Cytaty i najlepsze momenty Nocarza

mam opinię i nie zawaham się jej użyć
Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: Cytaty i najlepsze momenty Nocarza

Post autor: Qadesh »

ale sama teoria rozbroiła mnie swoją prostotą :lol:
no jasne, że pratchett!!
przed nim to był ino las i ciemne chmury, łechecheche!!

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Cytaty i najlepsze momenty Nocarza

Post autor: Heos »

Wprawdzie nie zamierzam przypisywać tej jakże ciekawej klątwy ni starożytnym Chińczykom, ni którymkolwiek Żydom, ale pisanie, że klątwa ta jest Prachettowska, jest jeszcze bardziej naciągane.
Dobrze mówi, nalać mu piwa!
Czarna chmura

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: Cytaty i najlepsze momenty Nocarza

Post autor: Qadesh »

Dexowi?? :shock:
tylko podwójnie testowanej! :twisted:

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Cytaty i najlepsze momenty Nocarza

Post autor: Heos »

Hm, no tak... tak miało być krwi.
Stare przyzwyczajenia.
Czarna chmura

Awatar użytkownika
Elvarel
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 1033
Rejestracja: 1 kwie 2009, o 10:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Las Ożywionego Mitu/Rogaty Gród

Re: Cytaty i najlepsze momenty Nocarza

Post autor: Elvarel »

O tak. Cytat z halucynacją żomdzi i wymiata :mrgreen: . Zdecydowanie mój ulubiony ^^...
Poza tym... hmmm... ciężko go opisać jako ulubiony bo brzmiałoby to tak, jakbym (za życia xP) cierpiała na brak żelaza we krwi i pewne nawyki mi zostały ;). Bardziej najlepszy. Szukanie laboratorium w domu dilera. Wywarł na mnie naprawdę ogromne wrażenie...
Telien dagorbarth IV - Nenardhon
Plcn'09
Clstrkllr Ncrz
Prkn'10
Fiolet. Pzn
Prkn'12


Dzwoni Barbie do Cindy ]:-> ...

Cevi i Elv: Ej, przeszliśmy obok lampy i zgasła!
Mith: No! Jesteśmy w formie. :D

Kur*a, czemu wciąż mamy same najgorsze pomysły, zaklął Vesper w duchu.

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Cytaty i najlepsze momenty Nocarza

Post autor: Heos »

Aż dziw, że taka Tolkienistka znajduje ciekawe cytaty w książce pisanej zupełnie innym językiem i wg. mnie nastawionej na akcję a nie na opisywanie genealogii i heraldyki 12 pokoleń wstecz omawianego bohatera oraz historii jego prawej rękawicy na dwa rozdziały.

Ale, widać się myliłem ;)
Czarna chmura

Awatar użytkownika
Elvarel
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 1033
Rejestracja: 1 kwie 2009, o 10:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Las Ożywionego Mitu/Rogaty Gród

Re: Cytaty i najlepsze momenty Nocarza

Post autor: Elvarel »

Heos pisze:Aż dziw, że taka Tolkienistka znajduje ciekawe cytaty w książce pisanej zupełnie innym językiem i wg. mnie nastawionej na akcję a nie na opisywanie genealogii i heraldyki 12 pokoleń wstecz omawianego bohatera oraz historii jego prawej rękawicy na dwa rozdziały.
Napisał członek Sekcji Tolkienowskiej ;> ...
Primo: Nigdzie nie jest napisane, że tolkienista czyta tylko utwory Profesora :P . Gdyby Nocarz mi się nie podobał, to nie zarejestrowałabym się na nocarskim forum :) . Co prawda są apolla i inne parapety, co później wszyscy się zastanawiają po co toto się rejestrowało, ale ja nie z takich :D ...
Secundo: Co prawda zdarzają się przypadki pisania przez dwa rozdziały genealogii córki sąsiadów siostrzeńca męża siostry strażnika otwierającego bramę Aragornowi w Edoras ale to raczej albo w HoME albo w temacie na Elendilich o demografii i gospodarce Rohanu :mrgreen: . W Hobbicie i LotRze akcja nie jest raczej powolna ;) a w Silmarillionie to już w ogóle pędzi, jak kot z puszką przywiązaną do ogona ;] ...
Heos pisze:Ale, widać się myliłem ;)
Widać błądzenie nie tylko ludzką rzeczą jest :D ...
Telien dagorbarth IV - Nenardhon
Plcn'09
Clstrkllr Ncrz
Prkn'10
Fiolet. Pzn
Prkn'12


Dzwoni Barbie do Cindy ]:-> ...

Cevi i Elv: Ej, przeszliśmy obok lampy i zgasła!
Mith: No! Jesteśmy w formie. :D

Kur*a, czemu wciąż mamy same najgorsze pomysły, zaklął Vesper w duchu.

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Cytaty i najlepsze momenty Nocarza

Post autor: Heos »

Napisał członek Sekcji Tolkienowskiej ...
Współzałożyciel sekcji, wraz z Alixaną, i prelegent ;)
Ja wiem, że Nocarz Ci się podoba ale nie zaprzeczysz, że styl pisania jest zupełnie inny (bez ujmy dla kogokolwiek) i będąc przyzwyczajoną do jednego, inny może wydawać się nie zawsze taki pro.
A co do genealogii, jest ona nawet w podstawkach bardziej rozwinięta i opisy są bardziej homeryckie. Co jest naturą tej książki, w Nocarzu mamy akcję a nie rozwodzenie się nad kolorem lewej skarpetki Lorda Kata podczas uśmiercania Vespera. Tyle.
Czarna chmura

Awatar użytkownika
Elvarel
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 1033
Rejestracja: 1 kwie 2009, o 10:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Las Ożywionego Mitu/Rogaty Gród

Re: Cytaty i najlepsze momenty Nocarza

Post autor: Elvarel »

No proszę :) . Pozdrów Alix :D po raz kolejny, ale życzeń zdrowia nigdy zbyt wiele ^^...
Owszem, styl jest inny. Nie zaprzeczam. Ale ja nawet nie myślałam, żeby porównywać :) . Wiesz, poza Tolkienem czytam też trochę innej fantastyki i skoki między stylami nie są dla mnie jakieś bolesne :) ...
OK, teraz będzie małe porównanie ;) . Nawet śmiem twierdzić, że Nocarz bardziej mi przypomina Tolkiena niż pozostała wspomniana literatura. Czemu? Bo przy większości pozycji czytanych ostatnio przeze mnie składasz się ze śmiechu co drugie zdanie. Zarówno w Nocarzu jak i we Władcy Pierścieni nie chodzi o bolącą przeponę. W obu pozycjach jest sprawa i to raczej mało lolowa. Od czasu do czasu pośmiać się można, a nawet trzeba by rozładować sytuację (vide w Nocarzu Okruszek a w LotR'ze Sam) ale tak naprawdę są poważniejsze sprawy na głowie :) ...

Hmmm... Ciekawe, czy właśnie nie grabię sobie u kogoś u kogo nie powinnam *ee* ...
Ostatnio zmieniony 6 kwie 2009, o 14:50 przez Elvarel, łącznie zmieniany 1 raz.
Telien dagorbarth IV - Nenardhon
Plcn'09
Clstrkllr Ncrz
Prkn'10
Fiolet. Pzn
Prkn'12


Dzwoni Barbie do Cindy ]:-> ...

Cevi i Elv: Ej, przeszliśmy obok lampy i zgasła!
Mith: No! Jesteśmy w formie. :D

Kur*a, czemu wciąż mamy same najgorsze pomysły, zaklął Vesper w duchu.

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Cytaty i najlepsze momenty Nocarza

Post autor: Heos »

Elvarel pisze:
Heos pisze:
Napisał członek Sekcji Tolkienowskiej ...
Współzałożyciel sekcji, wraz z Alixaną, i prelegent ;)
Ja wiem, że Nocarz Ci się podoba ale nie zaprzeczysz, że styl pisania jest zupełnie inny (bez ujmy dla kogokolwiek) i będąc przyzwyczajoną do jednego, inny może wydawać się nie zawsze taki pro.
A co do genealogii, jest ona nawet w podstawkach bardziej rozwinięta i opisy są bardziej homeryckie. Co jest naturą tej książki, w Nocarzu mamy akcję a nie rozwodzenie się nad kolorem lewej skarpetki Lorda Kata podczas uśmiercania Vespera. Tyle.
No proszę :) . Pozdrów Alix :D po raz kolejny, ale życzeń zdrowia nigdy zbyt wiele ^^...
Owszem, styl jest inny. Nie zaprzeczam. Ale ja nawet nie myślałam, żeby porównywać :) . Wiesz, poza Tolkienem czytam też trochę innej fantastyki i skoki między stylami nie są dla mnie jakieś bolesne :) ...
OK, teraz będzie małe porównanie ;) . Nawet śmiem twierdzić, że Nocarz bardziej mi przypomina Tolkiena niż pozostała wspomniana literatura. Czemu? Bo przy większości pozycji czytanych ostatnio przeze mnie składasz się ze śmiechu co drugie zdanie. Zarówno w Nocarzu jak i we Władcy Pierścieni nie chodzi o bolącą przeponę. W obu pozycjach jest sprawa i to raczej mało lolowa. Od czasu do czasu pośmiać się można, a nawet trzeba by rozładować sytuację (vide w Nocarzu Okruszek a w LotR'ze Sam) ale tak naprawdę są poważniejsze sprawy na głowie :) ...

Hmmm... Ciekawe, czy właśnie nie grabię sobie u kogoś u kogo nie powinnam *ee* ...
Pozdrowię, pozdrowię.
Ja bym tych książek nadal nie zestawiał jako podobne, bo pisane zupełnie innym językiem. Już prędzej Harry Potter (bez znaczenia czy ktoś lubi czy nie) czy Komuda (chociaż opisuje zupełnie inny świat).
Są nastawieni na typową akcję.
Czarna chmura

Awatar użytkownika
Elvarel
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 1033
Rejestracja: 1 kwie 2009, o 10:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Las Ożywionego Mitu/Rogaty Gród

Re: Cytaty i najlepsze momenty Nocarza

Post autor: Elvarel »

Heos pisze:Ja bym tych książek nadal nie zestawiał jako podobne, bo pisane zupełnie innym językiem. Już prędzej Harry Potter (bez znaczenia czy ktoś lubi czy nie) czy Komuda (chociaż opisuje zupełnie inny świat).
Są nastawieni na typową akcję.
Wyobraźmy sobie, że stoję w niemal pustym pokoju. Poza mną trzymającą w jednej ręce LotR'a (załóżmy, że to nieszczęśliwe jednotomowe amberowskie wydanie) a w drugiej Nocarza i dwoma stolikami nie ma absolutnie nic. Wówczas najprawdopodobniej każda z książek wyląduje na osobnym stoliku. Natomiast jeśli w pokoju są poza mną i dwiema wspomnianymi książkami całe półki puste i kartony pełne książek, które mam poukładać na półkach klimatem a miejsca na półkach jest idealnie tyle ile zajmować powinny wszystkie książki (nie mniej, nie więcej), to zapewniam, że owe dwa dzieła będą zdecydowanie bliżej siebie, niż np. Eskadra Łotrów, Naruto czy Sen Nocy Letniej względem dowolnej z nich :) ...
Telien dagorbarth IV - Nenardhon
Plcn'09
Clstrkllr Ncrz
Prkn'10
Fiolet. Pzn
Prkn'12


Dzwoni Barbie do Cindy ]:-> ...

Cevi i Elv: Ej, przeszliśmy obok lampy i zgasła!
Mith: No! Jesteśmy w formie. :D

Kur*a, czemu wciąż mamy same najgorsze pomysły, zaklął Vesper w duchu.

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Cytaty i najlepsze momenty Nocarza

Post autor: Heos »

W takim zestawieniu tak, ale moja biblioteka nie ogranicza się do Kozak i Tolkiena, jest masę innych książek o wiele bardziej zbliżonych do Nocarza czy kolejnych części niż Władca Pierścieni, tak samo są książki bliższe stylowi pisania Tolkiena.
Moim zdaniem różnica jest znaczna, na tyle aby nie stawiać tych książek obok siebie ;)
Czarna chmura

Awatar użytkownika
Elvarel
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 1033
Rejestracja: 1 kwie 2009, o 10:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Las Ożywionego Mitu/Rogaty Gród

Re: Cytaty i najlepsze momenty Nocarza

Post autor: Elvarel »

A więc każde z nas dosadnie wyraziło swoje zdanie na ten temat i nie zamierza go zmienić :mrgreen: . Z faktu, że od kilku postów robimy offtop sugeruję pax między Nocary *:]]]* ...
Telien dagorbarth IV - Nenardhon
Plcn'09
Clstrkllr Ncrz
Prkn'10
Fiolet. Pzn
Prkn'12


Dzwoni Barbie do Cindy ]:-> ...

Cevi i Elv: Ej, przeszliśmy obok lampy i zgasła!
Mith: No! Jesteśmy w formie. :D

Kur*a, czemu wciąż mamy same najgorsze pomysły, zaklął Vesper w duchu.

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Cytaty i najlepsze momenty Nocarza

Post autor: Heos »

Z tego mógłby powstać zupełnie osobny temat, o tym do jakich książek Nocarz jest podobny i do jakich nie. Może mała prośba do moderacji aby wydzielić ostatnie posty?
Czarna chmura

Awatar użytkownika
Lorelay
--------
--------
Posty: 157
Rejestracja: 13 lut 2010, o 00:38
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Świat Między Wymiarami/okolice Gdyni
Kontakt:

Re: Cytaty i najlepsze momenty Nocarza

Post autor: Lorelay »

A mnie się jeszcze podobało:

" To już nie jakaś tam praca, to służba w warunkach specjalnych i trzeba się jak najlepiej wywiązać z każdego powierzonego zadania. Nawet jeżeli miałoby nim być prowadzenie badań nad protokołem dyplomatycznym krasnoludków."

I to:

" Ultor skrzywił się wzgardliwie.
- Zaskocz mnie czymś - poprosił. - Jedziesz na odruchach, na dodatek nie za dobrze wyćwiczonych. To takie banalne...
- Kołków osikowych niestety nie dowieźli - warknął Jurek, podnosząc wzrok i patrząc mu prosto w oczy."

I dyskusja Ultora z Vesperem:

" - Co zrobisz jeśli ci powiem, że już nie możesz być nocarzem? - rzucił nagle.
(...)
Klęknął przed Lordem, odrzucił kołnierz do tyłu. Wyciągnął głowę w przód, położył ręce na kolanach.
- Tnij, Panie - powiedział spokojnie.
(...)
- No tak - powiedział [Ultor]- Zapomniałem. Ty wręcz uwielbiasz spektakularnie umierać.
(...)
- Poprzednim razem stanąłeś dumnie i kazałeś mi przestać pierdolić i wziąć się do roboty. (...)


No i wymiata tekst rekruta:

" - O, X-Meni made in Poland. I na co tak czekacie? Nie zbawiacie świata przypadkiem?"

I jeszcze to było dobre:

"Nidor natychmiast otworzył oczy.
- Witamy wśród nieumarłych - rzucił, mrugając zaspanymi oczami i otrząsając się pośpiesznie. - Jak się czujesz? Bierzesz dzisiaj dyżur czy powylegujesz się jeszcze trochę? (...)
- Ku chwale ojczyzny - odparł nocarz słabo. - Wolałbym się jeszcze trochę poopierdalać. "
Jedyna słuszna definicja zajebistości: JA.

ODPOWIEDZ