MANEWRY NR IV - ZASADY BEZPIECZEŃSTWA i FAQ

Czyli nasze spotkania z repliką w ręku
Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

MANEWRY NR IV - ZASADY BEZPIECZEŃSTWA i FAQ

Post autor: Eshealon »

Temat ten powstał głównie z myślą o użytkownikach którzy mają nikłe pojęcie o Manewrach, ASG i rozgrywce jako takiej. Polecam jednak lekturę wszystkim.

1. Historia manewrów
2. Na czym polegają manewry?
3. Co to jest AirSoft?
4. Nigdy nie brałem/brałam udziału w poprzednich manewrach, ale chce wziąć udział w tych. Nie grałem/grałam nawet nigdy w Airsoft. Mogę jechać na manewry?
5. Ja chcę na manewry, ale nie wiem czy się nadaję...
6. Co muszę mieć by wziąć udział w IV manewrach?
7. Na forum reprezentuję ród Naukowców/Bankierów/Żywieniowców/Winorośli. Czy to eliminuje mnie z rozgrywki?
8. Jaką dokładnie broń muszę posiadać by wziąć udział w manewrach?

1. Historia manewrów
Pierwsze manewry Nocarsko-Renegackie zostały rozegrane w kwietniu 2007 roku, przez 10 osób, ostatnia rozgrywka z zeszłorocznych wakacji zgromadziła blisko 30. Obecne manewry również są wyjątkowe, pierwszy raz w historii czynny udział zapowiedzieli Watykańscy.

2. Na czym polegają manewry?

Są to rozgrywki AirSoftowe organizowane przez forumowiczów zrzeszonych na portalu Nocarz.pl. Udział w nich brać mogą wyłącznie użytkownicy wspomnianego forum. Bawimy się w konwencji twórczości Magdaleny Kozak.

3. Co to jest AirSoft?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Airsoft

4. Nigdy nie brałem/brałam udziału w poprzednich manewrach, ale chce wziąć udział w tych. Nie grałem/grałam nawet nigdy w Airsoft. Mogę jechać na manewry?

Jasne że tak, o ile masz chęć to zapraszamy.

5. Ja chcę na manewry, ale nie wiem czy się nadaję...

Jeśli interesuje Cię wizja bezkrwawej rozgrywki i biegania po lesie, za to w świetnym towarzystwie, połączoną z kupą zabawy i śmiechu, to tak - nadajesz się po trzykroć. Cytując klasyków: Wymówki i dziurę w dupie ma każdy.

6. Co muszę mieć by wziąć udział w IV manewrach?
a. Rozsądek i odrobinę odpowiedzialności
b. Broń ASG
c. Ochronę oczu
d. Kawałek czerwonego materiału

7. Na forum reprezentuję ród Naukowców/Bankierów/Żywieniowców/Winorośli. Czy to eliminuje mnie z rozgrywki?

W żadnym wypadku, zapisujesz się na listę, na miejscu dostajesz przydział do rodu, i bierzesz udział w manewrach.

8. Jaką dokładnie broń muszę posiadać by wziąć udział w manewrach?

Jakąkolwiek ASG, spełniające warunki bezpieczeństwa zapisane poniżej.

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

1. Broń.
Repliki Sprężynowe, Gazowe, Elektryczne ASG, graniczna wartość fps: 450.
2. Ochrona oczu
Okulary bądź gogle, wytrzymujące wystrzał z repliki strzelającej z mocą 500 fps. Większość z ogólnodostępnych. Każde gogle/okulary przed rozgrywką zostaną sprawdzone poprzez przystrzelenie z najmocniejszej z dostępnych replik. Obowiązuje zakaz zdejmowania ochrony oczu przez całość rozgrywki.
3. Nie używamy pirotechniki
4. Czerwony kawałek materiału o którym wspomniałem wcześniej, używamy go w wypadku trafienia, umieszczając w widocznym miejscu.
5. Zakaz spożywania alkoholu
6. Wszystko co zostało poruszone w artykule na Wikipedii (link wyżej).
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

ODPOWIEDZ