Rozłam

czym się różni nocarz od renegata i vice versa
Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Rozłam

Post autor: Eshealon »

Jedna rzecz mnie dziwi.
Jak to możliwe że w takiej zgrai indywidualistów jak Renegaci nigdy nie było żadnego rozłamu? Pomijam tu oczywiście zamach stanu Aranei, ale nawet tutaj dziwi kompletne podporządkowanie się całej renegackiej społeczności nowej pani lord. Atroks nie miał żadnych zwolenników? Aranea nie musiała walczyć z żadną wewnętrzną "opozycją"?

Gdzie dwóch renegatów tam trzy różne koncepcje. Są napewno tacy którym rządy Aranei średnio się podobają, szczególnie po jej ostatnich pomysłach. Czemu więc nie ma nikogo(prócz Vespera of course :wink: ) kto powiedziałby "NIE"? Zebrał kilku zwolenników, i założył Nowych Renegatów lub coś w tym guście?
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

Moze poprostu zostali jakos przekonani co do tej jedynej i slusznej racji, a moze Ara dala wystarczajace argumenty dlaczego to akurat Ona ma zostac na szczycie. A moze nie wszystko jeszcze wiemy. Generalnie malo wiadomo o Renegatach spoza kraju w porownaniu do innych frakcji podobno tych porawnych politycznie nie koniecznie lepszych. A co do wymiany zdan to napewo istniala i istnieje w tej grupie i sadze, ze tak samo jest i u nocarzykow zreszta tylko tam jest rozkaz i musza go wykonac
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Nightmer
Oprawca
Oprawca
Posty: 1017
Rejestracja: 6 kwie 2007, o 21:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łorsoł
Kontakt:

Post autor: Nightmer »

Najgorszą rzeczą jaką mogliby zrobić teraz renegaci, jest prowadzenie wewnętrznej walki między sobą.
Wszyscy mają wspólnych wrogów - tj, nocarzy i watykańskich - więc w ich interesie jest trzymać się możliwie największą grupą.
Pacyfista

Mistrz złotej myśli

Zdarza mi się zachowywać jak cham i prostak. Dążę do ideału:]

"You offended me!
You have cast your shadow upon me!
SHIT!"

Awatar użytkownika
Fumiko
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 956
Rejestracja: 20 mar 2007, o 16:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Virtual Reality

Post autor: Fumiko »

Nightmer: przepraszam bardzo, od kiedy to Renegaci działają w taki sposób? Zdaje się że głównym utrapieniem Vespera przy szkoleniu mangustów była tendencja do zagrywek w rodzaju "alleluja i do przodu, i jakoś to będzie". Więc sorry, ale banda indywidualistów w rodzaju pospolitego ruszenia (bo nawet nie organizacji) nie będzie działać tak jak to przedstawiasz dopóki nie będzie noża na gardle. A takiego noża jeszcze nie ma, Renegaci wcale nie czują się zagrożeni. Przynajmniej ja tak wnioskuję na podstawie książki...
Let the revels begin
Let the fire be started
We're dancing for the restless and the broken-hearted

Nocarski wydział PsyOps zaprasza do służby...

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Jak to się stało, że nie doszło do rozdziału? I to pytanie zadaje Renegat... I w dodatku dowódca... :D Może wampiry stwierdziły, że mają Lorda daleko i głęboko, byle by miały krew do picia? Może tym bardziej nie chciały się wyłamywać spod nowej władzy Aranei? W końcu to tylko lalunia...
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Bebe
Na misji...
Posty: 285
Rejestracja: 16 sie 2006, o 20:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: GEdynia
Kontakt:

Post autor: Bebe »

Mnie też się wydaje dziwne, że Renegaci nagle okazują się być zbieraniną indywidualistów, niezbyt sprawnym "wojskiem", ponieważ nie rozumiem dlaczego w takim razie tak doskonale radzili sobie w pierwszym tomie - w końcu bardzo skutecznie uprzykrzali życie Nocarzom. No i to ta zbieranina, co to alleluja i do przodu taka skuteczna była...? Niewiarygodne.
Poza tym czemu w tomie "Renegat" nie ma żadnych akcji przeciwko Nocarzom? Front przeniósł się aż tak bardzo na watykańskich, którzy są zagrożeniem dla obu stron...?

Awatar użytkownika
Somebody
--------
--------
Posty: 39
Rejestracja: 16 maja 2007, o 16:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Somebody »

W sumie mozna podejrzewać że ci "hop byle do przodu" to banda niezorganizowanych, ale jednak STARSZYCH, i POTĘŻNIEJSZYCH wampirów. Te paru, najwyżej parunastoletnie gówniarstwo u nocarzy mogłobyć i wyszkolone przez samego Ukrytego, pana Boga, i ojca prowadzącego w jednym a tamci i tak mieli więcej mocy. Zresztą popatrzeć przytyki Vespera przy szkoleniu renegatów- coś w stylu że lepiej by im było walić z muszkietów, a to już sugeruje ładnych pare latek po spokrewnieniu drugiego życia.

zresztą, np Strix jest tylko dwie stówki młodszy od lorda "Wojowników", a ilu jest takich starych nocarzy na Emowie?

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Somebody, owszem, ale co ma szkolenie do skuteczności to wiedzą tylko Ci, którzy je przyszli. I Ci co słyszeli rozmowę Jacka Komudy z mawete. Aż ciarki przechodzą, siedziałam pomiędzy nimi wtedy. Oddziały nocarskie jakby nie patrzeć, są szkolone wg najnowszych zasad, mają świetną broń. Tu muszkiety Ci nic nie dadzą, są zwyczajnie za wolne.
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Somebody
--------
--------
Posty: 39
Rejestracja: 16 maja 2007, o 16:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Somebody »

powiem tak, renegaci nie używają przecież muszkietów, to tylko powiedzonko Vespera było. Używali normalnych klamek, i bez wyszkolenia dawali przez całego "Nocarza" nieźle prawym w kość. Teraz sobie dolicz co ich wampirzych zdolności wyszkolenie, ci co zostali po Vespie, i ja myśle że reszta da się przez tych pozostałych dwóch ateków przeszkolić bo zobaczy wyniki. Wcześniej dawali radę, teraz ich zmiotą. Zresztą zastanawiam się co z tym H und K laseropodobnym, nie był wspomniany chyba później. Z paroma sztukami tej broni to już będzie nie masakra, a kopanie leżącego. Tak ja sądze. Chociaż w sumie Nocarze mogą zrobić extra zaciąg, a renegatom kończy się krew lorda. Bo kogo później zwerbują, Winorośle?

Awatar użytkownika
Nightmer
Oprawca
Oprawca
Posty: 1017
Rejestracja: 6 kwie 2007, o 21:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łorsoł
Kontakt:

Post autor: Nightmer »

Fumiko, przecie nigdzie nie napisałem, że renegaci to zwarte i zdyscyplinowane wojsko. Co więcej zgadzam się z porównaniem ich do pospolitego ruszenia - jest w tym trochę prawdy.
Chodziło mi raczej o to, że priorytetem Renegatów jest walka ze wspólnym wrogiem i choć to zbiorowisko indywidualistów mają na tyle rozumu by nie wytwarzać dodatkowych podziałów. Zdaje się, że sami rozumieją, iż póki działają pod jednym sztandarem mają większe szanse na zwycięstwo niż gdyby każdy z nich walczył na własną rękę.
Pacyfista

Mistrz złotej myśli

Zdarza mi się zachowywać jak cham i prostak. Dążę do ideału:]

"You offended me!
You have cast your shadow upon me!
SHIT!"

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Somebody pisze:Zresztą zastanawiam się co z tym H und K laseropodobnym, nie był wspomniany chyba później. Z paroma sztukami tej broni to już będzie nie masakra, a kopanie leżącego. Tak ja sądze.
Nie wiem czy specjalnie ominąłeś to co Vespi mówił o tej broni czy nie doczytałeś. Przypomnę.
Madzik pisze:Broń jest do dupy, zrozumiał Vesper. Nex ma o niej jak najgorsze zdanie, a teraz robi, co może, by nie zostać oskarżonym o sianie defetyzmu, ale i by nie podpisać się pod hurraoptymistycznymi okrzykami Aranei.
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Tamos
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 870
Rejestracja: 6 mar 2007, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tamos »

Nie doszło do rozłamu...hmm...w najbliższym czasie bo wcześniej Lord Kat postanowił się wybić. Coraz bardziej innym Renegatom nie pasują plany ich Pani, być może do tego rozłamu dojdzie ale tak jak mówi Nightmer, to najgorsza rzecz jaką mogą zrobić w tej chwili. I tak mają dużo problemów na głowie. Renegaci są indywidualistami, są w stanie pójść do piekła razem, pewnie to ich trzyma. Oni są jak jedna, wielka, bardzo zżyta rodzina. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

Dlaczego nie doszło do rozłamu ? Też się zastanawiałem. Renegaci nam Nocarzom ciągle wytykają rangi i awanse, a sami o dziwo nieźle trzymają sie hierarchii. A czemu sobie tak dobrze dają radę ? moim zdaniem powody sa dwa. Pierwszy to świadomość przewagi technologicznej i taktycznej Nocarzy. Renegaci sa po prostu ultra ostrożni. Drugi - czytałem kiedyś ile to kłopotu sprawiła super wyszkolonemu Mossadowi grupka terrorystów, która nijak nie trzymała sie jakichkolwiek zasad. Była to własnie taka banda indywidualistów, totalnie nieprzewidywalna. Nie można było niczego założyć, bo nie stosowali się do znanych taktyk i systemów. W końcu polegli, ale ich nieprzewidywalność i ułańska fantazja :lol: dłuuugo psuła szyki Mossadowi.
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Somebody
--------
--------
Posty: 39
Rejestracja: 16 maja 2007, o 16:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Somebody »

Mówiąc najprościej. Jeśli doszłoby do rozłamu to jedna grupa traci zaplecze z bronią, żarciem, i potężnymi sojusznikami. Kto by zamienił w miarę ustabilizowaną egzystencję na bycie celem do odstrzału? A co do hierarchii - przecież Renegaci to Wojownicy. Ci prawdziwi można by nawet zaryzykować stwierdzenie. A dobry wojak zawsze jest pod czyjąś komendą. Wiele się nie pozmieniało chyba u nich w psychice przez 40lat walki z Ultorem.

Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Post autor: Magnus »

Są indywidualistami, pewnie. Jednakże, jeśliby każdy z nich działał sam, nie pożyliby za długo. I oni o tym wiedzą. Tak samo jak żaden Nocarz nie działa sam. Bo w kupie raźniej (czyt. bezpieczniej).
TKM!

ODPOWIEDZ