Co myslicie o zakonczeniu Nocarza ?

mam opinię i nie zawaham się jej użyć

Co myslicie o zakończeniu Nocarza ?

Zakonczenie ksiązki było ustawione przez Ultora
68
72%
Zakończenie ksiazki potoczyło sie inaczej niz planował Ultor
27
28%
 
Liczba głosów: 95

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Co myslicie o zakonczeniu Nocarza ?

Post autor: X-76 »

UWAGA UWAGA! STRASZNE SPOILERY!
IM DALEJ, TYM GORZEJ - OSOBY, KTÓRE NIE SKOŃCZYŁY CZYTAĆ KSIĄŻKI PROSZONE SĄ O ZAMKNIĘCIE OCZU I CZMYCHNIĘCIE Z WĄTKU CZYM PRĘDZEJ!
(dopisano: Madzik)


No właśnie, jak myslicie :D
Oczywiście pewnie co nieco wyjasni sie w Renegacie :D , ale juz teraz mozna sobie pokombinować ;)
Starałem sie postawic pytania tak, zeby Ci, którzy przeczytali Nocarza wiedzieli o co chodzi, a tym, którzy jeszcze czytaja nie zdradzic zbyt wiele :wink:
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
mawete
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 679
Rejestracja: 23 lut 2006, o 14:04

Post autor: mawete »

Zaznaczyłem pierwszą odpowiedź... za łatwo poszło...
Weneryczny i pijański,
To trzynasty pułk ułański.

Awatar użytkownika
Madzik
Ukryty
Ukryty
Posty: 836
Rejestracja: 10 lut 2006, o 00:24
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Post autor: Madzik »

A ja się nie wypowiem, bo to by było nie fair 8)

Mogę tylko obiecać, że prawda wyjdzie na jaw... w "Renegacie" :lol:
Arma virumque cano

Awatar użytkownika
Rash
--------
--------
Posty: 5
Rejestracja: 10 mar 2006, o 22:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Rash »

czołem!

Jedno jest pewne: to nie był happy end... Madziku, jak mogłaś tak postąpić z Vesperem?? To było straszne...

Bloodbound
--------
--------
Posty: 18
Rejestracja: 13 mar 2006, o 13:43

Post autor: Bloodbound »

Zdecydowanie opcja numer 1. Ultorjawi się rpzezcałąskiązke jako wytrawny taktyk i niezwykle błyskotliwy przywódca, nie ma mowy żeby dał sietakprosto podejść.

Moim zdaniem to był sposóbna wprowadzenie w szerego renegatów szpiega. W któryms momencie ksiązki jest wspomniane, ze wczesniej było to niemozliwe, bo wiadomo żaden nocarz nie zdradził a poza tym wredna Pani Lord i tak by wyczuła. A teraz wsadzają tam Vespera, za którym ciągnie sie i tak opinia nie do końca zaufanego nocarza, nocarza, który zaszybkobył przy prawdziwej krwi itp - idealny zdrajca,a jednoczesnie idealny szpieg

Oj będzie siedzialow Renegacie, oj będzie!!!

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

Tez własnie dokładnie tak mi sie wydaje :D
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Bloodbound
--------
--------
Posty: 18
Rejestracja: 13 mar 2006, o 13:43

Post autor: Bloodbound »

X-76 pisze:Tez własnie dokładnie tak mi sie wydaje :D
:) chyba że...to wszystko jest jeszcze bardziej pogmatwane.

Tak czy siak nie ma mowy by z Vespera stał się przebrzydły renegat.

No przeciez nie zostawiłby tak swojego kumpla Okruszka:)

Karola
Referent
Referent
Posty: 22
Rejestracja: 28 lut 2006, o 23:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z powrotem
Kontakt:

Post autor: Karola »

A ja mam wrażenie, że coś jednak się potoczyło nie po myśli nocarzy.
Vesper naprawdę był naćpany. To nie tak, że udawał. Okruszka to on ma teraz głęboko w de.
Pytanie, na ile Vesper da się kierować Lord Aranei. I na ile stanie się jej niewolnikiem.
Myślę, że Alacer ma coś z tym wspólnego. Typowa szuja i karierowicz. Nie sądzicie, że mógł się w jakiś sposób przysłużyć Vesperowi?
Ostatnio zmieniony 14 mar 2006, o 18:46 przez Karola, łącznie zmieniany 4 razy.

Bloodbound
--------
--------
Posty: 18
Rejestracja: 13 mar 2006, o 13:43

Post autor: Bloodbound »

blondyna pisze:A ja mam wrażenie, że coś jednak się potoczyło nie po myśli nocarzy.
Vesper naprawdę był naćpany. To nie tak, że udawał. Okruszka to on ma teraz głęboko w de.
Pytanie, na ile Vesper da się kierować Lord Aranei. I na ile stanie się jej niewolnikiem.
Myślę, że Alacer ma coś z tym wspólnego. Typowa szuja i karierowicz. Nie sądzicie, że mógł się w jakiś sposób przysłużyć Vesperowi?
Ty dobrze kombinujesz. Zapomniałem o Alacerze,to faktycznie złośliwa bestia, alezdrugiej strony by zewzględu na swoją dume doprowadzić do takiego bałaganu i smierci Ultora - jezlei oczywiści eon nie zyje, botow sumie nie jest oczywiste - to az trudno uwierzyć.

Ja obstaje jednak zatym,ze Vesper jest sprytnie wsadzonym szpiegiem nocarzy

Karola
Referent
Referent
Posty: 22
Rejestracja: 28 lut 2006, o 23:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z powrotem
Kontakt:

Post autor: Karola »

Rrany... Trzeba ostrzec innych użytkowników, żeby NIE czytali tego wątku, póki nie przeczytają ksiązki ;) Same spojlery...

Vesper jest wciąż słabym wampirem. Namieszanie mu w głowie i zmuszenie do oddania strzału do niby postaci Lord Renegat było łatwe i mogło być zamierzone - tu się zgodzę.

Ale jak sobie wyobrażasz wsadzenie szpiona? Vesper musiaby wiedzieć choćby o zamiarze. Teraz będzie pasiony prawdziwą krwią. Wiadomo, co to oznacza. Pamiętasz rozdział z uwięzionym renegatem, prawda?
Nie ma możliwości kierowania Vesperem z zewnątrz. On sam będzie musiał chcieć. CHCIEĆ. A to już takie oczywiste nie jest.
Lord Aranea jest bardzo przekonująca. Vesper jest w niej zakochany. I będzie dodatkowo zniewolony nałogiem.

Alacer - nie sądzę, żeby dyrygował Vesperem podczas _tej_ akcji, na to jest za głupi. Ale kto wie, co mu po łbie łazi? Tu szepnął, tam zainicjował temat. Regenaci już mieli swoją wtykę u nocarzy.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2006, o 18:47 przez Karola, łącznie zmieniany 3 razy.

Bloodbound
--------
--------
Posty: 18
Rejestracja: 13 mar 2006, o 13:43

Post autor: Bloodbound »

No Vesper nie mógł wiedzieć,ze zrobią z niego szpiega bo Aranea by to wyczuła - ma przeciez dar.

Rzeczywisćei jak go będa karmićprawdziwa krwia to będzie problem ale niemożliwe by zrobil się z niego renegat, coś autorka wymysli:)

Mnie intryguje jeszcze jedna kwestia. Na spotkaniu Kapituły Lordowie powiedzieli, że Vesper i Nirod się nadają, sa ok. Ale do czego?! Czyzby chodziło tylko o ochrone Okruszka, wątpie. Raczej myslę, że juz wtedy powstał wśród Lordów jakis plan a akcje na Politechnice i jej nastepstwa to jego cześc.

Karola
Referent
Referent
Posty: 22
Rejestracja: 28 lut 2006, o 23:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z powrotem
Kontakt:

Post autor: Karola »

Bloodbound pisze:Rzeczywisćei jak go będa karmićprawdziwa krwia to będzie problem ale niemożliwe by zrobil się z niego renegat, coś autorka wymysli:)
No jak niemożliwe? Sam tytuł drugiego tomu sugeruje przygody Vespera jako renegata.
Ja - przyznam szczerze - ucieszę się, jeśli Vesper okaże się (chwilowo) tym złym i niedobrym wampirem. To sugeruje dużą dawkę dobrej, krwistej literatury.
Nocarze mają jaja, ale są tacy... ugrzecznieni. Zabójczo skuteczni, ale mili.
Wśród renegatów może pojawić się za to prawdziwie podły sukinsyn. O!
Ostatnio zmieniony 14 mar 2006, o 18:47 przez Karola, łącznie zmieniany 3 razy.

Bloodbound
--------
--------
Posty: 18
Rejestracja: 13 mar 2006, o 13:43

Post autor: Bloodbound »

To fakt, druga częśc nazywa sieRenegat ale to w sumie oczywiste biorąc pod uwage to co sie wydarzyło na końcu.

Vesper zly - jakoś nie moge przyjąc takiej myśli ale zobaczymy...

Mnie najbardziej podoba sie pomysł, że Vesper od poczatku swojej kariery był szykowany na szpiega i wszystko co mu sie przydażało
było częścią planu -wlącznie z pierwszą akcją i kontaktem z prawdziwą krwią.

Karola
Referent
Referent
Posty: 22
Rejestracja: 28 lut 2006, o 23:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z powrotem
Kontakt:

Post autor: Karola »

Off-topic:

Madzik, ja Cię straszne sorry za te spojlery... Ale tak sobie pomyślałam, że jak będziemy się zajmować nie-czytelnikami, to nigdy nie damy rady podyskutować o książce.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2006, o 18:47 przez Karola, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Madzik
Ukryty
Ukryty
Posty: 836
Rejestracja: 10 lut 2006, o 00:24
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Post autor: Madzik »

No już trudno, macie chęć to spoilerujcie. Wszystkich tu wchodzących ostrzegłam dużymi czerwonymi literami, więc jak coś sobie popsują, sami sobie będą winni :)
Za to jaka ciekawa dyskusja się rozpętała... Bardzo proszę, kontynuujcie!

Madzik

P.S. Ale mam radochę! 8)
Arma virumque cano

ODPOWIEDZ