper film. xD
Spoważniałem...
Nie jestem już dzieciuchem nabijającym bezsensu posty.....

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ekranizacja...

Post autor: Heos »

Miro pisze:Film Nocarz był by poza tym drogą produkcją. Coś jak Matrix ,ponieważ latanie, dmuchanie ,strzelanie, rąbanie, wybuchanie i w ogóle to by była budżetowa produkcja i pewnie jedna z lepszych polskich fantasy.
Czy ja wiem, nie ma tutaj żądnych nadzwyczajnych efektów. To nie Matrix, gdzie było podziemne miasto stworzone chyba w 80% techniką komputerową, tak jak cała robotyka i armia setek agentów Smithów.
"Latanie" można było już dawno temu zrealizować wcale nie samą techniką komputerową, ale bardziej.... tradycyjnie, kombinezon linki i tylko małe wymazywanie.
Dmuchanie? Nie rozumiem. Strzelanie? Jakie tu efekty, toć triki ze strzelaniem znano już XX lat temu. Rąbanie? Też nie wiem gdzie tu specjalna nad wyraz droga pomoc komputerowej grafiki, wybuchów zresztą wcale tak wiele nie ma.
Więc reasumując, wcale to aż taka droga produkcja być nie powinna, dużo dużo tańsza od Matrixa. Sądzę nie koszta grają tutaj główna rolę.
Jeśli znajdą się pieniądze to film powinien powstać jako że byłby to chyba najlepszy film....hmm....ostatnich kilku lat.
Wcale nie wiadomo, jak będzie drugi wiedźmin to jeden z gorszych filmów. To, że ktoś się podejmie nie znaczy, że zrobi arcydzieło.
Czarna chmura

ODPOWIEDZ