RENEGAT dla zaawansowanych (uwaga, spoilery!)

czym się różni nocarz od renegata i vice versa
Awatar użytkownika
Kasiula
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 338
Rejestracja: 29 paź 2007, o 21:20
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Kasiula »

Chodziło mi o to, że coś większego niż wyżej wymieniona ambicja i chęć zajęcia miejsca Atroxa.
Może McBet ma rację, może rzeczywiście czuł się winny za te wszystkie swoje szaleństwa młodości, a może wyczuł jakoś, że część wampirów chętnie przyjmie zmiany i że może liczyć na poparcie Ukrytego?
Nic nie wiemy, nic a nic... ale to, co wiemy, mnie osobiście skłania, aby szanować i popierać Lorda Wojownika...
Bez obrazy.
"Salve, Domine!"

"To mój Pan!(...)Cokolwiek czyni, jest słuszne!"

"Pater advenit"

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Post autor: Qadesh »

nikt się nie obraża :D
dywaguje - owszem :twisted:
ostatecznie NIE jestem renegatem :D:D:D:D:D 8)

Awatar użytkownika
Kasiula
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 338
Rejestracja: 29 paź 2007, o 21:20
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Kasiula »

Ależ Qadesh, nie posądzam Cię bynajmniej o zrenegacenie żywieniowe... :) i nadmierną obrażalskość.
Pozdrowienia... eee.. ukłony dla Lord Aristy!
"Salve, Domine!"

"To mój Pan!(...)Cokolwiek czyni, jest słuszne!"

"Pater advenit"

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Post autor: Qadesh »

miejmy nadzieje ze lord Arista doceni :)
i wzmoże wysiłki kierowane w rekrutację...

Awatar użytkownika
JarosławJerzy
Pośredniczka
Pośredniczka
Posty: 122
Rejestracja: 7 lip 2008, o 13:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: JarosławJerzy »

Ojoj... Coś mi się zdaje, że przeczytałem zarówno "Nocarza" jak i "Renegata" zbyt dawno temu, by pamiętać wszystkie szczegóły... Dlatego pozwolę sobie pacnąc jedynie moją ogólną opinię, bez wdawania się w detale.

Otóż... "Renegat" podobał mi się jeszcze bardziej niż "Nocarz". Widać rozwój Madzika jako pisarki. Gra psychologiczna i emocjonalna, trudne wybory... No i dialogi - dużo lepsze niż w "Nocarzu" Jeśli "Nikt" ma być znów lepszy, to czytając chyba będę musiał co chwilę zmieniać spodnie z zachwytu! Serio, nie mogę się doczekać. "Nocarz" był bardzo dobry, "Renegat" świetny... Oj, będzie się działo!
Jestem Nikim co umie tylko spać
Lunatykiem od odkładania spraw
Fanatykiem marzeń

Awatar użytkownika
Wiśnia
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 133
Rejestracja: 18 maja 2008, o 20:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: skądinąd
Kontakt:

Post autor: Wiśnia »

To już wiesz że przy czytaniu "nikta" będziesz sikał w gacie?? Niechciałbym cię obrazić ale tak to brzmiało :D . "Nikt" z pewnością będzie lepszy od "Renegata" :D ...... Ale to moja skromna opinia.

Awatar użytkownika
Mysz258
Nimfa
Nimfa
Posty: 809
Rejestracja: 5 sie 2007, o 14:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Okolice Torunia
Kontakt:

Post autor: Mysz258 »

Hehehe... Oj brawo Winoroślo :P. Potrafisz wprawic w dobry humor :P. Podobało mi się zwłaszcza stwierdzenie z bieganiem po nowe spodnie ^^. Ale cóż, widać tylko, że wiesz, co dobre ;).

Mi się Renegat podobał również bardziej od Nocarza, ale wiecie... są gusta i guściki, a o gustach się nie rozmawia ;).
Manewry IV - Wodny Świat

Ludzie byli dawniej bliżsi sobie.
Musieli.
Broń nie niosła daleko.

Awatar użytkownika
Fevre Dream
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 90
Rejestracja: 7 gru 2008, o 15:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: RENEGAT dla zaawansowanych (uwaga, spoilery!)

Post autor: Fevre Dream »

Tak jak obiecałem na spotkani z autorką w Empiku zaraz po przeczytaniu książki udzielam opinii. Moim skromnym zdaniem Nocarz i Renegat mocno zaskakuje ciekawą i zawiłą akcją , cytatami z piosenek co naprawdę pierwszy raz się z czymś takim spotkałem przeważnie miałem do czynienia z fragmentami wierszy albo listów a tu nagle zaskoczenie. Również podobała mi się wartka akcja która niesamowicie wciągnęła mnie i tylko jak trochę czasu się znalazło od razu do książki byle by wiedzieć co się dalej stanie jak Vesperowi się powiedzie itd itp .Ogółem pozytywnie mnie zaskoczył i zdziwił koniec całej książki, który sam mocno dopinguje do przeczytania ostatniej części. Jedyne co chce powiedzieć autorce to to że mam nadzieje że ta trylogia trafi do zbioru lektur obowiązkowych była to książka, którą z niesamowitą przyjemnością przeczytałem w całości i nie żałuje ani jednej godziny poświęconej książce. Naprawdę wielkie brawa za stworzenie tak świetnej książki.
Came a time
When every star fall brought you to tears again
We are the very hurt you sold
And what’s the worst you take (worst you take)
From every heart you break (heart you break)
And like a blade you stain (blade you stain)
Well, I've been holding on tonight


Awatar użytkownika
Silmeth
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 496
Rejestracja: 10 cze 2008, o 19:58
Płeć: Mężczyzna

Re: RENEGAT dla zaawansowanych (uwaga, spoilery!)

Post autor: Silmeth »

Błagam, używaj przecinków, również w innych miejscach niż przed "który". Sądzę, że nie jestem jedynym, który lubi rozumieć cudzego posta już w trakcie pierwszego czytania...

Co do zbioru lektur szkolnych - oby hańba trafienia tamże nie przytrafiła się tym książkom. Byłby to cios zarówno dla polonistów, którzy by musieli analizować "jakąś fantastykę..." jak i dla książki samej, która przez przymuszanie uczniów do niej stałaby się kolejną znienawidzoną pozycją.
Jam po prostu jest librofil - antychómanista.

Давай за жизнь, давай брат до конца,
Давай за тех, кто с нами был тогда.
Давай за жизнь, будь проклята война,
Помянем тех, кто с нами был тогда.

Lupus

Re: RENEGAT dla zaawansowanych (uwaga, spoilery!)

Post autor: Lupus »

widzisz Fevre Dream!~zawsze Cie pouczam co do wymowy! teraz bede musiał poprawiać Cie co do pisowni:P

Awatar użytkownika
chodzący za dnia
Diakon
Diakon
Posty: 23
Rejestracja: 10 gru 2008, o 21:18
Płeć: Mężczyzna

Re: RENEGAT dla zaawansowanych (uwaga, spoilery!)

Post autor: chodzący za dnia »

Nocarz był ekstra. Renegat? Troche za mięko. Trochę brak brutalnej surowści i grozy. Trochę za dużo kizia mzia, dziewczynko i rozwianych włosów ( o ciągłej burzy w oczach nie wspomnę ). Nie tęsknię z prymitywną jatką, ale Pani Magdo czasmi miałem wrażenie że atmosfera przypomina mieszankę Ludowego Wojska Polskiego ( morowe chłopaki i pół litra ) z odrobiną Bonda. Ale może się czepiam i czytałem za szybko. Ogólnie super.
PS
Czy oni muszą latać i ciągle zmuszać sie wzajemnie do klękania?

Z wyrazami uznania
zawsze oddany w walce ze złem
chodzący za dnia
Quis ut Deus

Awatar użytkownika
Inkwizytor
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 55
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ze Świętego Officjum w Hez-Hezronie

Re: RENEGAT dla zaawansowanych (uwaga, spoilery!)

Post autor: Inkwizytor »

Wampiry ogólnie z tego co czytał w innych książkach zawsze lubiły latać i zmuszać innych do klękania :wink: . A że jest taka a nie inna atmosera to tylko dobrze robi na czytelników. :wink: .
-No to deraz do karczmy
-Ale mistrzu....
-No nie powiesz mi chyba że wiedźmy porwały karczmarza a skrzaty naszczały do piwa??
-Nie, ale...
-To dobrze. Zakładając że mówisz o piwie, bo na karczmarzu mi tak bardzo nie zależy

Awatar użytkownika
chodzący za dnia
Diakon
Diakon
Posty: 23
Rejestracja: 10 gru 2008, o 21:18
Płeć: Mężczyzna

Re: RENEGAT dla zaawansowanych (uwaga, spoilery!)

Post autor: chodzący za dnia »

Rozumię nadludzką siłę, wyostrzone zmysły i picie krwi, nieśmiertelność ( można np. zobaczyć wzystkie odcinki "Mody na Sukes" ), regenerację tkanek, przuwanie przedmiotów i usuwanie kul siłą woli ( choć tu ocieramy sie o rycerzy jedi ) itp, itd, ale latanie to lekka przesada ( prazydent i premier będą obrażeni ). Klękania też nie rozumiem, czemu nie paraliż kończyn albo wylew krwi do mózgu. Co do atmosfery to jest super chociaż Nocarz był bardziej agresyny. Generalnie super i az boję się dotknąć III części.

Zawsze oddany walce z wampirami.
chodzący za dnia
Quis ut Deus

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: RENEGAT dla zaawansowanych (uwaga, spoilery!)

Post autor: Qadesh »

Jak to czemu! Bo klękanie efekciarskie jest!! :mrgreen:

ptaki tez latają... myślisz, że władza także im zazdrości? 8)

dotykaj się III części jak najszybciej :D

Awatar użytkownika
WarKot
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 97
Rejestracja: 15 lis 2008, o 01:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Pruszków

Re: RENEGAT dla zaawansowanych (uwaga, spoilery!)

Post autor: WarKot »

chodzący za dnia pisze: Generalnie super i az boję się dotknąć III części.
Łojesułojesu, i co żeś chłopie uczynił *uciekający w panice z obłędem w oczach i niemym krzykiem na ustach* Nikta nie przeczytawszy do Watykańskich się nająć :roll:
Co będzie jak o siewcy doczytasz... :( Czy decyzja nie nazbyt pochopna :roll:
No cóż, przyjemnej lektury :twisted:
"Ależ proszę bardzo, rób co uważasz, tylko uważaj jak robisz"

ODPOWIEDZ