Co może Ukryty

czym się różni nocarz od renegata i vice versa
Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Co może Ukryty

Post autor: Kasiek »

Ostatnio idąc z obstawą do domu ( :D ) zastanawiałam się wraz z Fumiko i Wilkołakiem nad różnymi kwestiami. Między innymi nad tym, jaką władzę ma Ukryty. Bo jeśli zaakceptował wytwarzanie sztucznej krwi i żywienie nią wampirów, to znaczy że nie zaakceptował Atroksa. Bo Atroks mu się sprzeciwił.
Logicznie nasuwa się wniosek, że za niesubordynację albo powinien go zabić, albo pozbawić symbionta. Która kara byłaby cięższa, osądźcie sami. (Mi wydaje się, że ta druga. Pozbawienie wszelkich przywilejów bycia wampirem i odwlekanie kary śmierci bez podania jakiejkolwiek przybliżonej choćby daty.) Jeżeli tego nie zrobił, to czy ma pełną władzę nad Lordami?

I jeszcze a'propos symbionta. Ze względu na możliwości techniczne, sztuczna krew została wynaleziona dopiero niedawno. A co z antysymbiontem? Jeśli został wynaleziony niedawno, to Ukryty też o nim nie wie? I nie może nic zrobić? Ciekawa jestem, czy gdyby Echis został postawiony przed Ukrytym, to czy dałby on radę przywrócić Echisa do grona wampirów?

Zapraszam do dyskusji nad możliwościami Ukrytego!
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Tamos
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 870
Rejestracja: 6 mar 2007, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tamos »

Ciekawy temat Kasiek, bardzo ciekawy...
Moim zdaniem teoretycznie Ukryty może i ma całkowitą władzę ale to tylko teoretycznie. Praktycznie natomiast tak nie jest. Przykładem tego jest właśnie Atroks. Gdyby Ukryty miał całkowitą władzę zabiłby go. Pozbawienie symbionta odpada choć wydaje mi się że Ukryty o nim wie i to bardzo dobrze. Echis. Wydaje mi się że nie ma już powrotu do grona Dzieci Nocy jako Wampir...być może się mylę ale tak sądzę.
Według mnie nie da się ponownie zwampirzyć.

Awatar użytkownika
Nightmer
Oprawca
Oprawca
Posty: 1017
Rejestracja: 6 kwie 2007, o 21:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łorsoł
Kontakt:

Post autor: Nightmer »

Postać ukrytego jest nie lada zagadką, ale obstawiałbym, że jest to wielki mędrzec, który nie zniża się do tak błachych kwestii jak karanie kogoś, czy wskazywania jedynej słusznej drogi, jaką należy podążać...
Wydaje mi się, że daje on raczej ogólne wskazówki tyczące funkcjonwania wampirzej społeczności, a później idzie spać.
Pacyfista

Mistrz złotej myśli

Zdarza mi się zachowywać jak cham i prostak. Dążę do ideału:]

"You offended me!
You have cast your shadow upon me!
SHIT!"

Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Post autor: Magnus »

Przepraszam, ale skoro daje OGÓLNE wskazówki, a później 'idzie spać', to nie rozumiem dlaczego wszyscy przed nim pękają? I dlaczego nie wkracza do akcji, jak widzi, że Watykańscy mordują wampiry? Może Siewca to Ukryty właśnie?
Hm.. bo pomyślcie, co byście zrobili będąc Ukrytym. Są Nocarze, są Renegaci, współistnieją, walczą ze sobą, utrzymują jednym słowem jakiś porządek. Żadna ze stron nie wygrywa. Do gry wkracza trzeci gracz - Siewca ze swoimi ludźmi, który ma atut w ręku - symbiota. A co na to Ukryty? Nic? Zupełnie nic? Coś mi tu śmierdzi, i nie są to tym razem oddechy Nocarzy..
TKM!

Awatar użytkownika
Nightmer
Oprawca
Oprawca
Posty: 1017
Rejestracja: 6 kwie 2007, o 21:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łorsoł
Kontakt:

Post autor: Nightmer »

No tak, ale Ukryty smacznie sobie śpi i dopiero gdy Lordowie, uznawszy, że potrzebują pomocy/wskazówki, zbudzą go ("Mamo, ja nie chcę iść do szkoły... co?... gdzie?" :lol: ). Ten jakoś zareaguje na zastałą sytuację (w tym wypadku obecność fanatyków z antysymbiotem), no a później standartowo pójdzie spać. Taki z niego śpioch :lol:
BTW, zwrócić trzeba uwagę, że jak narazie chyba tylko renegaci zdają sobie sprawę z zagrożenia jakim są ci ludzie, a do zbudzenia Uśpionego, potrzebna jest jak mniemam zgoda wszystkich Lordów.
Pacyfista

Mistrz złotej myśli

Zdarza mi się zachowywać jak cham i prostak. Dążę do ideału:]

"You offended me!
You have cast your shadow upon me!
SHIT!"

Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Post autor: Magnus »

A jak machnie na to ręką? Albo, co gorsza, sam stanie się zagrożeniem?
TKM!

Awatar użytkownika
Nightmer
Oprawca
Oprawca
Posty: 1017
Rejestracja: 6 kwie 2007, o 21:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łorsoł
Kontakt:

Post autor: Nightmer »

A jak machnie na to ręką?
Wtedy prawdopodobnie pójdzie spać :wink:
Albo, co gorsza, sam stanie się zagrożeniem?
Trudno mi to sobie wyobrazić, ale w takim wypadku nie wróżę nic dobrego wampirom, w końcu Ukryty, to jak mniemam najpotężniejszy z najpotężniejszych ---> Taki tytan na tle mrowiska.
Pacyfista

Mistrz złotej myśli

Zdarza mi się zachowywać jak cham i prostak. Dążę do ideału:]

"You offended me!
You have cast your shadow upon me!
SHIT!"

Awatar użytkownika
Fumiko
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 956
Rejestracja: 20 mar 2007, o 16:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Virtual Reality

Post autor: Fumiko »

I Herkules d*pa kiedy ludu kupa...
(DISCLAIMER: stwierdzenie powyższe jest ściśle moje, własne, prywatne i nie ma żadnego związku z oficjalną polityką Nocarzy)
Let the revels begin
Let the fire be started
We're dancing for the restless and the broken-hearted

Nocarski wydział PsyOps zaprasza do służby...

Awatar użytkownika
Nightmer
Oprawca
Oprawca
Posty: 1017
Rejestracja: 6 kwie 2007, o 21:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łorsoł
Kontakt:

Post autor: Nightmer »

I Herkules d*pa kiedy ludu kupa...
Hm... ciekawy pogląd i prawdę mówiąc, nigdy w ten sposób o tej sprawie nie myślałem :wink:

Tak dumając (:wink: ) o tym Ukrytym, dochodzę do wniosku, że wcale nie zdziwił by mnie fakt, gdyby w "nikcie" nie odegrał żadnej znaczącej roli. Ot wiemy, że ktoś taki istnieje, że raz na jakiś czas się pokazuje i tyle. Dla przeciętnego wampira zdaje się być tym, czym dla nas są smoki (niby wiadomo, że istnieją w krainach "za siedmioma górami... ", ale spotkać takie bydle w realnym świecie to byłby nielada szok).
Pacyfista

Mistrz złotej myśli

Zdarza mi się zachowywać jak cham i prostak. Dążę do ideału:]

"You offended me!
You have cast your shadow upon me!
SHIT!"

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Z tych smoków to Millenium by się ucieszyła. Poza tym nie sądzę, żeby Ukryty sam dawał antysymbionty swoim wampirom. Specjalistom takim jak Echis? Na kiego grzyba?
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Nightmer
Oprawca
Oprawca
Posty: 1017
Rejestracja: 6 kwie 2007, o 21:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łorsoł
Kontakt:

Post autor: Nightmer »

Może Ukrytemu się nudzi? Więc eksperymentuje/bawi się w boga. Siedzi i kontempluje "Dzisiaj odwampirzymy Echisa, a za... miesiąc... albo dwa, go znowu zwampirzymy, bombowy pomysł, co nie Ukryty?" - coś jaby grał sam ze sobą w szachy :wink:
Pacyfista

Mistrz złotej myśli

Zdarza mi się zachowywać jak cham i prostak. Dążę do ideału:]

"You offended me!
You have cast your shadow upon me!
SHIT!"

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Ale ja pytam serio. Poza tym, nie wiem, czy zauważyłeś, ale Siewca odwampirzył Echisa, potem porwał Alexa i robił na nim eksperymenty. To byli Renegaci. Czy z tego w takim razie nie można wysnuć wniosku, że Siewca (przy założeniu że jest nim Ukryty) chciałby wykończyć Renegatów? A za tym idzie wniosek, że jednak nie zgadza się z ich postępowaniem. I na razie daje takie mocno delikatne znaki. Z grubej rury zagłady uderzy dopiero potem. W III części :)
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Fumiko
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 956
Rejestracja: 20 mar 2007, o 16:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Virtual Reality

Post autor: Fumiko »

Ewentualnie renegatów mu było łatwiej dorwać. Emów to jakby nie patrzeć chroniona placówka rządowa...
Let the revels begin
Let the fire be started
We're dancing for the restless and the broken-hearted

Nocarski wydział PsyOps zaprasza do służby...

Awatar użytkownika
Nightmer
Oprawca
Oprawca
Posty: 1017
Rejestracja: 6 kwie 2007, o 21:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łorsoł
Kontakt:

Post autor: Nightmer »

Ale ja pytam serio.
Odpowiadam serio :lol:
Nie wydaje mi się, by chodziło tylko o eksterminację renegatów. W końcu dotychczas byli akceptowani przez ukrytego. A poza tym, kto jak kto, ale Ukryty na pewno rozumie przywiązanie renegatów do prawdziwej krwii.
I ogólnie rzecz biorąc myślę, że Ukryty jest ponad te podziały (nocarze, renegaci, winorośle...)
Pacyfista

Mistrz złotej myśli

Zdarza mi się zachowywać jak cham i prostak. Dążę do ideału:]

"You offended me!
You have cast your shadow upon me!
SHIT!"

Awatar użytkownika
Fumiko
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 956
Rejestracja: 20 mar 2007, o 16:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Virtual Reality

Post autor: Fumiko »

Jedna sprawa - Ukryty może być naprawdę śmiertelnie znudzony wiecznym życiem i swoją potęgą, a tłuczenie się Nocarzy i Renegatów to dla niego odmiana i trochę rozrywki. Dlatego się nie miesza.
Let the revels begin
Let the fire be started
We're dancing for the restless and the broken-hearted

Nocarski wydział PsyOps zaprasza do służby...

ODPOWIEDZ