Wampir też człowiek i jeść musi.

mam opinię i nie zawaham się jej użyć
Awatar użytkownika
Kot w kapeluszu
Nimfa
Nimfa
Posty: 321
Rejestracja: 6 cze 2007, o 21:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dublin/Warszawa
Kontakt:

Wampir też człowiek i jeść musi.

Post autor: Kot w kapeluszu »

W związku z ogłoszonym przez kochaną panią pułkownik konkursem, zacząłem się zastanawiać nad jedną kwestią. Jak wiadomo Madzik pisze realistycznie, nie wymyślając niczego od czapy, tylko starając się to poważnie i rozsądnie uzasadnić. I mnie tak zastanawia, ile przeciętny wampir musi zjeść, żeby nie głodował, a także ile może bez jedzenia wytrzymać. Człowiek może długo, lecz pod warunkiem że przyjmuje płyny, a wampirom krew zastępuje wszystko, więc wydaje mi się, że raczej nie są w stanie prowadzić głodówek.
Wiemy z książki, że Nocarze w kantynie nalewają sobie krew sztuczną w szklanki. Taka przeciętna koktajlówka mieści spokojnie puszkę napoju 0,33l i w zasadzie niewiele więcej. Nawet zakładając, że Nocarze nie leją aż tak dużo, będzie to i tak przynajmniej 0,25l (tak dla równego rachunku, bo pewnie leją trochę więcej) na porcję. Nie pamiętam czy Nocarze jedli więcej niż raz dziennie, jeśli ktoś pamięta albo może znaleźć odpowiedni fragment niech napisze. Na razie założę że piją 0,25l dziennie. Wiemy dobrze, że jeśli zaczynają pić mniej (np. ze względu na kurczące się zapasy i restrykcje) to chodzą głodne. To w przeciętnym dniu, czyli gdy mają treningi, normalną służbę, etc. Po większym wysiłku, walce czy zranieni, piją więcej. Nawet jednak licząc jedynie 0,25l dziennie, przeciętny Nocarz musi wypić 91,25l w roku. Darujmy sobie dodatkowe 0,25l w przestępnym i podsumujmy, że przeciętny wampir Nocarz wypija w roku ponad 90l, a nawet więcej po akcjach wymagających większego wysiłku (czyli dość często). Identyczne wyliczenia dotyczą pozostałych wampirów żyjących na czystej. Naukowiec pracujący długo nad jakimś projektem też potrzebuje więcej pożywienia (ludzie kawy :-) ), podobnie jak Winorośla po danym koncercie.
co z Renegatami? O ile dobrze pamiętam, krew czysta zawiera te same niezbędne substancje, a więc w zasadzie potrzebowaliby tyle samo krwi co Nocarze. Wiemy, że na akcje zabierają torebki z krwią, nie wiemy jednak ile te torebki mieszczą. Kiedyś sprzedawano napoje w foliowych torebkach i miały one przynajmniej 0,2l. Załóżmy przez chwilę, że 0,2l dziennie wystarcza Renegatowi, chociaż wydaje mi się, że to niedoszacowanie. Daje to 73 litry rocznie. Przeciętny człowiek ma ok 5l krwi, więc każdy Renegat potrzebuje spożyć 14,5 osoby rocznie. To jest ponad jeden człowiek dziennie. Nie jest to mało, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę liczebność Renegatów i to, że starają się nie rzucać w oczy. Już przy 100 renegatach potrzeba nieco ponad trzy ofiary dziennie, a przecież jest ich więcej. Więcej też potrzebują walczący Renegaci po walce, oraz na pewno Ci starający się podtrzymać osłonę Cichowęża. Niemniej wydaje mi się to liczbą dopuszczalną. Oczywiście Renegaci mogą też kraść krew oddaną przez honorowych krwiodawców. Problem w tym, że taki krwiodawca może oddać maksymalnie 2l rocznie, o ile dobrze pamiętam. A więc na utrzymanie jednego renegata potrzeba ponad 35 krwiodawców oddających krew w maksymalnym tempie.
Poza tym obawiam się, że niedoszacowałem wartości. Renegaci lubią popić i jedna torebeczka im raczej nie wystarcza. Chciałem jednak policzyć ile musi minimalnie wypijać wampir, by zachować normalne siły. Powiedzmy wampir starający się ograniczać, ale bez szkody dla własnego organizmu, bez głodowania. Czy ktoś chciałby to uzupełnić? Część moich założeń jest bardzo niepewna (np. pojemność torebek), a paru szczegółów z książek zwyczajnie nie pamiętam (np. jak często jadali Nocarze).

Edit: Temat wrzuciłem do tego wątku, bo zawiera pewne spoilery, a i w odpowiedziach mogą się takie trafić. Jeśli moderatorzy uznają, że można go bezpiecznie przenieść w inne miejsce i takie znajdą, to proszę się nie wahać. :-)
Nieważne jak kręta jest ścieżka
I jakie kary mi pisane
Ja jestem panem mego losu
Jam mojej duszy kapitanem.

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Wampir też człowiek i jeść musi.

Post autor: Falk »

Kot w kapeluszu pisze: co z Renegatami? [...] Wiemy, że na akcje zabierają torebki z krwią, nie wiemy jednak ile te torebki mieszczą.
Torebka ze stacji krwiodawstwa zawiera 450 ml ;)
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
mith^^
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 11
Rejestracja: 7 paź 2007, o 16:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: się biorą dzieci
Kontakt:

Post autor: mith^^ »

a mi się wydaje że oni piją krew tak często jak my sporzywamy posiłek. 3 razy dziennie
salve domine

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Post autor: Qadesh »

wychodzi z tego statystyka taka, ze wampirów w poslce po prostu nie ma :D
nie miałby ich kto wyzywić :D:D:D:D [żywieniowcóe jest jak widac niedostatek :P]
ale przynajmniej wyjaśniły się notoryczne braki krwii w stacjach krwiodastwa...

a zresztą - może część zgonów w szpitalach jest prowokowana? i potem świeżutkie ciepłe zwłoki (po tych dwóch godzinach to może ni ebardzo) bierze się do sekcji, gdzie się krew normalnie odsysa :P:P hiehie :D

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Na tej sekcji, na której ja byłem nikt nikomu niczego nie odsysał, a przynajmniej ja nie widziałem. No, ale to była sądówka, nie patologia, więc nie wiem, jak to przebiega na sekcjach, powiedzmy, zwykłych ;)
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Post autor: Qadesh »

bo tam gdzie się odsysa to nie ma publiki :D
same wampiry - widocznie zwampirzony nie byłeś jeszcze :D
wierz staremu [pół roku !] żywieniowcowi :P

Awatar użytkownika
Smilodon
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 2400
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Wampir też człowiek i jeść musi.

Post autor: Smilodon »

Pozdrawiam specjaliste od żywienia tam gdzie ja swoje posiłki zaczynałem nie było raczej tak ładnie jak u was ale mam nadzieje ze uda mi się jakąś dostawę od was na moj teren zalatwić bo tuy czysta samowolka.....
Psi c%#j i Last True Rebellious
"Smilodon Straszny jestes i czasem sie Ciebie boje ...
D."

| Prywata / Ratuj się kto może czyli... kursik pierwszej pomocy / Manewry IV - Waterworld / Nocarz - Premiera / Młody - Premiera - "Tor taktyczny" / Polcon 2017 / WTF II / CC II / Moto / WTF III / CC III |

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: Wampir też człowiek i jeść musi.

Post autor: Qadesh »

Jeśli chodzi o Warszawę... Ruja i porubstwo, ot co :D
Po przydział się zgłosić do obecnego Pana Domów Krwii - proponuję na najbliższym WKU :mrgreen:

Awatar użytkownika
Smilodon
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 2400
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Wampir też człowiek i jeść musi.

Post autor: Smilodon »

Chętnie bym się zgłosił, ale niestety moje uczynki zmusiły mnie do zmiany rewiru:) da radę jakiąś dostawę w dalsze rejony??
Psi c%#j i Last True Rebellious
"Smilodon Straszny jestes i czasem sie Ciebie boje ...
D."

| Prywata / Ratuj się kto może czyli... kursik pierwszej pomocy / Manewry IV - Waterworld / Nocarz - Premiera / Młody - Premiera - "Tor taktyczny" / Polcon 2017 / WTF II / CC II / Moto / WTF III / CC III |

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: Wampir też człowiek i jeść musi.

Post autor: Qadesh »

DOJEŻDŻAĆ!! :mrgreen:

Awatar użytkownika
Smilodon
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 2400
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Wampir też człowiek i jeść musi.

Post autor: Smilodon »

Cóż jest to pewien sposób i dziękuję bardzo za pomoc:) postaram się jak najczęściej pojawiać:)
Psi c%#j i Last True Rebellious
"Smilodon Straszny jestes i czasem sie Ciebie boje ...
D."

| Prywata / Ratuj się kto może czyli... kursik pierwszej pomocy / Manewry IV - Waterworld / Nocarz - Premiera / Młody - Premiera - "Tor taktyczny" / Polcon 2017 / WTF II / CC II / Moto / WTF III / CC III |

Awatar użytkownika
Naesse
Pośredniczka
Pośredniczka
Posty: 140
Rejestracja: 14 lut 2009, o 16:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Lub...lin?

Re: Wampir też człowiek i jeść musi.

Post autor: Naesse »

Kot w kapeluszu pisze:podobnie jak Winorośla po danym koncercie.
Nareszcie ktoś docenia to, że my też pracujemy, i to czasem ciężko :P
Po dywanie z róż
Stąpaj ostrożnie
Kto powiedział, że tam nie ma już kolców?

hermi

Re: Wampir też człowiek i jeść musi.

Post autor: hermi »

Wszystkie Rody pracują na rzecz wampirzego społeczeństwa, ale Winorośle są najmniej doceniane. Niesłusznie.

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Wampir też człowiek i jeść musi.

Post autor: Falk »

ŻE CO?!
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: Wampir też człowiek i jeść musi.

Post autor: Qadesh »

trolling me softly, hermi *pompon*

ODPOWIEDZ