Manga & anime

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
Mysz258
Nimfa
Nimfa
Posty: 809
Rejestracja: 5 sie 2007, o 14:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Okolice Torunia
Kontakt:

Re: Manga & anime

Post autor: Mysz258 »

To Wolve's Rain'a sobie kiedyś będę musiał obejrzeć ^^.

Btw - Czy jest takie anime jak "Avatar"?
Manewry IV - Wodny Świat

Ludzie byli dawniej bliżsi sobie.
Musieli.
Broń nie niosła daleko.

Awatar użytkownika
poohaty
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 413
Rejestracja: 19 gru 2008, o 11:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań City

Re: Manga & anime

Post autor: poohaty »

Mysz258 pisze:To Wolve's Rain'a sobie kiedyś będę musiał obejrzeć ^^.

Btw - Czy jest takie anime jak "Avatar"?

Nie, nie ma Anime o takim tytule, przynajmniej ja nie kojarzę i ONA NIE KOJARZY
-=POHAŃBIONY=-

Awatar użytkownika
Mysz258
Nimfa
Nimfa
Posty: 809
Rejestracja: 5 sie 2007, o 14:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Okolice Torunia
Kontakt:

Re: Manga & anime

Post autor: Mysz258 »

A jednak takie anime jest ;).

I zwie się dokładnie "Av(w)atar: Legenda Anga". Ciocia Wiki mi o tym powiedziała, ale nie zdażyłem zedytować posta.
Manewry IV - Wodny Świat

Ludzie byli dawniej bliżsi sobie.
Musieli.
Broń nie niosła daleko.

Awatar użytkownika
poohaty
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 413
Rejestracja: 19 gru 2008, o 11:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań City

Re: Manga & anime

Post autor: poohaty »

Mysz258 pisze:A jednak takie anime jest ;).

I zwie się dokładnie "Av(w)atar: Legenda Anga". Ciocia Wiki mi o tym powiedziała, ale nie zdażyłem zedytować posta.

ekhm
Zacznijmy od tego że anime by nim było, musi zostać wymyślone,wyprodukowane i narysowane przez Japończyków. A jak widać na załączonym obrazku tak nie jest :
Obrazek

Producentem jest Nickelodeon, studio AMERYKAŃSKIE, które specjalizowało się w wypuszczaniu nisko-budżetówek typu "Hej, Arnold"(polskie tłum.), które czasem nie były, aż takie złe. Nickelodeon wypuszczał nie tylko filmy/seriale animowane, ale także fabularne (z aktorami)



EDIT:PANIE WINOROŚL< COŚ KIEPSKO U PANA Z WIADOMOŚCIAMI... NO TAK ALE JESTEM "TYLKO" RENEGATEM, CÓŻ MI WIEDZIEĆ O SZTUCE
-=POHAŃBIONY=-

Awatar użytkownika
Mysz258
Nimfa
Nimfa
Posty: 809
Rejestracja: 5 sie 2007, o 14:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Okolice Torunia
Kontakt:

Re: Manga & anime

Post autor: Mysz258 »

Ty Renegat, a chcesz w łeb?

Ja się otwarcie przyznawałem, że nigdy nie idę ślepo za modą. Nigdy nikt mi nie pokazał dobre anime, czy mangi, a samego mnie to nie ciągnęło. Ot i cała prawda. Chcesz ze mną porozmawiać o sztuce? Prosze bardzo - literatura, poezja, beletrystyka, nawet malarstwo, do tego muzyka ... jestem do Twojej dyspozycji 20 godzin na dobe... te 4 przeznaczam na sen.

Sztuka japońska jest po prostu nie dla mnie. Jak i cała kultura poniekąd.

Zapytałem, odpowiedzi mi udzieliłeś. Dziękuje bardzo, ale nie wymagaj bym znał się na wszystkim.
Manewry IV - Wodny Świat

Ludzie byli dawniej bliżsi sobie.
Musieli.
Broń nie niosła daleko.

Awatar użytkownika
poohaty
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 413
Rejestracja: 19 gru 2008, o 11:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań City

Re: Manga & anime

Post autor: poohaty »

oj nie gniewaj się przecież :>
A o sztuce możemy porozmawiać dokładniej. Literatura(sam coś pisze),muzyka (trochę pogrywałem),rzeźba,malarstwo tak, ale wolę współczesne.Zresztą poza japońską sztuką, interesuje się także ogólnie komiksem i animacją... Ja faktycznie chyba jestem taka niedor...... winorośl. No cóż, w końcu i Lordowie mogli się pomylić.

Awatar użytkownika
Darviel
Pośredniczka
Pośredniczka
Posty: 582
Rejestracja: 10 gru 2008, o 22:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: Manga & anime

Post autor: Darviel »

Sam żeś powiedział,że z Ciebie niedor... Winorośl :wink: Niedor..,więc się nie pomylili :wink: Bo ja z Myszorem jesteśmy Wielkimi i prawowitymi członkami dumnego rodu WINOROŚLI!! :twisted: Amen. :pop:
Afraid to shoot strangers...

Awatar użytkownika
poohaty
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 413
Rejestracja: 19 gru 2008, o 11:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań City

Re: Manga & anime

Post autor: poohaty »

No tak... w końcu jestem tylko renegatem, który zna się na sztuce...
I co rozstrzelacie mnie? Oo..! Albo wiem poczekajcie, aż naukowcy opracują tą niewidzialność dla sukkubów, tzn dla waszych kobiet. Wtedy z takie 2-3 możecie wysyłać... O tak to bedzie dostateczna kara ^^

Spoko dla mnie manga i anime jest swego rodzaju sztuką, to moje osobiste odniesienie, patrząc np na grafiki Satoshiego Urushihary
-=POHAŃBIONY=-

Awatar użytkownika
Deliaard
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 534
Rejestracja: 11 lut 2007, o 01:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zgorzelec/Wrocław/Szczecin
Kontakt:

Re: Manga & anime

Post autor: Deliaard »

Polecam gorąco Samurai Champloo. Anime w klimacie samurajskim, mnóstwo humoru i ciekawych walk. Główny bohater walczy w niezbyt tradycyjnym samurajskim stylu, gdyż wplata do tego coś w rodzaju break dance'u i capoeira'y tworząc własny unikatowy styl walki. Polecam!

When you're gone
I never land
in neverland

Awatar użytkownika
meff
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 40
Rejestracja: 13 sie 2009, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Manga & anime

Post autor: meff »

Deliaard pisze:Polecam gorąco Samurai Champloo. Anime w klimacie samurajskim, mnóstwo humoru i ciekawych walk. Główny bohater walczy w niezbyt tradycyjnym samurajskim stylu, gdyż wplata do tego coś w rodzaju break dance'u i capoeira'y tworząc własny unikatowy styl walki. Polecam!
seria twórców Cowboya
tylko niewiem czy Mugen jest akurat głównym bohaterem ;] w sumie to w okol Fu kreci się cała fabuła a Jin i Mugen tylko jej towarzyszą.
Aczkolwiek anime godne polecenia.

W wampirzych klimatach:
Vampire hunter D (oba filmy wydane na polskim rynku na dvd pierwszy jest dosc stary i lekko trąci myszką jezeli chodzi o animacje i grafike ale dość ciekawo przedstawiono swiat po "koncu świata" )

Blood the last vampire - film świetny pod kazdym wzgledem, serial który miałbyc kontnuacja na poziomie raczej srednim ale moge polecic ze spokojną głową (film dostepny na dvd w Polsce z serialem gorzej;/)

Trinity Blood - to jest dopiero dziwna seria, swiat po wojnie podzielono na 3 strefy wpływów : Ludzką żądzona przez Watykan, Bizancjum - wampirze i koegzystencjonalny Albion, pomysł i wykonanie ciekawe ale gorzej z trzymaniem poziomu fabularnego miedzy odcinkami;]

kurde jak tak sobie pomysle to teraz z anime jest znacznie latwiej dzieki internetowi i empikom;d dawniej bywalo zdecydowanie gorzej z netu sciagac niebylo jak, znajomi dziwnie sie patrzyli ("no co ty kreskowki sa dla dzieci") a dorwanie filmu na vhs nawet kopi kopi którejś tam kopi graniczylo z cudem ;]
- I would choose oblivion over this existence!
- The choice is not yours.

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: Manga & anime

Post autor: Qadesh »

Blood the last vampire też mi przypadł do gustu :) szkoda, ze mówisz, że serial juz nie bardzo - zaciekawiła mnie historia :)

Trinity Blood - UWIELBIAM!! JESTEM FANKĄ!! Abel Nightroad jest normalnie moim bogiem :D!! Owszem, może ambitne to nie jest, ale bardzo sympatyczna seria - i stawiam ją półke-dwie niżej niż osławiony Hellsing :P

wracając - kowboja Bepopa próbowałam oglądać, ale nie jestem zagorzałą fanką Hana Solo i seria... no nudnawa i schematyczna do bólu. Kolejne epizody, kolejni źli bohaterowi i odkrywanie tajemniczej i bolesnej zapewne przeszłości bohatera [ziew]... 8)

i tru, tru - wcześnie anime znałam tylko z "Kawaii" i sobie nieśmiało marzyłam, że takiego na przykład Seimadena [tak, wiem, że to manga, won] to może gdzieś kiedyś.. A tu - proszę, na wyciągnięcie ręki... Brać, wybierać - tyle, że teraz czasu nie starcza, bo zaczeła się praca :)

Awatar użytkownika
meff
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 40
Rejestracja: 13 sie 2009, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Manga & anime

Post autor: meff »

hellsing seria jest sredni bardzo, niespojny, niedopowiedziany, jakis taki jakby pocięty z czegoś większego, OAV znacznie lepsze manga zresztą tez.

trinity blood mam zaliczone jednak dla mnie jest kalką Triguna, zbyt duzo analogii w schemacie fabuły ;] a Trigun jest znakomity.
- I would choose oblivion over this existence!
- The choice is not yours.

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: Manga & anime

Post autor: Qadesh »

OAVki Hellsinga niezbyt mi przypadają do gustu, ciągle korzysta ze swojej ostatecznej broni - aż nudno :)

Trigun..? to nie jest czasem ludziów od Bepopa? to nie wiem, czy mi przypadnie do gustu... :D

Awatar użytkownika
meff
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 40
Rejestracja: 13 sie 2009, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Manga & anime

Post autor: meff »

Qadesh pisze:OAVki Hellsinga niezbyt mi przypadają do gustu, ciągle korzysta ze swojej ostatecznej broni - aż nudno :)

Trigun..? to nie jest czasem ludziów od Bepopa? to nie wiem, czy mi przypadnie do gustu... :D
nie to jest madhouse studio znane z tytułów:
ninja scroll
death note
gungrave (w sumie bardzo dobry dramat jak ktos przetrwa pierwszy odcinek)
gunslinger girl
perfect blue (swietny thriller psychologiczny)
vampire hunter d (ten nowszy bloodlust)
- I would choose oblivion over this existence!
- The choice is not yours.

Awatar użytkownika
Nath
Licencjat
Licencjat
Posty: 226
Rejestracja: 7 maja 2009, o 23:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Manga & anime

Post autor: Nath »

Manga Trigun sto razy lepsza niż filmowa adaptacja.
Death metal - bo jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy :D.

ODPOWIEDZ