Wpadki, uwagi, refleksje...

czym się różni nocarz od renegata i vice versa
Lokomotywa
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 2
Rejestracja: 1 lut 2007, o 00:28

Post autor: Lokomotywa »

Witam na forum.Chciałam powiedzieć parę słów o autorce i o książce. Jestem zachwycona jej erudycją i znajomością tak różnorodnych tematów jak i języków. Przetłumaczone wiersze z rosyjskiego, angielskiego i z angielskiego-wampirzego(the Vampire Bible) W tym zestawieniu Biblia Wampirza jest bardzo wiarygodna.Credo oparte na rozumie,logice i racjonaliźmie zachwyca prostotą jak i przemawia do wyobraźni definicja śmierci jako zniszczenie bezpowrotne i ostateczne życia.Kocham wampiry.

Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

Post autor: psychotique »

No to teraz moja kolej.

Nocarz podobał mi się bardzo, więc sięgając po Renegata szykowałam się na ucztę. Początek książki zrobił na mnie duże wrażenie. Opis tego, co przeszedł Vesper w Cichowężu jest naprawdę mocny. Efekt potęguje dodatkowo umiejscowienie wydarzeń w Puszczy Kampinoskiej i na pewno klimat czują nie tylko osoby, które miały okazję zapuścić się w jej ostępy...

Również część poświęconą szkoleniu czyta się dobrze. Ale tutaj koniec. Jeżdżenie w tę i spowrotem, strzelaniny i bieganina, na które przyszła kolej potem, zdawały się ciągnąć bez końca i znużyły mnie mocno.

Cóż, wszystkim dogodzić nie sposób. Zobaczymy jak będzie wyglądał Nikt.
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Awatar użytkownika
mawete
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 679
Rejestracja: 23 lut 2006, o 14:04

Post autor: mawete »

Ale wazelina... :D
Po cholere Renegaciom mydło :D
Weneryczny i pijański,
To trzynasty pułk ułański.

Aremo
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 508
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 20:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zgorzelec
Kontakt:

Post autor: Aremo »

Calkowicie sie z Toba zgadzam Psychotique! Poza paroma watkami ksiazce brakuje dynamizmu i wartkosci akcji (o czym juz wczesniej pisalem).
Nocarz jakos lepiej mi podszedl. A moze to tylko takie wyciszenie przed naglym uderzeniem... Wierze gleboko, ze nastepna czesc powali nas na mate. Jak to sie mowi po niemiecku voll der Hammer- na cos takiego wlasnie czekam ;)
"Trudno jest być człowiekiem,
stać samotnie pośród wirujących
na szklanym oceanie gwiazd."
A.K.

Awatar użytkownika
Thjodmar
Rekrut
Rekrut
Posty: 13
Rejestracja: 14 lut 2007, o 15:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Thjodmar »

Myślę, że wszyscy oczekujemy po trzeciej części kulminacji, orgazmu intelektualnego i nawału endorfiny. Mam cichą nadzieje, że choć częsciowo Nasza Madzia nas zadowoli, a wierze że tak będzie :)

Sam jestem na ostatnim rozdziale Renegata, jak skończę to może uda mi się coś mądrego napisać.

Awatar użytkownika
Veerena
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 23
Rejestracja: 23 lut 2007, o 00:16
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Post autor: Veerena »

Najpierw będę się mądrzyć, a potem podlizywać.
Narracja Renegata jest lepsza: ostrzejsza, bardziej wyrazista, rozwija się ładnie i we właściwym tempie. To nie jest komiks, nie może być za szybka.

Nastrój zrobił się bardziej - hmmm... - męski. Twardszy. Znacznie mniej jest też drobiazgów, które może nie są wpadkami, ale jakoś tam rażą. Widać, że Lord Madzik stanęła przed Ukrytym i została bez dwóch zdań zaakceptowana - wie, co robi i jest pewna swoich racji /z góry przepraszam, że zabrzmiało bezczelnie/.

Wątek Vespera szkolącego renegatów - przepyszny.
"Dawaj za" - trochę rozkleiło, z przyczyn osobistych. Dobór cytatów i tekstów: mistrzowski.
W sumie: pierwsza od dawna książka, której II tom jest lepszy od I i za to pięknie dziękuję.
the living are just the dead out on holidays

Nenia
--------
--------
Posty: 21
Rejestracja: 13 paź 2007, o 15:55

Post autor: Nenia »

Dla mnie nie do końca Renegat jest lepszy... Trochę się stęskniło za nocarskimi postaciami. Poza tym, czy ja mam tylko takie wrażenie, ze trochę za daleko to poszło? Trochę mnie przyciska stresik, że ze schwytania przez nocarzy nie będzie się dało zgrabnie wybrnąć... Ale zobaczymy. Wszystko w rękach Stwórcy ;P

"Dawaj za" było niezłe. I tekst Nexa "A ch*, w końcu jestem tylko Winoroślą".

I właśnie, co z tym vesperowym talentem? ;>

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Jak Vesper się wydostaje ze schwytania przez Nocarzy na razie można sprawdzić w dziale Nasza tFurczość, w temacie Piszemy NIKTa. Można nawet dopisać swoją wersję :D A na to, jak się wydostaje w wersji madzikowej, no to niestety... jeszcze trochę cierpliwości. :)
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Kasiula
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 338
Rejestracja: 29 paź 2007, o 21:20
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Kasiula »

Może w ogóle się nie wydostanie? Może zobaczy się z Lordem? Tak naprawdę to nie wiemy, jak to wszystko będzie wyglądać w "Nikcie".
Wiadomo tylko, że nie można wytrzymać...
"Salve, Domine!"

"To mój Pan!(...)Cokolwiek czyni, jest słuszne!"

"Pater advenit"

Awatar użytkownika
Gajowy
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 15
Rejestracja: 14 sie 2009, o 11:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski / Toruń

Re: Wpadki, uwagi, refleksje...

Post autor: Gajowy »

Niestety nie mam pod ręką żadnej z książek by moje dywagacje poprzeć słowem pisanym. Możliwe więc że się mylę.

Jak wygląda sprawa z salutowaniem? Przykładowo, wydaje mi się podczas rozmowy Vespera i Staszka dotyczącej przyjęcia tego drugiego do ekipy, salut pada kilkakrotnie. Nie pamiętam innych sytuacji (stąd umiejscowienie posta) ale wydaje mi się że w całej serii nie zwraca się uwagi do czego wszyscy salutują. Przecież w Polsce oddanie honoru odbywa się przez uniesienie dwóch palców w kierunku nakrycia - jak to mówią nie salutuje się "do pustej głowy". Cóż, nie wszyscy nocarze i renegaci wywodzą się z Polski, ale Vesper i Staszek na pewno! W dodatku praca nocarzy to służba Ojczyźnie - więc elementy polskiej musztry nie powinny być im obce. Chyba że wspomniane w książce saluty są raczej nie formalne - ot, podniesienie niedbale ręki do skroni.
Jest żyć po co, ginąć po co; kochać, mnożyć i zabijać; na olbrzyma ruszać z procą, w labiryncie nić odwijać...
W trąby dąć by mury kruszyć, gadać z krzewem lub kamieniem, stawiać nieśmiertelność duszy, w zakład z własnym nieistnieniem...

Awatar użytkownika
Mexaris
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 50
Rejestracja: 26 sie 2009, o 20:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wpadki, uwagi, refleksje...

Post autor: Mexaris »

Niekoniecznie, ponieważ można salutować do pustej głowy. Nie do pustej dokładnie ale podniesione trzy palce na wysokość głowy, gdzie kciuk nakrywa mały palec. Ale to gdy nie mamy nakrycia głowy.

EDIT: dodanie ł,ą itp.
Ostatnio zmieniony 29 lis 2009, o 12:46 przez Mexaris, łącznie zmieniany 1 raz.
Tata! Tata! Biją renegata!

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Re: Wpadki, uwagi, refleksje...

Post autor: Mcbet »

Mnie tam cale zycie wpajali aby nie salutowac do czola ( w hamburerowni to standard). Natomiast jak to jest ustawowo rozwiazane to w 100 % nie wiem ale wydaje mi sie ze nikt w Armii by sie na taki gest ie zdecydowal ze tak pozwole sobie uzyc eufemizmu.
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Gajowy
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 15
Rejestracja: 14 sie 2009, o 11:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski / Toruń

Re: Wpadki, uwagi, refleksje...

Post autor: Gajowy »

Mexaris pisze:Podnosimy trzy palce na wyskosc glowy, a kciukiem nakrywamy maly palec.
Ha! Sprawdzę to, ale wydaje mi się że chodzi Ci o salut skautowy, co raczej nie przekłada się na wszelkie inne służby mundurowe. Zwłaszcza że jeśli wspomniane oddanie honoru używane jest przez organizacje skautowe to raczej mocno wątpliwe by akurat Polska go adoptowała. I przecież symbolika tego gestu trzema palcami jest stricte skautowa/harcerska. Ale sprawdzę, bo swoją wiedzę opieram jedynie na wbitym do głowy zakazie.

Tak na marginesie dodam że wolę gdy harcerze salutują dwoma palcami, lub wcale. Ale to raczej czysto estetyczne spostrzeżenie.
Jest żyć po co, ginąć po co; kochać, mnożyć i zabijać; na olbrzyma ruszać z procą, w labiryncie nić odwijać...
W trąby dąć by mury kruszyć, gadać z krzewem lub kamieniem, stawiać nieśmiertelność duszy, w zakład z własnym nieistnieniem...

Awatar użytkownika
Zamoyski
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 564
Rejestracja: 26 paź 2008, o 00:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wpadki, uwagi, refleksje...

Post autor: Zamoyski »

Nie salutuje się do głowy w ogóle, ani pustej, ani pełnej. Ani w powietrze. Salutuje się do godła na czapce lub do sztandaru. Jestem tego pewien, ale jeśli się mylę chyba najlepiej poinformowaną osobą jest Vorevol?
Tata! Tata! Biją renegata!!

Awatar użytkownika
Gajowy
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 15
Rejestracja: 14 sie 2009, o 11:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski / Toruń

Re: Wpadki, uwagi, refleksje...

Post autor: Gajowy »

Salutowanie do "pustej głowy", to raczej powiedzenie, niż dokładne wskazanie. I gdy już z tym sprawa się wyjaśni, można by się odnieść do książek.
Jest żyć po co, ginąć po co; kochać, mnożyć i zabijać; na olbrzyma ruszać z procą, w labiryncie nić odwijać...
W trąby dąć by mury kruszyć, gadać z krzewem lub kamieniem, stawiać nieśmiertelność duszy, w zakład z własnym nieistnieniem...

ODPOWIEDZ