Heckler & Koch MP7

czym się różni Glock od PePeSzy i vice versa
Awatar użytkownika
Vorevol
Top secret
Top secret
Posty: 1123
Rejestracja: 6 cze 2007, o 17:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Re: Heckler & Koch MP7

Post autor: Vorevol »

Myrmidon pisze:MP7 jest to broń typu PDW (Personal Defense Weapon), czyli broń mniejsza od karabinu szturmowego, ale o zwiększonym zasięgu i szybkostrzelności w porównaniu do pistoletu i karabinka.
.
Z takim podziałem zgodzić sie zupełnie nie mogę.Taki podział sugeruje, jest to broń o zasięgu wiekszym niż np stary, poczciwy 7,62mm. kbkAK.
Zgodnie z nomenklaturą przyjętą w Katedrze Konstrukcji i Eksploatacji Uzbrojenia Klasycznego, karabinkiem nazywamy bron używającą naboju pośredniego, a takim niewątpliwie jest 7,62X39mm. W taki razie poczciwy kałach jest 100% KARABINKIEM... a chyba nie chcesz powiedzieć ze zasięg PM7 jest większy niż AK.
Ale to tylko takie dywagacje uzbrojeniowa, kochającego jasność podziałów. ogólnie sympatyczne "strzeladełko".
Cedo Nulli

Awatar użytkownika
zły adziatron
--------
--------
Posty: 69
Rejestracja: 23 sty 2008, o 19:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z ciemnej strony mocy, PAT HQ

Post autor: zły adziatron »

a mi sie mp7 bardzo podoba jest to jedna z tych konstrukcji które wyglądaj najładniej bez "biżuterii" oczywiście to moje subiektywne zdanie
i bardzo mi tu pasuje określenie "Vorevol" - sympatyczne "strzeladełko"

gusta są rożne, ktoś wspomniał ze woli mp5k, dla mnie każda mp5ka wygląda jak ... nie wiem co to ale parę razy w to wdepnolem ;)
Najważniejsze jest jednak to, ze to ma być skuteczne, a nie ładnie wyglądać z nową para szpilek. :wink: :D

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Hmm... Ja się na tym nie znam, ale porównywać mp7 a mp5 to jak porównywać śrubokręt i łopatę. Te giwery służą do czego innego. Mp7 to uzbrojenie pancerniaków i pilotów (stąd jest poręczny, większość czasu noszą go w kaburze), a mp5 to broń szturmowa.

A tak a propos broni PDW, to co sądzicie o FN P90?

Obrazek

Fajny toster :P
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Vorevol
Top secret
Top secret
Posty: 1123
Rejestracja: 6 cze 2007, o 17:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Post autor: Vorevol »

Falk von Breslau pisze:Hmm... Ja się na tym nie znam, ale porównywać mp7 a mp5 to jak porównywać śrubokręt i łopatę. Te giwery służą do czego innego. Mp7 to uzbrojenie pancerniaków i pilotów (stąd jest poręczny, większość czasu noszą go w kaburze), a mp5 to broń szturmowa.
Absolutnie NIE PRAWDA!!! Zaden PM na swiecie nie powstal jako bron szturmowa (do tego, jak sama nazwa wskazuje sluzy KARABINEK SZTURMOWY). W zalozeniach konstrukcyjnych typu broni jaka jest PM powiedziane jest ze to jest bron wlasnie dla tych, ktorzy maja ogranieczone miejsce w ktorym pracuja, czyli tak jak wspomniales, piloci, pancerniacy itp. A to, ze zalety niektorych typow PM-ow zostaly doceniene przez pododdzialy AT to sprawa wtorna (zreszta, oni takze uzywaja PM-ow wlasnie ze wzgl na dobry stosunek wymiarow do sily ognia), zreszta nie jest to regula, gdyz coraz wiecej z nich uzywa subkarabinkow (czyli max skroconych karabinkow - ale nadal uzywajcych naboju posredniego a nie pistoletowego np. G36C). Tymniemniej nazwanie jekiegokolwiek PM-a bronia szturmowa to GRUBE nieporozumienie.
Cedo Nulli

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Hmm... W takim razie mój błąd. Z drugiej strony co poradzę, że jak tylko jest mowa o AT, to zaraz pojawia się mp5? ;).

Z drugiej strony chyba tylko mp5 kurz dałoby się jako tako poręcznie nosić w kaburze. Poza tym taki PM jak UMP, który jest większy od mp5 i strzela nabojami 9mm też jest bronią osobistą? Przeca to kawał armaty...
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
zły adziatron
--------
--------
Posty: 69
Rejestracja: 23 sty 2008, o 19:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z ciemnej strony mocy, PAT HQ

Post autor: zły adziatron »

Falk von Breslau pisze:Z drugiej strony chyba tylko mp5 kurz dałoby się jako tako poręcznie nosić w kaburze.
tu skoleii ja sie nie zgodze

co prawda nie prawdziwy ale replike i w kaburze na udo, z krótkim magazynkiem prawie nie czuć go na nodze (no poza waga) z długim no cóż chyba lepiej nosić go oddzielnie

edit:
ps
Poza tym taki PM jak UMP, który jest większy od mp5 i strzela nabojami 9mm też jest bronią osobistą? Przeca to kawał armaty...
-dokladnie

thompson legendarny to dopiero armata a to rowniez PM - z nasz go zapewne z filmow gangsterskich
a byla to bron dla spadochroniarzy, załug pojazdow pancernych, jak rowniez specjalna wersja dla zalog lodzi podwodnych

zastosowanie Pmu (i jego konfiguracji) to sprawa tego gdzie i przez kogo bedzie uzywany a nie samej klasyfikacji broni
THE EVIL SOUTH WILL RISE AGAIN!

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Jasne, że znam tommy gunna :twisted:

A co do noszenia i używania, polemizować nie będę, ja tam się na tym nie znam.

Ale jeśli idzie o repliki, to mam UMP i... takich wielkich kabur to chyba nie ma ;)
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
zły adziatron
--------
--------
Posty: 69
Rejestracja: 23 sty 2008, o 19:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z ciemnej strony mocy, PAT HQ

Post autor: zły adziatron »

nie wiem jaka musiala by byc kabura pod UMP wiem jaka jest udowa pod mp7 i tylko o takiej mowie
THE EVIL SOUTH WILL RISE AGAIN!

Awatar użytkownika
Vorevol
Top secret
Top secret
Posty: 1123
Rejestracja: 6 cze 2007, o 17:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Post autor: Vorevol »

Jedna poprawka UMP powstal na zamowienie amerykanow wiec jego podstawowym kalibrem jest 0.45 ACP (11.43mm), wszystkie inne wersje to juz sprawa wtorna.
Cedo Nulli

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

zły adziatron pisze:nie wiem jaka musiala by byc kabura pod UMP wiem jaka jest udowa pod mp7 i tylko o takiej mowie
No i mamy zonka. Ja mówiłem cały czas o kaburach do mp5. ( o ile wątek kabur cokolwiek tu wniesie). Mp7 jest stworzone do noszenia na udzie.

Vorevol, dzięki za poprawienie mnie.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Shin
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 237
Rejestracja: 19 lis 2007, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Shin »

A tak a propos broni PDW, to co sądzicie o FN P90?
Piękna broń, mój faworyt z wszystkich PDW, o wiele ciekawszy niż MP7 :]
I will never beg for mercy
I will never kiss your feet

Kto chce fotki? http://nocarz.pl/forum/viewtopic.php?p=66493#p66493

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Mnie też intryguje ten kształt. Zresztą Fabrique Nationale specjalizuje się w dość futurystycznych giwerach, jak chociażby SCAR. No i mają na koncie także ślicznego FAL-a :)

Na pewno P 90 jest bardzo poręczny. Interesująco rozwiązali też sprawę magazynka.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Shin
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 237
Rejestracja: 19 lis 2007, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Shin »

Ale to już temat na osobny wątek ;) *puszcza oko do moda*
I will never beg for mercy
I will never kiss your feet

Kto chce fotki? http://nocarz.pl/forum/viewtopic.php?p=66493#p66493

Awatar użytkownika
PAT_Brainer
--------
--------
Posty: 129
Rejestracja: 7 lut 2008, o 21:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin, PAT_HQ
Kontakt:

Post autor: PAT_Brainer »

mnie tam jakoś mp7 do gustu nie przypadł. Kwestia PDW jest otwarta jeśli chodzi o mnie, bo MP5 za duży, P90 nie, Mp7 nietaki :P
A FAL... hmm panowie, to jest temat na wątek. Niemożebnie piękna broń i w ogóle ją lubię :)
Z poważaniem,
Brainer

"A jak chociaż raz pierdniesz nie na komendę to wtedy ci coś powiem" by Adziatron

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

PAT_Brainer pisze:mnie tam jakoś mp7 do gustu nie przypadł. Kwestia PDW jest otwarta jeśli chodzi o mnie, bo MP5 za duży, P90 nie, Mp7 nietaki :P
A RAK-a próbowałeś? ;)
A FAL... hmm panowie, to jest temat na wątek. Niemożebnie piękna broń i w ogóle ją lubię :)
Oj, tak, bardzo elegancka giwera.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

ODPOWIEDZ