Strona 1 z 1

Geocaching

: 10 wrz 2009, o 20:57
autor: Mexaris
Witajce,
Chciałem się dziś podzielić z wami moim zainteresowaniem/hobby/grą w którą się bawie. Różni ludzie różnie to nazywają. Jest to geochaching. Co to? Jak mówi "geopedia" - czyli geokeszerskie ABC.
Geocaching to gra terenowa użytkowników GPS polegająca na poszukiwaniu "skarbów" ukrytych przez jej innych uczestników. Poszukiwane skarby, tzw. skrzynki to odpowiednio zabezpieczone, wodoszczelne pojemniki, zawierające drobne upominki oraz dziennik, w których kolejni znalazcy odnotowują swoje odkrycia. Współrzędne miejsc, w których ukryte są skrzynki, ich opisy oraz instrukcje niezbędne do ich znalezienia dostępne są w najpopularnieszej w Polsce internetowej bazie skrzynek prowadzonej przez serwis OpenCaching PL lub na międzynarodowym serwisie Geocaching.com.
Mała adnotacja: Ja nie mam GPS'a a sobię radze. :ninja:
Może kogoś z dużą ilością wolnego czasu zainteresuje. W razie pytań wstukujcię tu albo na ABS Geokeszera - http://wiki.opencaching.pl/index.php/St ... 2%C3%B3wna

Czy są chętni z trójmiasta na poszukiwania?

Re: Geocaching

: 20 wrz 2009, o 14:45
autor: X-76
hmmm...... no ja ma ze trzy GPSy. W telefonie, w samochodzie i przenośnego Garmina etrex Vista HCx.
Muszę przyznać, że mnie zainteresowałeś tą zabawą.
Zarejestruje się i zobaczę z czym się to je ;)

EDIT

OK. Spróbowałem. Chyba mi się podoba ;)

Obrazek

:twisted:

Re: Geocaching

: 20 wrz 2009, o 17:24
autor: Mexaris
Jak będziesz w okolicach gdańska zapraszam na keszowanko :)

I tak dla lansu:
Obrazek

Re: Geocaching

: 5 lip 2017, o 09:15
autor: Ceviliel
Koleżanka ze studiów mooocno w tym siedzi i mnie w sumie namówiła (poza tym namówiła jednego profesora i razem z nim całą grupą poszli szukać skrzynek zamiast zajęć, niestety, ja nieobecna akurat byłam :( Ponoć znaleźli kilka :D ). Dokładnie naprzeciwko mojego domu jest jedna skrzynka, nawet podejrzewam, w którym miejscu - przynajmniej sama bym tam coś ukryła, aż się prosi ;) Tylko cały czas mi głupio podejść i grzebać...
I będę musiała wierzyć, że w przypadku innych miejsc GPS w tablecie mamy będzie wystarczający (jak będę stara i bogata, kupię sobie takie ustrojstwo z prawdziwego zdarzenia... :P)

Ktoś jeszcze się w to zaczął bawić od tego 2009 roku? ;)

Re: Geocaching

: 5 lip 2017, o 09:43
autor: spinacz
Ja się nie raz bawię :) Fajna opcja na spędzenie czasu jak jest zgrana ekipa :) Możemy zrobić Nocaskie skrzynki ;)

Re: Geocaching

: 5 lip 2017, o 11:08
autor: Falka Valiarde
Albo np w danych miejscówkach jak Emów itp ;)
Ja się w geocaching bawiłam już dawno temu i muszę do tego wrócić z moim bo super zabawa, tylko musimy ogarnąć jakieś fajne skrzynki do których da się dojść z psiakiem ;)

Ogólnie GPS w telefonie wystarcza jedyny problem to bateria bo wtedy szybko się kończy niestety no i miejsca w których zasięg ucieka, a koordynaty pływają ...

Ogólnie są dwie strony z których można ściągać kordy i się bawić w Polsce:

https://www.geocaching.pl/
i
https://opencaching.pl/

Ogólnie geocaching miał kiedyś lepszą bazę an świecie, ale dla PL lepszy był opencaching i ja się jego trzymałam zawsze. Fakt, że część skrzynek jest na jednym i na drugim.

Re: Geocaching

: 5 lip 2017, o 12:12
autor: spinacz
Myślę ,że woreczki na krew albo ampułki. Były by mega ;-) do tego można odtagowac stare fabryki tylko zrobić opis narracyjny. Myślę że sporo fanów się znajdzie ;-)

Re: Geocaching

: 5 lip 2017, o 12:31
autor: Falka Valiarde
Można chociaż woreczki i krew albo ampułki mogą być lekko problematyczne jako pojemniki. Ampułki mogłyby jeszcze przejść jako swego rodzaju magnetyki, tyko zwykle magnetyki są oklejane czarną izolacją ze względu na maskowanie. Ale tego typu rzeczy mogłyby być spokojnie geokretami. Chociaż mnie jakoś zabawa w geokrety nigdy nie bawiła tak jak zwykłe kesze.
Oczywiście stworzenie odpowiedniego opisu narracyjnego, ewentualnie w ogóle jakiejś serii keszy i po nitce do kłębka, że dopiero kilka z nich zaprowadzi nas do ostatniego itp byłoby super, no i oczywiście dobrze dobrane lokacje.

Re: Geocaching

: 5 lip 2017, o 12:50
autor: spinacz
Jestem za :) możemy przed cc ogarnąć jeszcze temat :) Tor torem ale śladami Vespea po Warszawie czemu by nie :)
Co skrzynka prowadzi do innej itp na końcu nagroda na Tor Taktyczny bez kolejki :D