Jednodniowe seminarium Taiji i Qigong w Warszawie

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
Dante
Top secret
Top secret
Posty: 1337
Rejestracja: 24 paź 2006, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wa-wa

Jednodniowe seminarium Taiji i Qigong w Warszawie

Post autor: Dante »

informuje o mozliwosci wziela udzialu w seminarium Taiji/Qigong, które odbedzie sie:
11.12.2010 sala gimnastyczna w Przedszkolu nr 146 w Warszawie, ul. Sandomierska 2

Qigong- forma Shaolin Shi Ba Shou zwana też "18 rąk luohan" http://www.neijia.net/neijia/luohan09.html Taiji Quan- krok w tył i ruch odrzucenia małpy oraz krok boczny i technika "Rąk płynących jak obłoki"

Zgłoszenia: r.becker@gazeta.pl Cena: 100 zł (za całość) lub 50 zł za tylko qigong lub tylko taiji

Mozna nas znaleźć też już na facebooku:
http://www.facebook.com/home.php?#!/pag ... 5445995646

Zajecia poprowadzi Sławomir Pawłowski z Gdyni.
Mialem przyjemnosc uczyc sie p. Pawłowsiego i wg mnie w Polsce nie ma w tej chwili lepszego nauczyciela tradycyjnego Kung Fu.
Od Rafala i Trenera mam informacje ze nie jest tu wymagany zaden poziom czy wiedza zeby sie pojawic. Ja np. nie mam pojecia o Taiji quan ale wlasnie chcialbym tego sprobowac. Widzialem na obozie grupe taiji i szczeka mi opadla i zostala na murawie ...

Dante





Sławomir Pawłowski
Trenuję kung fu nieprzerwanie od 14-go roku życia tzn. od 32 lat. Shaolin kung fu uczyłem się
najpierw w Polsce od Chińczyków Huanga (5 zwierząt) oraz podstawy Shaolin Lohan od Liu Jia Luna.
Po latach uczyłem się w Chinach w tym od mnichów klasztoru Shaolin: Shi De Qiang, Shi De Qi oraz u
mojego od mojego mistrza i sifu mnicha Shi Su Ganga (wielki mistrz Shaolin Lohan oraz Qigong).
Taijiquan uczyłem się najpierw od Li Zhong Shu z Pekinu (9 lat), póżniej w Qindao w Chinach na
kursie trenerów uczono nas formy 42 ruchów. U Zhang Fen Juna poznawałem formę 42 ruchów taili z
szablą. U Fu Sheng Lan z Szanghaju całej dużej tradycyjnej formy rodziny Yang wg. linii Fu Zhong
Wena i Yang Zheng Fu. Od tej samej nauczycielki uczyłem się Da Lu, Xiao Lu, Tui Shou, Ru Shou, form
z mieczem, szablą i włócznią rodziny Yang.
U w/w Li Zhong Shu nauczyłem się formy 24 i 88 ruchów Taijiquan wg. Stylu Yang.
Qigongu Yi Gin Ging uczyłem się od Shaolińskich mnichów Shi De Qi (w klasztorze Shaolin) oraz Shi
Su Gan’a (podczas jego pobytu w Polsce w Bielsku Białej). Shaolin Luohan Zhuang Kung od ex mnicha
Shaolinu Shi De Hong. Qigong Shi Ba Shou od Shi Su Gang’a.
Posiadam kwalifikacje: instruktora Karate Shotokan, instruktora kung fu, sędziego klubowego kung
fu, mistrza kung fu (klasa mistrzowska nadane przez Polskie Zrzeszenie Kung Fu/ Wushu), instruktora
san shou (walka sparingowa), instruktora Shaolin Luohan kung fu- nadane przez światową Federację
Kung fu, kwalifikacje międzynarodowego trenera Wushu (które zdobyłem w Chinach w Qindao), mam
też parę upoważnień do nauczania Shaolin kung fu wydane przez mnichów klasztoru Shaolin.
Qigong oznacza dosłownie pracę z energią życiową człowieka –energią Qi. Są to różnorodne
ćwiczenia uporządkowujące przepływ energii wewnątrz ciała, napełniające ciało Qi, rozwijające
umiejętność emisji Qi, wpływające korzystnie na zdrowie zarówno fizyczne, energetyczne jak i
duchowe. Są to ćwiczenia skupiające się na pracy z siłą życiową Jing, jej transmutacją w Qi,
równoważeniem wodnej i ognistej Qi, w zależności od potrzeb i rozprowadzeniu jej wewnątrz ciała,
przemianie energii Qi w moc duchową Shen i pracą nad doświadczaniem absolutu (Tao) poprzez
Shen. Są różne style qigong od miękkich do twardych, od wykonywanych jako poszczególne ruchy aż
do całych zestawów ruchów.
Taijiquan to stara chińska sztuka walki o podłożu taoistycznym wykorzystująca w swoich technikach
energię qi, zasadę kolistości i ciągłości ruchów, zawierająca 34 jingi (elementy składowe technik
walki). W sensie ruchowym Taijiquan jest systemem zapaśniczo-uderzeniowym czyli dążącym do
kontroli przeciwnika w zwarciu a nie na dystans.
Można ćwiczyć wiele form, lecz całej Taiji zawiera się w każdym geście jaki by nie był skromny lub
zgoła nawet niewidoczny.
"młodzieńcze ! ciesz sie w młodości swojej " -platoon /Eklezjastes

747170

Awatar użytkownika
Dante
Top secret
Top secret
Posty: 1337
Rejestracja: 24 paź 2006, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Jednodniowe seminarium Taiji i Qigong w Warszawie

Post autor: Dante »

kolejne trzecie już seminarium Taiji/Qigong ze Sławkiem Pawłowskim 8.01.2011 roku.


Plan następnego seminarium:

Qigong- Sławek poprawi nasze wykonanie formy Shaolin Luohan Shi Ba Shou oraz zacznie nas nauczać Ba Duan Jin (czyli po naszemu Qigong 8 Kawałków Brokatu) http://www.neijia.net/neijia/neijia012.html#luohan4

Taiji quan- techniki „Odrzucenie małpy” oraz „otoczenie kolana i pchnięcie (Lou Qi Ao Bu).


Ceny bez zmian 100 zł za całe seminarium lub 50 zł za tylko qigong bądź tylko Taiji.

Dla przypomnienia podaje konto:

33 1140 2004 0000 3302 3501 0058 (Mbank)

Rafał Becker
Al. Róż 6/20
00-556 Warszawa (podaje tym razem dane teleadresowe, bo niektóre osoby miały ostatnio problem jeśli chciały zapłacić na Poczcie)

I jak poprzednio proszę w tytule wpłaty podawać hasło: "Sławek-cały" lub "Sławek-qigong", "Sławek-taiji" w zależności od wybieranej przez Was opcji.

Informuję także, iż od 15 stycznia ruszamy z regularnymi treningami qigong w soboty w godzinach 17-18.30. Wszystkich tych, którzy już się zgłosili oraz innych chętnych serdecznie zapraszam.

Chciałbym zbudować stronę internetową naszej grupy tak więc jeśli pozwolicie następnym razem trochę jeszcze Was pofotografuję (ostatnio było trochę ciemno na sali-spróbuję tym razem zrobić zdjęcia już przy włączonym świetle chyba, że akurat tego dnia będzie akurat słońce)-tak, aby wybrać kilka fotografii do umieszczenia na naszej przyszłej stronie.
Od siebie moge dodac ze naprawde warto.

Taji mnie przeroslo :-)
Ale QiGong jest niezle. Poza tym ja mam tam jeszcze godzinke Luohan 18 rak :-)
"młodzieńcze ! ciesz sie w młodości swojej " -platoon /Eklezjastes

747170

ODPOWIEDZ