A może Wrocław?

Czyli nasze spotkania z repliką w ręku
Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: A może Wrocław?

Post autor: Eshealon »

Dante prosił o nie zniżanie się do pewnego poziomu, zamierzam nie sprawić mu zawodu, i przejdę nad Twoją prowokacją do porządku dziennego. Jeśli masz mi coś jeszcze do powiedzenia to mój nr gg znasz. Czekam. Tylko wcześniej ochłoń trochę.

A służbowe stosunki między moim Generałem a mną zostaw w spokoju bo nic Ci do tego.
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Dante
Top secret
Top secret
Posty: 1337
Rejestracja: 24 paź 2006, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wa-wa

Re: A może Wrocław?

Post autor: Dante »

Pozwole sobie od tego miejsca usuwac posty ktore nie beda dotyczyly bezposrednio organizacji manewrow w okolicach Wroclawia.
Wszystkie komentarze i uwagi dotyczace zaistanialej sytuacji.prosze kierowac na PW lub zalozyc odzielny watek.
Zachecam osoby chetne do zorganizowania manewrow by w pierwszej kolejnosci sie wypowiedzialy i rozwialy nasze watpliwosci.Dziekuje
Dante
"młodzieńcze ! ciesz sie w młodości swojej " -platoon /Eklezjastes

747170

Awatar użytkownika
XaZaX
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 497
Rejestracja: 4 lis 2008, o 23:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: A może Wrocław?

Post autor: XaZaX »

Ja bym chętnie coś zrobił tylko mam zero doświadczenia, nie uczestniczyłem nawet do tej pory w żadnych manewrach... :( ale jak poinstruujecie to z wielką chęcią pomogę :)
If you not serve in combat, then you will serve on the fireing line! - Imperial Guard Commissar

Tata! Tata! Biją renegata!!
Przyjdzie Tata i pozamiata!

Jestem Nocarzem - powiedział Nex - i nie obchodzą mnie wasze drożdże! <cytat niedokładny :P>

Awatar użytkownika
Smoq
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 207
Rejestracja: 20 lut 2008, o 13:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: A może Wrocław?

Post autor: Smoq »

Ja pomogę chętnie, scenariusz się ułoży i da do zaakceptowania Inanitom i Madzikowi
Co najwyżej miał bym pytanie - czy znalazła by się osoba z doświadczeniem by doradzi i udzielić konsultacji w temacie manewrów.
A co do tych którym bardzo nie pasuje - macie inne propozycje?

Awatar użytkownika
Milo
Diakon
Diakon
Posty: 499
Rejestracja: 17 sty 2009, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: A może Wrocław?

Post autor: Milo »

Ja znam we Wrocławiu ludzi, którzy się tym zajmują i myśle, że mogliby pomóc przy scenariuszu od strony jego grywalności ( bo na klimacie to się nie znają kompletnie). Poza tym znają chyba wszystkie tereny strzelanek w okolicy. Mogę dać do nich kontakt organizatorowi. Ew. też mogę dołączyć do sztabu organizacyjnego :)

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: A może Wrocław?

Post autor: Eshealon »

Smoq pisze:Ja pomogę chętnie, scenariusz się ułoży i da do zaakceptowania Inanitom i Madzikowi
To go układajcie i prześlijcie, nie mówcie, róbcie. Bo rozumiem że ustalaliście z Magdą sam pomysł w ostatnich 24 godzinach?
Smoq pisze: Co najwyżej miał bym pytanie - czy znalazła by się osoba z doświadczeniem by doradzi i udzielić konsultacji w temacie manewrów.
Myślę że napewno.
Smoq pisze:A co do tych którym bardzo nie pasuje - macie inne propozycje?
Inni którym nie pasuje proponują zmianę terminu manewrów. Na jakikolwiek inny termin. Sugeruje kwiecień, bo w maju zaczynają się komunie i władujecie się w jeszcze większe szambo niż dni majowe. Weekend w tydzień po świętach to wykonalny dla Was termin?
Ja znam we Wrocławiu ludzi, którzy się tym zajmują i myślę, że mogliby pomóc przy scenariuszu od strony jego grywalności
To zależy jak wyobrażasz sobie ich rolę. Bo jeśli mają być to osoby spoza forum biorące udział w rozgrywce - byłby to precedens na skalę wszystkich trzech edycji manewrów. Manewry Nocarsko-Renegackie mają to do siebie że są to rozgrywki między Nocarzami i Renegatami, względnie przedstawicielami innych rodów opowiadających się po którejś ze stron. I wcale nie chodzi o to żeby naprędce wszyscy Ci ludzie nagle zapisali się na forum by wziąć udział w manewrach, tylko właśnie o to by ogarniali się w temacie i byli członkami tej społeczności. Jeśli oczywiście takie są założenia.
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Milo
Diakon
Diakon
Posty: 499
Rejestracja: 17 sty 2009, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: A może Wrocław?

Post autor: Milo »

Chodzi mi o ludzi, którzy przygotowaliby scenariusz pod kątem jego grywalności aby był i interesujący i wyważony ale nie braliby w nim udziału (jakoś bym ich powstrzymał). Ludzie "od nas" pracowaliby nad wpleceniem fabuły w klimat "nocarski". W ten sposób mielibyśmy profesjonalny, klimatyczny scenariusz :)

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: A może Wrocław?

Post autor: Eshealon »

Kwestia podejścia organizatorów, niech takowi wypowiedzą się co myślą o rzeczonej propozycji.

Wg mnie skoro podejmują się oni organizacji manewrów to rozumiem że mają jakiś wstępny plan dotyczący przebiegu rozgrywki, więc mieszanie do tego ludzi z zewnątrz jest średnio potrzebne. Gdy tylko dowiemy się kto jest konkretne organizatorem obaj będziemy mogli rozwiać swoje wątpliwości w tym zakresie.
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Re: A może Wrocław?

Post autor: Mcbet »

Esh... spusc lekko z tonu chlopaki chca dobrze i dobrze ze chca ;)

Co do organizacji to napewno wam pomoga ludzie bardziej doswiadczeni baa nawet Esh wam pomoze (prawda ;) ) tylko musimy wiedziec jakiej pomocy oczekujecie w czym konkretnie mamy pomoc itp itd. Co do fabuły to musicie ustalic czy jedziemy jedna fabula na caly czas manewrow czy kilka pomniejszych epizodow nie zwiazanych ze soba ( przerabialismy juz i to i to i na kazdej imprezie sie bawilem super). Co do angazaowania ludzi z zewnatrz dobrze by bylo zeby chociaz mieli pojecie o co kaman w tym wszystkim chodzi i dlaczego winorosle nie wychodza z pod stolika jak wszedzie lataja kule bo inaczej popatrza sie na nas jak tylko ignorant moze sie popatrzyc slyszac " nie trafiles mnie bo zlewitowalem nad kula a poza tym juz nie zyjesz bo nie nalozyles filtru a slonce wstaje"

jak macie jakies pytania walcie po PM w najgorszym razie otrzymacie odpowiedz "plan jest do dupy poprawcie to i to i to a to mozna zrobic tak....." taki lajf
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: A może Wrocław?

Post autor: Eshealon »

Czekaj, wróć. Chyba się nie rozumiemy.
Chce tylko pomóc, jeżeli znowu uraziłem kogoś uczucia to przepraszam, albowiem nie chciałem urazić nikogo uczuć :mrgreen: Na to wygląda że najbardziej pokrzywdzony poczuł się Emsi

Emsi, przepraszam Cię bardzo, nie chciałem urazić Twoich uczuć :lol: :pop:

Czy ktoś jeszcze być przeproszony? Jeśli skończyła się kolejka to chciałbym powiedzieć że
jeśli zajdzie taka potrzeba, to na moją pomoc w miarę skromnych możliwości można jak najbardziej liczyć, wszystko można ustalić. Ale temat kręci się już trzeci dzień i dalej nie wiem komu mielibyśmy ewentualnie pomagać.
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Madzik
Ukryty
Ukryty
Posty: 836
Rejestracja: 10 lut 2006, o 00:24
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Re: A może Wrocław?

Post autor: Madzik »

Oto głos Ukrytego; drżyjcie, narody!

Przede wszystkim: bardzo się cieszę, że Szlachetni Wrocławianie wykazali tę chwalebną inicjatywę, by przejąć na siebie trud organizacji manewrów. Pomysł, by nasze spotkanie odbyło się tym razem w okolicach Twierdzy uważam za doskonały. Tak trzymać!

Jeżeli chodzi o realizację powyższej idei w praktyce, ośmielę się udzielić kilku wskazówek. Na początek proponuję:

1. Zbierzcie zespół
Proponuję wysłać PW lub maile do wszystkich z Wrocławia i okolic, by ustalić, jakimi lokalnymi zasobami wampirzo-ludzkimi dysponujecie. Nie każdy czyta wszystkie wątki, bądź zagląda na Forum codziennie, więc może się okazać, że jest Was dużo więcej, niż myślicie.
Spróbujcie ustalić kto i za co może być odpowiedzialny. Kto znajdzie teren, kto pomoże w aprowizacji, kto będzie pilnował scenariusza... i tym podobne. Po ustaleniu, podajcie do publicznej wiadomości, żeby było wiadomo, z kim się kontaktować w danej sprawie.
Jedna uwaga: manewry były, są i będą wampirze. ASGowcy, choćby i najlepsi na świecie, mogą brać udział dopiero po zapoznaniu się z "lekturą kanoniczną". Nie zainteresowani "Świętymi Księgami" (a są tacy w ogóle? :wink: ) mają mnóstwo różnych strzelanek gdzie indziej.

2. Wybierzcie termin
Sugerowałabym wybrać kilka terminów, ogłosić je z prośbą, by wpisywali się ci, którzy mogą się pojawić (jedna osoba może się wpisać w kilku terminach, tutaj chodzi o to, by ustalić, które terminy NIE pasują). Zwycięży najlepszy, czyli taki najbardziej oblegany. No i taki, na którym JA mogę się pojawić, rzecz jasna - od razu zatem zapowiadam, że czerwiec nie wchodzi w grę, musicie się wyrobić wcześniej.

3. Opracujcie scenariusz
Nie wahajcie się zadawać pytań i prosić o pomoc - jest tu wiele osób, dysponujących sporym doświadczeniem. Niemniej jednak pamiętajcie, że "delegować można obowiązki, lecz nie odpowiedzialność".
Ze swej strony proszę, by w scenariuszu znalazł się element w postaci szturmu na budynek, broniony przez 8-10 wskazanych przeze mnie osób (o pochodzeniu mieszanym, czyli z różnych Rodów).


Mam nadzieję, że powyższe wskazówki będą chociaż trochę pomocne. W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości zapraszam do dyskusji - tutaj lub na priv.

Już się cieszę na wspólną zabawę w Twierdzy! *h*

Ukryta
Arma virumque cano

Awatar użytkownika
XaZaX
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 497
Rejestracja: 4 lis 2008, o 23:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: A może Wrocław?

Post autor: XaZaX »

Tak jest! Jak tylko wyzdrowieję biorę się do pracy!
If you not serve in combat, then you will serve on the fireing line! - Imperial Guard Commissar

Tata! Tata! Biją renegata!!
Przyjdzie Tata i pozamiata!

Jestem Nocarzem - powiedział Nex - i nie obchodzą mnie wasze drożdże! <cytat niedokładny :P>

Awatar użytkownika
XaZaX
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 497
Rejestracja: 4 lis 2008, o 23:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: A może Wrocław?

Post autor: XaZaX »

Ok już coś ruszyło. Wrocławian ( i nie tylko) chętnych do udzielenia pomocy, proszę o pisanie PW do mnie.
If you not serve in combat, then you will serve on the fireing line! - Imperial Guard Commissar

Tata! Tata! Biją renegata!!
Przyjdzie Tata i pozamiata!

Jestem Nocarzem - powiedział Nex - i nie obchodzą mnie wasze drożdże! <cytat niedokładny :P>

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: A może Wrocław?

Post autor: Eshealon »

Pierwsza rada:
Słuchaj Magdy K. Albowiem Magda K. mądrą Magdą jest:
Madzik pisze: Proponuję wysłać PW lub maile do wszystkich z Wrocławia i okolic
Czy widzisz subtelną różnicę między powyższym a:
Wrocławian ( i nie tylko) chętnych do udzielenia pomocy, proszę o pisanie PW do mnie.
Odwróć relację (jak w głupiej reklamie banku).

P.S: Korzystając z okazji - na mnie możesz liczyć. Jedno PW do wysłania mniej.

Esh
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
XaZaX
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 497
Rejestracja: 4 lis 2008, o 23:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: A może Wrocław?

Post autor: XaZaX »

Ekipa już się zbiera, jak się zobaczę osobiście z Smoq to będziemy rozdzielać zadania. Napisałem to, bo do nie wszystkich wysłałem PW, a nie wiem czy reszta chciałaby pomóc ;).
If you not serve in combat, then you will serve on the fireing line! - Imperial Guard Commissar

Tata! Tata! Biją renegata!!
Przyjdzie Tata i pozamiata!

Jestem Nocarzem - powiedział Nex - i nie obchodzą mnie wasze drożdże! <cytat niedokładny :P>

ODPOWIEDZ