RPG - Pomoc.

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
Mexaris
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 50
Rejestracja: 26 sie 2009, o 20:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

RPG - Pomoc.

Post autor: Mexaris »

Witam, nie wiem czy wybrałem dobry dział forum, jeśli tak to przepraszam i proszę o przeniesiene.
Mam taką zagwostkę. Mamy z kolegami grupkę ludzi grającą w Rpgi. Chcę im wymyśleć autorski system w świecie wąpierzy. Ale nie wiem jak im to opisać. Opowiadałem im o Vesperze, jak wygląda rekrutacja, potyczki z renegatami. Ale jak by to skrócic.?
Tu proszę o pomoc was. Czy jest ktoś kto ma chęci i jest w stanie mi pomóc? Jak w kilku linijkach opowiedzieć o tym alternatywnym świecie?

Sprawa druga. Jakie macie pomysły oprócz akcji renegacko-nocarskich, ochrony Vipów, szturmy, konwoje itp. A może macie jakieś ciekawe pomysły na zwroty fabuły?

Kiedy już opracuje system z chęcią opublikuje go na forum. A i ostatnie pytanie:
Czy jak wymyśle taki system, napisze elektroniczny podręcznik, pokaże go na forum i będe grał w tym świecie z kolegami, to czy w jakiś sposób naruszę prawa autorskie?

Za wszelkie odpowiedzi i pomoc, a także komentarze dziękuje.
Pozdrawiam
Mex.
Tata! Tata! Biją renegata!

Awatar użytkownika
Nath
Licencjat
Licencjat
Posty: 226
Rejestracja: 7 maja 2009, o 23:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: RPG - Pomoc.

Post autor: Nath »

Daj graczom "Nocarza" do przeczytania. I wszystko będą wiedzieć :).
Death metal - bo jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy :D.

Awatar użytkownika
Mexaris
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 50
Rejestracja: 26 sie 2009, o 20:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Re: RPG - Pomoc.

Post autor: Mexaris »

Tak próbowałem ale to im trochę zajmie ( koledzy nie lubią czytać [ mi zajęła 1 dzień ;P ] )
a chcmy zaczać jak najszybciej pełną parą. Dziś wymyślono karty postaci i systematyke gry.
Tata! Tata! Biją renegata!

Dreamy

Re: RPG - Pomoc.

Post autor: Dreamy »

Myślę, że jak zabiorą się za Nocarza to nagle polubią czytanie książek i zaczną się domagać o kolejne części. Tak było z moim bratem - człowiekiem, który unikał zbędnej literatury :P

Awatar użytkownika
Mexaris
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 50
Rejestracja: 26 sie 2009, o 20:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Re: RPG - Pomoc.

Post autor: Mexaris »

Wiem, próbuje i próbuje... Tylko do tej pierwszej nie chcą się przekonać. Dreamy, miałem podobnie jak twój brat, łyknąłem sage w 4 dni ale wcześniej też dużo czytałem. A jakieś pomysły na akcje i misje w grze?
Tata! Tata! Biją renegata!

Awatar użytkownika
Nahya
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 886
Rejestracja: 30 mar 2009, o 23:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdynia

Re: RPG - Pomoc.

Post autor: Nahya »

Akcji może być naprawdę dużo...Wszystko zależy jeszcze od tego czy gracie grupą nocarzy czy Renegatów ;]
Jeśli przebrnąłeś przez wszystkie części książki to od razu poza akcjami czysto militarnymi możesz dorzucić parę związanych z symbiontem na przykład. Jakiś czas temu prowadziłam swojej drużynie parę sesji w klimatach Nocarza i w sumie fajne rzeczy z tego powychodziły :) Oczywiście odbiegliśmy od fabuły książki już na pierwszej sesji ale było warto. Można też dorzucić coś o Ukrytym - kim dokładnie jest, kto jest nad nim. Czemu dysponuje taką mocą i jak ją zdobyć..?;> No pomysłów dostarcza sama książka a potem to pewnie sami gracze ci kilka podsunął swoimi krokami na sesjach - przynajmniej ja z tego zawsze korzystam ;p

Awatar użytkownika
Mexaris
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 50
Rejestracja: 26 sie 2009, o 20:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Re: RPG - Pomoc.

Post autor: Mexaris »

Chcą być grupą wiernych nocarzy. A moim podłym zadaniem jest ich przekabacić bo jak wiadomo, renegaci wszędzie mają braki. Nawet w wojsku ;p Co masz na myśli o misjach z symbiontem? Tak przeczytałem wszystkie.
Tata! Tata! Biją renegata!

Awatar użytkownika
Nahya
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 886
Rejestracja: 30 mar 2009, o 23:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdynia

Re: RPG - Pomoc.

Post autor: Nahya »

Ja mam drużynę która składa się bardziej z genialnych szaleńców niż wiernych psów... Grają renegatami ale w sumie nie każdy walczy, a przynajmniej nie każdy jest w tym dobry. Jeden koleś stwierdził że skoro symbiont daje fajne moce ludziom to zawsze można go trochę zmutować i sprawdzić w innych wersjach. Kiedy zaczął robić swoje badania ja wpadłam na pomysł że ktoś ukradnie wyniki jego prac i wykorzysta je w swoich złych planach...Na przykład tacy watykańscy (albo jakieś inne ugrupowanie bo czemu nie?) mogliby stworzyć bazując się na symbiontach jakąś mutację ze zwierzętami w wyniku czego można by uzyskać na przykład wilkołaki, albo coś w rodzaju Wraithów z SG:Atlantis ;p Albo nawet zmutować go na samych wampirach a skutki mogą być przeróżne od złych po dobre ;]
Twoje wampiry nie muszą walczyć tylko z innymi wampirami. Nie zapominaj że świat jest podły i pewnie znajdą się ludzie który jakimś sposobem dowiedzą się o wampirach i będą chcieli je zniszczyć/wykorzystać do własnych celów/badać itp. Pomysłów jest naprawdę dużo i większość z nich zapewne wyjdzie ci już w trakcie samych sesji. Ach! I nie zapomnij o intrygach w samej społeczności wampirów - w końcu ludzkie uczucia nie są im obce ;p

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Re: RPG - Pomoc.

Post autor: Dexter »

Ostatnio doszły mnie słuchy, że powstaje system RPG oparty o Nocarza. Szczegółów nie znam.

Co do praw autorskich - o ile nie zamierzasz czerpać z tego korzyści, podejrzewam, że nikt nie będzie miał do Ciebie pretensji o korzystanie z cudzej kreacji świata. Ale sądzę, że najlepiej będzie wprost zapytać Madzik poprzez PW - będziesz miał pewność.
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

Awatar użytkownika
Nath
Licencjat
Licencjat
Posty: 226
Rejestracja: 7 maja 2009, o 23:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: RPG - Pomoc.

Post autor: Nath »

Jeśli Twoi gracze nie mogą przebrnąć przez cały jeden tom (aż trzy-cztery godziny czytania - zgroza ;D) to wybierz im jakieś "smaczniejsze" fragmenty (rozdział albo dwa) i daj do przeczytania. Jeśli gracze nawet takiego wysiłku nie chcą podjąć, to jako mg powiedziałbym im wprost - pies wam lizał twarze i kotwica w plecy na pożegnanie :czytaj: .
Death metal - bo jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy :D.

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: RPG - Pomoc.

Post autor: Qadesh »

O to, to Nath :)
Sory, ale jeśli chcą grać, to niech trochę czasu poświęcą. Podręczniki RPG też nie maja po 10 stron.
No a jak tyle nie - niech grają w Maskaradę...

Awatar użytkownika
Nahya
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 886
Rejestracja: 30 mar 2009, o 23:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdynia

Re: RPG - Pomoc.

Post autor: Nahya »

Możesz równie dobrze nie streszczać im w ogóle książek. Zacznijcie grę ludźmi którzy żyją w normalnym naszym świecie i zamień je w wampiry tak jak to Magda opisała w Nocarzu - niech się dowiedzą co i jak tak samo jak Vesper ;]

Awatar użytkownika
Mexaris
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 50
Rejestracja: 26 sie 2009, o 20:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Re: RPG - Pomoc.

Post autor: Mexaris »

Tak właśnie jest, tzn. było. Spisuje taki mały undergrundowy podręcznik, zainteresowani obejrzeniem?
Tata! Tata! Biją renegata!

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Re: RPG - Pomoc.

Post autor: Mcbet »

Mysle ze napewno zainteresowana bedzie Madzik ;) zeby przejrzec
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: RPG - Pomoc.

Post autor: Heos »

Systemy oparte na książkach z reguły są bardzo słabe. Pierwsze - nieoryginalne, drugie - robione przez fanów nie patrzących na wszystkie sprawy obiektywnie i często nie będących fachowcami w dziedzinie gier fabularnych. Zresztą co chcesz osiągnąć samodzielnie?

Po co wymyślać mechanikę, która nie odda całych realiów jakiejś książki i będzie naginała to o czym czytaliśmy? A naginała będzie bo nigdy wszystko nie jest wyjaśnione i nie da się wszystkiego zamknąć w mechanikę.
To już lepiej zwykły system k20.

Co do fabuły, niech przeczytają książki.
Czarna chmura

ODPOWIEDZ