Flame wawelsko-prezydencki

Magazyn staroci
Kurt

Re: Co Cie dzisiaj wkur... znaczy zdenerwowało..

Post autor: Kurt »

To, że ś.p. L. Kaczyńskiego pochowaja na Wawelu. Przepraszam, ale to, że zginął tragicznie, nie stawia go w rzędzie wybitnych Polaków.

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Co Cie dzisiaj wkur... znaczy zdenerwowało..

Post autor: Falk »

Muszę się zgodzić. PP. Kaczyńskiego i Kaczorowskiego powinno się pochować w archikatedrze św. Jana obok Narutowicza i Wojciechowskiego.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Angie
Rekrut
Rekrut
Posty: 10
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:14
Płeć: Kobieta

Re: Co Cie dzisiaj wkur... znaczy zdenerwowało..

Post autor: Angie »

O właśnie, z tym się zgadzam. Już na Wawelu chyba bardziej widziałabym Miłosza, o którego było tyle szumu.
Byłam, zobaczyłam, zostałam, zniknęłam, wróciłam, zostanę, ucieknę, wrócę. Zapomniałam, ze mówię na głos.
K.K.K.

Karll

Re: Co Cie dzisiaj wkur... znaczy zdenerwowało..

Post autor: Karll »

Wiele spodziewałem się po Polakach, ale fakt pochowania Lecha Kaczyńskiego na Wawelu to już zdecydowane nadużycie. Jako ciekawska istota postanowiłem sprawdzić, o tuż czym sobie zasłużył ów Prezydent na ten niewątpliwy zaszczyt…no cóż na liście rozlicznych ‘’zaszczytów’’ znalazłem tak wdzięczne karty, jak afera FOZZ o raz ludzie, którzy ją życiem oraz zdrowiem przypłacili, ich szczytną działalność na rzecz m.st. Warszawy, kiedy to w 2002 zwolnili całą rzeszę urzędników, wstrzymali inwestycje w Warszawie, a w rezultacie doprowadzili do nałożenia rozlicznych kar na miasto stołeczne z tytułu niewykorzystanych funduszy UE… No cóż przy tym wyczyny tak znanych person, jak :
Książę Józef Poniatowski, Tadeusz Kościuszko czy też Król Jan III Sobieski, są niczym w porównaniu z zaszczytnymi dokonaniami wymienionymi powyżej. Może ekshumujmy pozostałych mieszkańców Katedry, bowiem niegodni są leżeć z tak niezwykłą waszmością.

Osobiście uważam, iż jest to granda, a złożenie jego ciała w tym miejscu jest potwarzą dla tych, którzy już w tej krypcie spoczywają. Moim skromnym zdaniem spektakularny koniec nie jest uprawnieniem do chowania tam ludzi jego pokroju. (W ramach ścisłości uważam, że nikt kto leciał tym samolotem nie był tego godny) :evil:

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Co Cie dzisiaj wkur... znaczy zdenerwowało..

Post autor: Falk »

Unikałbym tak kategorycznych sądów, ale co do meritum się zgadzam. Uważam, że prezydentów powinno się chować w Warszawie (o ile rodzina lub sam zainteresowany w testamencie nie zadecyduje inaczej), a na Wawelu chować tylko naprawdę wybitnych.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Karll

Re: Co Cie dzisiaj wkur... znaczy zdenerwowało..

Post autor: Karll »

To nie są kategoryczne sądy, to stwierdzenie faktów, które nawet w samych kwestiach warszawskich znajdują odzwierciedlenie w uchwałach, odwołanych pełnomocnictwach - mam tego kilka kartonów z pismami parafowanymi przez ww., a to tylko jedna dzielnica. A kwitując resztę twoich słów, AMEN.

Awatar użytkownika
Smilodon
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 2400
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Co Cie dzisiaj wkur... znaczy zdenerwowało..

Post autor: Smilodon »

Zacznijmy od tego, że gadacie totalnie bez sensu.... poczytajcie trochę i sprawdźcie co mówili ludzie kiedy chcieli tam pochować Józefa Piłsudskiego, bo się powtarzacie...
Psi c%#j i Last True Rebellious
"Smilodon Straszny jestes i czasem sie Ciebie boje ...
D."

| Prywata / Ratuj się kto może czyli... kursik pierwszej pomocy / Manewry IV - Waterworld / Nocarz - Premiera / Młody - Premiera - "Tor taktyczny" / Polcon 2017 / WTF II / CC II / Moto / WTF III / CC III |

Karll

Re: Co Cie dzisiaj wkur... znaczy zdenerwowało..

Post autor: Karll »

Mam questa dla ciebie. Postaw sobie ich fotografie z życiorysami i znajdź 5 szczegółów.

Kurt

Re: Co Cie dzisiaj wkur... znaczy zdenerwowało..

Post autor: Kurt »

Józef Piłsudski, a Lech Kaczyński to Niebo a Ziemia...

Awatar użytkownika
Smilodon
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 2400
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Co Cie dzisiaj wkur... znaczy zdenerwowało..

Post autor: Smilodon »

W tamtych czasach uważano trochę inaczej....... Panowie trochę historii....
Psi c%#j i Last True Rebellious
"Smilodon Straszny jestes i czasem sie Ciebie boje ...
D."

| Prywata / Ratuj się kto może czyli... kursik pierwszej pomocy / Manewry IV - Waterworld / Nocarz - Premiera / Młody - Premiera - "Tor taktyczny" / Polcon 2017 / WTF II / CC II / Moto / WTF III / CC III |

Kurt

Re: Co Cie dzisiaj wkur... znaczy zdenerwowało..

Post autor: Kurt »

Posłuchaj...
Po pierwsze czytanie ze zrozumieniem się kłania...
Po drugie, nie uważam się za osobę własciwą do udzielania Ci lekcji historii, więc nie będę tego robił.
Po trzecie, nie zamierzam podejmować z Tobą dyskusji. Jeśli porównujesz mi sytuację J. Piłsudskiego i jego zasługi, do L. Kaczyńskiego, to bardzo mi przykro z Twojego powodu.

Awatar użytkownika
Smilodon
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 2400
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Co Cie dzisiaj wkur... znaczy zdenerwowało..

Post autor: Smilodon »

A mi z Twojego jeszcze bardziej....
Psi c%#j i Last True Rebellious
"Smilodon Straszny jestes i czasem sie Ciebie boje ...
D."

| Prywata / Ratuj się kto może czyli... kursik pierwszej pomocy / Manewry IV - Waterworld / Nocarz - Premiera / Młody - Premiera - "Tor taktyczny" / Polcon 2017 / WTF II / CC II / Moto / WTF III / CC III |

Karll

Re: Co Cie dzisiaj wkur... znaczy zdenerwowało..

Post autor: Karll »

Karll pisze:Mam questa dla ciebie. Postaw sobie ich fotografie z życiorysami i znajdź 5 szczegółów.

^
^
^
Simil naucz się czytać, a później porozmawiamy. Na chwilę obecną nie przedstawiasz, żadnych argumentów, które w jakimkolwiek stopniu stanowiłby choćby namiastkę zalążka pod rzeczową krytykę z twojej strony.

Natomiast, jeśli chcesz skandować wyświechtane slogany i bawić się niczym nieodpartym populizmem ograniczającym się do jednozdaniowych wypowiedzi to daj sobie spokój, bowiem uwłaczasz tym, co inwestowali czas w twoją edukację.

Kurt

Re: Co Cie dzisiaj wkur... znaczy zdenerwowało..

Post autor: Kurt »

Smilodon pisze:A mi z Twojego jeszcze bardziej....
Nie ma co, cięta, argumentująca riposta wykształconego człowieka.

Żeby nie bylo, że odchodzę od tematu, to mnie też wkurwia :twisted: .

Awatar użytkownika
Tasiek
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 318
Rejestracja: 12 lut 2009, o 23:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co Cie dzisiaj wkur... znaczy zdenerwowało..

Post autor: Tasiek »

Z całym szacunkiem dla zmarłego, ale nie przesadzajmy. Narutowicza też nie pochowano na Wawelu. Myślę, że sam pomysł powstał jedynie dlatego, że Kaczyński zginął tragicznie, a chyba nie do końca o to chodzi.
http://noson.pl/

http://www.lastfm.pl/user/Metalizer_


|Pyrkon 2009|
|Manewry IV|
|Ava V|
|Fiolet|
|Nocarz-Premiera|
|Pyrkon 2010|

Zablokowany