Od czego zaczac??

Wszystko co dotyczy replik ASG
Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eshealon »

Chińczyki ogólnie poprawiły swoją jakość w przeciągu ostatnich kilku lat. Pamiętasz te pierwsze chińskie elektryki? Weszły kilka lat temu, na początku to było bodajże M16 i P90, potem doszło AK47. Kosztowało toto chyba na tamte czasy prawie 200 złotych, ale psuło się po circa 2 miesiącach (do dziś mam z resztą gdzieś baterię od eMki, ktoś chętny? Tanio sprzedam :) )

Porównując dzisiejsze chińskie repliki do tych sprzed lat stwierdzam że w tym tempie ich rozwoju za kilka lat niczym nie będą ustępować dzisiejszym G&P czy CA. Z resztą, zarówno CA jak i TM obniżyły jakość oferowanych produktów. Kiedyś kupienie TM to był wydatek na lata, a teraz? Coraz częściej trafiają się podobno felerne egzemplarze.

Cymę, P&J czy JG można kupić obecnie już za 400 złotych, teraz są to repliki które posiadają często wzmocnione części i prędkość wylotową w granicach 360-380 fps. W dodatku są one kompatybilne i śmiało można je upgrade`ować. W moim przekonaniu jest to lepsze wyjście niż kupno używanego CA. To oczywiście moje uprzedzenia, ale nie mam zaufania do używanych replik. Jest to na tyle kruchy sprzęt że nie zaufam komuś kogo nie znam, i nie kupię z allegro karabinu za 800 złotych który może okazać się rupieciem, pomimo tego że to CA.

Chyba że kupujący ma znajomego który będzie chciał mu takową replikę odstąpić. Wtedy ok, nie mam zastrzeżeń.

W kwestii zasięgu G&P i Cymy: cóż, znam temat, jedyne co można w tym momencie zrobić to skrócić delikatnie dystans :) Albo ulepszyć replikę. I to nie za jakieś ekstremalnie duże pieniądze. Za dwa tygodnie wymieniam komorę HU, lufę, daję mocniejszą sprężynę, koszt takiej zabawy to 300 złotych. Gwarantuje że po takiej przeróbce karabin ładnie daje i nie czuje się kompleksów przed G&P.
określić trzeba
1. ile możemy wydać
2. co chcemy osiągnąć - rekonstrukcja, poziom zabawy czy chcemy mieć plastik fantastik a może full real
3. czy będziemy sie bawić głownie w budynkach czy w zieleni - bo to ma znaczenie na dobór repliki pod katem długości lufy itp co sie przekłada na celność
4. czy zamierzamy tuningowac replikę - jeśli tak to jak bardzo bo czasem warto kupić drożej podstawowa replikę tylko dla tego ze w podstawie mamy dużo bardzo dobrych części które potem przy tuningu nam niwelują dodatkowe wydatki
5. po określeniu pkt4 warto sie zastanowić nad zasilaniem repliki czy pójdziemy w tańszą baterie kosztem szybkostrzelności czy jednak zainwestujemy raz a dobrze w baterie na kilka lat (nawet jeśli włożymy ją do mocniejszej repliki to bateria będzie nam dobrze służyć.
I zasadniczo są to dobre kryteria, dlatego pozwoliłem sobie je wyróżnić. Nie zgodziłbym się tylko z punktem czwartym, jaka jest różnica między tuningowaniem kompatybilnej Cymy i CA? Poza baterią of korz?
A co do punktu drugiego, w kwestii realizmu nie liczy się sama broń, dlatego ja zawszę sugeruje by zostawić sobie 50 złotych na najprostszy używany mundur, czy w ostateczności 15 na zwykły bawełniany czarny dres. Czym kto strzela jest dla mnie na strzelance sprawą drugorzędną, ale naprawdę krew mnie zalewa jeśli widzę bojownika w obcisłych dżinsach i czerwonej bluzie.

Chyba tyle mojego.
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Yyyy, a czemu ja nic nie wiem o tym mk11?

Fachowcy się wypowiedzieli, to ja, z punktu widzenia zwykłego zielonego śmiertelnika, który też się będzie rozglądał za czymś lepszym do lasu niż ma, powiem że chyba wolałabym kupić coś za miesiąc czy dwa, odkładając te kilka groszy więcej, ale lepszego, choć faktycznie, kałach Esha chodzi równiutko, straszy kota w domu :P , a na manewrach boli jak cholera :P Ale to też może być cecha jednostkowa repliki, bo wszędzie, w każdej partii mogą się zdarzyć lepsze repliki i całkowite shity (Brainerowi coś poszło od razu w sprowadzanej? Tak mi się kojarzy...)
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Dante
Top secret
Top secret
Posty: 1337
Rejestracja: 24 paź 2006, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Dante »

No i wlasnie ...

Moje doswiadczenia ?
przeszedlem dosc dluga droge pierwszy asg to bylo ACADEMY i samemu trzeba bylo go zlozyc :-).Teraz mam CA i wszystko fajnie ale w stracji z AK74 Esh'a - nie widze zadnej roznicy(chyba ze na jego kozysc ).Sam kupilem tez CYME ( potrzebowalem miec cos od reki na juz :-) ) i po pierwszej zabawie poszla na zlom.Ale ostatnio kolega kupil sobie JG i poszlismy sie sprawdzac.Obawiam sie ze slabiej wypadlem, po tej konfrontacji wyslalem swoj CA do serwisu -przyczyna duzo slabsze osiagi niz klamka za za 500pln ... odpowiedz serwisu :" tak ma byc, ale pana klamka pochodzi dluzej ... "...

Dalej polecam na pierwszy powazny zakup CA czy TM ale nie lekcewazylbym nowej generacji chinczykow.
Zawsze mialem jeden dylemat :
no dobrze kupuje klamke za 1000 pln za miast ta za 400 pln, po miesiacu okazuje sie ze to jednak mnie nie bawi tak bardzo i wtedy?
Jakby jej nie sprzedawac traci na wartosci...
Tak mi przyszlo do glowy :
Chyba najlepiej to na kilka pierwszych strzelanek pojechac z pozyczona klamka. NA miejscu pomacac kilka roznych klamek ( jak znam zycie kazdy chetnie sie pochwali tym co ma), porozmawiac ,przestrzelac na miejscu i dopiero wtedy podjac decyzje.

Ja na przyklad w ten sposob wlasnie doszedlem do wniosku ze teraz dokupie sobie cos z 400-500 pln jak backup dla CA ( ktore w stock'u nie robi oszalamiajacego wrazenia ).
Pozdrawiam
Dante
"młodzieńcze ! ciesz sie w młodości swojej " -platoon /Eklezjastes

747170

Awatar użytkownika
zły adziatron
--------
--------
Posty: 69
Rejestracja: 23 sty 2008, o 19:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z ciemnej strony mocy, PAT HQ

Post autor: zły adziatron »

Eshealon pisze:Porównując dzisiejsze chińskie repliki do tych sprzed lat stwierdzam że w tym tempie ich rozwoju za kilka lat niczym nie będą ustępować dzisiejszym G&P czy CA.
- za kilka lat :)) - nadal jednak sa to repliki ktore nalezy traktowac jako dobra baze do rozwoju taki AEG na raty i uparcie ebde powtarzac "tanie mieso ...."
Eshealon pisze:Z resztą, zarówno CA jak i TM obniżyły jakość oferowanych produktów. Kiedyś kupienie TM to był wydatek na lata, a teraz? Coraz częściej trafiają się podobno felerne egzemplarze.
niezgodze sie jakoby ca obnizylo jakosc (owszem raz to zrobili ze swoimi Gboxami - wypuscili na rynek repliki z GB w ktore mozna wlozyc 300% i chodzi latami czego przykladem moze byc moje mk12 mod ~7 lat na sprezynie 300% i pierwszy stokowy Gbox wlasnie ten CA; potem firma "poszla po rozum do glowy") -ogolenie to CA podniosla jakosc produktu na pzre3strzeni ostatnich 10 lat

co do TM
zdziwilbys sie jak bardzo nie byl to zakup na lata to bylo zakup na lata pod warunkiem ze sie wsadzilo tam zebatki CA (stockowe:))
nartomiast zebatki TM od dawien dawna to byl szmel ze nie wspomne o GBoxach ktore padały przy jakiej kolwiek probie wsadzenia czego kolwiek wiecej niz 320fps.

Eshealon pisze:Cymę, P&J czy JG można kupić obecnie już za 400 złotych, teraz są to repliki które posiadają często wzmocnione części i prędkość wylotową w granicach 360-380 fps.
dobre repliki jakie mozna polecic od chinoli to hk416 od PJ i rodzina kalachow od Cymy niestety ich ceny nie spadaja po nizej 450pln
Eshealon pisze:W dodatku są one kompatybilne i śmiało można je upgrade`ować. W moim przekonaniu jest to lepsze wyjście niż kupno używanego CA.
jestes pewien ze sa kompatybilne? nie bede burzył twojego optymizmu
Eshealon pisze:Jest to na tyle kruchy sprzęt że nie zaufam komuś kogo nie znam, i nie kupię z allegro karabinu za 800 złotych który może okazać się rupieciem, pomimo tego że to CA.
Chyba że kupujący ma znajomego który będzie chciał mu takową replikę odstąpić. Wtedy ok, nie mam zastrzeżeń.
- owszem moze jak kupujesz na allegro to prawie na pewno w srodowisku (jak sam napisales) nie sprzedaje sie bubla za duze pieniadze bo to w sumei idzie do kumpla a po co sobie robic obciach? - widzialem CA w stanie koszmarnym ale cena tez byla odpowiednia - 300pln za risa CA full metal z magazynkiem


Eshealon pisze:I to nie za jakieś ekstremalnie duże pieniądze. Za dwa tygodnie wymieniam komorę HU, lufę, daję mocniejszą sprężynę, koszt takiej zabawy to 300 złotych. Gwarantuje że po takiej przeróbce karabin ładnie daje i nie czuje się kompleksów przed G&P.
ok widze kolega pelen optymizmu :wink: - poczekamy pogadamy przedewszystkim chinole nie maja lozyskowania na glowicy i prowadnicy- co jest np norma w stoku GP a ciebie bedzie kosztowac jakies 200pln dodatkowo
Eshealon pisze:I zasadniczo są to dobre kryteria, dlatego pozwoliłem sobie je wyróżnić. Nie zgodziłbym się tylko z punktem czwartym, jaka jest różnica między tuningowaniem kompatybilnej Cymy i CA? Poza baterią of korz?
no i tu sie pojawiaja dylematy

CA (na stokowy czesciach (zebatka, tlok, bgox - czyli te podstawowe czesci)
m120
i to jest konfiguracja nie zawodna - koszt wymiana sprezyny

m130 systemy
jak wyzej plus glowica cylindra jakas stalowa i glowica cylindra z lozyskowaniem - koszt + ~ 150pln

m140
to co wyzej plus łozyskowanie we wszystkich punktach - no i w tej opcji warto juz doplacic do BORE-UPa (zywotnosc Gboxa i wieksza kultora pracy ukladu pneumatycznego)
- zeby mi nikt nie sciemnial ze sie nie da - to akurat nei najszczesliwsza konfigracja z racji ilosci oddanych stzralow na imprezie (na bateri sanyo rc2400 jakies 2500 kulek - wiec spore obciazenie na ogolnie pojeta elektryke) ale sie da i jesli ktos nie potzrebuje wiecej wystrzelonego kompozytu to jak znalazl

gp
m120 - ~to jest tam w stoku
m130 - nie ma poprostu sensu
m140 - zakup sprezyny - jakies 60-80pln (jesli dokupimy boreup'a bo warto to jakies 170pln wiecej

no i chinole
na dziendobry bez wzglednie do wymiany (jesli mamy zamiar z chinola zrobic cos na wiecej niz jeden sezon)
1. wymiana łożysk
2. podkaldkowanie zebatek - bo oni to robia chyba na chybil trafil
3. prowadnica z łozyskowaniem - IMHO w replikach w okolicach 400fps to 1 pkt. łozyskowany to skrajne minimum
4. wymiana głowicy cylindra na jakas systeme lub STOCK CA :)) - bo chinskie lubia sobie popjsc do piachu po kilku stzrelaniach
5. wymiana elektryki - bo kable to sa tam liche - caly uklad grzeje sie przez co spada nam wydajnosc baterii
6. preclufa sensowna - ja osobiscie wstawiam stok CA lufe do chinoli- jest duzo lepiej (znowu ten stock CA :twisted: )

podsumowujac
minimum +180pln na wejsciu jesli nie umiemy sie babrac z gboxem i lutownica to cena skacze nam do 250 (KOSZT doprowadzenia repliki to stanu nie zawodności)
a jak jeszcze doliczymy lufe to kolejne 80pln

m130
ryzyk fizyk albo zostawiamy zebatki orginalne i czesto sie modlimy albo wymiana na stok CA badz stok GP
drugi pkt. łozyskowania

m140
jesli nie wykonalismy zadnych pzrerobek to walsciwie mozemy mowic o kompletnej wymianie całego GBoxa (kompletnego) + do tego silnik
warto tez dodac boreup'a

no i nadal mamy plastik fantastik a wydalismy tyle ze spokojnie mielibysmy za to GP na wgc

oczywiscie te konfiguracje sa mocno subiektywne- staralem sie uczciwie podejsc do tego co mozna wycisnac z kazdego producenta, jak rowniez opisłaem CO JA BYM zrobil
nie dalej niz 1/2 roku temu robilem sobei Dboya i cała konwersaj lacznie z bateria i moca repliki doruwnujaca GP wynioslo mnie okolo 900pln
pomijam takie fakty ze np magazynki ca/gp i chinskie potrafia nie byc zamienne miedzy soba - no ale to jest juz sparwa chinskiej precyzjii
Eshealon pisze:A co do punktu drugiego, w kwestii realizmu nie liczy się sama broń, dlatego ja zawszę sugeruje by zostawić sobie 50 złotych na najprostszy używany mundur, czy w ostateczności 15 na zwykły bawełniany czarny dres. Czym kto strzela jest dla mnie na strzelance sprawą drugorzędną, ale naprawdę krew mnie zalewa jeśli widzę bojownika w obcisłych dżinsach i czerwonej bluzie.
zasadniczo to aj bardziej ortodoksyjnei do tego podchodze bo dla mnie nawet dres odpada:P - co nei zmienia faktu ze albo kupujemy REPLIKE albo cos REPLIKO PODOBNEGO (sama definicja repliki eliminuje czesc"replik" z grona replik)

a dzinsy coz - czasem sie nawet słomkowy kapelusz i koszula hawajska tłumaczy jesli mamy m4cqbr z holo 8) - proponuje poogladac zdejcia ludzi z "pmc" czy seal team 6 (devgru)

@kasiek
jesli amsz kase dogaduj sie z tytusem i bierz tego mk11 warto ogloszenie jest na asglublin

brainerowi poszedł wlasnie chinol na pierwszym treningu

kałach od cymy to jest wrecz poprostu wyjatek potwierdzajacy regole naprawde jest to dobry model - ale IMHO na max 1 sezon potem czlowiek ma juz to i tamto i apetyt mu rosnie

@dante
Chyba najlepiej to na kilka pierwszych strzelanek pojechac z pozyczona klamka. NA miejscu pomacac kilka roznych klamek ( jak znam zycie kazdy chetnie sie pochwali tym co ma), porozmawiac ,przestrzelac na miejscu i dopiero wtedy podjac decyzje.

Ja na przyklad w ten sposob wlasnie doszedlem do wniosku ze teraz dokupie sobie cos z 400-500 pln jak backup dla CA ( ktore w stock'u nie robi oszalamiajacego wrazenia ).
oczywiscie ze nie am co inwestowac w nieznana zabawe, ale nei zdazylo mi sie ejszce zeby ktos przyszedl i powiedzial ee mnie to nie kreci, a cisnienie z czasem na szpej neistety tylko rosnie :D

CA niestetyw stoku nie jest oszalamiajace
ale zeby bylo wystarczy wydac 100pln i mamy to co w GP
jesli wydasz 400-500 pln to uhhhh

jesli chcesz Dante skonsultuj sie ze man w sparwie tego twojego tiuningu bo z autopsji wiem ze to za co nasze polskie sklepy wolaja 500pln da sie zrobic za 300 :]

uhhh sie rozpisalem

PS
esh no offens za tego pocietego cyctatami twojego posta
THE EVIL SOUTH WILL RISE AGAIN!

Awatar użytkownika
zły adziatron
--------
--------
Posty: 69
Rejestracja: 23 sty 2008, o 19:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z ciemnej strony mocy, PAT HQ

Post autor: zły adziatron »

pps
mała errata
łozyskowanie GP wystepuje tylko w prowadnicach sprezyny za to prowadnice sa w pelni stalowe chyab nic lepszego nie ma na rynku

aha no i mowie na podstawie modeli w ktorych grzebalem nie daje glowy ze jest to we wszystkich
THE EVIL SOUTH WILL RISE AGAIN!

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eshealon »

Najpierw pytanie do osób zajmujących się ASG od niedawna: które wyrażenia w ostatnich postach wydały się Wam enigmatyczne i chcecie aby je wyjaśnić?

Bo podejrzewam że trzeba będzie zrobić jakiś słownik wyrażeń, zamieścić schemat GB. żeby Ci którzy szukają tu odpowiedzi na pytanie "Od czego zacząć?" wiedzieli co im się wogóle doradza. Nie chodzi mi tu o deprecjację początkujących, niewiedza na starcie nie jest niczym złym, a ja, zapewne tak samo jak adziatron, poczuwam się do obowiązku niesienia kaganka oświaty.

Dobra, do rzeczy:

Nie zgodzę się że czas kiedy chinole dogonią CA, SRC czy G&P jest jakąś daleką nieokreśloną przyszłością. Powtórzę, w tym tempie ich rozwoju jest to całkiem bliska rzeczywistość. Flaszkę stawiam (Z Czerwoną Kartką, to ze skąpstwa) że stanie się to za dwa, góra trzy lata. Wtedy też wzrosną ich ceny, ale dalej będzie to 70-80% ceny konkurencji. I wtedy może skończyć się era CA czy G&P. Czyste prawa rynku. Dokładnie tak samo jak dzieje się to na rynku motoryzacyjnym. Na razie każdy śmieje się z chińskich kopii zachodnich aut... Dajcie im jeszcze trochę czasu. Maybachy też zaczną kopiować.

Nie chodziło mi o to że CA nagle zaczęło produkować buble nie nadające się do użycia. Natomiast 5 lat temu (kiedy ja zaczynałem przygodę z ASG) posiadanie CA było czymś naprawdę wielkim, ponieważ była to marka znana z solidności. I Ci którzy mogli sobie ówcześnie pozwolić na wydatek 1000-1200 złotych, naprawdę całkiem ładnie na tym wychodzili. Potem, tj. 2-3 lata temu już zaczęły się porażki: wadliwe komory Hop-UP, uszkodzone gumki, kłopoty z GB. Chciałbym podkreślić że jest to moja subiektywna opinia, uformowana na podstawie obserwacji, i rozmów prowadzonych przezemnie osobiście, oraz zasłyszanych. Być może to adziatron ma racje, siedzi w tym dłużej odemnie, przedstawiam tylko moje stanowisko.

Dobre chińskie repliki jakie mógłbym polecić, to to co opisał adziatron, plus

-AK47 Beta Specnaz (JG)
-AUG (JG)
-G36 (JG)
-UMP (EE)

Jest więc w czym wybierać. Co do cen, polemizowałbym z poglądem że ceny ww AEGów rzadko schodzą poniżej 450 zł. Po ostatnich obniżkach można kupić każdy z wymienionych wyżej modeli za około 300 złotych. Jak ktoś zainteresowany mogę na PW powiedzieć gdzie.

Nie oszukujmy się, nie wszystko udało się ryżojadom skopiować w 100%, chociażby w moim AK by myśleć o wstawieniu preclufy najpierw trzeba zainwestować w wymianę całej komory HU, bo bez tego ani rusz. Z resztą nie jest to takie straszne, zważywszy na fakt iż chinol który zajmował się kopiowaniem komory Hop-Up musiał być ostro nawalony. To chyba najsłabszy punkt tej repliki, jakby wcześniej była okazja to wymieniłbym ją już dawno temu. Opisując tuning mojego AK74 powtórzyłem praktycznie to co sam widziałem, tydzień temu na strzelance w Toruniu. I naprawdę człowiek mi zaimponował swoją Cymą.

Natomiast po tym co napisał adziatron, mocno zastanawiam się nad wymianą prowadnicy sprężyny... :wink:

Propozycje upgrade`u adziatrona nie są złe, można by je jakoś zredagować i gdzieś umieścić,

z pewnymi wyjątkami:

Co do precluf, to niestety muszę Cię zmartwić. Jak wynika z ostatnich pomiarów jakie dokonał człowiek który zajmują się dystrybucją sprzętu ASG, nawet lufy Prometeusa nie są takie do końca "precyzyjne". Zdarzają się różne kwiatki, "poślizgi" o 0,02 mm, często lufy na obydwu końcach mają różną grubość... Podejrzewam że STOCK CA nie jest pod tym względem wyjątkiem.

Pozatym wyjaśnij, po co kupować STOCK CA jeśli za ta samą cenę bądź nieznacznie niższą swobodnie kupię Systemę czy SRC, która nie wydaje mi się gorsza od Stocku CA. I też wcale finansowo źle na tym nie wychodzę :)
Podsumowując, za te same pieniądze mam ogarniętego chińczyka, bądź (nienawidzę tego słowa :)) stockowego G&P.

BTW, osobiście nie odważyłbym się wstawić sprężyny większej niż m120 do CYMY, bez uprzedniej wymiany GB. Nie ma sensu moim zdaniem ryzykować. Co Ty o tym myślisz?

W kwestii mundurów, cóż mogę powiedzieć, jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :) Jasne że najtańszy mundurek na przeciętną wzrostem osobę to wydatek 35 złotych, ale sam wiesz jakie są realia. Byłbym mocno szczęśliwy gdyby wszyscy Ci którzy strzelają w oczojebnych bluzach i jasnych spodniach przesiedli się na te bawełniane dresiki.

Cholera, ja się rozpisałem jeszcze bardziej...
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
zły adziatron
--------
--------
Posty: 69
Rejestracja: 23 sty 2008, o 19:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z ciemnej strony mocy, PAT HQ

Post autor: zły adziatron »

te moje odwolania do stoka ca kieruja sie w strone rynku wturnego
lufy tloki zebatki itp mozna kupic za grosze od ludzi ktrozy dokomnali tiuningu u capriego czy asgshopa i nie wiedza co z tym zrobic

jak by mi przyszlo kupowac stoka ca jako lufe do chinola to by jednak wziol precla od ca

precel systemy jak i inne czesci nadal trzymaja jednak pierwsza lige na rynku mimo ze zdazaja sie wtopy - ja np mam uraz do gum hopa od systemy

co do m120 i gboxa systemy mysle ze spokojnie gbox i zebatki dadza rade wstawil bym tylko jakies lozyskowanie albo an prowadnicy albo na glowicy tloka (a najlepiej boreupa od guardera, bo najtanszy?, i wtedy mozna by nawet m130 ale to juz ryzyk fizyk :P)
THE EVIL SOUTH WILL RISE AGAIN!

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eshealon »

Tak więc udało nam się dojść do konsensusu.

Wydrukować, oprawić, powiesić :wink:
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
zły adziatron
--------
--------
Posty: 69
Rejestracja: 23 sty 2008, o 19:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z ciemnej strony mocy, PAT HQ

Post autor: zły adziatron »

co do m120 i gboxa systemy mysle ze spokojnie gbox i zebatki dadza rade wstawil bym tylko jakies lozyskowanie albo an prowadnicy albo na glowicy tloka (a najlepiej boreupa od guardera, bo najtanszy?, i wtedy mozna by nawet m130 ale to juz ryzyk fizyk Razz)
erratka
maly fake sie wkradl, mowa o gboxie cymy bo o taki pytal ESH
THE EVIL SOUTH WILL RISE AGAIN!

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eshealon »

Znaczy ja podtrzymuje moje zdanie w tym zakresie, uważam że M130 w tym konkretnym wypadku nikogo nie zbawi, a jest to niepotrzebne ryzyko. Smutno by się każdemu zrobiło gdyby w ferworze walki pękł GB.

I ponawiam pytanie:

Kto czegoś nie rozumie a chciałby zrozumieć?


Jeśli masz pytania, wyślij smsa pod nr 9438. Koszt trzech to jedyne 9.38 + VAT ;)
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Smoq
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 207
Rejestracja: 20 lut 2008, o 13:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Smoq »

Esh ... niektórych nie stać na smsy ;]

Czyli krotko mówiąc jak kogoś stać ... albo i nie to najlepszym rozwiązaniem jest kupić CA??

Awatar użytkownika
Aiven
Pan/Pani Domu Krwi
Pan/Pani Domu Krwi
Posty: 198
Rejestracja: 6 lut 2008, o 19:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nigdzie :P
Kontakt:

Post autor: Aiven »

Hmm jak już o tuningowaniu broni tu piszecie to mam pytanko.
Ma ktoś pomysł co warto wrzucić do APS L96 Well'owskiego? Tylko tak żeby się nie rozpadł a zyskał choć nazwę średniej broni wyborowej :D

Awatar użytkownika
zły adziatron
--------
--------
Posty: 69
Rejestracja: 23 sty 2008, o 19:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z ciemnej strony mocy, PAT HQ

Post autor: zły adziatron »

no i dla przykladu ze mozna
kupiłem AK74 od Cymy za 200pln w stanie idealnym
ktos chce kupic? cena jaka mnie interesuje to 450

just kiding :twisted:

czas na zakupy na wgcu i kolejna konwersje
THE EVIL SOUTH WILL RISE AGAIN!

Awatar użytkownika
Shin
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 237
Rejestracja: 19 lis 2007, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Shin »

Takie mam głupie pytanie, bo widzę, że mamy tu znawcę od GiePeków :]
jak to jest z otwieraniem G&P? Czym to najlepiej robić, jak się do tego zabrać? Pytam, bo chciałbym zacząć się interesować 'bebechami' mojej SPRki a nie chcę jej 'skrzywdzić' :).

Z góry przepraszam za offtop.

PS: kiedy chcecie cośzasysac z WGC? Bo może byłbym chętny na jakieś części od promka.
I will never beg for mercy
I will never kiss your feet

Kto chce fotki? http://nocarz.pl/forum/viewtopic.php?p=66493#p66493

Awatar użytkownika
zły adziatron
--------
--------
Posty: 69
Rejestracja: 23 sty 2008, o 19:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z ciemnej strony mocy, PAT HQ

Post autor: zły adziatron »

pw masz
jak by co to dopytaj meni na pw

wgc jest robione srednio 2 razy w miesiacu tyle ze to sa zamowienia tzw szybkie (dla kregu wzajemnej PAtowej adoracji :wink: ) a na powaznie porpostu jak cos chcesz to pisz do wolfa on cie wkleii w jakies zamowienie jakie bedzie robione
Ostatnio zmieniony 12 maja 2008, o 21:21 przez zły adziatron, łącznie zmieniany 1 raz.
THE EVIL SOUTH WILL RISE AGAIN!

ODPOWIEDZ