Wrażenia ogólne

mam opinię i nie zawaham się jej użyć
Awatar użytkownika
Silmeth
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 496
Rejestracja: 10 cze 2008, o 19:58
Płeć: Mężczyzna

Re: Wrażenia ogólne

Post autor: Silmeth »

To łap "Fiolet", klimat trochę inny, brak wampirów, na pierwszym planie spadochroniarze i praktyczny brak akcji służb specjalnych jako takich (chociaż nie do końca, i tylko "jako takich"), ale ciągle ten sam sposób pisania, ciągle ciężko się oderwać ;-).

A za tą "Panią Magdę" to ci się oberwać może :P.
Jam po prostu jest librofil - antychómanista.

Давай за жизнь, давай брат до конца,
Давай за тех, кто с нами был тогда.
Давай за жизнь, будь проклята война,
Помянем тех, кто с нами был тогда.

Ashera
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 145
Rejestracja: 8 sie 2010, o 18:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wrażenia ogólne

Post autor: Ashera »

Przepraszam, nie wiem jak pisać tak by z szacunkiem było :) a Fiolet na pewno sobie kupię zaraz po pensji ;)
"Nothing in all the world is more dangerous than sincere ignorance and conscientious stupidity." Martin Luther King



Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: Wrażenia ogólne

Post autor: Qadesh »

spróbuj bez "pani" za to na kolanach *X-76*

Ashera
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 145
Rejestracja: 8 sie 2010, o 18:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wrażenia ogólne

Post autor: Ashera »

Haha dzięki za radę ;) na szczęście już zostałam podszkolona ;) I powiem bezstresowo, że Madzik potrafi mnie porwać słowami :-) (obeszło się bez kolan) ;) I podoba mi się, że nie ma totalnie ckliwych zakończeń w stylu "żyli długo i szczęśliwie" a i tak wszyscy zadowoleni. :-)
"Nothing in all the world is more dangerous than sincere ignorance and conscientious stupidity." Martin Luther King



Szinrel
Rekrut
Rekrut
Posty: 13
Rejestracja: 18 lip 2010, o 00:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Włocławek/Bydgoszcz

Re: Wrażenia ogólne

Post autor: Szinrel »

Co do całej serii Nocarza... Ujmę to tak: Mam wrodzony wstręt do czytania książek. Żebym cokolwiek wziął sam z własnej nie przymuszonej woli do ręki to jestem albo chory, albo książka musi mnie naprawde mocno zainteresować. Nocarz był pierwszą książką którą kupiłem sam za swoje własne pieniądze, z własnej inicjatywy z nadzieją że nie pożałuje wydanych pieniędzy....14h poźniej leciałem do empiku po kolejne 2 części z nadzieją ze nikt nie wykupił pozostałych tomów xD . Wszystko przeczytałem w ciagu 2 dni zarywając nocki....poprostu nie mogłem sie od tego oderwac xD . Co mnie przekonało do zakupu książki...? Sam niewiem... z jednej strony okładka ( widze kogoś z giwerą w stroju przypominającym jakieś tajne służby lub cos w tym stylu ;p ) , z drugiej opis na okładce dotyczący wampirów i służb specjalnych ( a wiec sa 2 elementy ktora lubie: wampiry ( fantasy) i służby specjalne (mój obiekt zainteresowań) i do tego doszło przeczucie ze to moze byc naprawde dobra książka ....no i kupiłem :D:D:D:D. Nie załuje ani na jote ....wrecz przeciwnie....mam niedosyt ;p ... Najchetniej widziałbym film "Nocarz" na ekranach kin, ale zeby nie spartolic tak pieknej ksiazki i pomysłów, to film musial by powstawac nie w Polsce lecz w stanach gdzie sa duze lepsze mozliwosci do tworzenia zarowno efektow specjalnych jak i dobrej gry aktorskiej....bo nie czarujmy sie - nasi Polscy ZNANI aktorzy nie byliby tu dobrym nabytkiem dla tak super produkcji jaka mogłby byc "Nocarz"....ehhh...coz za szkoda :( ....



Co do Fioletu...powiem szczerze....Nocarz podobał mi się duzo, duzo, duzo bardziej. Z całym szacunkiem dla Madzika, uwazam ze jest swietna pisarka i jest to moja jak dotad jedyna pisarka po ktorej ksiazki z przyjemnoscia siegam i czytam i uwielbiam jej tworczosc :D , ale Fiolet poprostu nie byl tak dobry jak Nocarz ;p . Byl fajny i owszem, ale nie mial tyle akcji co w Nocarzu. Pomysł ogólnie na książkę: fiołki, róze - super , naprawde dziala na wyobraźnie :) . No i najbardziej z książki podobał mi się wyścig w strefie po pen drive :) . Tam bylo duzo akcji :D:D:D:D . Reszta książki określę poprostu jednym słowem jako: okej :)
- " (...) I żaden jeszcze nigdy nie zdradził ! "

- "Salve Domine! "

Ashera
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 145
Rejestracja: 8 sie 2010, o 18:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wrażenia ogólne

Post autor: Ashera »

Ja "Fiolet" kupię we wrześniu i nie mogę się doczekać, jestem ciekawa jakie będą moje wrażenia. Co do gry aktorskiej, gdyby Nocarz był nakręcany w USA istnieje ryzyko, że stałoby się to holywoodzkim szmirowatym romansidłem, co często się dzieje z adaptacjami książek, ale może i nie..kto to wie..
"Nothing in all the world is more dangerous than sincere ignorance and conscientious stupidity." Martin Luther King



ODPOWIEDZ