Mundury i Naszywki - dyskusja

Wstęp tylko dla upoważnionych

Moderator: MrocznyPopiskiwacz

Awatar użytkownika
Smilodon
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 2400
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Mundury i Naszywki - dyskusja

Post autor: Smilodon »

Ok, rozumiem. Kończę temat. Dla mnie to i tak jest aktualnie zakup nowego munduru bo stary już mocno dostał w kość. Zobaczymy co na to moja druga połówka...
Psi c%#j i Last True Rebellious
"Smilodon Straszny jestes i czasem sie Ciebie boje ...
D."

| Prywata / Ratuj się kto może czyli... kursik pierwszej pomocy / Manewry IV - Waterworld / Nocarz - Premiera / Młody - Premiera - "Tor taktyczny" / Polcon 2017 / WTF II / CC II / Moto / WTF III / CC III |

Awatar użytkownika
LunaticProphet
Pułkownik Renegatów
Pułkownik Renegatów
Posty: 223
Rejestracja: 2 lis 2015, o 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Mundury i Naszywki - dyskusja

Post autor: LunaticProphet »

Standardem jest SFU jak rozumiem. Tylko kurcze ustrzelić rozmiar nie jest takim prostym zadaniem - Czy alternatywnie można zastosować BDU i ciągle polować na SFU?
"Taka jest najokrutniejsza z oczywistości: śmierć -niepodważalny pewnik biologii, ponieważ wszystko co żyje, musi umrzeć -przejawia charakter ponadczasowy i metafizyczny zawsze jednak pozostawia trupa, nieustannie obecnego i rzeczywistego, będącego ośrodkiem głębokich przeobrażeń organicznych. Cóż więc trzeba, aby powstał trup? Co różni trupa od martwego ciała żywej istoty?"

Awatar użytkownika
Smilodon
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 2400
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Mundury i Naszywki - dyskusja

Post autor: Smilodon »

SFU
Psi c%#j i Last True Rebellious
"Smilodon Straszny jestes i czasem sie Ciebie boje ...
D."

| Prywata / Ratuj się kto może czyli... kursik pierwszej pomocy / Manewry IV - Waterworld / Nocarz - Premiera / Młody - Premiera - "Tor taktyczny" / Polcon 2017 / WTF II / CC II / Moto / WTF III / CC III |

Awatar użytkownika
Theo
Pułkownik Renegatów
Pułkownik Renegatów
Posty: 166
Rejestracja: 30 sie 2010, o 01:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Llanelli
Kontakt:

Re: Mundury i Naszywki - dyskusja

Post autor: Theo »

Jaki obowiązkowo potrzebuję szpej w wariancie konwentowym? Czy mamy zunifikowany kolor butów?
What we loose in the fire we will find in the ashes.

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Re: Mundury i Naszywki - dyskusja

Post autor: Mcbet »

Urban Camo nie koniecznie SFU. DO tego szpej w Oliwie.
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Theo
Pułkownik Renegatów
Pułkownik Renegatów
Posty: 166
Rejestracja: 30 sie 2010, o 01:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Llanelli
Kontakt:

Re: Mundury i Naszywki - dyskusja

Post autor: Theo »

A czy koniecznie Helikonowy mundur czy jakikolwiek w urban camo? Są dostępne np. z milteca czy tessara - i w odróżnieniu od helikona - ogólnie dostępne.
O szpeju bardziej mi chodziło o to, co w skład szpeju obowiązkowo ma wejść, czy np.: nałokietniki, hełm też. Nie chcę brać rzeczy niepotrzebnych a z drugiej strony nie będąc na żadnym wydarzeniu konwentowym nie mam ogarnięcia tematu, jak zazwyczaj wyglądają inni. Chyba dosyć wytłumaczyłam :D
What we loose in the fire we will find in the ashes.

Awatar użytkownika
Vorevol
Top secret
Top secret
Posty: 1123
Rejestracja: 6 cze 2007, o 17:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Re: Mundury i Naszywki - dyskusja

Post autor: Vorevol »

Nie musi być Helikon. Byle urban. Co do szpeju, nie zapominaj, ze jesteście Renegatami. Każdy bierze to, w czym mu wygodnie, czego potrzebuje do działania. W granicach rozsądku oczywiście. Bo przykładowe twierdzenie, że jeden magazynek wystarczy i nie potrzeba żadnej ładownicy na zapasowe byłoby lekką przesadą.
Z tym szpejem w oliwce także nie byłbym fanatykiem. I znów... Jesteście Renegatami! Nie dostajecie sprzętu z zamówień publicznych sponsorowanych przez podatnika. Co kto sobie "narucha" to ma.
Cedo Nulli

Awatar użytkownika
Smilodon
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 2400
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Mundury i Naszywki - dyskusja

Post autor: Smilodon »

Amen Vilku. Nareszcie ktoś to napisał!
Psi c%#j i Last True Rebellious
"Smilodon Straszny jestes i czasem sie Ciebie boje ...
D."

| Prywata / Ratuj się kto może czyli... kursik pierwszej pomocy / Manewry IV - Waterworld / Nocarz - Premiera / Młody - Premiera - "Tor taktyczny" / Polcon 2017 / WTF II / CC II / Moto / WTF III / CC III |

Awatar użytkownika
Smilodon
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 2400
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Mundury i Naszywki - dyskusja

Post autor: Smilodon »

Jak już pisałem wcześniej trochę bym się kierował chamerykańską okładką. My nie jesteśmy elitarną jednostką typu nocniki. Walczymy tym i w tym co sami sobie znajdziemy. Wiadomo, że musi być to paramilitarka, ale bez przesady z jednolitością... *tnie*
Psi c%#j i Last True Rebellious
"Smilodon Straszny jestes i czasem sie Ciebie boje ...
D."

| Prywata / Ratuj się kto może czyli... kursik pierwszej pomocy / Manewry IV - Waterworld / Nocarz - Premiera / Młody - Premiera - "Tor taktyczny" / Polcon 2017 / WTF II / CC II / Moto / WTF III / CC III |

Nikki

Re: Mundury i Naszywki - dyskusja

Post autor: Nikki »

Smil, ale Vilk już to napisał, bez sensu podbijać.

Awatar użytkownika
Theo
Pułkownik Renegatów
Pułkownik Renegatów
Posty: 166
Rejestracja: 30 sie 2010, o 01:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Llanelli
Kontakt:

Re: Mundury i Naszywki - dyskusja

Post autor: Theo »

Osobiście wolę mieć wszystko na piśmie objaśnione, coby później nie było spin. Tak na wszelki wypadek. Dzękuję Vorevol.
What we loose in the fire we will find in the ashes.

Awatar użytkownika
Pablo
Brygadier
Brygadier
Posty: 54
Rejestracja: 11 gru 2014, o 19:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sverige

Re: Mundury i Naszywki - dyskusja

Post autor: Pablo »

Smil, pomysł jest zacny (chamerykańska okładka a mundur) i w pewien sposób jest w działaniu. Ale nie dotyczy GROT-u, a pozostałych z rodu. Tu masz to opisane przez Emsiego:
http://nocarz.pl/forum/viewtopic.php?f=43&t=818
Wiesz, to jak z umundurowaniem po tym jak pojawił się Vesper, wśród Renegatów. Dostał swój oddział i od razu go umundurował jednolicie, specjalsi ;) tak samo i GROT musi się wyróżniać. Ale ponownie wracając do posta Emsiego, nie zabrania się noszenia krówki pozostałym. Tylko mają to robić ostro i po renegacku ;)
"Nie jestem zły, po prostu mam ostre kły i nie boję się użyć ich.
Każdy chce żyć, gotów jest by walczyć,
wstać i bronić swojej prawdy."

Kajman - Kły

Awatar użytkownika
Smilodon
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 2400
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Mundury i Naszywki - dyskusja

Post autor: Smilodon »

Pablo Amen.
Psi c%#j i Last True Rebellious
"Smilodon Straszny jestes i czasem sie Ciebie boje ...
D."

| Prywata / Ratuj się kto może czyli... kursik pierwszej pomocy / Manewry IV - Waterworld / Nocarz - Premiera / Młody - Premiera - "Tor taktyczny" / Polcon 2017 / WTF II / CC II / Moto / WTF III / CC III |

Awatar użytkownika
Madzik
Ukryty
Ukryty
Posty: 836
Rejestracja: 10 lut 2006, o 00:24
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Re: Mundury i Naszywki - dyskusja

Post autor: Madzik »

OK, to ja opowiem, jak ja to sobie wyobrażam, z tym, ze TO NIE JEST ROZKAZ, tak? Temat do dyskusji.
Dobrze by było, gdyby Renegaci byli postrzegani z zewnątrz jako oddział. Banda pstrych szmaciarzy nie jest rozpoznawalna. Wasz wygląd jest Waszą wizytówką, musicie się kojarzyć jako GRUPA.
Wyobrażam to sobie w ten sposób, że przede wszystkim macie mundury jednolite pod względem kolorystyki. Nieważne, jaki fason: BDU, czy FSU, ważne, że "krowa". Na te mundury nałożony szpej - i tutaj już pewna dowolność: oliwka, czarny, czy kto tam co tam złapie. Podejrzewam, że same "krowy" plus emblematy jednostki już zidentyfikują Was jako grupę, czytaj: zrobią robotę.
To tyle. Dobranoc :)
Arma virumque cano

Awatar użytkownika
Lolka
Łowca
Łowca
Posty: 28
Rejestracja: 7 cze 2017, o 15:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mundury i Naszywki - dyskusja

Post autor: Lolka »

Nie ukrywam, że jestem laikiem i to wszystko o czym piszecie to dla mnie tajemnicze nazwy i skróty. Jednak chciałabym być aktywną częścią forum i w ogóle, w ogóle :)
Dlatego chce też zaopatrzyć się w odpowiednie ciuchy...

Podpowiecie mi co na początek powinnam sobie zorganizować? ;)

ODPOWIEDZ