Od czego zaczac??

Wszystko co dotyczy replik ASG
Awatar użytkownika
Kirs
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 155
Rejestracja: 23 lis 2008, o 00:03
Płeć: Mężczyzna

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Kirs »

Hej mógłby mi ktoś podpowiedziec czy się opłaca kupowac??
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=485076038

Ja myślę że jest spoko ale nie wiem może ma jakieś wady.
Spoważniałem...
Nie jestem już dzieciuchem nabijającym bezsensu posty.....

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Falk »

Nie znam się na tym za bardzo, ale z tego, co mi koledzy radzili, to lepiej kupić gaziaka.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Necro
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 251
Rejestracja: 20 paź 2008, o 22:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków
Kontakt:

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Necro »

Miałem styczność z elektrycznym Glockiem TMką jak i z gaziakiem KSC. Oba modele były w podobnej cenie, cechy, które je różniły to:
- zasięg (gaziak zdecydowanie większy i celniejszy)
- realizm (gaziak o wiele lepszy pod tym względem - normalny magazynek, blow-back)
- koszt utrzymania (baterie, bo TMka chodziła na paluszki są o wiele tańsze od gazu)
- niezawodność (w mrozie gaziak tracił nieco na wartości bojowej, raz na czas zdarzał mu się syfon)
Tak więc ogółem - elektryczna TMka była niezawodną i tanią w utrzymaniu, nieco mało realistyczną bronią o przeciętnych osiągach. Gaziak KSC był momentami nieco zawodny i droższy w użytkowaniu, za to osiągi i realizm - praktycznie maksimum.

Oczywiście, link, który podałeś odnosi się do modelu niezbyt znanej firmy, za to z opisu aukcji dowiadujemy się, że ma blow-backa i posiada własny akumulatorek - to są plusy, niewątpliwie. Niestety obawiam się, że będzie posiadał mizerny zasięg. Ogółem dosyć mocno zastanawiałbym się konfrontując ten model z tańszymi modelami gazowymi firm takich jak STTI, KJW czy nowości firmy ARMY - sytuacja będzie podobna jak w przypadku odpowiedników lepszych firm - z jednej strony broń w miarę niezawodna, niezależna od pogody, tania w użytkowaniu za to z mizernymi osiągami a z drugiej - troszkę zawodna i szwankująca na mrozie oraz droższa w użytkowaniu, za to bardzo realistyczna i posiadająca całkiem niezłe osiągi. Decyzja należy do Ciebie, gdyż każdy stawia na co innego. Dodam na zakończenie jedynie tyle, że nie miałem styczności z repliką do której linka podałeś, a swoje wrażenia opisałem odnośnie podobnych modeli lepszych firm.
The stillness within stillness is false. True stillness is found in motion. - philosophy of the Nyss blademasters

Awatar użytkownika
Kirs
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 155
Rejestracja: 23 lis 2008, o 00:03
Płeć: Mężczyzna

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Kirs »

Dobra wielkie dzięki myślę że kupie jednak tego glocka...
Strzelałem u kumpla z podobnego i był spoko ale z gaziaka nie strzelałem.
Myślę jednak że narazie mi wystarczy jako broń krótka...
Moja długa broń to MP5 (siajowa) bo plastik i sprężyn...
Ale niedługo kupuje chyba MP7 metal i elektryk...
Co myślisz na temat MP7?
Spoważniałem...
Nie jestem już dzieciuchem nabijającym bezsensu posty.....

Awatar użytkownika
Miro
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 137
Rejestracja: 19 maja 2008, o 20:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam gdzie cię nie ma.
Kontakt:

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Miro »

Ja też myślałem nad zakupem MP7. Nic praktycznie niewiem o tej broni i niewiem czy jest w Nocarskim arsenale. :?:
Psy to najlepsi przyjaciele człowieka.
Więc dlaczego Watykańscy nie lubią Nocarzy?

Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Magnus »

Nie ma. Nocniki używają kamieni i kijków do walki.
TKM!

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Dexter »

Magnus, zawrzyj się, jak nie masz nic sensownego do dodania w temacie.

Miro, jak praktycznie nic nie wiesz o broni, to zacznij szukać informacji. Napisz mail do sklepów z prośbą o podanie parametrów technicznych. Przejrzyj WMASG w poszukiwaniu recenzji i opinii. Zadawaj pytania na forach o konkretny model (a nie ogólnie o MP7, bo niczego sie nie dowiesz).

Jeśli nie wiesz, czy coś jest w arsenale, spytaj technika - od tego jest. Ale zanim do niego polecisz z pytaniem, zastanów się głęboko, czy sam nie jesteś w stanie znaleźć odpowiedzi. A zapewniam Cię, że w tej sytuacji jesteś. Zajrzyj do takiego jednego specjalnego działu...

I taka uwaga do wszystkich: jeśli piszecie o jakiejkolwiek replice (czy to opisując własną, czy też pytając przed zakupem, czy cokolwiek innego) oprócz modelu broni podajcie również producenta i nazwę handlową. Dla przykładu ja mam MP5K PDW firmy Galaxy nazwa handlowa G.5 oraz M14/M21 firmy AGM nazwa handlowa MP008 - i teraz nie ma problemu z ustaleniem, co dokładnie mam na stanie (bo istnieje wiele różnych MP5K PDW oraz M14). Jasne?
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

Awatar użytkownika
Miro
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 137
Rejestracja: 19 maja 2008, o 20:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam gdzie cię nie ma.
Kontakt:

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Miro »

Niechodziło mi o parametry broni bo to wiem, ale o jej poręczność w walce. MP7 metalowa, Symbol handlowy M1G, cena ~260zł sklep tanie militaria w Warszawie. (niestety na karabiny z taiwangun czy innych firmowych sklpeów mnie po prostu niestać) :oops:
Psy to najlepsi przyjaciele człowieka.
Więc dlaczego Watykańscy nie lubią Nocarzy?

Awatar użytkownika
Dante
Top secret
Top secret
Posty: 1337
Rejestracja: 24 paź 2006, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Dante »

NIe chcialem sie odzywac ale zadaj sobie pytanie czy stac Cie na tanie militaria ?
Kupilem tam kiedys mp5 elktryka CYMY za 150 pln ( taki mialem kaprys) i na pierwszej strzelance (manewry I) podziekowalem firmie za wspolprace.
I teraz CYMA - robi tez bardzo bardzo dobre modele ( patrz AK Esha).
Pewnie kupie cos jeszcze w Tanich militariach, ale nie z nadzieja ze bedzie sprawnie dzialalo.
Ew. Za wszelka cene sprawdz na miejscu zawartos opakowania ( moje bylo troche rozgrabione ) i poprosc o podlaczenie baterii, wystrzelaj magazynek.
Zobacz zasieg, skupienie i posluchaj silnika. NIby oczywiste, moze zbedne, Ale unikniejsz rozczarowania.

Pozdrawiam
Dante
"młodzieńcze ! ciesz sie w młodości swojej " -platoon /Eklezjastes

747170

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Eshealon »

Wtrącę się, bo może powiem coś istotnego, co pomoże Ci Miro podjąć decyzję :)
Rozumiem że zastanawiasz się nad tym:
http://www.taniemilitaria.pl/sklep/prod ... cts_id=448
Pytam, bo ta replika figuruje w TM jako m16, Ty mówiłeś o m1G, zakładam że to pomyłka.

Ta replika jest "noname", nie mogę nigdzie znaleźć nazwy producenta, a to już jest podejrzane, znaczy że panowie z TM nie mają się czym chwalić. Trochę pogrzebałem, i znalazłem kto popełnił tą replikę:
http://www.metalgun.pl/product-pol-94-M ... ts_hidding
Taaaa, Both Elephant. To dużo wyjaśnia :) Na tej stronce masz replikę 10 zł tańszą.

Teraz najważniejsze, jakość repliki jest taka sama jak cena - niska. Miro, jeżeli zamierzasz pochodzić w nocarskim mundurze i chciałbyś mieć do tego munduru jakiś ozdobnik w postaci PM, to możesz śmiało kupować, do tego to MP7 się nadaje. Ale jeżeli zamierzasz strzelać, i mieć z tego jakiś fun, to odradzam ten zakup. Wiem jak się strzela z takich replik, podobnie jak Dante miałem okazję używać broni zasilanych baterią 7,2 V, a taka jest stockowa w Twojej replice :) ( Z resztą baterię gdzieś jeszcze pewnie mam, jeśli będzie Ci potrzebna to mogę Ci ją sprezentować przy jakiejś okazji). Gdzieś kiedyś nawet opisywałem wrażenia z używania takich replik, jak chcesz mogę Ci podesłać link. Szybkostrzelność mizerna, zasięg też. Nie masz najmniejszych szans konkurować z bardziej zaawansowanymi replikami, chociażby z tym droższym o 30 zł AK Beta, który w tej sytuacji bym Ci szczerze polecał.
http://www.taniemilitaria.pl/sklep/prod ... cts_id=442

Ja bym go osobiście tego MP7 nie brał, wyrzucone pieniądze w błoto.
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Kirs
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 155
Rejestracja: 23 lis 2008, o 00:03
Płeć: Mężczyzna

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Kirs »

No no no.... Po tym co się tutaj naczytałem to się poważnie zastanowię nad zakupem MP7 a nawet z niego zrezygnuje ....
A to AK jest nawet nawet i poważnie rozważę kupno tego modelu...
A jak możesz polecić coś jeszcze to bardzo proszę przyda mi się napewno przy kupowaniu bronie długiej.
Spoważniałem...
Nie jestem już dzieciuchem nabijającym bezsensu posty.....

Awatar użytkownika
Necro
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 251
Rejestracja: 20 paź 2008, o 22:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków
Kontakt:

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Necro »

Z elektryków firmy Both Elephant miałem w łapach kiedyś Steyra - odradzam każdemu zakup produktów tej firmy jeżeli są choć minimalnie podobne do wspomnianego Steyra - dno + kilka metrów mułu, nie przetrzymał jednej strzelanki bo poszedł w nim silnik i zębatki po tym jak na chwilę kumpel podłączył do niego mocniejszą baterię, żeby zwiększyć mizerną szybkostrzelność.
W pełni popieram Esha - wydawanie 250 złotych na tanią replikę mija się z celem - jak to ma być ozdoba i tylko ozdoba lepiej poszukać sobie odpowiedniej sprężynówki - zaoszczędzisz kasę, a wygląd będzie podobny. Za to jak chcesz się postrzelać i być zadowolonym ze swojej broni to zdecydowanie bardziej polecam troszkę dozbierać i kupić już solidną replikę.
The stillness within stillness is false. True stillness is found in motion. - philosophy of the Nyss blademasters

Awatar użytkownika
Miro
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 137
Rejestracja: 19 maja 2008, o 20:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam gdzie cię nie ma.
Kontakt:

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Miro »

Naprzykład na tą replikę mógł bym poświęcić te 350zł : http://www.taiwangun.com/shop,show,774
Niewiem tylko czy to dobra firm bo kupiłem tu tylko google.
Psy to najlepsi przyjaciele człowieka.
Więc dlaczego Watykańscy nie lubią Nocarzy?

Awatar użytkownika
Kirs
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 155
Rejestracja: 23 lis 2008, o 00:03
Płeć: Mężczyzna

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Kirs »

Nie wiem czy tej firmy jest taki sam ale mój kumpel kupił identyczny innej firmy i nie wytrzymał 3 strzelanek... coś w środku mu się rozwaliło także ja osobiście odradzam...
Chyba że ta firma jest jakaś super
Spoważniałem...
Nie jestem już dzieciuchem nabijającym bezsensu posty.....

Awatar użytkownika
Necro
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 251
Rejestracja: 20 paź 2008, o 22:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków
Kontakt:

Re: Od czego zaczac??

Post autor: Necro »

Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia co do replik takiej klasy. Jest już to jakiś wydatek, jednak teraz się pojawia pytanie czy nie jest lepiej poświęcić jeszcze trochę kasy i kupić jeszcze lepszą, już w pełni profesjonalną replikę.
W stosunku cena/jakość to naprawdę nie ma się czego czepić przy tym modelu. Nie miałem okazji sprawdzić go na żywo osobiście ale wiem tyle, że na pewno jest lepszy niż podobna replika CYMY, która była naprawdę całkiem niezła. Dlatego za taką cenę ta replika wydaje się naprawdę solidnym wyborem, tyle tylko, że ja osobiście polecałbym TLFa ze składaną kolbą - bardziej uniwersalna. :wink:
Jedyna sprawa to to co wspominałem na początku - dozbieranie jeszcze około 150 złotych i zakup mocniejszej i wytrzymalszej repliki to rzecz warta zastanowienia.
The stillness within stillness is false. True stillness is found in motion. - philosophy of the Nyss blademasters

ODPOWIEDZ