Od czego zaczac??

Wszystko co dotyczy replik ASG
Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eshealon »

zły adziatron pisze:pw masz
jak by co to dopytaj meni na pw
Wyślij to samo mnie, jeśli można.
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
zły adziatron
--------
--------
Posty: 69
Rejestracja: 23 sty 2008, o 19:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z ciemnej strony mocy, PAT HQ

Post autor: zły adziatron »

to moze umeiszcze tutaj bedzie ogolno dostepne nie chcialem robic offtopu najwyzej ktos to przeniesie gdzie trzeba

1. rozdzielenie dolnego body od górnego (generalnie roznica w rozbieraniu body w większości eMek polega na tym ze niektóre się łamie jak orginał a inne rozsuwa
• jeśli mamy baterie w kolbie lub na kolbie to sprawa jest banalnie prosta jeśli niestety z przodu kable to porostu delikatnie musimy wysunąć kable z górnego body (przechodzą przez taki pierścień miedzy górnym body a frontgripem)
• jeśli mamy łamane to wykręcamy 1tylny pin
• łamiemy i dopiero po tym usuwamy przedni pin
• jeśli posiadamy rozsuwane to po prostu usuwamy obydwa piny (rozsuwane jest nowsze wiec prawdopodobnie większość z was (ca i gp) będzie posiadac takie body, wyjątkiem jest chyba tylko TM który do końca świata będzie robić łamane :] )

2. czas zabrac się za zdjecie kolby
• stala kolba to kwestia odkręcenia górnej sruby w stopce kolby (długi pręt z gwintem przechodzi przez cała Kolbe i wkręca się w prowadnice sprężyny w gboxie , służy do przymocowania kolby i oraz pozycjonowaniu Gboxa nic się nie bać pozycjonowanie odbywa się innym elementem którego nawet nie będziecie ruszać ta śruba tylko ustala GB na miejscu); w przypadku kolby teleskopowej mamy trochę wygibasów do zrobienia
• Trzeba zdjąć kolbę z rury, odciągamy zatrzask regulacji długości kolby tak aby kolba dala się nam swobodnie zsunąć z rury
• Od spodu (tam gdzie jest szyna z takimi frezami) jest też śrubka ampulowa musimy ja całkiem wykręcić w ten sposób zdejmiemy kapsel zakrywający nam rurę na której była kolba
• Uzbrojeni w długi śrubokręt krzyżakowy wykręcamy śrubę

3. zdjęcie chwytu pistoletowego
• wykręcamy dwa wkręty znajdujące się w kapslu dociskowym silnika
• odpinamy kabelki
• wyciągamy silnik
• dłuższym krzyżakiem wykręcamy 2-4 śrubki mocujące chwyt do gboxa

4. wyciągnięcie gboxa z body
• wybijamy pin średnicy 2-3mm znajdujący się na pionowej osi (~1,5cm wyżej) z językiem spustowym
• wykręcamy zatrzask magazynka

5. wyciąganie gboxa z body
• ustawiamy selektor ognia w pozycji 45stopni miedzy save/semi
• ruchem od kolby do góry (na skos) staramy się wyciągnąć gbox
THE EVIL SOUTH WILL RISE AGAIN!

Awatar użytkownika
Smoq
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 207
Rejestracja: 20 lut 2008, o 13:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Smoq »

Mam kilka pytań dalej.

Powiedzmy, że chce kupić replikę MP5 - pewnie zdecyduje sie na CA - możecie jakąś polecić? Czy są one na tyle pewne by spokojnie nie martwić sie gwarancją by zamówić z wgc? Co trzeba dobrać by bezpiecznie ją ztuningować tak by miała większy zasięg - proszę o odpowiedz łopatologiczną jeśli można z ceną ;> (chociaż mniej-więcej)

a jesli chodzi o model to interesowaly by mnie mp5a3 i a4 navy jeśli jakis możecie polecić ...

Awatar użytkownika
zły adziatron
--------
--------
Posty: 69
Rejestracja: 23 sty 2008, o 19:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z ciemnej strony mocy, PAT HQ

Post autor: zły adziatron »

mp5 nie lubie i sie niemi nie interesuje wogole :D
generalnie jesli chcesz tiuning robic musisz pomyslec o zasilaniu
1. stala kolba
2. atrapa promiennika podczerwieni gdzies na risach

zmiana baterii i umieszczenie jej w puszce znacząco podbija nam koszt 130-150$ wiec lepiej na wstępie pójść na pewne ustępstwa żeby potem nie płakać nad dziura w portfelu

co mam ci napisac ze CA jest super zajebiste i sie nie zatnie nie napisze ci tego bo potem będzie "a mowiles"

a co do ceny upgrejdu to może określ jaki cie interesuje bo cena moze byc rozna od 200 do 1000pln
THE EVIL SOUTH WILL RISE AGAIN!

Awatar użytkownika
Wolf
--------
--------
Posty: 8
Rejestracja: 13 lut 2008, o 22:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PAT HQ sfod1
Kontakt:

Post autor: Wolf »

Shin pisze: PS: kiedy chcecie cośzasysac z WGC? Bo może byłbym chętny na jakieś części od promka.
Zamówienie idzie 16 maja - do tego czasu muszę miec linki do tego co cie interesuje. Wal na PW do mnie.
""

Awatar użytkownika
Smoq
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 207
Rejestracja: 20 lut 2008, o 13:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Smoq »

Niech ktoś powie jaka kamizelkę taktyczna na manewry nabyć ;] by nie przepłacać i szajsu nie kupić ;> - no i by była w nocarskich klimatach

renegatom za sugestie, że czarna sie nada idealnie już dziękuję ;]

A jak czarna to jak sobie inni nocarze z tym radzą

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dexter »

Do tej pory na Manewrach Nocarsko-Renegackich radziłem sobie bez kamizelki. Jeśli korzystasz z Hi-Capów, nie masz radio, a szpargałów masz niewiele, to wystarczy Ci miejsce, jakie masz w kieszeniach. Na MilSim Talvisota pojechałem w kamizelce czarnej (model UTG Umarex). Teraz nabyłem sobie oporządzenie (pas z szelkami plus modułowe kieszenie) w kamuflażu Flektarn (sklepy ArmyWorld i VEST), ale dopiero po zbliżających się manewrach będę mógł ocenić, czy był to dobry zakup.

Moja propozycja:
Pluń na kamizelkę, przyjedź na Manewry bez niej. Tam będziesz miał okazję poprzymierzać to, co każdy ze sobą przywiózł, i ocenić, co najbardziej Ci pasuje.
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

Awatar użytkownika
Miro
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 137
Rejestracja: 19 maja 2008, o 20:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam gdzie cię nie ma.
Kontakt:

Post autor: Miro »

Jestem totalnie nie w temacie. na czym polega ASG bo podobno jest fajniejsze niż paintball?

Tutaj będzie lepiej.

Awatar użytkownika
PAT_Brainer
--------
--------
Posty: 129
Rejestracja: 7 lut 2008, o 21:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin, PAT_HQ
Kontakt:

Post autor: PAT_Brainer »

ASG - polega na oddawaniu do siebie strzałów (symulacja pola walki) przy pomocy REPLIK broni.
ASG bardziej kładzie nacisk na realizm i taktykę niż na zabawę, jak w paintballu.
Ludzie bawiący się w ASG często należą do grup reenactmentu czy rekonstrukcji historycznej, szkolą się i starają jak najbardziej upodobnić do współczesnych żołnierzy czy operatorów oddziałów specjalnych. Często prowadzi to do wydawania sporych sum pieniędzy na sprzęt wojskowy (kamizelki, noktowizory, mundury, buty) bądź jego kopie (kamizelki, mundury, celowniki kolimatorowe i optyczne, lasery, latarki, hełmy)
Z poważaniem,
Brainer

"A jak chociaż raz pierdniesz nie na komendę to wtedy ci coś powiem" by Adziatron

Awatar użytkownika
Dante
Top secret
Top secret
Posty: 1337
Rejestracja: 24 paź 2006, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Dante »

To i ja tez sie wypowiem.

Bawilem sie w paintball i :
Zalety:
Zasieg markerow -naprawde spory.
Kulki z farba -kiedys czerwona - klimat !

Wady:
Ktos kiedys ubzdural sobie ze nie bedzie wolno bawic sie w wojne i zabronil nosic Camo. teraz juz z tego sie wycofano- ale pozostal mi niesmak.
Podawanie kulek -Grawitacyjne.loader musi byc w pionie ( choc jest rozwiazanie podajace kulki - ale drogie jest cholernie).

Elektryki - markery ktore wyplowaja 200 kulek w kilkanascie sekund i ladowane sa bez przerywania ognia ( jak tasma)

Jak wspomnial PAT-B malo realizmu.

ASG (AEG,GAS)
Wady :
Zasieg -ciagle jest dosc maly -choc technika posowa sie naprzod i ja nie czuje z tego powodu dyskomfortu.

Zalety:
Olbrzymie pole do zabawy w wojne. Nie ma zadnych barier.
mundury oporzadzenie teren (Las,bunkry,budynki )
MILSIMy- Zabawy nastawiane na maxymalna dawke realizmu ( opatrywanie rannych, transport wlasnych rannych itd itp)
Bron- w zasadzie, dla niewpranego oka nie do odroznienia nawet po wzieciu do reki...

W dobrym towarzystwie, naprawde dobra zabawa.
Dante
"młodzieńcze ! ciesz sie w młodości swojej " -platoon /Eklezjastes

747170

Awatar użytkownika
Miro
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 137
Rejestracja: 19 maja 2008, o 20:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam gdzie cię nie ma.
Kontakt:

Post autor: Miro »

Zastanawiam się nad kupieniem sprzętu do ASG.
1 Czy może mi sie przydać kamizelka taktyczna i broń krótka?
2 W jakich dobrych sklepach można kupować dobry sprzęt?
3 Kiedy są organizowane takie manewry z naszego forum i ile średnio jest uczestników?
4 Na jakich zasadach toczoa jest gra i czy jest jakieś ograniczenie wiekowe?
5 Jakie karabiny są najbardziej solidne i dobre do ASG?

Proszę o krzyczenie na mnie za zadawanie głupich pytań bo po siecie mi się niechce szperać.

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

moze nie wyczercie tematu twoich pytan ale na kilka odpowiem

Ad1. Mnie sie przydala krotka nie raz a i kamizelka taktyczna tez. Czy tobie sie przyda to nie wiem ale moze warto sie zastanowiec nad wlozeniem kupy kasy w zabawe, ktora moze ci sie nie spodobac

Ad2. Tutaj niech sie wypowiedza osoby bardziej doswiadczone w tej dziedzinie. Jest kilka na terenie 100licy jak rowniez kilka usianych po necie (Np Capri asg.capri.pl/gunsmith.pl ja osobiscie taczej

Ad3. Co do organizacji manewrow to przynajmniej 2-3 razy w roku staramy sie zebrac w miare mozliwosci aczkolwiek nie sa to wyjazdy w szytwno ustalonych terminach

Ad4 Zasady sa w duzej mierze dostosowane do scenariuszy, ktore sie rozgrywa.

Ad5 Tutaj tez niech sie wypowiedza lepsiejsi w tym temacie
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Miro
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 137
Rejestracja: 19 maja 2008, o 20:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam gdzie cię nie ma.
Kontakt:

Post autor: Miro »

Czy są jakieś ograniczenia wiekowe? A co do tego że ASG mi się spodoba jestem pewien na 80% więc spoko. A jak np odznacza się "smierć" zawodnika.

Awatar użytkownika
Muird
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 73
Rejestracja: 27 mar 2008, o 21:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Muird »

Preferowany wiek to:
-16 lat pisemna zgoda obojga rodziców/opiekunów
-od 18 do dopóki dasz radę

Zależy, gdzie... mi są znane zakładanie czerwonej czapki na łepetynę, lub inne oznaczenia w kolorze czerwonym.
Umarłem za dnia by narodzić się dla nocy. Spowity mgłą zagłady krocze przez świat pozostawiając za sobą odór śmierci i strach przed moim nadejściem. Jestem mieczem w dłoni Śmierci, istnieje by zabijać.

Manewry: III

Awatar użytkownika
Miro
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 137
Rejestracja: 19 maja 2008, o 20:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam gdzie cię nie ma.
Kontakt:

Post autor: Miro »

No to sobie troche poczekam. :(

ODPOWIEDZ