Biała Broń

czym się różni Glock od PePeSzy i vice versa
AndyOftenhide
Doktorant
Doktorant
Posty: 114
Rejestracja: 29 maja 2013, o 18:52
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: podWawa

Re: Biała Broń

Post autor: AndyOftenhide »

To ja mam takie pytanie, kompletnie się nie znam, więc pytam poważnie i proszę się nie śmiać. W jaki sposób mogę ocenić czy mam szansę na ucieczkę czy nie? Poza oczywistymi sytuacjami, gdy mam miejsce na odbiegnięcie.

Awatar użytkownika
Tidius
Rekrut
Rekrut
Posty: 28
Rejestracja: 9 lip 2017, o 13:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Biała Broń

Post autor: Tidius »

Jakby to powiedzieć, dopóki masz gdzie uciec. Wydaje mi się że dobrym założeniem będzie porównać nóż do ognia którego nie możesz zgasić. Po prostu przed nim ucieknij, dopiero jak niema innej drogi musisz przez niego przejść, ale też się z nim nie szarpiesz. Bo kiedy tylko masz okazje uciekasz.

Awatar użytkownika
spinacz
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 82
Rejestracja: 1 lip 2017, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Biała Broń

Post autor: spinacz »

Miałem ogromną przyjemność ćwiczyć kiedyś Kravmage prowadzący to były AT. I zawsze mówił jak masz czas to spierdalaj. Patrz pod nogi i przed siebie krzycz pali się nie wchodź w zwarcie z napastnikiem.
Aikido łamanie rąk itp tak działa na filmie albo jak masz 5dan i cwiczysz 8h dziennie.

Sama obrona przed nożem osoby bez przeszkolenia to wychodzisz pocięty pocięta jak sitko albo masz w chuj szczęścia i np kopem w jaja nokałtujesz przeciwnika o ile trafisz i z dobrą mocą.

Ćwiczyłem symulowany atak nożem i ni chuja nie zdołasz wyciagnać klamki chyba ze napastnik biegnie z nożem i jest na dystansie 20 metrów drze mordę jak Ork ,że będzie Ci chciał zrobić kuku.

Awatar użytkownika
Geru
Mangust
Mangust
Posty: 84
Rejestracja: 26 maja 2017, o 20:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Świętochłowice / Śląsk

Re: Biała Broń

Post autor: Geru »

Na gumowym to zawsze tak ładnie wygląda, a jak przyjdzie tak na serio to lepiej uciekać

MOŹDZIERZ NA FLAGĘ!!!

Awatar użytkownika
Tidius
Rekrut
Rekrut
Posty: 28
Rejestracja: 9 lip 2017, o 13:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Biała Broń

Post autor: Tidius »

Polecam też zwrócić uwagę że prezentował kontrę na kontrę "chicken"

Awatar użytkownika
Arlen
Szef Sekcji
Szef Sekcji
Posty: 156
Rejestracja: 2 cze 2017, o 21:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biała Broń

Post autor: Arlen »

Toteż jak się ćwiczy z nożem, to trzeba używać metalowych, najlepiej stołowych do masła - ludzie się inaczej zachowują, kiedy mają metal przy szyi.
Podkreślam, że mówiłem o SAMOOBRONIE, a nie o walce nożownik vs nożownik.
Na kolana, piesku.

Awatar użytkownika
LunaticProphet
Pułkownik Renegatów
Pułkownik Renegatów
Posty: 223
Rejestracja: 2 lis 2015, o 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Biała Broń

Post autor: LunaticProphet »

Arlen - nie chcę się czepiać, ale skoro nawet podobno cichociemni jak ćwiczyli to nie używali między sobą metalu, ani nawet drewna, to nie sądzę by ćwiczenie z metalem cywila który przychodzi trzy razy w tygodniu na szkolenie mądrym pomysłem
"Taka jest najokrutniejsza z oczywistości: śmierć -niepodważalny pewnik biologii, ponieważ wszystko co żyje, musi umrzeć -przejawia charakter ponadczasowy i metafizyczny zawsze jednak pozostawia trupa, nieustannie obecnego i rzeczywistego, będącego ośrodkiem głębokich przeobrażeń organicznych. Cóż więc trzeba, aby powstał trup? Co różni trupa od martwego ciała żywej istoty?"

Awatar użytkownika
Arlen
Szef Sekcji
Szef Sekcji
Posty: 156
Rejestracja: 2 cze 2017, o 21:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biała Broń

Post autor: Arlen »

Czas mija, metody ćwiczeniowe się zmieniają. Kolejny raz przypominam, że mówię o samoobronie - cichociemni nie bardzo mają coś wspólnego.
Studenci na Uniwersytecie Warszawskim ćwiczą na metalu ;)
Na kolana, piesku.

ODPOWIEDZ