Filmowa obsada

mam opinię i nie zawaham się jej użyć
Awatar użytkownika
Smilodon
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 2400
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Filmowa obsada

Post autor: Smilodon »

Zgadzam się z Falkiem, że młody Ultor był by ciekawszy. Biorąc pod uwagę to, że ma paręset lat jest bardzo możliwe, że został zwampirzony jako młody człowiek. Co za tym przemawia:
po pierwsze w tamtych czasach ludzie krócej żyli a 40 lat to już był staruszek.
po drugie raczej żaden wampir nie chciał by pić starej krwi lepiej młodsza bo smaczniejsza i więcej sił witalnych!!
Więc uważam, że powinna być to osoba od 20 do max 30 lat.
Psi c%#j i Last True Rebellious
"Smilodon Straszny jestes i czasem sie Ciebie boje ...
D."

| Prywata / Ratuj się kto może czyli... kursik pierwszej pomocy / Manewry IV - Waterworld / Nocarz - Premiera / Młody - Premiera - "Tor taktyczny" / Polcon 2017 / WTF II / CC II / Moto / WTF III / CC III |

Awatar użytkownika
Nahya
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 886
Rejestracja: 30 mar 2009, o 23:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdynia

Re: Filmowa obsada

Post autor: Nahya »

Moim zdaniem zdecydowanie lepszy byłby 20latek który swoją postawą, wyrazem twarzy i spojrzeniem ukazuje swoją siłę - to bardziej podkreśliłoby jego pozycję. Widz patrzy i myśli sobie: "kurde jakiś szczeniak i jest lordem" a zaraz potem: "no skoro ten szczeniak jest lordem to chyba jest wyj***** w kosmos" ;p Ciężej wybrać z obecnych "młodych" kogoś odpowiedniego, bo jak na mój gust nikt nie pasuje...Ale może za jakiś czas pojawi się ktoś odpowiedni na scenie. Choć... w sumie pasowałby mi do tej roli Paweł Bernaciak, ale on chyba koło 30 już jest. No ale umie manipulować twarzą więc moim zdaniem by się nadawał.

Awatar użytkownika
Silmeth
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 496
Rejestracja: 10 cze 2008, o 19:58
Płeć: Mężczyzna

Re: Filmowa obsada

Post autor: Silmeth »

Hmm, w sumie za bardzo nie lubię podstawiać istniejących osób do postaci z książek samodzielnie, nawet próbować opisać jak te postaci sobie wyobrażam... Zazwyczaj wtedy mam wrażenie, że psuję całkowicie tę postać, że to co opisuję wcale nie pasuje, itd...

Ale ja osobiście widziałbym Sama Neilla, tyle że z 10 lat młodszego - takiego jak w "Merlinie" z 1998, w roli Lorda Ultora. Robił na mnie wrażenie takiego potężnego, inteligentnego... A przy tym wcale nie jakoś starego.
Jam po prostu jest librofil - antychómanista.

Давай за жизнь, давай брат до конца,
Давай за тех, кто с нами был тогда.
Давай за жизнь, будь проклята война,
Помянем тех, кто с нами был тогда.

Awatar użytkownika
ikari
Uczeń
Uczeń
Posty: 47
Rejestracja: 30 sie 2009, o 03:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Filmowa obsada

Post autor: ikari »

Z drugiej strony, im dalej w nocarską sagę, tym częściej Ultor daje się Vesperowi poznać takim, jaki się czuje - zmęczonym. W związku z tym nie wyobrażam sobie aktora tak młodego, by nie miał jakichś zmarszczek mimicznych, które w oczach widza dodadzą mu powagi i doświadczenia. Ale może to być wciąż ktoś pełen wigoru. Że się na aktorach nie znam, nie umiem niestety pokazać na przykładzie, o co mi chodzi.
Swoją drogą: wampiry nieśmiertelne, czy "nieśmiertelne"? W moim odczuciu (lub moim świecie istniejącym we łbie trochę dłużej niż zanim poznałem "Nocarza", może to dlatego i może bluźnię? ;)) mają po prostu srednią długość życia na jakieś, powiedzmy, kilka tysięcy lat zamiast kilkudziesięciu, co wynika po prostu z dużo sprawniejszego mechanizmu regeneracji ciała (który z kolei wymaga krwi jako pożywienia dla swojej sprawności ;)). Co znaczy, że po paru setkach wyglądają na trochę starszych ;-)
Mógłby natomiast mieć głos Tadeusza Huka... ;)
Odłożyła słuchawkę. Już nie zadzwoni, pomyślałem. Najlepsza z kobiet, jakie w życiu spotkałem, a ja przejebałem sprawę. Zasługuję na klęskę, zasługuję na samotną śmierć w domu wariatów.
— Charles Bukowski

zupa.

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Filmowa obsada

Post autor: Dexter »

Skoro wampiry mają poprawioną regenerację, a starzenie się to (uogólniając) coraz gorsze naprawianie tkanek, to czemu by wampiry miały się starzeć?
Nadal jednak podtrzymuję, że sensownym minimum jest 30 lat z uwagi na wrażenie, jakie aktor powinien wywrzeć na widzu.
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

Awatar użytkownika
ikari
Uczeń
Uczeń
Posty: 47
Rejestracja: 30 sie 2009, o 03:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Filmowa obsada

Post autor: ikari »

Zarazem jednak jedną z przyczyn starzenia się ludzkiej skóry jest ultrafiolet w świetle słonecznym. Taki Lord sobie po nim maszeruje od czasu do czasu, a jak wiadomo, wampirzy ród znosi słoneczko nieco gorzej od swoich dalekich żyjących za dnia krewnych ;)
Ultrafiolet, jak wiadomo, wprowadza w komórkach mutacje. Powiedzmy, że zachodzą one także u Lordów. Mechanizmy naprawcze organizmu mogą w całej swojej dobrej woli powielać i odnawiać także komórki zawierające takie drobne błędy. Co wtedy? ;)

Oczywiście do powyższej hipotezy (offtopowej zresztą) wcale sam nie jestem przekonany, ale jako Naukowiec czułem się w obowiązku ją rozważyć ;)

I czemu dla mnie Ultor zawsze ma długie, a najlepiej siwe włosy? :P
Odłożyła słuchawkę. Już nie zadzwoni, pomyślałem. Najlepsza z kobiet, jakie w życiu spotkałem, a ja przejebałem sprawę. Zasługuję na klęskę, zasługuję na samotną śmierć w domu wariatów.
— Charles Bukowski

zupa.

Awatar użytkownika
Elvarel
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 1033
Rejestracja: 1 kwie 2009, o 10:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Las Ożywionego Mitu/Rogaty Gród

Re: Filmowa obsada

Post autor: Elvarel »

Dla mnie też ma długie. Twarz młodą, doświadczoną i charyzmatyczną a włosy długie i proste. Siwe niekoniecznie. A tu zonk, bo one ani krótkie ani siwe ale spojlerować nie będę, bo to temat o Nocarzu xP ...
Telien dagorbarth IV - Nenardhon
Plcn'09
Clstrkllr Ncrz
Prkn'10
Fiolet. Pzn
Prkn'12


Dzwoni Barbie do Cindy ]:-> ...

Cevi i Elv: Ej, przeszliśmy obok lampy i zgasła!
Mith: No! Jesteśmy w formie. :D

Kur*a, czemu wciąż mamy same najgorsze pomysły, zaklął Vesper w duchu.

Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Re: Filmowa obsada

Post autor: Magnus »

Eeee dla Was mogę Vespiego zagrać :D
TKM!

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Filmowa obsada

Post autor: Falk »

Długie włosy to raczej mało rozsądne u kogoś, kto para się walką...
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
ikari
Uczeń
Uczeń
Posty: 47
Rejestracja: 30 sie 2009, o 03:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Filmowa obsada

Post autor: ikari »

on ma od tego ludzi :D
Odłożyła słuchawkę. Już nie zadzwoni, pomyślałem. Najlepsza z kobiet, jakie w życiu spotkałem, a ja przejebałem sprawę. Zasługuję na klęskę, zasługuję na samotną śmierć w domu wariatów.
— Charles Bukowski

zupa.

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Filmowa obsada

Post autor: Dexter »

Długie włosy to przeszkoda tylko w pewnych rodzajach walki. Ale fakt - Ultor ma włosy krótkie, ciemne (o ile dobrze pamiętam).
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

Awatar użytkownika
Elvarel
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 1033
Rejestracja: 1 kwie 2009, o 10:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Las Ożywionego Mitu/Rogaty Gród

Re: Filmowa obsada

Post autor: Elvarel »

"Mój" Ultor i tak ma zarąbiście długie włosy spięte w kitkę, ścina tylko na chwilę do ostatniej sceny, jak się z Araneą godzi. :P Mojej wyobraźni nie obchodzi, czy te włosy są praktyczne w walce czy nie :P ...
Elvarel dawno temu pisze:Vesper - Mark Dagascos
Ultor - Christopher Lambert, wspomniany postarzony Żebrowski
Nidor - odmłodzony Liam Neeson
Alacer - John Travolta, Val Kilmer
Okruszek - Skip Sudduth (serial Brygada Ratunkowa) albo Olivier Platt

Jackie nie pasuje mi na Okruszka, bo jest za zwinny i za wesoły no i ogółem jak dla mnie nieokruszkowaty :P . Stuhr (czy jak to tam się pisało :P ) jak dla mnie na Vespera jest za ciapowaty...
Echis - Willem Dafoe (obaj jak dla mnie są obleśni :P ) albo Alan Rickman
*Okruszek - Skip Sudduth (serial Brygada Ratunkowa), Olivier Platt albo Tomasz Karolak
*Nidor - odmłodzony Liam Neeson albo Marek Włodarczyk
Strix - Paolo Seganti (Largo Winch z serialu "Largo") albo Oded Fehr
Icta - Katarzyna Bujakiewicz albo przefarbowana (Eru, nie! :shock: ) Marina Aleksandrowa
Nex - Viggo Mortensen (no co. :P Walczy, śpiewa, garnki lepi :mrgreen: ...)

*update :P ...
Telien dagorbarth IV - Nenardhon
Plcn'09
Clstrkllr Ncrz
Prkn'10
Fiolet. Pzn
Prkn'12


Dzwoni Barbie do Cindy ]:-> ...

Cevi i Elv: Ej, przeszliśmy obok lampy i zgasła!
Mith: No! Jesteśmy w formie. :D

Kur*a, czemu wciąż mamy same najgorsze pomysły, zaklął Vesper w duchu.

Awatar użytkownika
Elvarel
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 1033
Rejestracja: 1 kwie 2009, o 10:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Las Ożywionego Mitu/Rogaty Gród

Re: Filmowa obsada

Post autor: Elvarel »

*Ultor - Christopher Lambert, wspomniany postarzony Żebrowski albo jedyna-dla-mnie-krótkowłosa-wersja-Ultora czyli Jason Statham. Inna krótkowłosa nie przejdzie 8) ...

*update :P

Bardzo ładnie proszę moderację o sklejenie tego posta z moim powyższym :) ...
Telien dagorbarth IV - Nenardhon
Plcn'09
Clstrkllr Ncrz
Prkn'10
Fiolet. Pzn
Prkn'12


Dzwoni Barbie do Cindy ]:-> ...

Cevi i Elv: Ej, przeszliśmy obok lampy i zgasła!
Mith: No! Jesteśmy w formie. :D

Kur*a, czemu wciąż mamy same najgorsze pomysły, zaklął Vesper w duchu.

Awatar użytkownika
margarita
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2011, o 19:34
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: 52°7'N 22°11'E
Kontakt:

Re: Filmowa obsada

Post autor: margarita »

Nie mam żadnych konkretnych wyobrażeń na temat postaci z "Nocarza". Może oprócz jednej - Aranei. Zawsze kiedy ją sobie wyobrażam, wygląda jak Agnieszka Dygant (ale nie ta z "Niani", tylko z filmu, którego nazwy za nic nie mogę sobie przypomnieć). Co swoją drogą już nawet nie jest zbyt odkrywcze, bo w końcu to chyba ona pojawiła się na plakacie filmowym waszej roboty, prawda? ;)
Kewlarowy hełm, kewlarowe serce, kewlarowa głowa...

ODPOWIEDZ