Rozwiewalnia wątpliwości, czyli kto, kogo i czym kropnął

mam opinię i nie zawaham się jej użyć
Awatar użytkownika
Wiśnia
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 133
Rejestracja: 18 maja 2008, o 20:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: skądinąd
Kontakt:

Post autor: Wiśnia »

Ja sądzę że to Fulgur. Z takiego powodu że był prawie naprzeciwko niego . Fulgur również miał stanowisko snajperskie i z łatwością mógł strzelać do Vespera.
Ale nigdzie nie jest napisane kto strzelał...
Ostatnio zmieniony 5 cze 2008, o 14:13 przez Wiśnia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Miro
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 137
Rejestracja: 19 maja 2008, o 20:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam gdzie cię nie ma.
Kontakt:

Post autor: Miro »

Szerze wątpię żeby to Alcear strzelał do Vespera ponieważ Alcear był tylko "ochroniarzem" snajpera Fulgara. Jak dla mnie to Fulgar prędzej strzelał do Vespera bo miał dobrą pozycje i od razu broń gotową do strzału. Poza ty poco Alcear miał by sam sobie wydawać rozkazy o treśći
"Zdrajca zabij..."
Psy to najlepsi przyjaciele człowieka.
Więc dlaczego Watykańscy nie lubią Nocarzy?

Awatar użytkownika
Wiśnia
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 133
Rejestracja: 18 maja 2008, o 20:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: skądinąd
Kontakt:

Post autor: Wiśnia »

Dzięki Miro :D . Rzeczywiście to moje niedopatrzenie. Żeby nie było mój poprzedni post zmieniłem po poście Miro :D

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eshealon »

Alacer nie wydawał SOBIE poleceń. Jest oficerem Nocarzy, zobaczył jak żołnierz którego podejrzewał o chęć zdrady postrzelił Ultora. Wykrzyczał więc myśl która wtedy jako pierwsza przyszła mu do głowy, czyli "zabij zdrajcę". A kto miał tego dokonać, to już było mu obojętne, bo pewnie sam zaczął oddawać strzały w kierunku Vespera. Z emocji.


Po namyśle jednak zmieniam stronę barykady, stawiam na Fulgura. Dlaczego?

Faktycznie słabo jest opisana scena postrzału Vespera, natomiast z tego co pamiętam najlepsze pozycje do strzału mieli Fulgur i Alacer. Nie wiem czy mieliście możliwość zobaczenia gmachu Politechniki od środka, ale jest on naprawdę imponujący, strzelanina tam mogłaby być naprawdę ciekawa. Dużo przestrzeni, jest się za czym chować, i do czego przytulić. Dlatego ten kto trafił Vespera moim zdaniem nie strzelał z broni krótkiej tylko z karabinu, a nie wiadomo jaką broń mieli obaj podejrzani. Można się tylko domyślać że jako bliźniacza para Vespera i Nidora, Fulgur miał G36, Alacer był uzbrojony w MP5, względnie Glocka.
Na podstawie Wikipedii( :)) ustaliłem że efektywny zasięg MP5 wynosi 200 metrów. Na oko wydaje się że Alacer mógłby nie mieć zasięgu zwyczajnie by trafić Vespera, bo wydaje mi się że stali oni w dokładnie dwóch przeciwległych do siebie rogach galerii, a to trochę odległości o ile pamiętam jest.

Co innego G36 z kolimatorem. Tu problem braku zasięgu nie istnieje. So, who kill Vesper? :D

Takie tam moje wieczorne gdybania, jeśli gdzieś się pomyliłem, w co nie wątpię, proszę o korektę, bo wątek zaczyna się robić ciekawy.
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Post autor: Magnus »

A czy istnieje chociaż najdrobniejsze prawdopodobieństwo, że Vespi sam się postrzelił? ;)
TKM!

Awatar użytkownika
Miro
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 137
Rejestracja: 19 maja 2008, o 20:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam gdzie cię nie ma.
Kontakt:

Post autor: Miro »

Magnus pisze:A czy istnieje chociaż najdrobniejsze prawdopodobieństwo, że Vespi sam się postrzelił? ;)
Szczerze wątpie żeby Vesper sam się postrzelił nawet jeśli miał taki zamiar. Ponieważ był w szoku kiedy okazało się że strzelił do swojego Lorda i zanim się zorientował co takl naprwde zrobił do stał od ..... i upadł na ziemię. :D
Psy to najlepsi przyjaciele człowieka.
Więc dlaczego Watykańscy nie lubią Nocarzy?

Awatar użytkownika
Wiśnia
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 133
Rejestracja: 18 maja 2008, o 20:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: skądinąd
Kontakt:

Post autor: Wiśnia »

A jeśli rzeczywiście (może nawet nieświadomie...) chciał popełnić samobójstwo dlatego że strzelił do ukochanego lorda? Mówisz że był w szoku, ale to nie przeszkadza aby sam się postrzelił.

Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Post autor: Magnus »

Chłopie. Vespi NIE MÓGŁ sam się postrzelić. A, że chciał sobie po tej zdradzie strzelić w głowę, to sam czytałeś. Nie mógł sobie wybaczyć tego,że zdradził przyjaciół/kolegów/Ultora/sprawę.
TKM!

Awatar użytkownika
Mysz258
Nimfa
Nimfa
Posty: 809
Rejestracja: 5 sie 2007, o 14:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Okolice Torunia
Kontakt:

Post autor: Mysz258 »

Widzisz Magnus, czasami trzeba uważac na to co się pisze, bo nawet najbardziej dowcipne stwierdzenie może zostać odebrane serio i wykorzystane w dyskusji :P.

Co do dyskusji to popieram Fulgura albo Alacera, gdyż nikt inny rzeczywiście nie mógłby nic zrobić. Nidor gdyby strzelał z tak krótkiej odległości po prostu odstrzelił by głowę Vesperowi. Nie jestem też specem od broni automatycznej, a więc problem zasięgu Alacera i Fulgura zostawiam specjalistom ;).

Proponuje jednak po prostu zapytać Madzika, kto go postrzelił, a nie samemu się nad tym zastanawiać ^^... co wy na to?
Manewry IV - Wodny Świat

Ludzie byli dawniej bliżsi sobie.
Musieli.
Broń nie niosła daleko.

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eshealon »

Mysz258 pisze: Proponuje jednak po prostu zapytać Madzika, kto go postrzelił, a nie samemu się nad tym zastanawiać ^^... co wy na to?
A może jednak sami nad tym pomyślimy, hm?
Podejrzewam że Madzik śledzi ten wątek, ma z niego ubaw po pahi, więc nie chce go też psuć nam. Co to by było za forum dyskusyjne gdyby autor wpadał w zdanie po drugim poście i wyjaśniał co miał na myśli?A t
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Mysz258
Nimfa
Nimfa
Posty: 809
Rejestracja: 5 sie 2007, o 14:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Okolice Torunia
Kontakt:

Post autor: Mysz258 »

Zasadniczo masz rację ;]. Sorka za głupi pomysł.

Ale zaznaczam także, iż wiecej niz zostało napisane się nie da napisać :D. Usaliliśmy, że logicznie rzecz biorąc to nie Nidor. Ustalilismy także, iż Alacer wogóle nie lubił Vespera i chętnie by go kropnął, lecz jak sam napisałeś po badaniach mógł po prostu nie sięgnąć go ze swojej klamki. Fulgur jako drugi z pary wspieracjącej mógłby go sięgnąć i zapewne by to zrobił, ale ... :P...
Manewry IV - Wodny Świat

Ludzie byli dawniej bliżsi sobie.
Musieli.
Broń nie niosła daleko.

Awatar użytkownika
Miro
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 137
Rejestracja: 19 maja 2008, o 20:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam gdzie cię nie ma.
Kontakt:

Post autor: Miro »

...Też mógł być w szoku i np: niezdążyć ze strzałem zanim go postrzelił ... ,albo był tak zdenerwowany że nie mógł trafić Vesper aż w końcu zdją go...
Psy to najlepsi przyjaciele człowieka.
Więc dlaczego Watykańscy nie lubią Nocarzy?

ODPOWIEDZ