Dobry kurs nurkowy

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
Alienor
Aurora Borealis
Aurora Borealis
Posty: 880
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dobry kurs nurkowy

Post autor: Alienor »

Przekazuję informację o rozpoczynającym się kursie nurkowym organizowanym przez moją Szefową, Dorotę. Osoba to niezwykła i sama mam coraz większą ochotę na nurkowanie w jej towarzystwie.

Poniżej podaję garść informacji o Dorocie ze strony bakalarz.pl, a dalej szczegóły przesłane przez nią o kursie.

Kurs zaczyna się w listopadzie, ale będą odbywać się kolejne, więc info wiecznie aktualne. Dorotę można też nagabywać o freediving - to z kolei domena mojego Szefa, Tomka.

Szefowa Bakałarza
Dorota Łeweć

Absolwentka:
mgr Filologii Polskiej, Akademii Filmu i Telewizji – kierunek reżyseria. Dodatkowe wykształcenie: Podyplomowe Studia Zarządzania Zasobami Ludzkimi – WSPiZ im. Leona Koźmińskiego, Uniwersytet w Essen(Niemcy)-kierunek Organizacja i Zarządzanie Przedsiębiorstwem.

·Członek założyciel Polskiej Izby Firm Szkoleniowych


Zainteresowania:

Nurkowanie
· Instruktor nurkowania SDI
· Asystent instruktora PADI
· Instruktor pierwszej pomocy EFR
· Nurek CMAS P 3
· TDI instruktor NITROX
· Instruktor specjalizacji
· Freediver
· Członek założyciel Stowarzyszenia Freediving Poland
· Autorka książki "Nurkowanie kobiet"

Film
Zrealizowane filmy fabularno – dokumentalne:

· 2003 Opowieści podwodne KRYM – film zrealizowany na zamówienie Telewizji Krymskiej o wrakach Donbas i Warna (głębokość 40 - 65 m.) i tam emitowany wielokrotnie w telewizji. Zostałam zaproszona do realizacji tego projektu jako pierwszy realizator cywilny od czasów ich zatopienia .
· 2002/2003 A GŁOS DRŻY WE MNIE – film reklamowy dla chóru (zespołu) Los Bilbilicos
· 2001/2002 PASJA – debiut, zrealizowany na 1 semestrze szkoły
filmowej, nurkowanie podlodowe
· 2002 GONIĆ KRÓLICZKA – film dyplomowy, nurkowanie i historia osoby niepełnosprawnej.

Nagrody filmowe:
Film PASJA
·2002 Nagroda Specjalna , 8 Międzynarodowy Festiwal Filmów Niekomercyjnych, BERLIN
· 2002 Brązowa Diana, 14 Międzynarodowy Festiwal Filmów Niekomercyjnych, Eberndorf - AUSTRIA
·2002, Festiwal OKFA, Konin
·2002 Wyróżnienie dla filmu za zdjęcia podwodne, Festiwal KRAKFFA,Kraków

Film GONIĆ KRÓLICZKA
· 2003 Nagroda Specjalna, XXXVI Międzynarodowy Festiwal POL-8 im.Józefa Milki, Polanica Zdrój
· 2003 Wyróżnienie, Festiwal OFFensiva
· 2002 Grand Prix konkurs na najlepszy film amatorski, Łódź
· 2002 II Miejsce, festiwal PUBLICYSTYKA, Kędzierzyn-Koźle
· 2002 Wyróżnienie dla filmu za zdjęcia podwodne, Festiwal KRAKFFA,
Kraków

· 2003 Współorganizator 65 ŚWIATOWEGO FESTIWALU FILMÓW NIEZALEŻNYCH UNICA oraz redakcja, przygotowanie graficzne i autor artykułów do informatora festiwalowego.
· Były członek założyciel Stowarzyszenia GIF – Grupa Inicjatyw Filmowych,
· Członek Federacji Filmów Niezależnych


KURS

Cześć ,

Kurs nurkowania dla poczatkujących zaczynam 15.11.2010


1350 zł. kosztuje kurs basenowy 6 godzin i wykłady 10 godzin ja zapewniam sprzet na zajęcia basenowe. Żeby dostać licencję nurkową uprawniającą do nurkowania w bazach na całym świecie, potrzeba będzie jeszcze zrobić 4 nurkowania w wodach otwartych. Najlepszy i najtańszy jest wyjazd nad jezioro w Polsce, ale do maja to tylko dla odważnych, bo zimno, chociaż da się to zrobić. Te nurkowania kosztują dodatkowo, szczerze mówiąc zależy to od tego, ile osób w tym samym czasie wyjedzie nad jezioro.Za jedno 'wejście ze mną do wody - jedno nurkowanie od 50 do 100 zł, ale jak będzie ze 3 os., to 50 zł. Kursanci sami płacą już za swoje zakwaterowanie i dojazd nad jezioro oraz za wypożyczenie sprzętu i butli. To ok. 50 - 70 zł. na dzień, czyli na 2 nurkowania, bo dziennie można zrobić 2 nurkowania.I ostatnia opłata to 100 zł. na sam koniec za wydanie "plastiku".
No.. nurkowanie to hobby dla elit - niezbyt tanie, ale za to jakie prestiżowe! I cudowne.


Pierwsze spotkanie na kursie OWD SDI (kurs podstawowy na stopień Open Water Diver) rozpoczynamy 15.11 o godz. 18 albo na Wiśniowej 56 albo na Bełdan 11.
Wszystko to potwierdzę jeszcze mailowo. Przed wejściem na zajęcia basenowe trzeba miec zaswiadczenie od lekarza. może być od internisty lub lekarza nurkowego.
Telefon do lekarza nurkowego: Łukasz Ulatowski kom.501 086 187. Wystarczy powołać się na mnie. Od lekarza musi być zaświadczenie o treści: nie ma przeciwskazań do uprawiania nurkowania rekreacyjnego. Nie może być na zaświadczeniu podanego żadnego ograniczenia, typu: tylko w ciepłej wodzie, tylko do 10m, itp.
Poproszę o wpłacenie zaliczki 350 zl. na moje konto podane w stopce z tematem: spotkanie 15.11. jak najszybciej, jak ktoś sie zdecyduje, pozostałe 1000 zł najchętniej dostalabym w gotówce na 1 spotkaniu.
Trzeba przynieść albo komputer albo "pamięć" na zajęcia, żeby przegrać materiały. Zeszyt i długopis też się przydadzą.
Na 1 zajęciach ustalimy termin wyjścia na basen w celu sprawdzenia jak pływacie. Trzeba będzie przepłynąć 400 m dowolnym stylem albo utrzymać się na wodzie przez 10 minut. Potrzebny będzie strój kąpielowy standardowy na basen. Każdy sam płaci za wejście.To jeszcze nie będą zajęcia szkoleniowe.
W razie jakichkolwiek pytań pisz lub dzwoń.






Pozdrawiam,

Dorota Łeweć

Instruktor nurkowania SDI # 15566

Instruktor Pierwszej Pomocy EFR

Instruktor specjalizacji nurkowych

Autorka poradnika "Nurkujaca Kobieta"



Numer konta; PKO BP

15 1020 1068 OOOO 1302 0076 1106



kom. 609 954 923

dorisnurek@poczta.fm

http://www.nurkowaniekobiet.pl
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure
Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę
Po dawnemu: wojować, kochać się i pić.
(Wieniawa)

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Dobry kurs nurkowy

Post autor: Falk »

Z takimi kwalifikacjami (PADI, a zwłaszcza CMAS) można walić jak w dym. Na pewno kurs wart jest polecenia.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
yuki
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 146
Rejestracja: 24 maja 2010, o 15:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dobry kurs nurkowy

Post autor: yuki »

nom PADI jest najlepszą organizacją nurkową. i największą. z papierami od nich można nurkować wszędzie.
a nurkowanie fajne jest :D
Mistake after mistake. That is why the Ikoma wrote it.
Mistake after mistake. That is why the Kitsu know it.
Mistake after mistake. That is why the Matsu cry it.
Mistake after mistake. That is why the Akodo teach it.

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Dobry kurs nurkowy

Post autor: Falk »

Największa =/= najlepsza. Ja bym bardziej wierzył CMAS'owi.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
yuki
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 146
Rejestracja: 24 maja 2010, o 15:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dobry kurs nurkowy

Post autor: yuki »

nie napisałam, że to to samo ;) a programy szkoleniowe mają dobre.
Mistake after mistake. That is why the Ikoma wrote it.
Mistake after mistake. That is why the Kitsu know it.
Mistake after mistake. That is why the Matsu cry it.
Mistake after mistake. That is why the Akodo teach it.

Awatar użytkownika
Salligia
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 261
Rejestracja: 7 lis 2009, o 13:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Międzyudzie
Kontakt:

Re: Dobry kurs nurkowy

Post autor: Salligia »

:( A ja nie mogę....
Byłam na kursie nurkowym wiele lat temu i musiałam go przerwać w połowie, a chętnie znów bym zeszła podwodę.
Ale mi nie dają lekarze :(
Nie dziwię im się, ale tak bym chciała...

I zazdroszczę tym, którzy pójdą.
Powodzenia!
Gdzie miód tam i bzykanie...

Ajoros
Rekrut
Rekrut
Posty: 1
Rejestracja: 7 lis 2010, o 01:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Dobry kurs nurkowy

Post autor: Ajoros »

Jestem nowy na forum i to mój pierwszy post. Jego celem nie jest obrażenie kogokolwiek.

Jestem divemasterem czyli "siedzę w temacie" jeśli chodzi o kursy nurkowe. Czytając pierwszy post tego tematu aż ciarki mnie przeszły po plecach gdy zobaczyłem:
"...No.. nurkowanie to hobby dla elit - niezbyt tanie, ale za to jakie prestiżowe! I cudowne...."
Nurkowanie to nie hobby dla elit!! To sport dla każdego. Przygodę mogą zacząć nawet dziesięcioletnie dzieci na kursach junior.
Kolejnym aspektem jest cena która waha się między 1750 a 1990 zł. To dużo biorąc pod uwagę że u nas (nie podaję nazwy centrum żeby nie być posądzonym o chęć wypromowania się na czyichś plecach) koszt kursu OWD to 1100-1200 zł

Nurkowanie to nie hobby dla elit!! Nurkowanie jest dla każdego;-)

Awatar użytkownika
Dante
Top secret
Top secret
Posty: 1337
Rejestracja: 24 paź 2006, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Dobry kurs nurkowy

Post autor: Dante »

Ajoros,
1200 czy 1900 pln za kurs to nie jest malo.
Koszt wyjazdu na ciekawy akwen to nie jest rzad 200 -300 pln.
Koszt wlasnego sprzetu, to sa pieniadze.
Pojecie Elita symbolizuje tu ludzi ktorzy maja na to pieniadze.
A musza miec. Chyba ze przekonasz mnie ze jest inaczej...
Dante
"młodzieńcze ! ciesz sie w młodości swojej " -platoon /Eklezjastes

747170

Ajoros
Rekrut
Rekrut
Posty: 1
Rejestracja: 7 lis 2010, o 01:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Dobry kurs nurkowy

Post autor: Ajoros »

Mogę się tylko odnieść do swojej okolicy bo pochodzę z Pomorza. Za 200 zł będziesz w stanie przejechać 100km nad jezioro, wypożyczyć cały sprzęt, zrobić 2 nury po około 1,5h (przyjmując średnie zużycie czynnika oddechowego, głębokość do 10 m i flaszkę 15l) zjeść normalny 2-daniowy obiad i wrócić do domu. Cały dzień pozytywnie spędzony.
Co do własnego sprzętu i kasy wydanej na niego to jest jak z każdym hobby- apetyt rośnie w miarę jedzenia. Widzę że wielu forumowiczów strzela się ASG. Zaczynać mogliście od pistoletów sprężynowych,swoich lub pożyczonych, ale z czasem zapragnęło się więcej i przyszedł czas na gazówki czy elektryki.
te same prawa dotyczą chyba każdego hobby włączając w to nurkowanie:-)
To że nurkowanie jest "hobby dla elit", drogie i zajmuje dużo czasu żeby się go nauczyć to stereotypy z którymi staramy się walczyć.

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobry kurs nurkowy

Post autor: Eshealon »

Jaki jest koszt przeciętnego kompletu sprzętu do nurkowania?
Pytam z ciekawości, być może znalazłem ciekawą analogię.
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Ajoros
Rekrut
Rekrut
Posty: 1
Rejestracja: 7 lis 2010, o 01:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Dobry kurs nurkowy

Post autor: Ajoros »

myślę że około 5-6 tysięcy złotych powinno wystarczyć. dla porównania w podobnych cenach kształtuje się sprzęt do windsurfingu

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobry kurs nurkowy

Post autor: Eshealon »

Dobra, czyli mam rozumieć że około 6 tysięcy plus minus półtora tysiąca na kurs?
No to wesoła historia, 7,5 tysia na sam start? Wybacz kolego, ale wg mnie Twoje twierdzenie że nurkowanie to wcale nie jest sport dla kasiastych pasjonatów nieco upada.
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Ajoros
Rekrut
Rekrut
Posty: 1
Rejestracja: 7 lis 2010, o 01:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Dobry kurs nurkowy

Post autor: Ajoros »

Nie upada mości Lordzie a to z prostego powodu- nie trzeba kupować wszystkiego od razu. Nurkuję już 3 rok a nadal nie mam pełnego sprzętu. Raz na pół roku można coś dokupić i nie będzie to jakiś gigantyczny wydatek.

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobry kurs nurkowy

Post autor: Eshealon »

Źle sformuowałem pytanie, ale to z niewiedzy. Mam na myśli to ile trzeba wydać by móc nurkować z butlą, i spędzać pod wodą jak napisałeś wcześniej, 2 razy po półtorej godziny.
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Re: Dobry kurs nurkowy

Post autor: Mcbet »

Z tego co sie kiedys orientowalem to wszytko lacznie z butla mozna wypozyczyc ktos mi kiedys mowil ze na mazurach w jednej z baz nurkowych ( miejscowosc kretowisko czy jakos tak ) koszt wypozyczenia kompletu butla, jacet, balast wacha sie w granicy 150-200 zeta za zejscie mniej wiecej 1,5 g plywania. Co prawda kurs trzeba przejsc ale to sie robi raz ( chyba) w zyciu potem juz tylko kursy na wieksze glebokosci. Niech mnie ktos poprawi. Oczywiscie wiekszy komfort sie ma jak sie plywa z wlasnym sprzetem i we wlasnej piance. Ale to jest juz wybor usera
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

ODPOWIEDZ