Militarne przedszkole ;)

gorące ploteczki: ach, ten Vesper i jego kompania
Awatar użytkownika
Vampire_In_Love
--------
--------
Posty: 1
Rejestracja: 3 kwie 2006, o 17:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Libiąż

Post autor: Vampire_In_Love »

Wczoraj zaczęłam czytać :)
Skoro jest Nocarz i Nocar(z)yca, to może małe Nocarzątko? :D
A czy Autorka ma swoją ulubioną książkę/film o tematyce wampirzej? (pomijając wspomnianego "Draculę")
Odcięli Aniołom skrzydła, bo dawały wolność. Odarli Ich z szat, bo zbyt piękne były. Obrzucili Je błotem, bo białą skórę miały. Teraz stoją ranne, nagie, brudne, lecz nadal Doskonałe...

Awatar użytkownika
Falka Valiarde
Major Renegatów
Major Renegatów
Posty: 1001
Rejestracja: 1 kwie 2006, o 20:34
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Falka Valiarde »

Raczej "Nocarzątko" nei wchodzi w grę, gdyż wampirty nie mogą się rozmnażać. Chyba, że... przemienić jakieś dziecko w wampira...
"Jeśli zamierzasz czytać dalej, pamiętaj proszę, że słowa mogą krwawić."

Awatar użytkownika
Madzik
Ukryty
Ukryty
Posty: 836
Rejestracja: 10 lut 2006, o 00:24
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Post autor: Madzik »

Załóżmy, że uczynimy tę rzecz straszliwą i zwampirzymy osobę nieletnią, to i tak nie ma mowy, żeby przyjęto ją do nocarzy. Jako żywo, nigdy dzieci w jednostkach specjalnych nie widziałam - przymnajmniej, jeśli chodzi o Europę 8)
Arma virumque cano

Awatar użytkownika
Falka Valiarde
Major Renegatów
Major Renegatów
Posty: 1001
Rejestracja: 1 kwie 2006, o 20:34
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Falka Valiarde »

Co do robienia wampirów z dzieci to jest taki jeden przykład w "Wywiadzie z wampirem" autorstwa Anne Rice.
"Jeśli zamierzasz czytać dalej, pamiętaj proszę, że słowa mogą krwawić."

Karola
Referent
Referent
Posty: 22
Rejestracja: 28 lut 2006, o 23:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z powrotem
Kontakt:

Post autor: Karola »

Madzik pisze:Jako żywo, nigdy dzieci w jednostkach specjalnych nie widziałam - przymnajmniej, jeśli chodzi o Europę 8)
Czytałam z rok temu artykuł o "Małych żołnierzach Putina" - dzieci od siódmego roku życia strzelają z kałachów, walczą wręcz itepe. Regularne wojsko.
Nie są to jednostki specjalne, ale zdecydowanie militarne. Dzieciaki będą w przyszłości (niedalekiej) kierowane do Czeczeni na przykład.

Awatar użytkownika
Soban
--------
--------
Posty: 31
Rejestracja: 29 mar 2006, o 00:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hous zu Heltzer
Kontakt:

Post autor: Soban »

Hmm ciekawe a ja kiedyś czytałem ze na ziemie przylecieli obcy i robili eksperymenty na krowach... Jaki był tytuł tego artykułu/ ksiażki? bo jakos nie widze dzieciaka w wieku 7-14 ktory jest w stanie wytrzymac odrzut z kalacha nie dziurawiac przy tym sufitu strzelnicy.(nie wsponiajac o tym ze potrzeba 10 lat zanim "rekrut" nabierze rozmiarow i o kosztach takiego szkolenia). Regularne wojsko?? wybacz ale nie chce mi sie wierzyc ...
Yes, we're tired. Yes, there's no relief. Yes, the vampires keep coming after us time after time after time, and yes, were still expected to DO OUR JOBS!!

Karola
Referent
Referent
Posty: 22
Rejestracja: 28 lut 2006, o 23:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z powrotem
Kontakt:

Post autor: Karola »

W miesięczniku Marie Claire (!!) z 2005 roku, tytuł artykulu: Mali żołnierze Putina. Autora nie pamiętam.
Były zdjęcia z 'poligonu' czy jak to zwać. Dwumiesięczne obozy dla dzieciaków, wiek jak wspomnialam, pobudki, marszobiegi, strzelnica, podstawy sztuk walki. Dzieciaki obu płci, rodzice byli wojskowi, mamusie i tatusiowie. Pseudo-podbudowa: wzbudzamy w nich patriotyczne postawy, będą kiedyś dobrymi żołnierzami i będą bronić zwykłych obywateli przed czeczeńskim motłochem...
I zdjęcia - wielki jak góra koleś odziany na czarno pokazuje takiemu chudemu chłopaczkowi, jak ma przywalić pięścią w gardło drugiego. Inne - kolejny chłopaczek, niewiele wyższy od karabinu, na którym się podpiera. Dziewuszka, na oko 12-letnia, przebrana w za duży mundur, z czapką, która jej spada na twarz. Grupa dziecaków, pomazanych w "barwy ochronne", czołgająca się w błocie.
Nie odpowiadam za prawdę w artykule, wspomniałam o nim w kontekście posta Madzik, i też nie do końca w temacie, bo Madzik pisała o spec-grupach.

Chociaż... jak się tak zastanowić - dzieciak może być idealnym żołnierzem. Odruchów oduczysz w trymiga, nie musi być silny, tylko odważny. Jak do Ciebie podejdzie dzieciak, a Ty nawet celujesz w niego, to palec Ci na spuście zadrży, nie?

Awatar użytkownika
Soban
--------
--------
Posty: 31
Rejestracja: 29 mar 2006, o 00:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hous zu Heltzer
Kontakt:

Post autor: Soban »

No to sie usmialem :lol:
Dwumiesięczne obozy dla dzieciaków
I to wszystko czym to było. Obóz wojskowy dziewczyno. Czy ty wiesz ile trwa szkolenie normalnego rekruta?
Dziewuszka, na oko 12-letnia, przebrana w za duży mundur, z czapką, która jej spada na twarz. Grupa dziecaków, pomazanych w "barwy ochronne", czołgająca się w błocie.
A zeby zobaczyc cos takiego to wystarczy sie wybrac do pierwszej lepszej polskiej pipidówy aby zobaczyc jak dzieci bawia sie w wojne. I nie martw sie o daje ci slowo ze w rosyjskim wojsku jeszcze tak zle aby posylac 12 letnie dzieci na front.
to palec Ci na spuście zadrży, nie?
Owszem mi napewno ale partyzantowi czeczenskiemu ktory nie takie rzeczy robi od lat raczej nie ...

armia 12 latkow wyslana do czeczeni po 2 miesiacach szkolenia no normalnie zaraz z krzesla spadne :P
Yes, we're tired. Yes, there's no relief. Yes, the vampires keep coming after us time after time after time, and yes, were still expected to DO OUR JOBS!!

Karola
Referent
Referent
Posty: 22
Rejestracja: 28 lut 2006, o 23:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z powrotem
Kontakt:

Post autor: Karola »

Soban pisze:armia 12 latkow wyslana do czeczeni po 2 miesiacach szkolenia no normalnie zaraz z krzesla spadne :P
KIEDY coś takiego twierdziłam, chłopaku?
Wciąż piszę: będą kiedyś... w niedalekiej przyszłości...
Czytaj uważnie i nie do mnie z pretensjami za artykuł.
W poszukiwaniu straconej normalności

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

oooojjj... śliczny offtop się robi :D ale gdzie offtop tam i ja :D
Oglądałem film dokumentalny o takiej militarnej dzieciarni. Akurat jeśli chodzi o dziecięce wojsko putina to nic o nim nie wspominali. Jednak takie partyzancko dziecięce oddziały przewijają się np. w Afryce i Kolumbii.
Naprawdę byłem w szoku jak zobaczyłem własnie dzieci w wieku około dwunastu lat strzelających z różnych karabinów.
Widac było, że nie sprawiało im to problemu.
Jeśli tam mogą to czemu u putina nie ?
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Soban
--------
--------
Posty: 31
Rejestracja: 29 mar 2006, o 00:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hous zu Heltzer
Kontakt:

Post autor: Soban »

Niech bedzie offtop najwyzej bana dostane :wink:
będą kiedyś... w niedalekiej przyszłości..
no dobra wysla tam te dzieci za jakies 3-4 lata 8)
Jeśli tam mogą to czemu u putina nie ?
Afryka i kolumbia to zupełnie inna liga.Tam na palcach jednej reki mozna policzyc lata spokoju. No ale idac twoim tropem skoro Afryka, Kolumbia i Rosja maja wojsko zlozone z dzieci. To moze Watkyn też je ma, no bo czemu nie? Czemu mial by ich nie miec ?? Moze u nas w Polsece tez sa? No bo skoro tam sa to czemu u nas nie ??

Sam chyba przyznasz ze twoja argumentacja "czemu nie?" nie jest najszczesliwsza ... no ale dobra koncze ten oftopic niesprowokowany slowem sie w tej sprawie juz nie odezwe 8)
Yes, we're tired. Yes, there's no relief. Yes, the vampires keep coming after us time after time after time, and yes, were still expected to DO OUR JOBS!!

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

Soban pisze:Sam chyba przyznasz ze twoja argumentacja "czemu nie?" nie jest najszczesliwsza ...
Jest jak najbardziej "najszczęśliwsza" :D Tylko chyba nie złapałes kontekstu.

Chodziło mi o to, że skoro piszesz:
Soban pisze:jakos nie widze dzieciaka w wieku 7-14 ktory jest w stanie wytrzymac odrzut z kalacha nie dziurawiac przy tym sufitu strzelnicy.
To technicznie odrzucasz mozliwość dwunastolatka z kałachem.

A ja widziełem na tym filmie dzieciarnię w tym wieku strzelającą między innymi z kałasznikowa.

To czym rózni się ruski dwunastolatek od kolumbijskiego w kontekście utrzymania kałacha ? Więc jesli kolumbijczyk utrzyma to czemu nie miałby utrzymac ten od putina.
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Soban
--------
--------
Posty: 31
Rejestracja: 29 mar 2006, o 00:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hous zu Heltzer
Kontakt:

Post autor: Soban »

Ech no dobra "poprzerzucajmy sie" Ja technicznie opdrzucam mozliwosc ze 12 latek z celujac z kalacha trafi w cos mniejszego od stodoly. Poztym naprawde wierzysz ze dzieci z bronia maja szanse z regularna armia? To co widziales to byly odzialy propagandowe ktore mialy pokazac: że nawet dzieci rozumieja i walcza za nasza sprawe.
Przed ostatnia wojna w iraku nie wiem czy pamietasz ale non stop leciala taka propaganda dzieci z bronia a pod tym napisy nasi obroncy i bohaterowie. I co czy te dzieci powstrzymaly amreykanskich zolnierzy (albo naszych gromowcow :wink: ) owszem szelency i desperaci uzywaja ich do prowadzenia dzialan albo szkola na zabojcow. Ale zeby robic z tego armie? No ludzie błagam nie rozsmieszajcie mnie...
Yes, we're tired. Yes, there's no relief. Yes, the vampires keep coming after us time after time after time, and yes, were still expected to DO OUR JOBS!!

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

hehe, oooj oboje dostaniemy od Madzika bęcki tak cos czuje :D

Nieee nooo regularna ARMIA to z tego nie będzie. Natomiast male odziały służące albo jako mięso armatnie albo jako własnie zabójcy bo takiego pędraka łatwiej gdzies wmontować niz dorosłego.
A co do strzelania to walili do tarcz i .... trafiali :wink:
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Weź takie młokosa, szkol do 3-4 lata i masz... janczara. Regularnego żołnierza, któy ma głęboko wpojone odruchy, za grosz współczucia i bezwarunkowe posłuszeństwo przełożonym. Jak dla mnie żołnierz- ideał. A jak w wieku 18 lat uda mu się przeżyć, pewnie zostanie oficerem i... będzie szkolił podobnych sobie młokosów.

A co do drgajacego na cynglu palca, przypomina mi się historyjka (nie wiem, czy prawdziwa) o pewnym kongresmenie, który pojechał do Iraku. W Bagdadzie wyszedł z limuzyny i poszedł na plac zabaw. Podszedł do jakiegoś młodziana (12 lat na oko), powiedział Hello, Iraqi boy! i... to były jego ostatnie słowa, bo Iraqi boy strzelił mu z beretty między oczy. Ale Czeczen chyba się na taki numer nie da zrobić.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

ODPOWIEDZ