OKŁADKA

czym się różni nocarz od renegata i vice versa
Awatar użytkownika
mrugacz
--------
--------
Posty: 5
Rejestracja: 11 cze 2006, o 01:35
Płeć: Mężczyzna
Kontakt:

Post autor: mrugacz »

Taka sobie okładeczka. Fajnie, że pasuje do poprzedniej, ładnie to na półeczce wygląda - bo Fabryka ma takie odchyły, że zmienia designy w połowie serii. Żeby się jeszcze z częścią 3 poszczęściło :D

A co do samej grafiki - koleś ma jakąś straszna twarz, nie podoba mi się. W ogóle nie tak go sobie wyobrażałam, o. Fajne szczegóły, etc, blacha jest ekstra, prawda. Ale poprzednia okładka podobała mi się jakoś bardziej. Zobaczymy jak z 3 pójdzie :)
+ a cage can be made from one bar +

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

O, Mrugacz wróciło! Fajnie.
Ciekawi mnie okładka Nikta. Może to będzie człowiek stojący tyłem? Albo jakiś szarak w garniaku?
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
mawete
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 679
Rejestracja: 23 lut 2006, o 14:04

Post autor: mawete »

Całkiem sympatyczna okładka, przynajmniej oddaje treść książki :D Brawa dla Piotrka :D
Weneryczny i pijański,
To trzynasty pułk ułański.

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eshealon »

Nie żebym się czepiał, co to to nie, ale jakoś ten Glock w ręku renegata z okładki średnio mi leży. Glocki to taka ATecka broń, bardziej pasuje do nocarzy niż do renegatów. Ja na miejscu rysownika uzbroiłbym go w coś innego.
Zgodzicie się ze mną wiara?
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Victus
Licencjat
Licencjat
Posty: 273
Rejestracja: 23 gru 2006, o 13:26

Post autor: Victus »

Eshealon pisze: Zgodzicie się ze mną wiara?
Na pewno jesteś z Warszawy??

Renegaci walczą tym, czym lubią. Jest wśród nich trochę byłych ATeków i oni najchętniej będą walczyć bronią na której się szkolili.
Quidquid latine dictum sit altum videtur

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eshealon »

Victus pisze:
Eshealon pisze: Zgodzicie się ze mną wiara?
Na pewno jesteś z Warszawy??
Napewno. Po czym wnosisz że nie? :D
Victus pisze: Renegaci walczą tym, czym lubią. Jest wśród nich trochę byłych ATeków i oni najchętniej będą walczyć bronią na której się szkolili.
Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma:) Renegaci nie dostają chyba dotacji z MSW, ich fundusze są ograniczone. Logiczne moim zdaniem że będą preferowali broń pospolitą i najtańszą. Taką jakiej jest na rynku wtórnym najwięcej, mam tu na myśli CZtki, seria P (P-64, P-83 i tak dalej), Makarov... Nie wiem, nie znam się za bardzo na broni. Jeśli ktoś czuje się na siłach to proszę o korektę :wink:
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Victus
Licencjat
Licencjat
Posty: 273
Rejestracja: 23 gru 2006, o 13:26

Post autor: Victus »

Eshealon pisze: Napewno. Po czym wnosisz że nie? :D
Krakus nie powie "Idę na dwór", tylko "Idę na pole"
Poznaniak nie powie np "Kibiców było 10 000", tylko "Wiary było 10 000".
Choć oczywiście słowo "wiara" ma szersze znaczenie niż tylko kibice, to jednak używane jest głównie w Wielkopolsce.
Eshealon pisze:Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma:) Renegaci nie dostają chyba dotacji z MSW, ich fundusze są ograniczone. Logiczne moim zdaniem że będą preferowali broń pospolitą i najtańszą. Taką jakiej jest na rynku wtórnym najwięcej, mam tu na myśli CZtki, seria P (P-64, P-83 i tak dalej), Makarov... Nie wiem, nie znam się za bardzo na broni. Jeśli ktoś czuje się na siłach to proszę o korektę :wink:
To że nie mają wszystkiego co by tylko chcieli, to wcale nie oznacza że nie stać ich pewną ilość dobrej broni dla kilku ludzi. To jest jednak organizacja przestępcza, nie róbmy z nich emerytów na zapomodze.
Quidquid latine dictum sit altum videtur

Awatar użytkownika
Zelgadis
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 256
Rejestracja: 26 sie 2006, o 16:40
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z nienacka :P
Kontakt:

Post autor: Zelgadis »

Poza tym Glock jest pistoletem bardzo popularnym i prawie niezawodnym dlatego nie sądze by renegaci skąpili na tego typu broń.
Mary mała pierdolca miała.
Pierdolca białego niczym śnieg.
Gdziekolwiek Mary mała biegała, pierdolec rozsadzał jej łeb.
(oklaski)

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Victus pisze:
Eshealon pisze: Napewno. Po czym wnosisz że nie? :D
Krakus nie powie "Idę na dwór", tylko "Idę na pole"
Poznaniak nie powie np "Kibiców było 10 000", tylko "Wiary było 10 000".
Choć oczywiście słowo "wiara" ma szersze znaczenie niż tylko kibice, to jednak używane jest głównie w Wielkopolsce.
Nie tylko w Małopolsce, ale całej Galicji. Mój dziadek jest z okolic Kałusza (hen, hen na Ukraninie...), a też mówi na pole. Jest też oczywiście spór o jagody i borówki, napoleonki i kremówki, a także niekończąca się dyskusja o kromkach, pajdach, skibkach, sznytkach, piętkach, dupkach, etc.
;P

(taki mały semantyczny offtopic ;))
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Victus
Licencjat
Licencjat
Posty: 273
Rejestracja: 23 gru 2006, o 13:26

Post autor: Victus »

Falk von Breslau pisze: (taki mały semantyczny offtopic ;))
Jakie to się zrobiło popularne słowo dzięki naszemu miłościwie panującemu. Trzeba mu przyznać że ma wpływ na poszerzanie słownika wśród narodu :wink:

Żeby nie tak całkiem nie na temat ... muszę przyznać że okładka Nocarza zrobiła na mnie większe wrażenie. Bardziej by mi pasowała postać uwieczniona na okładce Kłamca 2. Bóg marnotrawny Jakuba Ćwieka. No, może poza tym misiem zerkającym zza ramienia Lokiego :lol: .
Quidquid latine dictum sit altum videtur

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eshealon »

Kontynuując mały semantyczny offtopic, ja często mówię "wiara" na ludzi. Może nie w pojęciu społeczeństwa, ale mała grupa to w moim języku właśnie "wiara". Nie wiedziałem że tak mówi się w Poznaniu, zatem muszę chyba przestać bo kibice Legii nie śpią :lol:

Z resztą, gwara lokalnych społeczności to ciekawe etnologiczne zagadnienie, chyba warto utworzyć oddzielny temat aby o tym szerzej podyskutować

A wracając do renegackiej zbrojowni, to chciałem zauważyć że tam co drugi żołnierz strzela z Glocka czy H&K, a przynajmniej ja mam takie wrażenie. Zero awaryjności używanej broni, nic. Jakby naprawde mieli regularne dostawy...
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Victus: Loki rlz!! :mrgreen:

A słowo semantyczny znam już od dwóch lat (logika dla prawników, ech... Zmarnowany semestr...)
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Victus
Licencjat
Licencjat
Posty: 273
Rejestracja: 23 gru 2006, o 13:26

Post autor: Victus »

Falk von Breslau pisze:Victus: Loki rlz!! :mrgreen:

A słowo semantyczny znam już od dwóch lat (logika dla prawników, ech... Zmarnowany semestr...)
Kartografia dla geodetów ... idę o zakład że byś się ze mną nie zamienił.
Eshealon pisze:Nie wiedziałem że tak mówi się w Poznaniu, zatem muszę chyba przestać bo kibice Legii nie śpią
A Ty myślisz że z kim rozmawiasz :twisted: .
Quidquid latine dictum sit altum videtur

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

OK, nie zamienię się :P.

W Krakowie jest trudniej - tam główną rolę gra czynnik geograficzny - taki np. Kazimierz to tereny Cracovii, Huta też. A Żabiniec, gdzie do niedawna mieszkałem, to tereny Wisły. Na szczęście koledzy za pomocą prostej rymowanki nauczyli mnie, co gdzie jak i z kim. :mrgreen:
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Urdhgag
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 76
Rejestracja: 21 sie 2006, o 23:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czarna Twierdza Sabatu: Wrocław

Post autor: Urdhgag »

Człowieku dobry - to ty sobie pozieraj do wrocławia... tam co dzielnica to inni kibice i inne sojusze z innymi klubami. Ja sam -chodź kibic ze mnie żaden (nie znam nawet zasad gry w piłkę nożną) to jako znajomy wielu prawdziwych gangerskich pseudokiboli - nie mam już zielonego pojęcia, w której dzielnicy na pytanie: jaki klub? co odpowiadać...

ODPOWIEDZ