Przeczytawszy...

no i nastał koniec...
Awatar użytkownika
WarKot
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 97
Rejestracja: 15 lis 2008, o 01:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Pruszków

Re: Przeczytawszy...

Post autor: WarKot »

ExDeath pisze:Wszystkie wątki kończą się na samym końcu powieści, przez co całe zakończenie wydaje się bardzo nierealne. Pisząc książkę fantasy trzeba wiedzieć kiedy wszystko zakończyć, żeby to miało sens. Właśnie tu najbardziej widać brak doświadczenia autorki ...
Hm... może podasz przykład wzorcowo zakończonej według Ciebie książki fantasy? Bo tak jakoś abstrakcyjnie to ująłeś... :roll:
"Ależ proszę bardzo, rób co uważasz, tylko uważaj jak robisz"

Awatar użytkownika
Nattfiarill
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 67
Rejestracja: 26 lut 2006, o 11:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Z Warszawy pod
Kontakt:

Re: Przeczytawszy...

Post autor: Nattfiarill »

ExDeath pisze:Wszystkie wątki kończą się na samym końcu powieści, przez co całe zakończenie wydaje się bardzo nierealne.
Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem. Okruszek zginął znacznie wcześniej :cry:
"Człowiek budzi się rano i wie, że ma w sobie owcę. To bardzo naturalne uczucie"

Awatar użytkownika
Kirs
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 155
Rejestracja: 23 lis 2008, o 00:03
Płeć: Mężczyzna

Re: Przeczytawszy...

Post autor: Kirs »

no właśnie ExDeath ..
Poza tym dla mnie "Nikt" był najlepsza częścią z wszystkich trzech.
Czasem był trudną książką ale tylko czasem.
Poza tym było dużo walki i pomysłów lorda Nikta to mi sie podobało
Spoważniałem...
Nie jestem już dzieciuchem nabijającym bezsensu posty.....

Awatar użytkownika
Nattfiarill
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 67
Rejestracja: 26 lut 2006, o 11:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Z Warszawy pod
Kontakt:

Re: Przeczytawszy...

Post autor: Nattfiarill »

Ja tam akurat z Ex... zgadzam się, że był najsłabszą częścią, ale nie zgadzam się z Jego argumentacją. No, ale moje zdanie już znacie, więc nie będę się powtarzać :D
"Człowiek budzi się rano i wie, że ma w sobie owcę. To bardzo naturalne uczucie"

Awatar użytkownika
Somebody
--------
--------
Posty: 39
Rejestracja: 16 maja 2007, o 16:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Przeczytawszy...

Post autor: Somebody »

"Nikta" kupiłem dzisiaj popołudniem. Ta książka to najlepsze parę godzin wyjętych z życia jakie mi sie ostatnio przytrafiły. Akcja nie pozwalała na oderwanie się, przeczytałem ją od deski do deski z marszu. Zwroty akcji jak na karuzeli w wesołym miasteczu, pełno świetnych tekstów, odzywek. Fabuła pokręcona w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Według mnie jest to najlepsza częśc serii. Wyprzedziła "Renegata" wprawdzie o włos lekko zapuszczonego skinheada, ale to oznacza tylko tyle ze obie ksiązki oceniam na piątkę z plusem. I tak jak do "Renegata" wrócę do niej zapewne nie raz, z uśmiechem. Książka nie jest wprawdzie idealna, ale to mój osobisty gust, parę wątków chciałbym zobaczyc w nieco innej oprawie. Jedyne co nie spodobało mi sie za bardzo to zakończenie. Pierwsze jej odczucie było mniej więcej takie - dobra, nazabijalismy się, wielu zginęło, rozpierducha byla jaka byla, ale teraz alleluja, mamy happy end, pomażmy się miodkiem porzucajmy kwiatkami i wszystko jest cacy. Nie żeby co, ta myśl to moja prywatna i glupia wizualizacja :P. Po paru minutach, i przeanalizowaniu zakonczenia w kontekscie calosci uznalem zakonczenie. Nie jako tak dobre jak cala książka, ale dobre. Zresztą, zakończenie to nie esencja całego dzieła. Cholernie dobrego dzieła, mogę tylko dodac.


I zostaje tylko żal, że to już chyba koniec, że fabuła się zamyka. Czy na pewno? :D To już zależy od Autorki. I zdecydowanie Autorki z dużej litery. Z szacunku, no kurcze.


Po dosyc długiej absencji pozdrawiam

Somebody

Awatar użytkownika
Drakkainen
--------
--------
Posty: 28
Rejestracja: 10 paź 2008, o 03:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z Koszalina

Re: Przeczytawszy...

Post autor: Drakkainen »

Nightmer pisze:
ExDeath pisze:Wszystkie wątki kończą się na samym końcu powieści, przez co całe zakończenie wydaje się bardzo nierealne.
Na ogół tak właśnie jest, że zakończenie wątków jest jednoznaczne z końcem powieści/filmu/whatever (vide "Władek pierścionków", tam też dopiero pod koniec niszczą pierścień).
Coo, nie chciało się "Władcy Pierścieni" czytać? A szkoda, bo nie pisałbyś wtedy takich bzdur. Bo w ten "koniec", nawet bez dodatków, "Nikt" by się zmieścił.
Na tapecie: Californication, Greys Anatomy, Dexter, Dirty. Sexy. Money, Desperate Housewives, House, The Unit, True Blood, Dynastia Tudorów.
Warto - Generation Kill, Rzym, Trawka, Firefly, BSG.


40-1

Awatar użytkownika
Nightmer
Oprawca
Oprawca
Posty: 1017
Rejestracja: 6 kwie 2007, o 21:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łorsoł
Kontakt:

Re: Przeczytawszy...

Post autor: Nightmer »

Coo, nie chciało się "Władcy Pierścieni" czytać? A szkoda, bo nie pisałbyś wtedy takich bzdur. Bo w ten "koniec", nawet bez dodatków, "Nikt" by się zmieścił.
Biorąc pod uwagę objętość całego dzieła, naprawdę uważasz, że te ~ 100 stron (+/-zależnie od wydania), pozostałe do końca powieści, to tak dużo? Wraz z zamknięciem głównego wątku, wszystkie inne również zmierzają do zakończenia. Jeżeli Ty tego nie dostrzegasz, to to jest Twoja prywatna tragedia. I zmień ton z łaski swojej.
Pacyfista

Mistrz złotej myśli

Zdarza mi się zachowywać jak cham i prostak. Dążę do ideału:]

"You offended me!
You have cast your shadow upon me!
SHIT!"

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: Przeczytawszy...

Post autor: Qadesh »

co nie zmienia faktu, że w ten koniec cały "Nikt" może wejść :twisted:

Awatar użytkownika
Nightmer
Oprawca
Oprawca
Posty: 1017
Rejestracja: 6 kwie 2007, o 21:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łorsoł
Kontakt:

Re: Przeczytawszy...

Post autor: Nightmer »

A spam to Twoje drugie imię :wink:
Pacyfista

Mistrz złotej myśli

Zdarza mi się zachowywać jak cham i prostak. Dążę do ideału:]

"You offended me!
You have cast your shadow upon me!
SHIT!"

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: Przeczytawszy...

Post autor: Qadesh »

Jam częścią tej siły, która zawsze zła pragnąc, wiecznie czyni dobro...


:twisted:

Awatar użytkownika
Varjo
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 1111
Rejestracja: 11 lis 2008, o 22:35
Płeć: Mężczyzna

Re: Przeczytawszy...

Post autor: Varjo »

qadesh pisze:Jam częścią tej siły, która zawsze zła pragnąc, wiecznie czyni dobro...
:twisted:
a w tej bajce były smoki ? :twisted:
When i close my eyes i keep falling
Though im plunging down it's like flying
I'ts funny how im so high yet never floated
so low
Just wanna revert from this horrid death row
___________________________________
Cześć chłopaki jestem Varjat, spalę wam dziś komisariat :D

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: Przeczytawszy...

Post autor: Qadesh »

Wawelski..... i Pasia 8)

A bo co? :ninja:

Awatar użytkownika
Hyakurin
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 10
Rejestracja: 14 lis 2008, o 21:40
Płeć: Kobieta

Re: Przeczytawszy...

Post autor: Hyakurin »

Świetna! troche przykro, że mam to już za sobą ale czuję się w pełni usatysfakcjonowana!
Renegacki Flasz Mob

Awatar użytkownika
ExDeath
--------
--------
Posty: 3
Rejestracja: 11 lis 2008, o 19:53

Re: Przeczytawszy...

Post autor: ExDeath »

Hmm... w związku z tym, że nie wszyscy zrozumieli przesłanie mojego poprzedniego posta, ujmę to tak. Chodzi mi o to, że po prostu książka według mnie zakończona jest na siłę. Czyli w taki sposób, że wszystko kończy się na ostatnich 50 stronach. Wydaje mi się, że najpierw powinien nastąpić spadek napięcia, a dopiero potem zakończenie. W "Nikcie" jest to tak jakby bezskutecznie połączone. Historia została raczej "urznięta", a nie zakończona. Miałem wrażenie, że autorka sugerowała się ideą "No dobra, to już wszystko. Teraz trzeba tylko jakoś szybko to zakończyć..." Mam nadzieje, że wiecie o co mi chodzi i że nie tylko ja to poczułem.

No dobrze, przyznam, że nie wszystkie wątki kończą się na końcu powieści, lecz zdecydowana większość. Niemniej wrażenie pozostaje takie same...

Awatar użytkownika
Vorevol
Top secret
Top secret
Posty: 1123
Rejestracja: 6 cze 2007, o 17:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Re: Przeczytawszy...

Post autor: Vorevol »

ExDeath pisze: Mam nadzieje, że wiecie o co mi chodzi i że nie tylko ja to poczułem.

No dobrze, przyznam, że nie wszystkie wątki kończą się na końcu powieści, lecz zdecydowana większość. Niemniej wrażenie pozostaje takie same...
Wiemy, o co Ci chodzi, ale mimo wszystko odnoszę wrażenie, że TYLKO Ty to poczułeś.
Cedo Nulli

ODPOWIEDZ