Od czego zaczac??

Wszystko co dotyczy replik ASG
Awatar użytkownika
Varjo
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 1111
Rejestracja: 11 lis 2008, o 22:35
Płeć: Mężczyzna

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Varjo »

Wednesday pisze:Jeśli wytrzymują te ~400 fps. z przyłożenia i są wygodne, to tak.
tylko że po niezłym tuningu można koło 600 fps wyciągnąć i co wtedy ??
When i close my eyes i keep falling
Though im plunging down it's like flying
I'ts funny how im so high yet never floated
so low
Just wanna revert from this horrid death row
___________________________________
Cześć chłopaki jestem Varjat, spalę wam dziś komisariat :D

Awatar użytkownika
Wednesday
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 755
Rejestracja: 15 gru 2008, o 08:50
Płeć: Mężczyzna

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Wednesday »

Bez urazy, ale uważam, że ludzie, którzy podkręcają swoje bronie do ~600 fps. ( i nie są to żadni snajperzy, dla których zresztą w asg nie ma miejsca ) mają coś z głową..
Niby wszystko fajnie, niestety do momentu, w którym ktoś Ci wybije zęby z pomocą swojej zabawki. Po za tym zaznaczyłem, że chodzi tu o strzał z kilku centymetrów, a na strzelankach takie sytuacje nie mają (a przynajmniej nie powinny) mieć miejsca.
Summum ius, summa iniuria.

Daj mi szkockiej, umieram z głodu.

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Eshealon »

Bez urazy, ale uważam, że ludzie, którzy podkręcają swoje bronie do ~600 fps. ( i nie są to żadni snajperzy, dla których zresztą w asg nie ma miejsca ) mają coś z głową..
No dobra, to od początku, czemu Środo uważasz że w AirSofcie nie ma miejsca dla snajperów? Mogę Ci świadczyć trzema przypadkami w mojej karierze ASGeja gdy facet który nie widzi przyjemności w sianiu seriami, tylko w kilku wymierzonych strzałach może naprawdę narobić kaszany.
Anyway, w prawie ASG dopuszczalny poziom tuningowania replik to 500 fpsów. Z giwerą która ma więcej nie wpuszczą Cię zwyczajnie na żadną oficjalną i poważną strzelankę, przynajmniej na Mazowszu. Nie opłaca się więc robić megaupgrade`u. Wszystko jest dopuszczalne, ale w granicach rozsądku.
Niby wszystko fajnie, niestety do momentu, w którym ktoś Ci wybije zęby z pomocą swojej zabawki.
Moje minimi ma coś koło 400 fpsów. Teoretycznie przy odrobinie niefartu mógłbym zostać dentystą. Wcale nie potrzebuję do tego niesamowitych 600 fpsów.
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
XaZaX
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 497
Rejestracja: 4 lis 2008, o 23:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Od czego zaczac??

Post autor: XaZaX »

Odnośnie Eshowego dentysty potwierdzam, niedawno na strzelance u nas kolega stracił kawałek jedynki ze stockowego AK-47 (vfc chyba, ale na pewno coś z górnej półki).
A co do snajperów - na Mislimach są bardzo przydatni, szczególnie tacy co umieją się maskować. Ja bym sobie posnajperzył tylko nie mam środków :/
If you not serve in combat, then you will serve on the fireing line! - Imperial Guard Commissar

Tata! Tata! Biją renegata!!
Przyjdzie Tata i pozamiata!

Jestem Nocarzem - powiedział Nex - i nie obchodzą mnie wasze drożdże! <cytat niedokładny :P>

Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Magnus »

Dex może w tym momencie przytoczyć historię swojej snajperskiej osłony podczas wycofywania się :D
TKM!

Awatar użytkownika
Wednesday
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 755
Rejestracja: 15 gru 2008, o 08:50
Płeć: Mężczyzna

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Wednesday »

Co do snajperów ; był kiedyś taki temat na wmasg (jak znajdę, to może potem zarzucę linkiem), w którym z grubsza ustalono, że dla prawdziwego snajpera naprawdę trudno znaleźć odpowiedni scenariusz.. Nie mówię tu o strzelcach wyborowych, tylko o tych ludziach, którzy obserwują cel przed akcją, biorą pod uwagę warunki atmosferyczne, mają swojego spottera, itd. Przynajmniej ja tak wyobrażam sobie prawdziwych snajperów.. ;] A, i ja także nie lubię siać seriami, więc jest nas już 4..

Jeśli chodzi o wybijanie zębów, to wydaje mi się, że i z 300 fps. przy odrobinie 'szczęścia' możnaby komuś zmniejszyć powierzchnię gryzącą.. ;] Chodzi o to, że znam ludzi, dla których fps. to podstawowy parametr i najlepiej gdy jest go powyżej 400+, nie ważne w jakiej broni. A jeśli mamy doczynienia z repliką, której prędkość wylotowa oscyluję w granicach 500 wzwyż fps, to prawdopodobieństwo, że komuś coś się stanie jest znacznie większe, niż powiedzmy z Twoim minimi. Zresztą można wybić oko i ze sprężynowej beretty, a dobrze i bezpiecznie się bawić z ludźmi '400 fps'. Wszystko zależy od tego kto trzyma broń. ;]

@Smil.

Przecież Ci odpisałem co sądzę o tych okularach.. ;] A offtop przynajmniej jest ciekawy.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2009, o 08:28 przez Wednesday, łącznie zmieniany 1 raz.
Summum ius, summa iniuria.

Daj mi szkockiej, umieram z głodu.

Awatar użytkownika
Smilodon
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 2400
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Smilodon »

cóż, znów trochę zespamuje, ale nawet nocarskich snajperów się nie boję, bo cóż oni mogą dobrze wyszkolonym Renegatom zrobić.... Tak czy tak pytałem się co sądzicie o tych oklarach co kupiłem i czy wogóle się nadają....., a tu jak zwykle offtop się szerzy.... :twisted: :czytaj:
a to podobno ja jego vice mistrzem jestem...
Psi c%#j i Last True Rebellious
"Smilodon Straszny jestes i czasem sie Ciebie boje ...
D."

| Prywata / Ratuj się kto może czyli... kursik pierwszej pomocy / Manewry IV - Waterworld / Nocarz - Premiera / Młody - Premiera - "Tor taktyczny" / Polcon 2017 / WTF II / CC II / Moto / WTF III / CC III |

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Eshealon »

Co do snajperów ; był kiedyś taki temat na wmasg (jak znajdę, to może potem zarzucę linkiem), w którym z grubsza ustalono, że dla prawdziwego snajpera naprawdę trudno znaleźć odpowiedni scenariusz.. [...] Przynajmniej ja tak wyobrażam sobie prawdziwych snajperów.. ;] A, i ja także nie lubię siać seriami, więc jest nas już 4..
No dobrze, przy czym dalej bawimy się w AirSoft, right?
I zarówno facet który odgrywa rolę snajpera jak i taki który jest CKMistą "w cywilu" pracują w tej samej fabryce azbestu? Więc przyjmij Wednesday że nie ma też miejsca dla prawdziwych żołnierzy w ASG, bo wiele praw którymi rządzi się AirSoft w prawdziwej wojnie nie ma zastosowania. Przed prawdziwą kulą nie schowasz się za krzakiem, nawet najbardziej gęstym., a ja w prawdziwym minimi nie miałbym 2000 kulek w boxie. Zatem idąc tym torem w ASG nie ma miejsca na żaden realizm.
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Wednesday
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 755
Rejestracja: 15 gru 2008, o 08:50
Płeć: Mężczyzna

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Wednesday »

Hm, tak się składa, że ostatnio na Yukonie spotkałem dwójkę snajperską z całym oporządzeniem - więc nie jest to łatwe, ale się da. A przeniesienie i odpowiednie dostosowanie do asg uzbrojenia, umundurowania i taktyki jest możliwe, tylko musi to być wszystko odpowiednio zmodyfikowane. Nie widzę tylko sensu w tym, że co niektórzy w asg mają tendencję do określania mianem 'snajpera' każdego kto gania z lunetą na swoim karabinie. I niech każdy pracuje sobie gdziekolwiek w 'cywilu', ale na strzelance może być kim chce - wystarczy, że założy jakiś tam mundur i dostanie do ręki gnata. Co z tego, że Heniek i Marian pracują w jednym szybie kopalnianym, ale jak idą na strzelankę to jeden z nich jest dowódcą oddziału SAS, a drugi to przecież członek Delty.. ;]
Summum ius, summa iniuria.

Daj mi szkockiej, umieram z głodu.

Awatar użytkownika
Necro
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 251
Rejestracja: 20 paź 2008, o 22:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków
Kontakt:

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Necro »

Hmmm... Troszkę się tutaj nowych postów naprodukowało, ale co tam. :wink:
Smilodon[/b - z tym przyłożeniem chodziło o test okularów, który przechodzą przed strzelanką. Owszem, podczas samej strzelanki nie za często zdarza się, żeby padały strzały z bardzo bliskiej odległości ale jednak czasami ma to miejsce np.: podczas wejścia do budynków. Dlatego okulary muszą zostać odpowiednio przetestowane, żeby później nie było nieprzyjemnych niespodzianek.

A co do reszty - na początku jak zaczynałem swoją przygodę z ASG mieliśmy w drużynie snajpera - może nie z jakąś super cudowną repliką ale mimo wszystko miała te swoje 400 fpsów (sprężyna) z wmontowaną preclufą, którą przedłużał przykręcony na stałe tłumik dźwięku. Jej skuteczny zasięg oscylował w granicach 70 metrów. I jeżeli się dobrze schował i w odpowiednim miejscu (pod kątem scenariusza) w krzakach to nie było szans się przedrzeć inaczej jak pruć na ślepo po krzakach mając nadzieję, że się go trafi. Nie wyobrażam sobie podobnych akcji jeżeli miałby do dyspozycji spottera i replikę posiadającą większą szybkostrzelność. :wink:
The stillness within stillness is false. True stillness is found in motion. - philosophy of the Nyss blademasters

Awatar użytkownika
Darviel
Pośredniczka
Pośredniczka
Posty: 582
Rejestracja: 10 gru 2008, o 22:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Darviel »

Darviel pisze:Ymm..A co powiecie o tym?

http://www.taiwangun.com/shop,show,593

Ekhm?
Afraid to shoot strangers...

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Eshealon »

Darviel, opcja "szukaj" na tym forum naprawdę działa.

Wystarczy wpisać "beta" w pole wyszukiwarki, i po problemie.
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Smilodon
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 2400
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Smilodon »

Necro pisze:Smilodon - z tym przyłożeniem chodziło o test okularów, który przechodzą przed strzelanką. Owszem, podczas samej strzelanki nie za często zdarza się, żeby padały strzały z bardzo bliskiej odległości ale jednak czasami ma to miejsce np.: podczas wejścia do budynków. Dlatego okulary muszą zostać odpowiednio przetestowane, żeby później nie było nieprzyjemnych niespodzianek.
to chyba wystarczająca (tak mi się wydaje wytrzymałość)
Wytrzymałość = F – uderzenie 45m/sek kulką 6mm o wadze 0,86g

ps. Necro zrozumiałem o co chodziło, ale odgryźć się trochę też musiałem jak to ja... :lol:
Psi c%#j i Last True Rebellious
"Smilodon Straszny jestes i czasem sie Ciebie boje ...
D."

| Prywata / Ratuj się kto może czyli... kursik pierwszej pomocy / Manewry IV - Waterworld / Nocarz - Premiera / Młody - Premiera - "Tor taktyczny" / Polcon 2017 / WTF II / CC II / Moto / WTF III / CC III |

Awatar użytkownika
Kane
Syn Siewcy
Syn Siewcy
Posty: 362
Rejestracja: 27 wrz 2007, o 23:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Kane »

wow
Ale mam zaległości.
Parę rzeczy które mi się tu rzuciły w oczy.
- Ten AUG do którego linka wrzucił Smil - tanie badziewie Both Elephanta - pod żadnym pozorem nie kupować, Nawet magazynki tego badziewia nie pasują do innych AUGów
- Smil - zamiast kolejnego Hicapa polecam zakup kilku lowcapów. O ile w takim minimi to normalna rzecz te 2000 kulek - to w końcu broń wsparcia, to w karabinkach wole low- lub real- capy, naprawdę lepsza zabawa kiedy co chwila musisz zmieniać magazynki niż latasz przez całą strzelankę z jednym i prujesz na prawo i lewo
- snajperzy - przydają się, to fakt. Dobry karabin z preclufką i co najmniej 600fps na stanie to jest to. Ale jest pewien wymóg - broń boczna z mniejszą ilościa fpsów, bo naprawdę niefajnie jest dostać z czegoś takiego z kilkunastu metrów. Ja osobiście wolę podkręcić zwykły karabin, zamontować kolimator lub nie za droga lunetkę i jest sprzęt w miarę uniwersalny. Chcesz się pokampić w zasadzce? proszę bardzo. Szturm i sianie seriami? jak najbardziej
A odwróciwszy się,
nie ujrzałem nic.
Tylko własny cień.
Cień Anioła Śmierci.

Awatar użytkownika
Smilodon
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 2400
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Smilodon »

Kane a co byś radził do tego mojego AK-74 przyczepić?? i czy coś się da??
Psi c%#j i Last True Rebellious
"Smilodon Straszny jestes i czasem sie Ciebie boje ...
D."

| Prywata / Ratuj się kto może czyli... kursik pierwszej pomocy / Manewry IV - Waterworld / Nocarz - Premiera / Młody - Premiera - "Tor taktyczny" / Polcon 2017 / WTF II / CC II / Moto / WTF III / CC III |

ODPOWIEDZ