RPG - temat zbiorczy

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: RPG - temat zbiorczy

Post autor: Falk »

Wczoraj prowadziłem Neuroschizę. I muszę powiedzieć, że mimo iż film "Blair Witch Project" to nieziemska staroć, to chwyty z niego zaczerpnięte dalej działają ;)
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Vercor

Re: RPG - temat zbiorczy

Post autor: Vercor »

Ogólnie jestem fanem gier Świata Mroku (ang. World of Darkness) a zwłaszcza Wampira: Maskarady i Wampira: Mroczne wieki

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: RPG - temat zbiorczy

Post autor: Falk »

Maskarada jest zacna. Ostatnio zrobili jej lifting, ale konserwatywni gracze raczej na niego psioczą.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Murphy
Rekrut
Rekrut
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2010, o 13:50
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: RPG - temat zbiorczy

Post autor: Murphy »

Ja grałam w D&D, w sumie na inne systemy się nie porywałam, ale kiedyś musiała nadejść zmiana. I tak jestem umówiona ze znajomymi na sesję z Wilkołaka: Apokalipsy, jak będzie się okaże.

A jeśli idzie o czystą rozrywkę bez ograniczeń to grałam w larpa z Hetali, gdzie przypadła mi postać/cosplay Szwajcarii. ;D
"Ludzie za łatwo rezygnują z władzy nad własnym życiem."

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: RPG - temat zbiorczy

Post autor: Heos »

Jestem dzień po sesji Klanarchii (sam prowadziłem) i nie było źle, mimo moich obaw co do mechaniki (która znakomita wcale nie jest), gracze byli jak słyszałem bardzo zadowoleni.

Podręcznika mimo wszystko nie polecam kupować, cena nie jest proporcjonalna co do jakości i treści. Jeżeli mielibyście okazję dostać gdzieś po niższej cenie niż 129 zł to owszem.
Czarna chmura

Awatar użytkownika
Nath
Licencjat
Licencjat
Posty: 226
Rejestracja: 7 maja 2009, o 23:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: RPG - temat zbiorczy

Post autor: Nath »

o_O drożej niż podręcznik do Dark Heresy.
Death metal - bo jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy :D.

Awatar użytkownika
Necro
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 251
Rejestracja: 20 paź 2008, o 22:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków
Kontakt:

Re: RPG - temat zbiorczy

Post autor: Necro »

Falk pisze:Maskarada jest zacna. Ostatnio zrobili jej lifting, ale konserwatywni gracze raczej na niego psioczą.
Szczerze? Dla mnie Requiem to nie lifting Maskarady a zupełnie inna gra. Ale ja jestem ortodoksem w tej kwestii... :P
The stillness within stillness is false. True stillness is found in motion. - philosophy of the Nyss blademasters

Awatar użytkownika
Tasiek
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 318
Rejestracja: 12 lut 2009, o 23:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: RPG - temat zbiorczy

Post autor: Tasiek »

Niech no pomyślę...Swego czasu ktoś mi znajomy chciał oficjalnie spalić podręcznik nowego Wampira na znak protestu i syfu tam zawartego. Tak, to chyba Requiem. :mrgreen:
http://noson.pl/

http://www.lastfm.pl/user/Metalizer_


|Pyrkon 2009|
|Manewry IV|
|Ava V|
|Fiolet|
|Nocarz-Premiera|
|Pyrkon 2010|

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: RPG - temat zbiorczy

Post autor: Falk »

Nie miałem przyjemności. Moje zdanie jest takie, że dobry MG z najgorszego szitu zrobi perełkę.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: RPG - temat zbiorczy

Post autor: Qadesh »

I z najfajniejszego system kiepski MG zrobi szit. :twisted:

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: RPG - temat zbiorczy

Post autor: Falk »

Co więcej, zaryzykuję nawet tezę, że Ziemia kręci się wokół Słońca, a nie na odwrót :P
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Necro
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 251
Rejestracja: 20 paź 2008, o 22:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków
Kontakt:

Re: RPG - temat zbiorczy

Post autor: Necro »

Aleś zaryzykował... :P

Nie no, ogółem - WoD ogółem (i Wampir jako jedno z jego rozszerzeń) to jak dla mnie jeden z lepszych systemów jak chodzi o klimat. Dlatego nie jest dla mnie zbyt ważne, czy ktoś sobie wybiera klan i organizacje z nowego czy ze starego podręcznika, byleby dokładnie wiedział czego chce, jakich informacji potrzebuje i jak to ma odgrywać. :wink:
Requiem cieszy mnie o tyle, że podręcznika do Maskarady nie udało mi się dorwać a z linii, w której wyszło Requiem mam komplet (no, będę miał jak w końcu po Wilkołaka: Przebudzenie ruszę tyłek do klubu :lol: ).

A z rzeczy, w które zawsze chciałem zagrać - Cadwallon - system oparty na bitewniaku Rackhama, ze światem, którego różnorodność i klimat mnie urzekł. Jedyny minus - statystyki do RPGa pojawiają się w podręcznikach do bitewniaków więc uzbieranie kompletu w papierze to nie lada wydatek. :?
The stillness within stillness is false. True stillness is found in motion. - philosophy of the Nyss blademasters

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: RPG - temat zbiorczy

Post autor: Falk »

Odświeżę temat i poruszę kwestię, która mnie od jakiegoś czasu nurtuje. Grał ktoś w nowego Wampira? Mam wrażenie, że WW dobrze zrobił, porządkując go, jednak wielu fanów tego systemu strasznie na to kręciło nosem, toteż ciekaw jestem opinii.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Nath
Licencjat
Licencjat
Posty: 226
Rejestracja: 7 maja 2009, o 23:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: RPG - temat zbiorczy

Post autor: Nath »

Nie rozumiem kręcenia nosem na nowego woda ogólnie (na wydawcę w PL owszem). Mnie się podoba bardzo i to zarówno podstawka do "mortadelek" jak i odświeżony Wąpierz i Wilkowyj. Z drugiej strony nie zjadłem zębów na starym wodzie i może stąd brak sentymentów do tegoż systemu.
Death metal - bo jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy :D.

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: RPG - temat zbiorczy

Post autor: Falk »

A w co konkretnie grałeś?
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

ODPOWIEDZ