Co byś chciał jeszcze od życia?

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
Alienor
Aurora Borealis
Aurora Borealis
Posty: 880
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co byś chciał jeszcze od życia?

Post autor: Alienor »

A ja chcę wreszcie wiedzieć gdzie i ile pracuję i ile zarobię. Taki drobiazg. Ile można nie wiedzieć na czym się stoi.
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure
Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę
Po dawnemu: wojować, kochać się i pić.
(Wieniawa)

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Co byś chciał jeszcze od życia?

Post autor: Falk »

A ja wczoraj piłem w Exodusie (wrocławska panczurska mordownia), potem na słynnych torach, a jeszcze później na podwórku, na którym dziecięciem będąc ganiałem za piłką. To też był klimacik ;)

I chciałbym móc dalej to robić i mieć z kim pić w spelunach i mordowniach. I chciałbym jeszcze, żeby Instytut wznowił działalność, bo zacna to była spelunka :(

Q: devil is a looser and he is my b*tch :twisted:
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Czosnek
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 1324
Rejestracja: 12 lut 2007, o 18:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Co byś chciał jeszcze od życia?

Post autor: Czosnek »

Żeby Drogi Dante nauczył mnie jak się zachować... :mrgreen:
Czosnka

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: Co byś chciał jeszcze od życia?

Post autor: Qadesh »

Dante skazany jest na porażkę :twisted:

w temacie:
lepiej nic nie chcieć. czasem życzenia spełnia wybitnie złośliwy dżinn.

Awatar użytkownika
Czosnek
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 1324
Rejestracja: 12 lut 2007, o 18:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Co byś chciał jeszcze od życia?

Post autor: Czosnek »

Qadesh pisze:Dante skazany jest na porażkę :twisted:
...

Dobra... to chcę tego, żeby było tak, jak być powinno... i jak być musi !!! :twisted:
Czosnka

Awatar użytkownika
Elvarel
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 1033
Rejestracja: 1 kwie 2009, o 10:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Las Ożywionego Mitu/Rogaty Gród

Re: Co byś chciał jeszcze od życia?

Post autor: Elvarel »

Obrazek
Jeśli nigdy nie będę mogła mieć Akity to chcę przynajmniej psiaka Shiba Inu (czyli Akitę w miniaturce :mrgreen: ...)
Telien dagorbarth IV - Nenardhon
Plcn'09
Clstrkllr Ncrz
Prkn'10
Fiolet. Pzn
Prkn'12


Dzwoni Barbie do Cindy ]:-> ...

Cevi i Elv: Ej, przeszliśmy obok lampy i zgasła!
Mith: No! Jesteśmy w formie. :D

Kur*a, czemu wciąż mamy same najgorsze pomysły, zaklął Vesper w duchu.

Awatar użytkownika
Elvarel
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 1033
Rejestracja: 1 kwie 2009, o 10:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Las Ożywionego Mitu/Rogaty Gród

Re: Co byś chciał jeszcze od życia?

Post autor: Elvarel »

wikipedia pisze:Jednocześnie jednak słowo "shiba" oznacza "poszycie, listowie, krzewy" (...)
Shiba Inu jest najmniejszym z przedstawicieli japońskich szpiców. Materiały wykopaliskowe potwierdzają[potrzebne źródło], że shiba wywodzi się od najstarszych z nich - znaleziono pochodzące z epoki Jomon (trwającej od ok.4000 p.n.e. do 3 stulecia przed Chrystusem) szkielety odpowiadające dokładnie wzorcom dzisiejszych przedstawicieli tej rasy.
:ninja:
No no... Coraz więcej plusów ;> ...
Telien dagorbarth IV - Nenardhon
Plcn'09
Clstrkllr Ncrz
Prkn'10
Fiolet. Pzn
Prkn'12


Dzwoni Barbie do Cindy ]:-> ...

Cevi i Elv: Ej, przeszliśmy obok lampy i zgasła!
Mith: No! Jesteśmy w formie. :D

Kur*a, czemu wciąż mamy same najgorsze pomysły, zaklął Vesper w duchu.

Awatar użytkownika
Nath
Licencjat
Licencjat
Posty: 226
Rejestracja: 7 maja 2009, o 23:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co byś chciał jeszcze od życia?

Post autor: Nath »

Skończyć wreszcie magisterkęargh
Death metal - bo jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy :D.

Awatar użytkownika
Grazzi
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 85
Rejestracja: 31 gru 2009, o 18:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wieliczka/Krk

Re: Co byś chciał jeszcze od życia?

Post autor: Grazzi »

dobrze napisać wspaniałą, "nową" maturę :P
Ego sum, qui sum

Awatar użytkownika
Czosnek
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 1324
Rejestracja: 12 lut 2007, o 18:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Co byś chciał jeszcze od życia?

Post autor: Czosnek »

Elvarel pisze: Jeśli nigdy nie będę mogła mieć Akity to chcę przynajmniej psiaka Shiba Inu (czyli Akitę w miniaturce :mrgreen: ...)
Miniaturowy pies to też pies... łasi się tak samo jak inne psy? :twisted:
Jakie ma rozmiary?
I ile za takiego trzeba dać?
Czosnka

Awatar użytkownika
Darkya
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 63
Rejestracja: 28 sie 2009, o 13:16
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co byś chciał jeszcze od życia?

Post autor: Darkya »

Hmmm, a ja tak z innej beczki jak już widzę ten temat... Wyspać bym się w końcu chciała -_-'

Awatar użytkownika
Trinidad
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 252
Rejestracja: 8 sty 2010, o 13:57
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co byś chciał jeszcze od życia?

Post autor: Trinidad »

O, ja też, ja też ;)
Sowa?
Iren: oj tam, oj tam ;>

Pie Iesu domine (tup, tup, tup, sru!) dona eis requiem (tup, tup, tup, sru!)

W plecaku zawsze noszę kilka noży i kosę. Tak dla uspokojenia.

Awatar użytkownika
Elvarel
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 1033
Rejestracja: 1 kwie 2009, o 10:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Las Ożywionego Mitu/Rogaty Gród

Re: Co byś chciał jeszcze od życia?

Post autor: Elvarel »

Czosnek, ja miniaturowe psy lubię, o ile są dobrze wychowane i nie są moje. No i raczej chodzi mi o konkretne jednostki, które dane mi było poznać. Shiba Inu jest określany psem do towarzystwa, czyli jest brany pod jedną kreskę z tymi wszystkimi cziłała, shia tsu (czy jak to tam się pisze) i innymi psami na kanapę/do torebki. Moim zdaniem ciut szkoda. Kiedyś Shiba Inu służyły do polowań w lasach a i ponoć bronić właściciela potrafią. Poza tym są również psami bardzo wiernymi.

O rasie:
Są to szpice zaliczane do sekcji szpiców azjatyckich i ras pokrewnych. Są jedną z 5 typowych japońskich ras (pies z Hokkaido, Kishu, Shikoku, Akita-Inu, Shiba-Inu). Rasa ta wywodzi się z górzystych terenów Japonii. Sama nazwa psa jest znacząca, gdyż słowo shiba oznacza mały, a inu pies. Czyli shiba inu to po prostu mały pies. Wg innych źródeł słowo shiba należy raczej kojarzyć jako krzewy, poszycie. W takim przypadku nazwę tę należałoby utożsamiać z psem polującym w zagajnikach. Psy te były powszechne na górzystych japońskich wyspach oblewanych przez Morze Japońskie. Te małe psy były wykorzystywane przede wszystkim podczas polowań na ptactwo i małą zwierzynę. Psy różniły się trochę między sobą zależnie od miejsca, w którym występowały. (...) W 1937 r. Psy rasy Shiba Inu zostały uznane za pomnik przyrody i na poważnie zajęto się ratowaniem czystości tej rasy. Shiba inu obecnie już raczej nie spełnia swojej pierwotnej funkcji. Zamiast brać udział w polowaniach spełnia raczej funkcje towarzyskie i jest najwierniejszym przyjacielem człowieka. (...) Cechą charakterystyczną psa rasy Shiba Inu jest wspaniały charakter. Jest to pies spokojny, wierny i łatwy w ułożeniu. Nie okazuje łatwo agresji, ale wobec obcych zachowuje się nieufnie i nie będzie spokojnie patrzył na krzywdę właściciela. Po pierwotnych przodkach pozostał shibie instynkt myśliwski, który w dawnych czasach gwarantował przetrwanie. Shiby z wyglądu są bardzo podobne do Akity-Inu, ale dużo mniejsze od nich. Shiba osiąga rozmiary 38,5 - 41,5cm (psy) oraz 35,5 - 38,5cm (suki). Waga to około 10 kg.
Info ze strony pewnego hodowcy, z którym zamierzam się skontaktować, kiedy przyjdzie odpowiedni czas...
Co do ceny: na stronie hodowca chyba nie podał całkowitej. Na allegro widziałam tylko jedno ogłoszenie i ten gość z allegro za szczenię z rodowodem chciał 2000,-. Mi to wisi, czy psiak będzie miał rodowód czy nie, bo nie zamierzam go wystawami stresować. Po prostu uparłam się na akurat takiego rasowca...



A tak z bardziej przyziemnych spraw: CHCĘ ZACZĄĆ BUDZIĆ SIĘ O GODZINIE, KTÓRA POZWOLI MI NA TAKIE FUNKCJONOWANIE, JAKIEGO POTRZEBUJĘ. BO TO CO SIĘ OSTATNIMI CZASY TO PRZECHODZI WSZELKIE POJĘCIE :evil: :evil: :evil: ...
Telien dagorbarth IV - Nenardhon
Plcn'09
Clstrkllr Ncrz
Prkn'10
Fiolet. Pzn
Prkn'12


Dzwoni Barbie do Cindy ]:-> ...

Cevi i Elv: Ej, przeszliśmy obok lampy i zgasła!
Mith: No! Jesteśmy w formie. :D

Kur*a, czemu wciąż mamy same najgorsze pomysły, zaklął Vesper w duchu.

Awatar użytkownika
Flaw
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 18
Rejestracja: 2 lut 2010, o 23:34
Płeć: Kobieta

Re: Co byś chciał jeszcze od życia?

Post autor: Flaw »

Dorzucę swoje trzy grosze, w sprawie rodowodu. Mam w domu owczarka staroniemieckiego, rodowodowego, po rodzicach medalistach, i kota, persa białego równiż z papierami. A dlaczego kupiłam psa z papierami za kupę kasy? O kocie nie wspomnę ,bo o był fart.
Częstą praktyką w pseudo hodowlach jest krzyżowanie psów\kotów blisko w rodzinie, co powoduje masę wad geneycznych. W efekcie zamias zdrowego, wesołego zwierzaka, mamy cierpiące, chore stworzonko. Mam przykład z własnego podwórka. Kupiliśmy boksera bez papierów. Zwierzak był mądry, piękny, wesoły do trzeciego roku życia. Kolejne trzy przeszły nam na ciągłych wizytach weerynaryjnych, lekach i patrzeniu jak się zwierz męczy. Wszystkie jego dolegliwości( od chorego serca zaczynając, na rozedmie płuc kończąc) wskazywały właśnie na wady genetyczne, spowodowane krzyzowaniem w rodzinie. Dla porównania, mój kot Pinio, jest z szanowanej hodowli krakowskiej, i w tym roku stuknie mu trzynaście lat! A gabinet weterynaryjny ogląda tylko na Animal Planet siedząc mi na kolanach. Z Merlinem juz nie ryzykowałam, wyszukałam zarejestrowaną w związku kynologicznym hodowlę, i mam zdrowe piędziesiąt kilogramów szczekającego, czarnego szczęścia.

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: Co byś chciał jeszcze od życia?

Post autor: Qadesh »

Flaw pisze:mój kot Pinio, jest z szanowanej hodowli krakowskiej,
krakowski wampir?? 8)

ODPOWIEDZ