"Jak jedziesz, baranie!"

Magazyn staroci
Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Jak jedziesz, baranie!"

Post autor: Eshealon »

No, to tak pro forma opowiem bo już większość wie o mojej przygodzie z mało ogarniętym pieszym.

Ja mam prawko od grudnia, a już jedną panią prawie "podwiozłem" na masce.

Jana Pawła, skrzyżowanie z Elektoralną, przejście dla pieszych na Jana Pawła. Parenaście metrów dalej jest przystanek autobusowy. Babsko stało na czerwonym świetle, widziałem. Zobaczyła że jedzie autobus, więc nagle wpadła na genialny pomysł że ona napewno jeszcze zdąży, mimo czerwonego światła. Problem w tym że wpadła na ten pomysł jak byłem jakieś 10-15 metrów od niej. Oblodzona droga, bo to był styczeń/luty.

Baba żyje, a ja nie mam prokuratora na karku tylko dlatego że ABS to cudowny wynalazek.

Hebel, trąbienie, nic, baba dalej biegnie na kursie kolizyjnym. I to bez słuchawek. Położyła mi się na masce. Wstała, otrzepała się, pobiegła dalej.

Jestem pieniaczem, ale takim co się ówcześnie śpieszył na uczelnię, bo to jedyny powód dla którego nie zjechałem na przystanek i jej nie udzieliłem lekcji zasad ruchu drogowego. W końcu jestem pedagogiem.
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Kane
Syn Siewcy
Syn Siewcy
Posty: 362
Rejestracja: 27 wrz 2007, o 23:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: "Jak jedziesz, baranie!"

Post autor: Kane »

Mogłaby tej lekcji nie przeżyć ;)
Mnie tez parę lat temu koleś położył na maską. Wstał, otrzepał się i poszedł dalej chwiejnym krokiem.
A odwróciwszy się,
nie ujrzałem nic.
Tylko własny cień.
Cień Anioła Śmierci.

Awatar użytkownika
Nath
Licencjat
Licencjat
Posty: 226
Rejestracja: 7 maja 2009, o 23:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: "Jak jedziesz, baranie!"

Post autor: Nath »

Death metal - bo jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy :D.

Nurbika

Re: "Jak jedziesz, baranie!"

Post autor: Nurbika »

o fuck..... co za debile. Ja mam mnóstwo przyjaciół motocyklistów i to naprawde rozsądni ludzie, sama jeżdżąc staram się im jak najbardziej ułatwić życie, bo na 4 kołach łatwiej jest manewrować niż na 2... i naprawde wystarczy sie rozglądać... Ten artykuł i to co Iks zamieścił o reklamie ciuchów dla skejtów - czy ludziom zaczyna zanikac mózg jako narzad nieużywany???

Awatar użytkownika
Nath
Licencjat
Licencjat
Posty: 226
Rejestracja: 7 maja 2009, o 23:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: "Jak jedziesz, baranie!"

Post autor: Nath »

Nie jesteśmy bez winy, ale jak to dziś przeczytałem to ręce mi klapły.

A na ocieplenie atmosfery dwie fajne reklamówki z brytyjskiej kampanii społecznej "Think! Motorcycle safety": "Perfect day" oraz "Named riders".
Death metal - bo jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy :D.

Awatar użytkownika
Fevre Dream
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 90
Rejestracja: 7 gru 2008, o 15:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Jak jedziesz, baranie!"

Post autor: Fevre Dream »

http://www.joemonster.org/filmy/10506/Z ... iesz_czego

Ostrzegam film bardzo ostry !!! Moim zdaniem każdy kierowca bez względu na to ile ma prawko powinien sobie to obejrzeć. To było jedyne miejsce gdzie pasował mi ten filmik.
Came a time
When every star fall brought you to tears again
We are the very hurt you sold
And what’s the worst you take (worst you take)
From every heart you break (heart you break)
And like a blade you stain (blade you stain)
Well, I've been holding on tonight


Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: "Jak jedziesz, baranie!"

Post autor: X-76 »

Taaaa...... ratownicy zjawia sie o kazdej porze i w każda pogodę. A potem media ich obsmarują, zmieszaja z błotem a od samych potrzebujących usłysza tyle kurew ile sie tylko da.
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Tasiek
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 318
Rejestracja: 12 lut 2009, o 23:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Jak jedziesz, baranie!"

Post autor: Tasiek »

Fevre Dream pisze:http://www.joemonster.org/filmy/10506/Z ... iesz_czego

Ostrzegam film bardzo ostry !!! Moim zdaniem każdy kierowca bez względu na to ile ma prawko powinien sobie to obejrzeć. To było jedyne miejsce gdzie pasował mi ten filmik.
Pierdolenie o szopenie że tak się wyrażę. Nie dość że trzeba uważać na siebie to i na debila który jedzie pasem obok albo kretyna który wychodzi na ulice pisząc esemesa. Sam bym w takiego przydzwonił ostatnio. I co to da? Kretynizmu będzie na świecie wprost proporcjonalnie do ilości urodzeń. Bez sensu.
http://noson.pl/

http://www.lastfm.pl/user/Metalizer_


|Pyrkon 2009|
|Manewry IV|
|Ava V|
|Fiolet|
|Nocarz-Premiera|
|Pyrkon 2010|

Awatar użytkownika
Alienor
Aurora Borealis
Aurora Borealis
Posty: 880
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: "Jak jedziesz, baranie!"

Post autor: Alienor »

Tak, trzeba niestety uważać na wszystko dookoła. Naprawdę byłoby Ci wszystko jedno, gdybyś takiego debila okaleczył czy zabił? I nie obchodzi Cię że np odbiwszy od takiego wjedziesz pod tira? I co jest bez sensu w tym co napisał Feve?

Fevre Dream ma racje, a im dłużej się jeździ tym większa rutyna. To się może zemścić. Obejrzałam sobie uważnie.
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure
Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę
Po dawnemu: wojować, kochać się i pić.
(Wieniawa)

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: "Jak jedziesz, baranie!"

Post autor: Falk »

Zasada ograniczonego zaufania. Innymi słowy, musisz myśleć nie tylko za siebie, ale także (chociaż częściowo) za innych.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Re: "Jak jedziesz, baranie!"

Post autor: Mcbet »

Falk jaka zasada ograniczonego zaufania ?? ?? Kazdy inny uczestnik ruchu drogowego to potencjalny zabojca moj lub osob, ktore ze mna jada. Nikt mnie nie przekona, ze cos takiego istnieje no way..
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: "Jak jedziesz, baranie!"

Post autor: Falk »

Istnieje. W Twoim przypadku jest ograniczone do zera ;]
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Tasiek
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 318
Rejestracja: 12 lut 2009, o 23:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Jak jedziesz, baranie!"

Post autor: Tasiek »

Alienor pisze:Tak, trzeba niestety uważać na wszystko dookoła. Naprawdę byłoby Ci wszystko jedno, gdybyś takiego debila okaleczył czy zabił? I nie obchodzi Cię że np odbiwszy od takiego wjedziesz pod tira? I co jest bez sensu w tym co napisał Feve?

Fevre Dream ma racje, a im dłużej się jeździ tym większa rutyna. To się może zemścić. Obejrzałam sobie uważnie.
Gdzieś napisałem, że byłoby mi wszystko jedno? Stwierdziłem krótko, że takie filmy i tak wiele nie zmienia, bo zawsze się trafi jakiś pacan, który coś odwali. To właśnie jest bez sensu. Gdyby każdy odpowiadał za siebie w należytym stopniu nie trzeba by było robić jakiś filmików.
http://noson.pl/

http://www.lastfm.pl/user/Metalizer_


|Pyrkon 2009|
|Manewry IV|
|Ava V|
|Fiolet|
|Nocarz-Premiera|
|Pyrkon 2010|

Awatar użytkownika
Fevre Dream
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 90
Rejestracja: 7 gru 2008, o 15:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Jak jedziesz, baranie!"

Post autor: Fevre Dream »

Właśnie na odwrót z takiego pacana po takim filmiku może zrobić się porządny kierowca może uświadomi jaką zrobi krzywdę komuś i naprawdę wielkim gazowaniem wcale dużo szybciej nie dojedzie od przeciętnie jadącego Kowalskiego max do 15 minut przy dłuższych trasach. Udowodnione naukowo źródła nie pamiętam.

To ja pozwolę przytoczyć sobie ciekawą sytuację z życia jechałem jako pasażer na 3 pasmowej drodze. My jedziemy prawym pasem i inny uczestnik drogowy jedzie środkowym. Zbliżając się do samochodu jadącego środkowym pasem kierowca (czyt. mój brat) zauważył, że koleś zaczął zjeżdżać na nasz pas. Brat zwolnił zatrąbił koleś wrócił na swój pas. Czym był tak zajęty, że nie utrzymał się na jednym pasie ?? Dłubaniem w nosie był na tyle zajęty, że musiał poświecić na to całą swoją uwagę. Przez jego głupotę ja z bratem mogłem wylądować na drzewie. Brak mi słów na takie zachowanie. I nadal się będę upierał że jedna na 100 osób jak się nawróci po takim filmiku to będzie duże osiągnięcie.
Came a time
When every star fall brought you to tears again
We are the very hurt you sold
And what’s the worst you take (worst you take)
From every heart you break (heart you break)
And like a blade you stain (blade you stain)
Well, I've been holding on tonight


Awatar użytkownika
Nath
Licencjat
Licencjat
Posty: 226
Rejestracja: 7 maja 2009, o 23:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: "Jak jedziesz, baranie!"

Post autor: Nath »

Dziś wróciłem z okolic Kielc i moje spostrzeżenia - kierowcy nie patrzą jak jeżdżą (przez pół roku jak mam prawko nie użyłem klaksonu tyle razy co przez te 3 godziny na trasie), policja drogowa w Skarżysku kamiennej ma dobrą pamięć do tablic rejestracyjnych i twarzy (ten sam policjant mnie zahaltował jak jechałem w stronę Kielc, drugi raz w stronę Wawy i pamiętał mnie skubany:D), kierunkowskaz to jakiś zapomniany przez Boga i historię wynalazek, kierowcy na naszych drogach mają jednak sporo wyrozumiałości, historie o tym, że stołeczne blachy sprawiają iż pozostali kierowcy mają +30 do wkurzenia to brednie histeryka.
Death metal - bo jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy :D.

ODPOWIEDZ