Glock

czym się różni Glock od PePeSzy i vice versa
Awatar użytkownika
REMOV
--------
--------
Posty: 105
Rejestracja: 2 lip 2008, o 01:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Glock

Post autor: REMOV »

Vorevol pisze:Po pierwsze : SAS - skoro maja HP nadal w arsenale to znaczy, że nie nie został całkowicie zastąpiony.
Cóż, w arsenale naszej jednostki specjalnej też walają się AKMS. Czy to znaczy, że HK416, M4A3 czy SR-16 nie zostały całkowicie zastąpione? ;)
Spójrz sam na zdanie które zacytowałeś, napisałem, ze są wrażliwe na jakość amunicji. To i TYLKO to.
Nie. Napisałeś o porównaniu bezkurkowych i kurkowych. I na to odpowiedziałem. Przewiń i sam sprawdź.
A TO niestety jest doświadczalnie sprawdzalny i potwierdzony fakt, czy Ci się to podoba czy nie.
Wrażliwość na rodzaj amunicji dotyczy każdej broni, to truizm. Mitem jest natomiast większa wrażliwość konstrukcji z bijnikowymi mechanizmami uderzeniowymi i kurkowymi.
I TO niestety także jest prawda, udowodniona nie w laboratorium porównawczym lecz w realnym użytkowaniu.
Wiesz, że na mnie niespecjalnie działają wielkie litery w zdaniu? Nie, TO (zastosuję Twoją metodę) nie jest prawda. Natomiast owszem, możesz w to wierzyć i upierać się, że tak jest.
Znamienne, że w takim np. Afganistanie grupy POLICYJNYCH instruktorów strzeleckich, na codzień pracujących dla SWAT, wybrały do użytku M9.
I co z tego wynika dla Ciebie? Bo dla każdego innego człowieka - zupełnie nic.
Zapytani o powód, wskazali właśnie fakt, że w warunkach afgańskich nie są pewni jakości amunicji.
Po pierwsze zapytam o źródło tej informacji? Po drugie, dodam, że wiara w mity ma to do siebie, że... ludzie wierzą w nie i powtarzają. Na przykład dziennikarzom. Po trzecie, M9 to dostali pewnie z magazynów armijnych i tyle sobie mogli wybierać, zwłaszcza, jeżeli do tej pory pracowali na czymś innymi i mieli inne nawyki (choćby powiązane z brakiem bezpiecznika). Jak sam wiesz, w SWAT, ćwiczy się do porzygania w kółko to samo, na DANEJ (jak widzisz też sobie radzę z wielkimi literami) broni. Co już bardziej komiczne, sama policja i armia afgańska kupiła sobie - niespodzianka! - broń bezkurkową - Glocki, S&W M&P9 i P99. Ile armii używa bezkurkowych pistoletów to chyba znajdziesz sobie sam - to samo dotyczy oddziałów specjalnych. Pewnie nie mieli podobnych doświadczeń z TYM (zwróciłeś uwagę na wielkie litery?) w realnym użytkowniu, że WYBRALI (patrz, znowu wielkie!) Glocki, prawda? No bo jaką inną teorię można tutaj wymyśleć? A może wszyscy używają sprawdzonej amunicji? Tak tylko pytam... ;)
Fakt, że podaję jako przykład akurat te DWA pistolety służy właśnie uwypukleniu tej, niestety, negatywnej cechy pistoletów bezkurkowych.
To dotyczy wszystkich pistoletów, kurkowych i bezkurkowych. Znajdziesz amunicję na której zacina się notorycznie CZ75 czy M1911A1 (albo jeden z miliona klonów). I jakie wówczas będziesz miał WYTŁUMACZENIE (popatrz - znowu wielkie litery)? No, tak z ciekawości? I teraz będzie cisza, bo co poza głębokim przekonaniem, że nie w laboratorium, ale w rzeczywistych warunkach i zestawianiem - jakże TYPOWYM (zwróciłeś uwagę na czcionkę?) dla Twojego sposobu polemiki - masz jako bazę swoich PRZYPUSZCZEŃ (i znowu, pamiętaj, to ma wyróżnić dany fragment, skup się na nimi)? Powtarzany mit? A Szkoci grają na kobzach, tak? ;)
Oni, gdy walił się firmament,
poszli, chociaż ich ścigał szloch,
za swym najemnym powołaniem,
i wzięli żołd i legli w proch.

Niebo podparli w strasznej chwili,
Trwali. I wytrwał ziemski glob.
Co Bóg opuścił - obronili.
I ocalili świat - za żołd.

Awatar użytkownika
REMOV
--------
--------
Posty: 105
Rejestracja: 2 lip 2008, o 01:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Glock

Post autor: REMOV »

Kirs pisze:zależy jaki glock cię interesuje bo kupuję replike
Ale to jest dział poświęcony broni ostrej, o replikach ASG dyskutuje się niżej. Nie pomyliłeś miejsca, w którym zadajesz pytanie?
Oni, gdy walił się firmament,
poszli, chociaż ich ścigał szloch,
za swym najemnym powołaniem,
i wzięli żołd i legli w proch.

Niebo podparli w strasznej chwili,
Trwali. I wytrwał ziemski glob.
Co Bóg opuścił - obronili.
I ocalili świat - za żołd.

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Glock

Post autor: X-76 »

Tak podejrzewałem, dlatego w ten sposób zapytałem ;)
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Vorevol
Top secret
Top secret
Posty: 1123
Rejestracja: 6 cze 2007, o 17:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Re: Glock

Post autor: Vorevol »

Jeśli moje wielkie litery aż tak Cie drażnią, no problemo.

Dalsza dyskusja nie bardzo ma sens. Bo Ty będziesz uparcie twierdził, że to mit (niestety nie podając na to żadnego dowodu) a ja że to prawda (także opierając się tylko na subiektywnych odczuciach swoich i kilkunastu znanych mi użytkowników). Mamy wiec słowo przeciw słowu.

Jest tylko jedno "ale", na które powinieneś zwrócić uwagę. Fakt zamówienia danego typu broni przez instytucje rządowe akurat nie jest argumentem. Bo te same instytucje mogą sobie zamówić także amunicje u konkretnego producenta i maja ten problem z głowy.
Cedo Nulli

Awatar użytkownika
REMOV
--------
--------
Posty: 105
Rejestracja: 2 lip 2008, o 01:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Glock

Post autor: REMOV »

Vorevol pisze:Dalsza dyskusja nie bardzo ma sens. Bo Ty będziesz uparcie twierdził, że to mit (niestety nie podając na to żadnego dowodu)
Wyjaśnisz mi, jak się podaje dowody, że coś jest mitem? No, na przykład pokazując, jak ludzie to powtarzają, ale nie ma to żadnego pokrycia w faktach - coś Ci to przypomina?

Dyskusja o jakości amunicji w broni krótkiej z bijnikowymi mechanizmami uderzeniowymi miała sens mniej więcej w epoce, w której całkiem na poważnie pisano, mając wówczas dowody, że niezawodność pistoletów samopowtarzalnych nie umywa się do niezawodności rewolwerów, ale nie teraz. Pomijam już fakt, że co jak co, ale armie nie używają niesprawdzonej i znalezionej po lasach i polach amunicji, czy kupowanej pokątnie bo jest tanio, ale całkiem konkretne naboje, spełniające wojskowe specyfikacje. Jak się kilku amerykańskim policjantom coś innego wydawało, to chyba nie do końca rozumieli, gdzie jaką i co mają robić.
a ja że to prawda (także opierając się tylko na subiektywnych odczuciach swoich i kilkunastu znanych mi użytkowników)
Rozumiem, że podawanie Ci liczby armii czy jednostek specjalnych, które stosują, jak świat długi i szeroki pistoletów z bijnikami w każdych warunkach, jest dla Ciebie "subiektywnymi odczuciami" tysięcy użytkowników testowanymi przez ostatnie dwie i pół dekady, bo tak podsumowałeś to, co napisałem? Ciekawa logika. Tutaj raczej poraża Twoej trzymanie się na siłę wiary w pewien mit.
Jest tylko jedno "ale", na które powinieneś zwrócić uwagę. Fakt zamówienia danego typu broni przez instytucje rządowe akurat nie jest argumentem.
W jednostkowym przypadku nie, gdy mowa o tendencji czy też rozpowszechnieniu danego rodzaju broni - tutaj podkreślę, że chodzi o pistolety z bijnikowymi mechanizmami uderzeniowymi - tak prosto się nie wywiniesz tym tłumaczeniem. Przy okazji, 1.pspec również używa pistoletów Glock.
Bo te same instytucje mogą sobie zamówić także amunicje u konkretnego producenta i maja ten problem z głowy.
I tak też się właśnie dzieje. Nikt dla wojska czy policji nie kupuje amunicji niesprawdzonej czy nieznanej. Nikt. Stąd problem - nawet, gdyby uznać go za prawdziwy, jest czysto teoretyczny. Po prostu - w realnym świecie nie występuje. No, chyba, że będziesz polemizował na temat istnienia logistyki i dowodził, że we wszystkich normalnych armiach świata (pomijam jakieś uzbrojone bandy) naboje kupuje się od bliżej niesprawdzonych handlarzy, wprost z ciężarówki ;)
Oni, gdy walił się firmament,
poszli, chociaż ich ścigał szloch,
za swym najemnym powołaniem,
i wzięli żołd i legli w proch.

Niebo podparli w strasznej chwili,
Trwali. I wytrwał ziemski glob.
Co Bóg opuścił - obronili.
I ocalili świat - za żołd.

Awatar użytkownika
Vorevol
Top secret
Top secret
Posty: 1123
Rejestracja: 6 cze 2007, o 17:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Re: Glock

Post autor: Vorevol »

Ależ ja się z tym zgadzam i nie twierdzę, że używanie pistoletów bijnikowych nie ma sensu.
Oczywiście, że za to ktoś w logistyce bierze pieniądze, aby broń którą mi wydano strzelała.
Jednak nie mogę zgodzić się z twierdzeniem, że tej chwili każda amunicja w którą zaopatrywane są armie ma jednakową wysoką jakość.
Nie mogę niestety w tym miejscu tego udokumentować dlatego, że tu musiałbym zacząć przytaczać konkretne marki i producentów, a tego publicznie robił nie będę. Chcesz to pogadamy o tym osobiście, w końcu obaj jesteśmy z Krakowa.

W całej tej dyskusji nie chodzi mi o zdyskredytowanie broni bijnikowej, a jedynie o pokazanie pewnej cechy, która uważam za wadę, ale w końcu nic nie jest wad pozbawione.



BTW: Oprócz 1.psk , Glocków używa także GROM i .....o zgrozo DWS :shock:
Cedo Nulli

Awatar użytkownika
REMOV
--------
--------
Posty: 105
Rejestracja: 2 lip 2008, o 01:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Glock

Post autor: REMOV »

Vorevol pisze:Jednak nie mogę zgodzić się z twierdzeniem, że tej chwili każda amunicja w którą zaopatrywane są armie ma jednakową wysoką jakość.
Nie wysoką, a wystarczającą do realizacji zadań. Generalnie amunicja do broni wojskowej jest mocniejsza niż ta, kupowana na rynku cywilnym. Choć - i to jest mało znany fakt - od dobrych dwóch dekad następuje zwiększenie ładunku miotającego i jednocześnie energii z jaką wystrzeliwany jest pocisk w amunicji pistoletowej. To, co dla starszych wzorów broni krótkiej było amunicją wzmocnioną, oznaczaną jako P+ czy +P+, dla dzisiejszych modeli jest czymś, z czego normalnie się strzela. Stąd też, jak pisałem, w każdym micie jest nieco prawdy, bowiem skądś dana opowieść się bierze. W połowie lat 1980. mogłeś z przekonaniem pisać to, o czym pisałeś wyżej i zgodziłbym się z Tobą, dzisiaj jednak, już nie bardzo. A doświadczenia z WIST-em mogą być - z wielu powodów - bardzo mylące.
Nie mogę niestety w tym miejscu tego udokumentować dlatego, że tu musiałbym zacząć przytaczać konkretne marki i producentów, a tego publicznie robił nie będę.
Piszesz pod pseudonimem na forum dla miłośników książek fantastycznych, pamiętasz? Poza tym, o jakich markach tutaj w ogóle mowa, skoro SZ RP zaopatrują się w zasadzie u jednego producenta (casus DWS pomijam) ;)
Chcesz to pogadamy o tym osobiście, w końcu obaj jesteśmy z Krakowa.
Nie ma sprawy, z przyjemnością. Aczkolwiek ja nie "jestem" z Krakowa, ja mieszkam w Krakowie. I to - relatywnie - od niedawna.
W całej tej dyskusji nie chodzi mi o zdyskredytowanie broni bijnikowej, a jedynie o pokazanie pewnej cechy, która uważam za wadę, ale w końcu nic nie jest wad pozbawione.
Ależ ja tego tak nie odbieram. Punktujesz problem, który dosyć często wraca w rozmowach z żołnierzami, co bardziej świadomymi, tyle tylko, że ten problem - choć może być w jakiejś tam mierze istotny w przypadku strzelania z amunicji cywilnej, nijak się nie ma do strzelania z wykorzystaniem nabojów wojskowych.
BTW: Oprócz 1.psk , Glocków używa także GROM i .....o zgrozo DWS
Nie, żebym się za bardzo czepiał, ale poza JW 4101 i JW 2305 w ramach DWS wchodzi tylko jedna inna jednostka, co to pluska się w zbiornikach wodnych - JW 4026, no, nie licząc samego dowództwa. I raczej specjalnej grozy w związku z stosowaniem przez te oddziały Glocków bym nie odczuwał, zwłaszcza, że w jednym z nich dominuje broń krótka z H&K ;)
Oni, gdy walił się firmament,
poszli, chociaż ich ścigał szloch,
za swym najemnym powołaniem,
i wzięli żołd i legli w proch.

Niebo podparli w strasznej chwili,
Trwali. I wytrwał ziemski glob.
Co Bóg opuścił - obronili.
I ocalili świat - za żołd.

Awatar użytkownika
Vorevol
Top secret
Top secret
Posty: 1123
Rejestracja: 6 cze 2007, o 17:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Re: Glock

Post autor: Vorevol »

REMOV pisze:
Nie mogę niestety w tym miejscu tego udokumentować dlatego, że tu musiałbym zacząć przytaczać konkretne marki i producentów, a tego publicznie robił nie będę.
Piszesz pod pseudonimem na forum dla miłośników książek fantastycznych, pamiętasz? Poza tym, o jakich markach tutaj w ogóle mowa, skoro SZ RP zaopatrują się w zasadzie u jednego producenta (casus DWS pomijam) ;)
Właśnie o tym producencie mówię i mam jak najgorsze zdanie o jego wyrobach 8) .
A tak się niestety składa, że pochodzę z tego miasta gdzie ów producent ma swoją siedzibę i znam wielu pracowników tej firmy osobiście, dlatego odczuwam pewne opory przed podawaniem konkretnej nazwy 8) .
Cedo Nulli

Awatar użytkownika
Kirs
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 155
Rejestracja: 23 lis 2008, o 00:03
Płeć: Mężczyzna

Re: Glock

Post autor: Kirs »

A co Iksie nie interesują cie repliki?? :)
Spoważniałem...
Nie jestem już dzieciuchem nabijającym bezsensu posty.....

Awatar użytkownika
Vorevol
Top secret
Top secret
Posty: 1123
Rejestracja: 6 cze 2007, o 17:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Re: Glock

Post autor: Vorevol »

Kirs pisze:A co Iksie nie interesują cie repliki?? :)
Kirs, jak napisał już REMOV, replikami zajmujemy się w innym dziale, nawet Ci go wskazał, wiec bardzo Cię proszę nie zaśmiecaj tematu.
Cedo Nulli

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Glock

Post autor: X-76 »

Dawno nikt tu nic nie pisał, a ja jaram sie serwisem FPS RUSSIA ;)


http://www.youtube.com/watch?v=FbsgHbXubGU

O mamo :D :D :D
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Malekithan
--------
--------
Posty: 5
Rejestracja: 17 lip 2011, o 19:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tychy

Re: Glock

Post autor: Malekithan »

a FPS Russia jest genialny to prawda uwielbiam filmy tego gościa...

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Re: Glock

Post autor: Mcbet »

Tylko jak to schowac do kabury szelkowej ? ;)
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Cris
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 77
Rejestracja: 10 maja 2010, o 19:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Glock

Post autor: Cris »

a ja wolę stare dobre Jerycho :) ale gloka używam do strzelania dynamicznego do tego jest dobry :)
rata tata znów zastrzeliłem renegata

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Glock

Post autor: Dexter »

Model Glocka dla Renegatów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

ODPOWIEDZ