RENEGAT dla zaawansowanych (uwaga, spoilery!)

czym się różni nocarz od renegata i vice versa
Awatar użytkownika
Bebe
Na misji...
Posty: 285
Rejestracja: 16 sie 2006, o 20:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: GEdynia
Kontakt:

Post autor: Bebe »

Ja Ci nie napiszę, że błędy. Ale napiszę Ci, że bluzgi. Wycinasz sam, albo ja Ci wytnę.

Zapoznaj się z Forumokietą i unikaj prosze przesadnego bluzgania - nawet w stanie rozszalałych emocji.

Aremo
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 508
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 20:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zgorzelec
Kontakt:

Post autor: Aremo »

Brawa dla tego "czegos" za smialosc i odwage... Czlowieku, czy Ty znasz jakies zasady moralne? Wiesz co to jest etyka? Nie mozna tak sobie wejsc na forum i jakby nigdy nic klnac, bluzgac jak szewc! Tu sa sami kulturalni forumowicze i watpie, zeby komukolwiek podobal sie Twoj styl pisania... nawet jezeli jestes szczery...
Trzymajcie mnie ... :evil:
Rex pisze:Wiecej o Nidorze w next czesci ;]] plz!!a i nie dawaj juz rosyjskiego bo kurwa ni huja nie moglem doisc oczym spiewali ;p xD
To wylacznie Twoj problem... nie podoba sie, to nie czytaj!!!
Tak na marginesie "chuj" sie pisze przez "ch"...

EDIT:Dopiero zauwazylem, ze ten pan chce sie zaciagnac do Nocarzy... Jako porucznik powiadam Wam, ze nie chce miec pod soba tak nieokrzesanego osobnika. Jdz pan do renegatow...
"Trudno jest być człowiekiem,
stać samotnie pośród wirujących
na szklanym oceanie gwiazd."
A.K.

Rex
Rekrut
Rekrut
Posty: 13
Rejestracja: 28 lut 2007, o 00:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Rex »

Daj na looz (koles up)ja nie napisalem daj K**** wiecej o nidorze tylko plz=please=przosze -.-' a ksiazka mi sie podoba i to bardzo i naczej bym nie czytal ale to chyba logiczne...^^
A ja jestem czlowiek prosty wiec napisalem Chuj przez"h" bo tak pisze na murach ;p.a jak bys nie czytal mowilem nie zwracac uwagi na bledy ;p
A co do wulgaryzmow w ksiazce tez sa wiec pomyslalem ze nikt nie bedzie na to zwracal uwagi skoro nie ma pretensj do Autorki o nie w ksiazce.
Ch** nie moge za edytowac ;/

Aremo
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 508
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 20:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zgorzelec
Kontakt:

Post autor: Aremo »

1. Dla Ciebie nie koles tylko pan porucznik.
2. W literaturze mozna sobie na wiele pozwolic, bo jest to kunszt/sztuka. (Chociaz naprawde, w Renegacie za wiele wulgaryzmow sie pojawialo, jak na moj gust.)
3. Tym razem Ci wybacze, ale nie za darmo! Przepros wszystkich i po klopocie ;)
"Trudno jest być człowiekiem,
stać samotnie pośród wirujących
na szklanym oceanie gwiazd."
A.K.

Awatar użytkownika
Bebe
Na misji...
Posty: 285
Rejestracja: 16 sie 2006, o 20:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: GEdynia
Kontakt:

Post autor: Bebe »

Rex pisze: nie moge za edytowac ;/
No jasne, nie po tym jak ja Ci zrobiłam porządek w poście. Nie ma lekko.

Rex
Rekrut
Rekrut
Posty: 13
Rejestracja: 28 lut 2007, o 00:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Rex »

Do bebe:Ja zbytnio po forach nie latalem malo sie znam ;p

Pan Porucznik...?hehe xD

No dobra sry za te bluzgi ale niestety zycie...
Life is brutal xD^^

SRY;]moze faktycznie sie zagalopowalem...jak na Nocarza...xD ;p

Aremo
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 508
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 20:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zgorzelec
Kontakt:

Post autor: Aremo »

Rex pisze: SRY;]moze faktycznie sie zagalopowalem...jak na Nocarza...xD ;p
Nie martw sie, juz jest w porzadku... my Cie dyscypliny nauczymy ;) Ale juz nie offtopmy tu, bo Bebe sie podwojnie wkurzy :P
"Trudno jest być człowiekiem,
stać samotnie pośród wirujących
na szklanym oceanie gwiazd."
A.K.

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

I to Wojownik. Jest mi wstyd za Ciebie. Jeśli jeszcze raz coś takiego się powtórzy, poproszę o usunięcie Cię z naszych szeregów.
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Aremo
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 508
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 20:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zgorzelec
Kontakt:

Post autor: Aremo »

Kasiek, oddychaj... Licz do 10 i wspak ;) To sie chlopak polonistce przyszlej narazil :P
"Trudno jest być człowiekiem,
stać samotnie pośród wirujących
na szklanym oceanie gwiazd."
A.K.

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Purystką nie jestem, ale jak takie błędy widzę to się we mnie gotuje. No i jeśli kultura ma polegać na tym, że się używa h zamiast ch to pozostaje tylko pochylić głowę i powiedzieć: kończ waść, wstydu patrzenia na to oszczędź...
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Alienor
Aurora Borealis
Aurora Borealis
Posty: 880
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Alienor »

Witaj Rex,
Rex pisze: NIE PISAC ZE BLADOW DUZO BO O TYM WIEM!!;p xD ;]]
Dobrze, że wiesz. I dlatego z szacunku dla innych możesz używać np. włączyc opcję sprawdzania.
Rex pisze:Wiecej o Nidorze w next czesci ;]] plz!!a
My wiemy, co to "next" i "please" i tym podobne, ale prosimy nie dawać tego wszędzie i to w postaci skrótu, bo to nie blog cool gimnazjalistki.
Rex pisze:i nie dawaj juz rosyjskiego bo [brzydkie słowa] nie moglem doisc oczym spiewali ;p xD
Na początku rozdziału, o którym piszesz, znajduje się również tłumaczenie na polski. Pióra Autorki, tym bardziej więc warto przeczytać :) Wiele osób na tym forum też nie zna rosyjskiego, ale mając do dyspozycji tekst polski, rosyjski, transkrypcję na polski w dwóch systemach (polska i angielska fonetyka) oraz znaleziony przez Acerolę link do youtube doskonale sobie poradziło ze zrozumieniem zawartości i jeszcze miało z tego trochę radochy. Polecam!


Aremo: podziwiam cierpliwość!

Rex:: tu jest naprawdę fajnie na tym forum, rozejrzyj się trochę :)
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure
Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę
Po dawnemu: wojować, kochać się i pić.
(Wieniawa)

Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Post autor: Magnus »

Nie wiedząc gdzie o tym napisać, piszę tu. :)

Dosłownie przed chwilą wpadła mi do głowy jedna piosenka, która jak ulał pasuje do trzeciego 'Nikta'! Panie i Panowie, oto Illusion i 'Nikt':

'Pan Nikt siedzi w szarej celi swej
Pan Nikt człowiek a nie człowiek
Pan Nikt pisze do domu setny list
Człowiek a nie człowiek

Mamo ja wiem , wiem że źle
Nie miej do mnie żalu
Mówią tobie matko pana nikt
Nikogo się nie kocha!

Pan Nikt pozwala mijać szarym dniom
Mówi , jak wielka różnica jest między nami
Wszyscy zapomnieli , że Pan Nikt
Ze Pan Nikt jest...

Nikt a stoi.'



Czyż nie pasuje do Vespera?
TKM!

Aremo
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 508
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 20:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zgorzelec
Kontakt:

Post autor: Aremo »

Hmm... moze i pasuje. Pytanie, czy sie Madzikowi spodoba ;)
Ten wers mi odpowiada Pan Nikt człowiek a nie człowiek. Vesper urodzony jako czlowiek jest nieczlowiekiem- wampirem. Taka ladna analogia. :P
"Trudno jest być człowiekiem,
stać samotnie pośród wirujących
na szklanym oceanie gwiazd."
A.K.

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dexter »

Ja chyba zwyczajnie za dużo grałem w Wampira. Można było się łatwo spodziewać, że w drugiej części strona do tej pory pokazywana jako siła bezwzględnie złą i okrutna, nagle okaże się mniej zła, mniej okrutna, a wręcz bardziej ludzka. Brawo dla autorki, że nie przegięła w druga stronę. Mamy taki Sabat (Renegatów) i Cammarillę (Nocarzy). Drudzy uważają się za wielce moralnych, jedynie słusznych, a w sumie są po prostu nowymi na arenie, którzy zaczynają powoli rozsypywać się od środka. Pierwsi natomiast stawiaja na odwieczną wolność, jest ich mniej - więc walczą wszelkimi możliwymi środkami. Ale jest i różnica. Sabat walczył z tym, czego nie zauważała Camarilla, a Camarilli nie był potrzebny do zycia Sabat. Ultor chyba nie zauważa tego, co zauwazyli Renegaci - bez nich ród Wojowników nie ma prawa bytu. Pojednanie pozbawi ich pracy... i co wtedy? Zajmą sie wynalazkami? Jakoś mi się wierzyć nie chce. Żołnierze zwolnieni ze słuzby to najgorsze przekleństwo - niebezpieczni ludzie bez korzeni, którzy nie widzą dla seibie celu, ani miejsca w życiu.

Dalej, przechodząc do postaci.
Lord Ultor, który gra w swoją grę - i w zasadzie nie mamy jak domyślić się jaką (możliwości jest zbyt wiele). Jest to człowiek bez skrupułów, a zarazem bardzo przebiegły. Albo wszystko ukartował. Albo coś mu się wymknęło. Dowiemy się niedługo zapewne...
Aranea, która dowodzi podwładnymi dzięki swoim wdziękom. Ale armia budowana na charyzmie przywódcy rozpadnie się pod wpływem porażek i trudności - tak więc Lord Renegat będzie potrzebowała spektakularnego sukcesu, na który zapewne poświęci większość sił. Dla niej to i tak kwestia być, albo nie być. Jeśli przegra, straci wszystko. Jeśli wygra, zyska czas. Ale miłości raczej nie odyska. Że tak zacytuję innego polskiego pisarza fantasy: rzeczy bezcenne poznajemy po tym, że raz tracone, są tracone na zawsze. Nie sądzę, by pojednanie miedzy dawnymi kochankami było obecnie możliwe. Ta postać to rzecz na oddzielny esej... może napiszę, kto wie?
Nex, który jako odrzucony kochanek może zacząć się mścić. Może dokona przeglądu swoich wartości i część z nich zmieni? Może będzie starał się ratowac Vespera? Najprawdopodobniej będzie sabotował działania Lord Renegat. Ale nigdy nic nie wiadomo, może pod wpływem braku rywala znów wpadnie w sidła swej kochanki?
Strix, honorowy wojownik. Jak postapi w obliczu kolejnej zdrady Vespera? Co sądzi o fanatycznym pomyśle Lord Renegat? Dla mnie to cżłowiek-zagadka w tym momencie. Ale może kiedy ułoży mi się trochę temat, trochę go rozgryzę.
Vesper jest najbiedniejszy ze wszystkich - cżłowiek bez celu w zyciu, za to z marzeniami. Niestety nie dorasta do pięt swym marzeniom. Najpierw jedna, a potem druga strona zrobiła mu pranie mózgu. Działa pochopnie, daje się łatwo manipulować. Intrygi przegląda kiedy inni już dawno to uczynili. Zazwyczaj, kiedy już wpadł w sieć i nie ma jak się wyplątać. teraz pewnie wszystko mu się schrzani, a on będzie próbował to jakoś naprawić, kierując się swom giętkim kręgosłupem moralnym, żeby uczynić jak najmniej zła - a takie działania sprowadzają go najwięcej. Chyba dobrze by było, jakby w końcu zginął.
Rola Nidora jest dla mnie niezbadana. Prawdopodobnie bedzie chciał odzyskać stracony szacunek. Zapewne bezskutecznie, choć kto wie.
Rola Okruszka, Alacera, czy oddziału jest w tym momencie raczej podporządkowana fabule i nie ma za bardzo co jej roztrząsać.

Przepraszam, ze używam okreslenia 'człowiek' na raz umarłych, ale jakoś mi wygodniej językowo. Puryści - wybaczcie. A na razie to koniec luźnych przemysleń. Reszta, kiedy ksiażka ułoży mi się w głowie (pewnie króko po LUFIE).
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Nimfa
Nimfa
Posty: 238
Rejestracja: 25 lut 2007, o 23:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Millenium Falcon »

Dexter pisze:Nex, który jako odrzucony kochanek może zacząć się mścić. Może dokona przeglądu swoich wartości i część z nich zmieni? Może będzie starał się ratowac Vespera? Najprawdopodobniej będzie sabotował działania Lord Renegat. Ale nigdy nic nie wiadomo, może pod wpływem braku rywala znów wpadnie w sidła swej kochanki?
Z tym jednym się nie zgodzę. Odrzucenie jako kochanek Nex jakoś przeżył - patrz rozmowa z Vesperem. Ale ruszyło go odrzucenie go jako kogoś, kto poświęcił dla Renegatów bardzo wiele, a tu niezdecydowana i miotająca sie Aranea beztrosko i bezwahania podważyła jego miejsce i kompetencje i to w obecności innych wysoko postawionych Renegatów.
Myślę, że to zadecydowało, odrzucenie go jako kochanka się do tego owszem, przyczyniło. I nie wierzę, że Nex mógłby wrócić do Aranei. Nie na takich samych warunkach w każdym razie.

ODPOWIEDZ