Która część najlepsza?

Magazyn staroci
DRAKUL
--------
--------
Posty: 13
Rejestracja: 26 lip 2008, o 21:43

Która część najlepsza?

Post autor: DRAKUL »

Pytanie , która część serii sprawiła wam największą przyjemność ?
U mnie był to Nocarz ponieważ ta część była taka ,,stronnicza'' strona renegatów nie miała twarzy była jedynie złem z którym walczyli a w renegacie występują konplikacje z oby dwóch stron Vesp miał przyjaciół co utrudniało wszystko w Nikt'cie/Nikim wampiry jednoczą się w obliczu nowego zagrożenia a po walce powstaje coś jakby wampirzy ONZ , w Nikt'cie zirytowało mnie kilka momentów
1.teleportacja jednego z wąpierzy
2.Zrobienie z Ukrytego błazna który w kółko zmienia postać jakby sie nie mógł nacieszyć
co to ma być ? ,,Charlie w fabryce czekolady "?
3.Przenoszenie piasku na plaży , nie dali rady ale musieli UWIERZYĆ W SIEBIE !? mogła im pomóc dobra wróżka !
a Poza tym to świetne teksty są np. ten z atrapą ołówka czy ocenianiem przez Vespera piaskiem , Zbyt często pojawia się słowo Piekło !
POZDRO ;>

Awatar użytkownika
Silmeth
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 496
Rejestracja: 10 cze 2008, o 19:58
Płeć: Mężczyzna

Re: Która część najlepsza?

Post autor: Silmeth »

Renegat. Z naprawdę miłą wredną satysfakcją czytało się opis "szkolenia". Zaczynając od słów "Dobranoc" (czy jak to tam Vesper powiedział) do ostatnich opisów ćwiczeń. Do tego sceny śpiewania razem "Davai za"... Ogólny brak sztucznego podziału na "czarne i białe". No, właściwie jest - watykańscy są źli i tyle, ale to fanatycy - u takich nie ma i być nie powinno odcieni szarości ;). Wkurzający był Tiro (który znormalniał w Nikcie), nie wiedzieć czemu ciągle mi się z Jar-Jar Binksem kojarzył ze Star Warsów :roll:.
Jam po prostu jest librofil - antychómanista.

Давай за жизнь, давай брат до конца,
Давай за тех, кто с нами был тогда.
Давай за жизнь, будь проклята война,
Помянем тех, кто с нами был тогда.

toywars
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 283
Rejestracja: 13 gru 2008, o 22:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Szczecin

Re: Która część najlepsza?

Post autor: toywars »

Mi się podobały wszystkie części, ale chyba rzeczywiście odczuwam największy sentyment do skali odcieni szarości przedstawionej w Renegacie. Tam nikt nie był do bólu dobry ani do bólu zły. Każda strona miała swoje niecne występki jak i te, z których mogła być dumna. Poza tym to piękne przedstawienie rozterek każdej strony, nie tylko Vespera.

Co do Ukrytego... mi się bardzo podobała jego nieustanna przemiana. Przez to zdawał się być wszystkim, tak jak był wszystkim dla wampirów... był dla nich być albo nie być. A jednocześnie niczym nie był do końca... był inny.

Muszę przyznać poprzednikowi rację... po Nocarzu odczuwa się sentyment do wykańczania Renegatów, a że szkolenie to początek kariery świeżo upieczonego Renegata Vespera w znienawidzonych przez siebie szeregach czyta się je z dużą satysfakcją.
Ne invoces expellere non possis... Nocarzu.
Nie przywołuj tego, czego nie potrafisz pokonać... Nocarzu

Awatar użytkownika
Varjo
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 1111
Rejestracja: 11 lis 2008, o 22:35
Płeć: Mężczyzna

Re: Która część najlepsza?

Post autor: Varjo »

1.teleportacja jednego z wąpierzy
a co w tym złego ??
When i close my eyes i keep falling
Though im plunging down it's like flying
I'ts funny how im so high yet never floated
so low
Just wanna revert from this horrid death row
___________________________________
Cześć chłopaki jestem Varjat, spalę wam dziś komisariat :D

Pablo

Re: Która część najlepsza?

Post autor: Pablo »

Ogólnie wszystkie części,ale jeżeli miałbym wybrać najlepszą, to Renegat. Coś miał w sobie co mnie urzekło. Był zupełnie inny,aż chce się rzec brudny, w porównaniu ze sterylnym Nocarzem. Zderzenie Vespera z drugą stroną znanej mu rzeczywistości,inne spojrzenie na problemy. Poza tym to Nexowe: "Panie Generale". Jak dla mnie rewela :) taka perełka w trylogii ;)

Awatar użytkownika
Smilodon
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 2400
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Która część najlepsza?

Post autor: Smilodon »

Zgadzam się z Pablo!! nie ma lepszej części. Inicjacja w Cichowężu piękna... :twisted:
Psi c%#j i Last True Rebellious
"Smilodon Straszny jestes i czasem sie Ciebie boje ...
D."

| Prywata / Ratuj się kto może czyli... kursik pierwszej pomocy / Manewry IV - Waterworld / Nocarz - Premiera / Młody - Premiera - "Tor taktyczny" / Polcon 2017 / WTF II / CC II / Moto / WTF III / CC III |

Awatar użytkownika
Nahya
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 886
Rejestracja: 30 mar 2009, o 23:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdynia

Re: Która część najlepsza?

Post autor: Nahya »

Renegat - mino że po przeczytaniu Nocarza całą noc walczyłam z sobą żeby go w ogóle przeczytać.. W końcu ciekawość wzięła górę ;]
A dlaczego Renegat...hmm.. bo dużo się w nim działo ;p Wampiry były bardziej ludzkie, a nie jak marionetki w Nocarzu.
No i komiczne opisy sytuacji - po prostu rewelka :D

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Która część najlepsza?

Post autor: Heos »

Renegat, Renegat, Renegat... A ja powiem, że Nocarz mi się najbardziej podobał. Fabuła książki była najbliższa temu czego mniej więcej oczekiwałem po niej i to mi się podobało. Zresztą scena rozmowy Vespera z Ultorem czy teksty Okruszka wymiatają ;)
Czarna chmura

Awatar użytkownika
Smilodon
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 2400
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Która część najlepsza?

Post autor: Smilodon »

Heos może i masz rację, ale nie zmieni to rozmów pomiędzy Vesperem a Nexem i to one dopiero wymiatają!! :twisted:
Psi c%#j i Last True Rebellious
"Smilodon Straszny jestes i czasem sie Ciebie boje ...
D."

| Prywata / Ratuj się kto może czyli... kursik pierwszej pomocy / Manewry IV - Waterworld / Nocarz - Premiera / Młody - Premiera - "Tor taktyczny" / Polcon 2017 / WTF II / CC II / Moto / WTF III / CC III |

Awatar użytkownika
Nahya
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 886
Rejestracja: 30 mar 2009, o 23:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdynia

Re: Która część najlepsza?

Post autor: Nahya »

Dokładnie - Nex był po prostu genialny ;p
Choć nie powiem że scena przebudzenia Vespa dla nocy była również zabawna ;]

Awatar użytkownika
Delein
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 1801
Rejestracja: 18 lis 2007, o 19:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań XIII
Kontakt:

Re: Która część najlepsza?

Post autor: Delein »

Czy ten temat nie powinien byc kontynuowany w dywagacjach?

+Even if the voices are not real, they have pretty good ideas.

|Pyrkon 2008||Polcon 2008|
|Falkon 2008||NIKTowa|
|Pyrkon 2009||Manewry IV|
|Ava V||Polcon 2009|
|Falkon 2009||Closterkeller|
|Pyrkon 2010||Tricon 2010|
|Falkon 2010| |Pyrkon 2011|

Karll

Re: Która część najlepsza?

Post autor: Karll »

Delein napewno, ale ja i tak tu po spamuję ;)

Przeanalizowałem sobie to, co napisaliście pod kątem oddanych głosów i powiem szczerze, że mnie najbardziej urzekł NIKT, który z pewnych specyficznych okoliczności posłużył mi, jako wstęp do samej trylogii. Być może jestem, aż nazbyt oryginalny, jak przysłowiowy Tofik, ale ta część ze względu na swój początek jak dla mnie zasługuje na największe uznanie. Jako preludium do rozwiązania wszystkich wątków poruszonych we wcześniejszych tomach, została ona nad wyraz logicznie rozpisana, umiejętnie wiążąc w finale wszystkie zaczęte wątki, co raczej do najłatwiejszych nie należało, zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę zaspokojenie apetytu czytelnika.

Pewnie gdyby nie ‘’przygoda ‘’ z NIKTEM, moim faworytem byłby Nocarz (i to nie bynajmniej z powodu tego, że zostałem członkiem tej ‘’wspólnoty’’ – sam jestem z usposobienia bardziej Renegatem, aniżeli Nocarzem :P), bowiem akcja w Polfie i kontakt z ‘’ATeciakami’’ – zwłaszcza dialogi- zapadły mi w pamięć najbardziej. Co zaś tyczy Renegata, nie powiem żeby cechował się on dla mnie czymś szczególnym, gdyż zmiana sposobu postrzegania pewnych problemów przy przejściu na ‘’drugą stronę lustra’’ była tu aż nazbyt do przewidzenia, tak, więc przy tym aspekcie traci ona przymiot jakim był swoisty element ‘’niespodzianki’,’ w odwrotności chociażby do samego Nocarza, którego końcówka raczej nie należała do tuzinkowych.

ODPOWIEDZ