To co mamy, planujemy mieć lub o czym marzymy... Czyli ASG

Wszystko co dotyczy replik ASG
Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

Dexter pisze:
Na straszaki (pistolety hukowe) potrzebne jest pozolenie.
Od kiedy ? :shock: BEZEDURA :P
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dexter »

Nie do końca jestem pewien, czy bzdura. Bronie sygnalizacyjne i alarmowe teoretycznie są sprzedawane bez pozwoleń, ale proponuję zerknąć na art.11, pkt.8 ustawy o broni i uzbrojeniu. Nie ma tam nigdzie opisanego łażenia z bronią hukową po ulicy. A zatem policja może się bardzo przyczepić, bo przecież nie idziemy sędziować na zawodach, tylko wystraszyć zbira.

A co do mocy ewentualnej broni pneumatycznej, to tu pomyliłem się bezapelacyjnie. Art.8 wyraźnie mówi, że bronią pneumatyczną w rozumieniu ustawy jest wszystko, co miota za pomocą sprężonego gazu pociski z mocą przekraczającą 17J (a nie 12J, jak pisałem wcześniej). Niemniej nadal 11J nie podpada pod ustawę.
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

1. Nie jest potrzebne pozwolenie. A skoro nie jest to nikt się nie może przyczepić. Słyszałeś o pozwoleniu na noszenie broni hukowej ? :lol:
2. Pistolety hukowe nie sa teoretycznie sprzedawane bez zezwolenia ale praktycznie. :wink:

Tak samo amunicja hukowa i race do takich straszaków też nie wymagaja zezwolenia.

Przepisy jasno okreslają CO WYMAGA ZEZWOLENIA - a cała reszta nie wymaga.
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dexter »

Z tego, co ja zrozumiałem z ustawy, wszystko to, co w ustawie jest wymienione jako broń, a nie jest umieszczone w art.11, podpada pod konieczność posiadania zezwolenia. Ale cóż, nie jestem prawnikiem, mogę się mylić. Niemniej wolałbym nie dostać wyroku za nielegalne posiadanie broni. Może ktoś ostatecznie rozwiązać tę sytuację opierając się na ustawie?
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

Awatar użytkownika
Operator
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 312
Rejestracja: 23 lut 2007, o 13:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: HQ Renegatów na Śląsku
Kontakt:

Post autor: Operator »

Nie zmienia to faktu, że 11J to chyba troche za dużo. Ale nie mój biznes.
Poszukaj na www.asgshop.pl . Ostatnio widziałem tam Berette M92 z metalu. Jesli chodzi o moc to pakujesz lepszą sprężynę (i chyba lufe, ale nie wiem dokładnie jak jest w broni krótkiej). Jednak co do używania amunicji alu wciąż jestem sceptyczny :?
Show some respect, DOG!!!

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

No więc zasięgnąłem języka u znajomych policmajstrów :wink:

Na broń hukową o kalibrze do 6mm nie jest wymagane żadne pozwolenie. Natomiast na broń hukową o kalibrze powyżej 6mm trza juz mieć pozwolonko.
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dexter »

Dlaczego jesteś sceptyczny wobec kulek aluminiowych (błagam, nie pisz alu - jesli już koniecznie skrótem, to Al)?

Sęk w tym, że ja się nie znam na tuningu broni. Owszem, rozkręcić i skręcić z powrotem bez problemu. Ale czy to wszystko będzie równie sprawne, co na początku, to już nie wiem...

Niestety, na ASGshop nie znalazłem żadnej repliki przebijającej pułap 350fps (jedna miała 330, zwykle było 280-300fps). Będę szukał jeszcze w innych sklepach. Priorytetem jest moc. A Glock 17 nawet powinien być plastikowy...
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

Awatar użytkownika
Operator
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 312
Rejestracja: 23 lut 2007, o 13:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: HQ Renegatów na Śląsku
Kontakt:

Post autor: Operator »

Kupujesz gnata w ASGShopie i dodatkowo spężynę. Musisz sie ich najpierw spytać jaka będzie pasować. W uwagach do zamówiena wpisujesz, że chcesz aby nową sprężyne zamontowano. I tyle. Kupujesz gaz, kulki i koniec.
Show some respect, DOG!!!

Awatar użytkownika
Somebody
--------
--------
Posty: 39
Rejestracja: 16 maja 2007, o 16:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Somebody »

Jeśli ktoś ma ochotę na dobre, nieżadko tuningowane elektryki ze średniej półki (cymki nie cymki szmery bajery) to www.zbrojownia.com.pl czyli sklepik z mojego rodzinnego miasta. Mi na fpsach nie zależy. Nie liczy się fps, a zabawa :P no i nie mam za bardzo sałaty na cokolwiek fragilnego.

osobiście mam zamiar podarować sobie takiego koleżkę:
http://zbrojownia.linuxpl.com/product_i ... cts_id=274

4 stówki, sporo pierdółek dodatkowych, wprawdzie gear v2 no ale nie przesadzajmy. Jak w wakacje zarobię na tyle, to podaruje sobie coś z rodziny Kalashnikova.

Awatar użytkownika
Operator
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 312
Rejestracja: 23 lut 2007, o 13:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: HQ Renegatów na Śląsku
Kontakt:

Post autor: Operator »

Lepiej kup sobie gaziaka. Mniej kulek, ale za to większy realizm. Zawsze możesz sobie potem zostawić jako broń wsparcia. Ale to Twoje pieniądze.

Jesli brałbym AEGa to wolałbym przebiedować i dołozyć te 50 zeta i kupić Cymowskiego Kałacha.

Zależy też do czego potrzeujesz tą giwerę? CQB? Strzelałem z niego i musze powiedzieć, że mi osobiście do gustu nie przypadł (choć moje zdanie się nie liczy).

Jak będziesz miał kasę to poszperaj na allegro. Czasem trafia sie prawdziwa perełka za niewielkie pieniądze, choć używana :twisted:
Show some respect, DOG!!!

Awatar użytkownika
Somebody
--------
--------
Posty: 39
Rejestracja: 16 maja 2007, o 16:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Somebody »

Ja tam chce dorwać coś fullmetal i najlepiej peem, bo amerykańce mi sie nie odzywają chulaniem w portkach. Kałaszki są fajne f-metal ale to drogo. Może coś wyrwę na all tudzież e-baj. Narazie do roboty 10 czerwca i przestawiam się jak wampir na życie nocne (robota od 23-6 rano) by zarobić 4-6 dych za dzień

Marzy mi się Tetetka na boczną, ale kto takie cuś proponuje.. Tylko glocki sigi i inne zabaweczki wyglądające jak czarne pieprzone pudełko

Awatar użytkownika
Operator
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 312
Rejestracja: 23 lut 2007, o 13:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: HQ Renegatów na Śląsku
Kontakt:

Post autor: Operator »

TT... Tego raczej nie dorwiesz. Ale przecież są Walthery, Beretty, Colty 1911, USP, Desert Eagle, Hi-Capy nawet Tokarev i Mauser. Pistolety i rewolwery. Jest w czym wybierać mój drogi. :twisted:
Show some respect, DOG!!!

Awatar użytkownika
Somebody
--------
--------
Posty: 39
Rejestracja: 16 maja 2007, o 16:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Somebody »

Khym, technicznie to ja w tym siedzę od 2005 roku, wiem w czym jest wybierać :) Po prostu mam wygórowane gusta. Np za takiego ViSa to był wszystko zrobił. Nawet zmienił skarpetki.

Awatar użytkownika
Fumiko
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 956
Rejestracja: 20 mar 2007, o 16:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Virtual Reality

Post autor: Fumiko »

Let the revels begin
Let the fire be started
We're dancing for the restless and the broken-hearted

Nocarski wydział PsyOps zaprasza do służby...

Awatar użytkownika
Operator
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 312
Rejestracja: 23 lut 2007, o 13:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: HQ Renegatów na Śląsku
Kontakt:

Post autor: Operator »

Show some respect, DOG!!!

ODPOWIEDZ