RENEGAT dla zaawansowanych (uwaga, spoilery!)

czym się różni nocarz od renegata i vice versa
Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Post autor: Magnus »

Ech, Fumiko, weź wyluzuj trochę..
TKM!

Awatar użytkownika
Fumiko
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 956
Rejestracja: 20 mar 2007, o 16:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Virtual Reality

Post autor: Fumiko »

Ech, Magnus, nabierz dystansu do samego siebie, wtedy przestaniesz wszystko traktować w kategoriach osobistych.

Przepraszam za offtop.
Let the revels begin
Let the fire be started
We're dancing for the restless and the broken-hearted

Nocarski wydział PsyOps zaprasza do służby...

Awatar użytkownika
Tamos
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 870
Rejestracja: 6 mar 2007, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tamos »

Wiecie co....to jest bardzo prawdopodobne że Ultor pije prawdziwą krew w końcu jak napisane zostało: ciężko jest przestać pić krew prawdziwą, jak jej spróbujesz nigdy nie przestaniesz jej spożywać. Przeciwnie, będziesz pragnął jeszcze więcej.
To jak nałóg...od tego raczej się nie da 'odzwyczaić'.

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eshealon »

Tamos pisze:Wiecie co....to jest bardzo prawdopodobne że Ultor pije prawdziwą krew w końcu jak napisane zostało: ciężko jest przestać pić krew prawdziwą, jak jej spróbujesz nigdy nie przestaniesz jej spożywać. Przeciwnie, będziesz pragnął jeszcze więcej.
To jak nałóg...od tego raczej się nie da 'odzwyczaić'.
Byle ścierwnik jak Ultor miał siłę by odzwyczaić się od prawdziwej krwi, co więc przeszkadzałoby Ukrytemu to uczynić? Tym bardziej że ten potrzebuje krwi najwyżej podczas przebudzeń z letargu. Jak przecież sobie smacznie śpi, to raczej nie biorą lejka i nie wlewają mu pożywienia do gardła. Inna sprawa czy on wogóle musi jeszcze pić krew...
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Post autor: Magnus »

Może jest zasuszonym starcem. I coś myślę,że nie chciałoby mu się budzić dzięki sztucznej krwi. Myślę, że to prawdziwa go budzi.
TKM!

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

albo mu nocarzyki dodaja jakiegos usypiacza co by sie nie obudził
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Fumiko
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 956
Rejestracja: 20 mar 2007, o 16:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Virtual Reality

Post autor: Fumiko »

Kwestia czy "usypiacze" działają na wampiry. Wydaje mi się, że nie powinny (na tej samej zasadzie co wampir się nie naje normalnym jedzeniem - organizm nie przyswaja)...
Let the revels begin
Let the fire be started
We're dancing for the restless and the broken-hearted

Nocarski wydział PsyOps zaprasza do służby...

Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Post autor: Magnus »

Myślę,że Ultor boi się obudzenia Ukrytego, bo Ukryty porozwiązuje pewne problemy (Ultor-Aranea), i być może właśnie jakoś spowalnia obudzenie Ukrytego?
TKM!

Awatar użytkownika
Tamos
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 870
Rejestracja: 6 mar 2007, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tamos »

Jest to bardzo prawdopodobne bo Ultor może jeszcze nadal kocha Araneę a nie wiadomo co Ukryty z nią zapragnie zrobić. Może nawet ją zabije...kto wie.

ant
--------
--------
Posty: 6
Rejestracja: 20 lip 2007, o 12:54

Post autor: ant »

a ja sie zdzwilam okrootnie na koncu, podejrzewalam ze renegat powroci do swoich, ale spodziewalam sie konca ksiazki juz teraz , nie wiedzialam ze to trylogia. Czuje ogromny glod zatem! kiedy NIKT ???
ps. jezeli chodzi o nocarza to koniec zaskoczyl mnie jeszcze bardziej gdyz nawet do glowy by mi nie przyszlo ze vesper moze zdradzic czy dac sie tak omamic, naprawde w niego wierzylam :) na dodatek nie mialam pojecia ze jest druga czesc, tym wieksze bylo moje zdumienie na koncu :)
KSIAZKA EXTRA ! klocilismy sie i wyrywalismy sobie ja z moim chlopakiem o to kto dzis sobie poczyta :)

Awatar użytkownika
WW
--------
--------
Posty: 23
Rejestracja: 5 mar 2007, o 10:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź

Post autor: WW »

To może poczytajcie razem. Na głos.
Niezapomniane przeżycie. :P
Pozdrawiam
WW :old:

Awatar użytkownika
Kasiula
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 338
Rejestracja: 29 paź 2007, o 21:20
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Kasiula »

Szanuję Nidora, bo wydaje mi się, że jest szczery. Sam przyznawał się przed Vesperem w "Nocarzu", że miewał wątpliwości co do racji renegatów i nadal je miewa, ale był, jest i pozostanie wierny Lordowi i swojemu Rodowi.
Żeby móc patrzeć na siebie w lustrze i zachować honor i dumę Wojownika.
LORD Ultor. Ambicja, chęć zajęcia miejsca Atroxa. Być może. Ale sposób, jaki wybrał, żeby się dorwać do Kapituły jest... (kłania się z szacunkiem).
Nie wierzę, że "miał to gdzieś" i po prostu nie chciał, żeby mu miecze w szafie rdzewiały.
On też w końcu był wampirem i "karierę Wojownika" zaczynał na ludzkiej krwi czyli narkotyku, przed uznaniem przez Ukrytego również nie miał Lordowskich mocy i pomimo to przestał ją pić.
(raz jeszcze się kłania)
"Salve, Domine!"

"To mój Pan!(...)Cokolwiek czyni, jest słuszne!"

"Pater advenit"

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Post autor: Qadesh »

Tamos pisze:Jest to bardzo prawdopodobne bo Ultor może jeszcze nadal kocha Araneę a nie wiadomo co Ukryty z nią zapragnie zrobić. Może nawet ją zabije...kto wie.
ukryty w ogóle się w nikcie nie pojawi!
chyba że w postaci apokalipsy, która załtwi wszytskich :P
jesli juz w jakiś sposób zadziała, to przez wysłanników - własną osobistą gwardię, zakon... może watykańskich... :P choc to mocno naciągane :D
Kasiula pisze: LORD Ultor. Ambicja, chęć zajęcia miejsca Atroxa. Być może. Ale sposób, jaki wybrał, żeby się dorwać do Kapituły jest... (kłania się z szacunkiem).
Nie wierzę, że "miał to gdzieś" i po prostu nie chciał, żeby mu miecze w szafie rdzewiały.
On też w końcu był wampirem i "karierę Wojownika" zaczynał na ludzkiej krwi czyli narkotyku, przed uznaniem przez Ukrytego również nie miał Lordowskich mocy i pomimo to przestał ją pić.
(raz jeszcze się kłania)
wybacz kochanie, ale lord ultor to rzeźnik.
jako pierwszy wampir złamał tabu i zaczął zabijać inne wampiry - oczywiście za bardzo wygodnym pretekstem, że są krwiożerczy i niebezpieczni.
tymczasem te niedobitki, które mamy okazję oglądać w książce, jakoś wcale tak strasznie bezlitośni nie są... to nie była kwestia krwiożerczości, tylko braku surowca na żarcie. ale to Lord oczywiście wolał pominąć...
nie wiem czy to takie szlachetne...

Awatar użytkownika
Kasiula
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 338
Rejestracja: 29 paź 2007, o 21:20
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Kasiula »

Ojej, taaaa, jasne, że nie są krwiożerczy, haha. Nawet Vesper odwracał oczy od tego, co się działo w Domu Krwi; Strix nie wspominał o "ścieżkach zdrowia" jakie tam urządza ludziom, żeby ich wystraszyć i storturować, by ich krew miała odpowiednie składniki...
I każdy wiedział, co się dzieje, bo każdy przeszedł przez Cichowąż.
"Salve, Domine!"

"To mój Pan!(...)Cokolwiek czyni, jest słuszne!"

"Pater advenit"

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Post autor: Qadesh »

Kasiulu nie kuś...
Bo mimo, ze jestem praworządnym wampirem , az mi ślinka pociekła na myśl o TAKIEJ krwii...
Której wcale nie trzeba przygotowywać w "tradycyjny" sposób.

"nawet" vesper? a kim on takim szczególnym jest w hierarchii wapirów, żeby byc "nawet"?? :P

Hm. Domy krwii... Wczesniej nie było żadnej alternatywy - a wampir tez człowiek - z całym bogactwem inwentarza..

I nie każdy przechodził przez Cichowąż - tylko młode pokolenie. Możliwe, że jest to równie perfidne warunkowanie, jak to, które stosuje Ultor....?

ODPOWIEDZ