[FILM] Katana vs . 50 MG /9mm

czym się różni Glock od PePeSzy i vice versa
Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eshealon »

Takie zachowania są powszechne od kiedy na polu bitwy pojawił się snajper. Jasnym jest że wyeliminowanie jednego wrogiego szweja mało kogo zbawi, prócz oczywiście konkretnego odstrzelonego szweja. Natomiast wybicie kadry oficerskiej, w dodatku oddziałów frontowych to bardzo poważna strata dla armii. Dlatego też oficerowie odkryli że pokazywanie się bez dystynkcji i pagonów jest... zdrowsze. Podobnie rzecz miała się z salutowaniem oficerom.
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Kot w kapeluszu
Nimfa
Nimfa
Posty: 321
Rejestracja: 6 cze 2007, o 21:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dublin/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kot w kapeluszu »

Chociażby w filmie "Forrest Gump" była taka scena z salutowaniem. Ale to już jest odbieganie od tematu. Wracając do katan, to o tych mieczach produkowanych seryjnie dowiedziałem się z książki Henryka Sochy "Miecze japońskie Nihonto" (wyd. Bellona). Można w niej znaleźć parę innych ciekawostek, np. jak należy dbać o miecz. W książce znajduje się zacytowana instrukcja japońskiego ambasadora z okresu dwudziestolecia międzywojennego, który katanę podarował w prezencie bodajże marszałkowi Piłsudskiemu. Ciekawy jest zarówno sam sposób czyszczenia, jak i język, w jakim zostało to napisane (polski z tamtego okresu, z jego odmianą niektórych wyrazów).
Nieważne jak kręta jest ścieżka
I jakie kary mi pisane
Ja jestem panem mego losu
Jam mojej duszy kapitanem.

Awatar użytkownika
mith^^
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 11
Rejestracja: 7 paź 2007, o 16:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: się biorą dzieci
Kontakt:

Post autor: mith^^ »

Magnus pisze:Pewnie się nią goli, w przerwach między ścinaniem głów i szatkowaniem kapusty do obiadu.
A mi sie wydaje że robi nią rano kanapki
salve domine

Awatar użytkownika
Wiśnia
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 133
Rejestracja: 18 maja 2008, o 20:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: skądinąd
Kontakt:

Post autor: Wiśnia »

Ja nic nie sądze o używaniu katany przez Ultora.... z wiadomych powodów :D

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

Sorry Wisnia ale troche po tobie pojezdze. Jak nic nie sadzisz to nie zabieraj glosu bo ktos cie jeszcze oskarzy przez przypadek o chec sztucznego nabijania postow a nie o to przeciez chodzi prawda ?
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

ODPOWIEDZ