Walka wręcz

czym się różni Glock od PePeSzy i vice versa
Atlen
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 24
Rejestracja: 12 paź 2009, o 21:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa

Re: Walka wręcz

Post autor: Atlen »

Ostanio u siebie w domu zrobiłem małe KSW mianowicie mój brat ze swoim Kung-Fu kontra ja i moje Ju-jitsu. I zauważyłem ze Ju-jitsu ma nie dopracowana walke w stójce i ataki z gardy. Przyjołem taktyke że raz dostane, zato obale. Troche bolało ale ostacznie wygrałem 2:1 w rundach.

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Walka wręcz

Post autor: Falk »

Odświeżam temat. Przygotowując się do LARPa w klimacie neowiktoriańskim, przypomniałem sobie o sztuce walki o nazwie savate (francuski wynalazek z bodaj połowy XIX wieku). Generalnie chodziło o to, że savate miało podobno dość rozbudowany asortyment ciosów laską. No i w toku poszukiwań znalazłem taką stronkę. Co sądzicie o tej kompilacji?
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Nath
Licencjat
Licencjat
Posty: 226
Rejestracja: 7 maja 2009, o 23:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Walka wręcz

Post autor: Nath »

Te diagramy są bardzo fajne, ale polecam zainteresować się całymi programami z serii Human Weapon, trochę "how to" tam jest - za mało żeby na poważnie się uczyć, ale na potrzeby larpa powinno wystarczyć.
Death metal - bo jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy :D.

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Walka wręcz

Post autor: Falk »

Ja się interesuję "teorią" sztuk walki od dawna, więc lubię takie rzeczy. Już wiem, co będę robił wieczorem ;)
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Tasiek
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 318
Rejestracja: 12 lut 2009, o 23:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Walka wręcz

Post autor: Tasiek »

A tak zapytam z ciekawości. Czemu "teorią" a nie "praktyką"? ;P
http://noson.pl/

http://www.lastfm.pl/user/Metalizer_


|Pyrkon 2009|
|Manewry IV|
|Ava V|
|Fiolet|
|Nocarz-Premiera|
|Pyrkon 2010|

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Walka wręcz

Post autor: Falk »

1. Dostałem kontuzji, a potem jakoś było zawsze nie po drodze. Zbieram się do powrotu do shorin-ryu, ale godziny treningów są koszmarnie poukładane (tak, wiem, to typowa wymówka, ale nie będę chodził na trening raz w tygodniu, bo to się z celem mija).

2. Po prostu interesowały mnie życiorysy mistrzów (zwłaszcza trójka Funakoshi - Ueshiba - Kano), historia sztuk walki i poszczególnych stylów. Przyznam jednak, że najlepiej orientuję się w japońszczyźnie ;P
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
MrocznyPopiskiwacz
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 376
Rejestracja: 10 gru 2011, o 19:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Walka wręcz

Post autor: MrocznyPopiskiwacz »

...aaaale wyciągnąłem trupa z szafy :) ...
...dyskusja toczyła się co prawda 2 lata temu, ale zapewne niektórzy dyskutanci jeszcze tu bywają i odpowiedzą mi, jako praedziwi zawodowcy, czemu nawet nie napomknęli o wynalazku A.Bryla czyli BAS-3 ?...do Włościejewek jeździłem co prawda chyba ze 20 lat temu, ale już wtedy zarówno osoba doktora, jak i jego umiejętności były dość znane...a także jego konfrontacje, z chociażby Kupsem...
...a BAS-3 jako wyjatkowo brutalny system do walk wampirów normalnie cudeńko :D ...
Widziałem rzeczy, w które wy, ludzie, nigdy byście nie uwierzyli...Wszystkie te chwile przepadną w czasie niczym łzy w deszczu... Pora umierać. Roy Batty
Na pohybel skur..ysynom. Zoltan Chivay

Awatar użytkownika
Dante
Top secret
Top secret
Posty: 1337
Rejestracja: 24 paź 2006, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Walka wręcz

Post autor: Dante »

szczerze? nie słyszałem o BAS-3 ... ( wstyd mi ).
Ale chetnie się czegoś dowiem. Moglbys jakos to zaprezentowac i podeprzec jakim materialem video?.
ps "odpowiedzą mi, jako prawdziwi zawodowcy" chciales byc zlosliwy czy zabawny ?
Dante
"młodzieńcze ! ciesz sie w młodości swojej " -platoon /Eklezjastes

747170

Awatar użytkownika
Dlahcim
Atomowy_Unikat
Atomowy_Unikat
Posty: 271
Rejestracja: 23 sty 2007, o 15:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Walka wręcz

Post autor: Dlahcim »

Dante pisze:szczerze? nie słyszałem o BAS-3 ... ( wstyd mi ).
Ale chetnie się czegoś dowiem. Moglbys jakos to zaprezentowac i podeprzec jakim materialem video?.
Wujaszek GOOGLE podpowiada BAS-3
Ale głupi ci rzymianie.

Awatar użytkownika
MrocznyPopiskiwacz
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 376
Rejestracja: 10 gru 2011, o 19:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Walka wręcz

Post autor: MrocznyPopiskiwacz »

Dante pisze: ps "odpowiedzą mi, jako prawdziwi zawodowcy" chciales byc zlosliwy czy zabawny ?
...ani jedno, ani drugie...ja po prostu nie zaliczam się do specjalistów w temacie, a widziałem sporą znajomość rzeczy w niektórych wypowiedziach...więc raczej z szacunku ten tekst...
...a co do BAS-3 to tagi: Bryl, Włościejewki, Centrum Szkolenia Specjalnego Auris, ESA...
Widziałem rzeczy, w które wy, ludzie, nigdy byście nie uwierzyli...Wszystkie te chwile przepadną w czasie niczym łzy w deszczu... Pora umierać. Roy Batty
Na pohybel skur..ysynom. Zoltan Chivay

Awatar użytkownika
Dante
Top secret
Top secret
Posty: 1337
Rejestracja: 24 paź 2006, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Walka wręcz

Post autor: Dante »

Nie zrozumielismy sie.
Obsluge komputera i przegladarki internetowej uwaza u siebie odstateczna. Przeczytalem i obejrzalem materialy.
Chcialem jednak uniknac nieporozumien analizujac bardzo czesto dostepny w internecie material nieprecyzyjny.
Ale w tej sytuacji odpowiadam na zadane pytanie ( zaznaczam ze nie jestem zawodowcem, nie zajmje sie zawodowo analiza skutecznosci poszczgolnych systemow i sztuk walki ):
Faktycznie czesci dyskusantow juz od jakiegos czasu nie widac na forum.
Ja ze swojej strony, jak napisalem nie slyszalem ( nie widzialem nikogo i nie cwiczylem) o BAS-3.
Na moje usprawiedliwienie powiem ze w zasadzie nie bardzo intersuja mnie systemy wojskowe, gdyz poniewaz nie widze mozliwosci zastosowania ich na ulicy, a na wojne sie nie wybieram.

Dante
"młodzieńcze ! ciesz sie w młodości swojej " -platoon /Eklezjastes

747170

Awatar użytkownika
MrocznyPopiskiwacz
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 376
Rejestracja: 10 gru 2011, o 19:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Walka wręcz

Post autor: MrocznyPopiskiwacz »

...miałem przyjemność poznać dr Bryla, bedąc na jakimś zlocie w CSS Auris we Włościejewkach...wiele lat temu...wokół systemu BAS-3 i samej postaci Bryla narosło wiele legend, związanych głównie z całkowitym niezrozumieniem genezy systemu...na różnych forach poswięconych walce wręcz porównywano go z Kupsem (z którym zresztą przerz parę lat współpracował), specjaliści od sztuk walki wieszali psy na BASie, Bryl generalnie uchodził za psychopatę wybijajacego zęby i łamiącego ręce swoim kursantom...mało kto pamiętał, że BAS nie był systemem stworzonym by od podstaw uczyć go młodzieży, jak karate, judo, wu-shu czy cokolwiek innego...ten system został stworzony TYLKO I WYŁĄCZNIE na potrzeby jednostek specjalnych wojska i policjii...dla twardzieli, którzy bardzo wiele już potrafią...dla komandosów, których zadaniem jest przedrzeć się na tyły wroga i po cichutku wymordować ochronę obozu, lub unieszkodliwić terrorystę...dlatego dla wielu, także dla wielu decydentów z naszego wojska okazał się nie do strawienia...znałem osobiscie ATeka z lotniska w Krakowie, który jeździł prywatnie uczyć się u Bryla i twierdził, że takiego treningu nie ma żadna jednostka specjalna w Polsce...opisuję tu BAS jako ciekawostkę, bo raczej niewiele osób bedzie miało okazję się z nim zetknąć, a wiedzieć warto...
Widziałem rzeczy, w które wy, ludzie, nigdy byście nie uwierzyli...Wszystkie te chwile przepadną w czasie niczym łzy w deszczu... Pora umierać. Roy Batty
Na pohybel skur..ysynom. Zoltan Chivay

Awatar użytkownika
Dante
Top secret
Top secret
Posty: 1337
Rejestracja: 24 paź 2006, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Walka wręcz

Post autor: Dante »

To moje przypuszczenia okazaly sie sluszne :-) .
Ciekawy i efektywny system i do tego polski.
A wampiry, jak wampiry kazdy z inenj epoki i kazdy ma swoj styl :-)
Dante
"młodzieńcze ! ciesz sie w młodości swojej " -platoon /Eklezjastes

747170

Awatar użytkownika
Vorevol
Top secret
Top secret
Posty: 1123
Rejestracja: 6 cze 2007, o 17:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Re: Walka wręcz

Post autor: Vorevol »

Tyle, że jego twórca mocno kontrowersyjny.
Cedo Nulli

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Walka wręcz

Post autor: Dexter »

Czy aby nie najskuteczniejszym sposobem wyeliminowania po cichu wartownika jest strzał w głowę z wyciszonego pistoletu? Zawsze te paręnaście metrów do skradania mniej...
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

ODPOWIEDZ