Eksperyment Dantego opis, wyjasnienie i dyskusja

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Eksperyment Dantego opis, wyjasnienie i dyskusja

Post autor: X-76 »

Moje przemyślenia na temat tej całej sytuacji są takie:

Po pierwsze, podziwiam Dantego :D. Poważnie, poważnie :D Za to, że jemu się jeszcze chce naprawiać świat. To teraz rzadkość. Zazwyczaj chęć na to traci się bardzo szybko.

Co do języka to MOIM ZDANIEM.... Będzie krótko:

1. Wulgaryzmy są powszechne.
2. Wulgaryzmy są środkiem wyrazu artystycznego i środkiem ekspresji w życiu codziennym.
3. Nie należy stosować wulgaryzmów jako przecinka czyli ich nadużywać.
4. To, że ktoś używa wulgaryzmów nie jest równoznaczne z tym, że jest chamem.
5. Nie jest prawdą to, że ktoś kto używa wulgaryzmów jest osoba o niskiej kulturze osobistej.
6. Nie jest prawdą to, że ktoś kto używa wulgaryzmów jest osobą o niskiej kulturze języka.

Niektórym ludziom wydaje się, że nieużywanie wulgaryzmów jest oznaką klasy i kultury osobistej. Moim zdaniem nic bardziej błędnego. Wolę osobę klnącą (oczywiście w granicach rozsądku), ale używającą języka polskiego w sposób poprawny niż osobę która wulgaryzmów nie używa ale mówi na przykład "te prawo, te dziecko..." (ostatnio zauważyłem u ludzi tendencje do zamieniania "to" na "te" a wkurwia mnie to niemiłosiernie :mrgreen: ) lub popełnia inne błędy językowe.

Wszystko jest dla ludzi. Tylko trzeba mieć umiar. Czasem zwyczajnie nie wypada zakląć (przemówienia, oficjalne wystąpienia itp.) Jednak w potocznej komunikacji w niczym mi to nie przeszkadza jeśli ilość wulgaryzmów mieści się w rozsądnych granicach - czyli k..a nie staje się przecinkiem.
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
ikari
Uczeń
Uczeń
Posty: 47
Rejestracja: 30 sie 2009, o 03:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Eksperyment Dantego opis, wyjasnienie i dyskusja

Post autor: ikari »

O dokladnie. Tez ostatnio zauwazylem tendencje do mowienia "te"... Bardziej od umiarkowanych wulgaryzmow razi mnie tez mowienie "wlanczac"zamiast "wlaczac" (pisze na komorce bez polskich liter, ale chyba sie rozumiemy ;)), "ten perfum" (ta drzwia i ten nozyczek? :D) i masa innych bledow, czasem tak powszechnych, ze wchodza wrecz do jezyka...
(o "przyszlem" nie wspominajac, tfu tfu)
Odłożyła słuchawkę. Już nie zadzwoni, pomyślałem. Najlepsza z kobiet, jakie w życiu spotkałem, a ja przejebałem sprawę. Zasługuję na klęskę, zasługuję na samotną śmierć w domu wariatów.
— Charles Bukowski

zupa.

Awatar użytkownika
Eva
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 45
Rejestracja: 19 lis 2008, o 13:58
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: W-wa

Re: Eksperyment Dantego opis, wyjasnienie i dyskusja

Post autor: Eva »

Iksie !!!
Wielkie dzięki za twego ostatniego posta. *sss* Wyraziłeś dokładnie to co chciałam przekazać od siebie "kiedy byłam pogrążona w chaosie myśli i uczuć swych".
Iksie - jesteś Wielki (piłeś ostatnio mleko? :wink: *:]]]* )

Ps.
W swoich postach nie chciałam nikogo urazić, ani mieszać z błotem, tylko wysłowić to co myślę. Ale chyba nie do końca mi się to udało...


Eva
"Fortes fortuna aduvat" Terencjusz
"Fas est et ab hoste doceri" Owidiusz

Awatar użytkownika
Vorevol
Top secret
Top secret
Posty: 1123
Rejestracja: 6 cze 2007, o 17:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Re: Eksperyment Dantego opis, wyjasnienie i dyskusja

Post autor: Vorevol »

I Vilk zgadza się w pełni ze zdaniem Szanownej Evy i Oświeconego Iksa.
Cedo Nulli

Ashera
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 145
Rejestracja: 8 sie 2010, o 18:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Eksperyment Dantego opis, wyjasnienie i dyskusja

Post autor: Ashera »

No to jak już wszystko jasne i wiadomo, że nikt nikogo nie chciał urazić to kiedy spotkamy się na whisky, wódkę, piwo, wodę mineralną (zależnie od preferencji) tudzież colę? :)
"Nothing in all the world is more dangerous than sincere ignorance and conscientious stupidity." Martin Luther King



ODPOWIEDZ